Skoči na vsebino

Problemi z mazdo 5


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Imamo mazdo 5 in zadnje ?asa opa?amo da porabi ogromno goriva-nafte.Pa me zanima kaj bi

lahko bilo narobe naprimer v?eraj to?imo gorivo 10eurov danes je tank bil prazen in smo ponovno

morali to?iti gorivo.Avto se ve?ino ?asa vozi po mestu

Hvala za va?e odgovore

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki mal... ta podatek pa ?ist ni? ne pove, da si za 10? tanku zdej ma? pa prazen tank.

 

Prvi? kot prvi? za tako majhna tankanja bo? te?ko prera?unal porabo. Natankaj polno (ko vr?e ro?ko ven), resetiraj ?tevec dnevnih kilometrov in se vozi recimo vsaj 200km, da se izni?i napaka. Nato spet na pumpo pa ponovno natankaj polno in preveri koliko litrov si porabil ter si prera?unaj porabo.

 

 

?e pa si po ob?utku ugotovil, da je poraba prevelika pa verjetno gre za to, da ti je v teh 9 litrih potekala regneracija DPF filtra, ki trenutno porabo dvigne za 2-3 litre. ?e si imel kratke vo?nje pa da si vozil z nizkimi obrati (pod 2.000) se ?as regeneracije podalj?a in temu primerno ima? na koncu vi?jo porabo kot sicer. Na?eloma je to normalno ?eprav je zelo priporo?ljivo, da naredi? tudi kako dalj?o razdaljo oziroma takrat ko se dela regeneracija odvozi? ?e toliko ve?, da se le ta zaklju?i.

 

Da bo? pa ziher a je to al ni pa se resni?no dr?i predloga, da naredi kako dalj?o turo in preveri kak?no je stanje glede porabe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukej tut manjka podatek, kok se je prevozil od u?eri do danes, predvidevam da minimalno al kako? :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10? = manj kot 10 litrov in v mestu je lahko to tudi hitro le 70km....???

Ne vem kaj sporo?a?....

 

Poglej primer drugega uporabnika, ki je tudi na M5 zijal nad porabo, ampak je vozil napa?no, ko je z avtom za?el voziti dinami?no da ga ni mu?il, je spravil iz 10 na 6 (litrov ne evrov)!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vam za odgovore,res sem narobe napisal avto je delal v?eraj pribli?no 30 kilometrov samo po mestu.

Me pa ?e nekaj drugega zanima plati??a se po nekaj vo?njah postanejo ?rne nekdo nam je rekel da so ?li diski ali to dr?i?

 

NE.

 

?rne so od prahu, ki nastaja ob zaviranju.

 

 

ps. Kako pa grejo diski ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vam za odgovore,res sem narobe napisal avto je delal v?eraj pribli?no 30 kilometrov samo po mestu.

Me pa ?e nekaj drugega zanima plati??a se po nekaj vo?njah postanejo ?rne nekdo nam je rekel da so ?li diski ali to dr?i?

 

hja pazi malo ce ti mislis da je tank prazen slucajno ko zagori lu?ka se moti?. Takrat je v tanku se veliko vec kot za 100km bencina, je pa tako prve M5 (moja je bila tudi 2006) so imele resne probleme z racunalnikom, lagal je tudi do 2L - preveri ce so ti odpravili to napako z novim SW (morali bi a nikoli ne ves)

 

Skratka malo razlozi kaj ti pomeni - tank je bil spet prazen, ce mislis lucko, se ta v mestu lahko prizge veliko prej

 

Poleg tega (mislim da pise v navodilih) se ti bo raccunalnik ponastavil na nove vrednosti ce tankas min 20L - ce pa ga ti filas po 10L ne zazna razlike!!

P.S. NE vem v cem je poanta tankat po 10?......

 

Distance-to-empty mode

This mode displays the approximate distance you can travel on the remaining fuel based on the fuel economy.

The distance-to-empty will be calculated and displayed every minutes.

When this mode is selected, 'REMNG' will be displayed.

NOTE: Even though the distance-to-empty display may indicate a sufficient amount of remaining mileage before refueling is required.

Refuel as soon as possible if the fuel gauge needle nears E or the low fuel warning light illuminates.

The display won't change unless you add more than approximately 20 L of fuel.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

P.S. NE vem v cem je poanta tankat po 10?......

 

Tud js ne. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne Ne-zategne z 400,odvijti pa zmore 600Nm. Ne vem,koliko spremljaš to temo-sem ga predstavil na strani 5,se začne takoj na začetku. Prijetno branje in ogled zelo zanimivih videov😉
    • To je stroj, neunicljivo. En posnetek 550k km, pa mu je tud menjalnik brez menjave olja zdržal.    
    • Si me spravil v skušnjavo. Ker z 400NM lahko pa felne odvijam ko profi.
    • @godlike se moram opravičiti...nisem "zdržal" ...nisem se mogel upreti skušnjavi.....in naročil Metabo BS 18 LT BL SE v kompletu z kovčkom😁...tisti link na prejšnji strani.   Malo heca mora biti😉.   In za kaj to pišem?...ker sem ga naročil že več kot en teden nazaj,in ga še zmeraj nisem dobil...in pokličem,in se pozanimam pri Vsegradu...in pravi,da jim jih je zmanjkalo,in,da je moral naročiti...pričakuje naslednji teden. Torej-zmanjkuje jih!!! Za ta cvenk oz. podoben,pa je na voljo le še pri Povše-tu....pa še tam dvomim,ker so bolj koncentrirani na Makito....mogoče tudi lahko naročijo,a vprašanje,koliko je tega pri uvozniku sploh še na voljo🤔.   Zame mi je stvar zanimiva,ker mi je obeh LTX-ov za kakšna umazana dela škoda,star LT,pa tudi ne bo več držal v nedogled....in ker je trenutno akcija,da dobiš poslan še en dvovrstični 18v/4Ah akumulator...velika skušnjava🤣    Za starega LT-ja sem poizkušal naročiti motor (ker je še stari 14,4v sistem) pri Metabu,pa jih ni več na voljo kot rezervni del😟. Ima jih pa seveda en italijan na eBayu...pa sem naročil...samo ne me vprašati za ceno....cigani italijanski-točno vedo😡.   Če pogledaš pri Vsegradu Metabo Black Edition...vse zmanjkuje...torej če res potrebuješ...mogoče v setu z udarnim vijačnikom-je booomba👍...in vseeno je zelo lepa cena.   METABO COMBO SET 2.2.7 18 V BL SE (685221960) BATERIJSKI STROJI V KOMPLETU - Vsegrad WWW.VSEGRAD.SI 18V; METABOX 165 L; SB 18 LT BL SE + SSW 18 LTX 400 BL SE Baterijski udarni vrtalnik SB 18 LT BL SE: brez-krtačni...   Seveda,ko pride,bodo slike😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.