Skoči na vsebino

CX-7 prtlja?nik za kolesa


UMMiT_MPS

Priporočeno sporočilo

?ivjo vsi, en spomladanski pozdrav.

Treba bo 2 bicikl?ka na morje peljat s CX-7 od ?ene. Kaj drugega kot kolesa se ne bo preva?alo nikoli. Kaj naj zmontiram? Jures, ma? kaj za bregom na to temo?

HVALA za vse predloge in nasvete!!! Uro?

 

Jaz bi dal prtla?nik za kolesa na zadnja vrata,ker ?e ga da? na streho(stre?nega) mislim da lahka kak nadvoz zadane? potem ;) pa ?e ne vem kako se bo? stegoval na streho :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo vsi, en spomladanski pozdrav.

Treba bo 2 bicikl?ka na morje peljat s CX-7 od ?ene. Kaj drugega kot kolesa se ne bo preva?alo nikoli. Kaj naj zmontiram? Jures, ma? kaj za bregom na to temo?

HVALA za vse predloge in nasvete!!! Uro?

 

jaz imam kar tega za na kljuko zadaj (ja mam kljuko vem)....ker cx7 je dokaj visok + prtljaznik in ce nisi vsaj 1,8m je hudi?...

http://www.mimovrste.com/artikel/342009573...carpoint-carlo2

 

tale je gor v 3min, nagne se da prtljaznik odpres in je v zavetrju, res je dober - ta je za 2, jaz imam za 3 kolesa

 

Nosilci thule ali original (isti patak) imajo jako smotan sistem (ki je bil tudi vpoklican med drugim). Tako da ce bos res samo kolesa vozil ob?asno bos znorel to gor pa dol dajat skoz

 

Tako da sprobaj tega za na zadnja vrata kako sede, druga?e pa ni druge variante kot stre?ni ali 'na'kljukni'

 

?e bo? peljal samo 1x al kako ti lahko posodim stre?na pre?na nosilca, samo tistih za kolo nimam.

 

P.S. Druga? pa zice podret, vse gre not :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem lih z Yavaryem govoru tut na to temo :bravo:

Se pravi tista varianta za na vrata brez kljuke je ena bolj ?e?kih in za izogibat se, ?e prav razumem.

Nagibam se k strehi :jupiii: mam 190cm in upam da bo ?lo hehe

Jures, od katere firme pa ima? pre?ne? ?e se res zmeniva, kupim posebej za kolesa, pa si vzajemno posojava :D

Po?ljem ?e plan dopusta :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo sem lih z Yavaryem govoru tut na to temo :bravo:

Se pravi tista varianta za na vrata brez kljuke je ena bolj ?e?kih in za izogibat se, ?e prav razumem.

Nagibam se k strehi :jupiii: mam 190cm in upam da bo ?lo hehe

Jures, od katere firme pa ima? pre?ne? ?e se res zmeniva, kupim posebej za kolesa, pa si vzajemno posojava :D

Po?ljem ?e plan dopusta :D

 

pre?ni so thule, uporabljam jih samo s trugo - ve?inoma pozimi (da je kar gor), poleti skoraj 0. Tako da se lahko zmeniva poleti / pozimi :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pre?ni so thule, uporabljam jih samo s trugo - ve?inoma pozimi (da je kar gor), poleti skoraj 0. Tako da se lahko zmeniva poleti / pozimi :blush:

 

Super, potem vzamem dva za kolesa kar od thuleja pa bi te res prosil za to varianto. Ra?unam enkrat sredi maja, pa te prej ?e obvestim, saj sva blizu. Tnx!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jures, evo pri?lo je do spremembe. Sem kar nabavil in zmontiral thuletove palce na CX-7.

Ugotovil, da malo prezgodaj, ker kar fino ?vi?ga :P

 

JA pa jade nisi vzel kvadratnih palic? men nic ne zvizga.

 

EXPLAIN THIS: 4.6 Bi-Turbo, 520HP...a si ti ?el na nemca??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

porkamadona, ravno v?eraj zve?er sem se hecal z monta?o pre?nih nosilcev (Thule) na mojo cx-7. Je kar dela, sistem ni ravno idealen. Pa res je, ?e ma? pod 1,8m ima? problem. Se vidi da je oblika pred prakti?nostjo.

 

Pa ?e preve? privije? navojne pali?ice ti jih bo prtlja?nik potegnil navzgor in bos mogel s kladivom po njih da se pleh skrivi nazaj, da sploh plasti?ne pokrov?ke nazaj da?..... :vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole o pali?icah: a to privijanje samih pali?ic v avto, ali potem tistih matic, ki privijejo nosilce?

Ja res sem vzel kvadratne (?rna barva pa to :D) bo pa treba itak ?e ene palce-only nabavit za MPSko za pozim, ker so te predolge.

 

N bi mel ni? proti takmu nemcu :vesel: sam v bistvu sem dva avta zdru?il v enega, da je mal heca (cx7+mps) :blush:

 

Aja, pa CX-7 ma nove diske in plo??ice - garancija :party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole o pali?icah: a to privijanje samih pali?ic v avto, ali potem tistih matic, ki privijejo nosilce?

Ja res sem vzel kvadratne (?rna barva pa to :D) bo pa treba itak ?e ene palce-only nabavit za MPSko za pozim, ker so te predolge.

 

N bi mel ni? proti takmu nemcu :vesel: sam v bistvu sem dva avta zdru?il v enega, da je mal heca (cx7+mps) :blush:

 

Aja, pa CX-7 ma nove diske in plo??ice - garancija :party0035:

 

matica ki privije nosilec potegne palicico navzgor s plehom vred....

 

pri koliko km ti je treslo - kje si menjal?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole o pali?icah: a to privijanje samih pali?ic v avto, ali potem tistih matic, ki privijejo nosilce?

Ja res sem vzel kvadratne (?rna barva pa to :D) bo pa treba itak ?e ene palce-only nabavit za MPSko za pozim, ker so te predolge.

 

N bi mel ni? proti takmu nemcu :vesel: sam v bistvu sem dva avta zdru?il v enega, da je mal heca (cx7+mps) :blush:

 

Aja, pa CX-7 ma nove diske in plo??ice - garancija :party0035:

 

presneto, zdej me pa ?e res skrbi... jaz mam sicer ?ele 33.000 km, ampak so diski in plo??ice in diski OK, vsaj meni se zdi. Me pa skrbi, ker vidim da to menjate kar po teko?em traku... Tudi na servisu (sem ga glih opravil) pravijo da je v redu, ampak tam bi tako ali tako to rekli, a ne?

 

Mi lahko svetujete na kaj naj bom pozoren oz. ?e se kje vidi za?etek nepravilne obrabe? (vem da malo off topic, ampak ko smo ?e ravno pri tem)

 

mimogrede, zdaj so tudi na "moji" petrolovi plin-pumpi v Dom?alah nekaj ?telali povratni ventil (po mojem) in notri spravim za 7-10 l manj plina kot do prej?njega tedna. Ve kdo kaj ve? o tem, podobno sem opazil tudi na Kajuhovi in na Lomu...? prej OK, zdaj pa gre v tank ful manj (plus da se ko je tank "poln" prav na grdo in naglas ustavi tok - pred parimi meseci tega nisem nikjer opazil).

 

 

kerr

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

presneto, zdej me pa ?e res skrbi... jaz mam sicer ?ele 33.000 km, ampak so diski in plo??ice in diski OK, vsaj meni se zdi. Me pa skrbi, ker vidim da to menjate kar po teko?em traku... Tudi na servisu (sem ga glih opravil) pravijo da je v redu, ampak tam bi tako ali tako to rekli, a ne?

 

Mi lahko svetujete na kaj naj bom pozoren oz. ?e se kje vidi za?etek nepravilne obrabe? (vem da malo off topic, ampak ko smo ?e ravno pri tem)

 

mimogrede, zdaj so tudi na "moji" petrolovi plin-pumpi v Dom?alah nekaj ?telali povratni ventil (po mojem) in notri spravim za 7-10 l manj plina kot do prej?njega tedna. Ve kdo kaj ve? o tem, podobno sem opazil tudi na Kajuhovi in na Lomu...? prej OK, zdaj pa gre v tank ful manj (plus da se ko je tank "poln" prav na grdo in naglas ustavi tok - pred parimi meseci tega nisem nikjer opazil).

kerr

 

to je tudi zaradi temperatur, pritisk se veca.....pa izgleda da je pozimi res manj propana dodano (spet manjsi pritisk)

V Kranju se vedno 52L pri meni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

matica ki privije nosilec potegne palicico navzgor s plehom vred....

 

pri koliko km ti je treslo - kje si menjal?

 

Bo treba pogledat tele thule pal?ke..

 

Pri 60 in ?e bolj pri 80, treslo samo ob zaviranju. So ble komedije, sam smo na konc pri?li do zaklju?ka. a-cosmos btc.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede bom ?e jaz nekaj vpra?al.

Ja, nimam ?e cx-7 (saj veste,.... ?ena pa bi raje imela 6...). Upam, da v drugi polovici leta pa bo cx7 ;)

 

Kaj v prtlja?nik gresta dva monti?a brez, da bi oba zadnja stola dal dol? Samo 2/3.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede bom ?e jaz nekaj vpra?al.

Ja, nimam ?e cx-7 (saj veste,.... ?ena pa bi raje imela 6...). Upam, da v drugi polovici leta pa bo cx7 ;)

 

Kaj v prtlja?nik gresta dva monti?a brez, da bi oba zadnja stola dal dol? Samo 2/3.

 

LP

 

mountain bike al pelc montel od ?ene?

 

Kolesa morata iti, ker na 2/3 imas cca 60-70cm ?irine (men gre cel fridge na 2/3)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede bom ?e jaz nekaj vpra?al.

Ja, nimam ?e cx-7 (saj veste,.... ?ena pa bi raje imela 6...). Upam, da v drugi polovici leta pa bo cx7 ;)

 

Kaj v prtlja?nik gresta dva monti?a brez, da bi oba zadnja stola dal dol? Samo 2/3.

 

LP

 

Jaz sem v svojo staro ?estko namontiral tole ?udo:

 

Objavljena slika

 

 

Najprej odstranim sede? z bicikla, v avto ga zapeljem po zadnjem kolesu in odstranim prednje kolo:

 

Objavljena slika

 

Potem pripnem belanco v nosilec in to je to:

 

Objavljena slika

 

 

Bicikel moje najdra?je nima tako dolge vilice, zato ga, enako, postavim zraven z balaco navzdol na dno. Balanco na mestu, kot ka?e fotka, pripnem na dno z voltkraftovo cvingo - obvezno cvinga in ne ??ipalka na vzmet! (Bicikla moje najdra?je se mi ni dalo tla?it v prtlja?nik za to demonstracijo sramezljiv ):

 

Objavljena slika

 

Da se dno prtlja?nega prostora nebi krivilo in posledi?no bicikel zibal levo-desno sem z epoksijem v le to zalepil plo??at profil iz nerjave?ega ?eleza 3mmx15mm:

 

Objavljena slika

 

Zadnje kolo od moje najdra?je potem ?e pripnem na ro?aj nad vrati:

 

Objavljena slika

 

 

?e izbira? med ?estko in CX 7 za prevoz biciklov, mazda 6 karavan slovi kot avto z enim najbolj uporabnih prtlja?nih prostorov v svojem razredu, CX 7 pa kot eden manj uporabnih v svojem razredu. Kako ti bo gorsko kolo sedlo v prtlja?nik ni drge, kot poizkusit - tudi gorska kolesa so med seboj sila razli?na. Jaz svojega nebi preva?al na strehi - je cena le tega skoraj enaka, kot je trenutna tr?na vrednost moje ?estice.

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz imam tud Thule nosilce, ?e dve leti, stre?ne, kvadratne. moram re?i, da res malce zavijajo, ampak, ?e ima? gor kolesa, potem tudi ne sme? voziti hitro, saj se je ?e marsikomu zgodilo, da je kolesa "odpihnilo".

 

Sicer je pa pri pritrjevanju na streho potrebno paziti, da se tistega vijaka, ki se ga vstavi "v" streho ne pretegne, ker potem ti plo??ico dvigne in ni ve? pomo?i.

 

Kar se pa diskov in zavor ti?e so jih pa meni ?e lansko leto menjali, na okoli 20.000!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz imam tud Thule nosilce, ?e dve leti, stre?ne, kvadratne. moram re?i, da res malce zavijajo, ampak, ?e ima? gor kolesa, potem tudi ne sme? voziti hitro, saj se je ?e marsikomu zgodilo, da je kolesa "odpihnilo".

 

Sicer je pa pri pritrjevanju na streho potrebno paziti, da se tistega vijaka, ki se ga vstavi "v" streho ne pretegne, ker potem ti plo??ico dvigne in ni ve? pomo?i.

 

Kar se pa diskov in zavor ti?e so jih pa meni ?e lansko leto menjali, na okoli 20.000!

 

Kladivo in z navojno pali?ico nazaj zatol?t...ni druge.

 

Diski so o?itno velik problem....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Ko sem glih tu - mo?no se zanimam za nakup CX-7 (trenutno na m6, ampak rabim ve? placa) - pogoj je, da spravim svoj 28-colski treking bicikel dost komot not (ok, lahko snamem prednje kolo, zadnjega pa ne bi).

 

A lahko kaj komentirate, a je v sedmici dovolj placa za bajk na tak na?in transportirat - ?e raje pa 2 bajka?

 

Kak?na fotka bi bila dobrodo?la. Ali pa, ?e se da komu zmerit vi?ino, ?irino, globino prtlja?nega prostora ob podrtih zadnjih sede?ih v celoti ali delno.

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje je v CX-7 v prtlajzniku manj prostora kot v sestici karavan... Naj pa pove Jures, ki je prej imel CX-7, sedaj pa ima sestico karavan ;)

 

Po tovarniskih podatkih ima CX-7 455/774 litrov, mazda 6 karavan pa 519/1751 litrov, petvratna sestica pa 510/1702 litrov...

 

Ima pa nova CX-5 za ta segment dokaj velik prtljaznik... Saj ima po katalogu 503/1620 litrski prtljaznik...

 

Opomba: Prva stevilka vedno pomeni normalno postavljene sedeze, druga pa prekljopljene zadnje sedeze...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.