Skoči na vsebino

Gr?ija


Gustav

Priporočeno sporočilo

Evo, pa se za?enjajo podirati domine.....

 

slovenski narod, ki ?ivotari v prostoru evropskih cen z borimi 560? minimalne pla?e, bo posodil Gr?iji, ki ima 1200? minimalne pla?e.. Sevede na?i pajaci ne bodo naredili ni?.

 

384 mio?, pri predpostavki 2 mi prebivalcev (raj?i ne napi?em samo zaposlenih) bo pla?alo 192? na osebo.

 

Nemci, pla?ajo 22 milijard, pri 82 milijonih prebivalcev, kar je 268? na osebo

 

S tem, da mi seveda nimamo ke?a za ta znesek in bomo najeli kredit. S predpostavko, da za 100.000? kolikor povpre?ne? vzame kredita za hi?o, banki vrne? cca 180.000? je verjeti, da bo SLO vrnila cca560 mio? kredita.

 

Kreten od Kri?ani?a pa la?e po TV, da bomo dobili vse nazaj. Of kors.

 

Kaj bo, ko bo treba pla?at ?e ?paniji, Portugalski in nenazadnje Sloveniji? Verjetno bo konec EU vpra?anje pa je a z vojno ali brez.

 

Je potrebno ?e kaj re?i?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr tale tematika tut mene skrbi, mam ob?utek da iz tega ne sledi ni? dobrega, pol pa ?e tej Grki, namest da bi vsaj zdej stisnli, pa probali kar se re?it da, pa imajo o?itno namen po?eti vse kej druzga, banda lenuharska! <_<:hudicek:

 

Sicer pa tale sistem "vzajemnosti" se mi ni ne zdi ni? kaj pravi?en, oz. precej spominja na ?ase, ko je ?lo vse v "Beli grad", kjer so imeli ceste, pala?e itd., predvsem na ra?un nas in pa Hrvatarjev! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morate vedeti da to delajo zato ker morajo, sploh kak?na Nem?ija, Francija, ker so ?e prej posodili ogromno denarja, mislim da najve? Francija (sej veste da si dr?ave jemljejo kredite za investicije ipd.), tako da ?e nebi dali denarja, bi ?la Gr?ija v bankrot, potem pa ?e ostale ?lanice, skratka do?iveli bi domino efekt, seveda bi padla tudi vrednost evra, v bistvu je ?e, zato je ?el tudi bencin gor ipd. ipd., seveda se pa nikakor ne strinjam s tem kar se dela, ampak je ?e vse tako v dreku da se neako poizku?e ?e z ve?jim kreditiranjem vse skupaj ven zvle?i, ampak saj veste kako je to. Ne more se lih primerjati ampak, nekako tako kot je bilo z Muro, te?ave na polno ?e zadnjih 15 let, in denar se je samo notri metal, kjer se je pa "izgubil" in na koncu smo videli kaj se je ?al zgodilo.

Mogo?e bi bilo res najbolje da gre vse adijo vklju?no z vsemi sistemi in bi se za?elo znova, ker tole je ?e tako booolano da ne more? verjeti. Tega posojenega denarja ne bomo nikoli videli, mogo?e bi pa kak?en del otoka vzeli pa bi bil mir :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da? in dobi? kar rabi?, ampak to kar je bilo v Gr?iji je sme?no 14 pla?a v javni upravi, 20 ur dela na teden v JU itd itd

totalen kaos in zapravljanje - ni ?udno da so ?li na kant...

 

Pa prosim, ne se zavajat od na?ih neumnih novinarjev, to ne bo ?lo iz na?ih ?epov, gre za EU sklade, ta denar je le del denarja KI ?e obstaja....

nekaj je dati,drugo pa odstopiti to kar nam naj bi pripadalo samo na papirju.....

 

Moj svak ki dela v EU komisiji dobi mese?no odtegljajev da te kap - to gre vse v EU sklade, kao za penzijo in leta v EU komisiji - jok brate slovenija ne ve za ta sklad....se boji da ne bo sploh imel ?tetih let v slovenski dobi za delo v tujini za EU....

 

Evrope sploh ni, ker ima vsaka drzava svoj sistem, dav?ni sistemi nimajo pogodb, drzave med seboj nimajo dogovorov itd itd

 

na?i novinarji nimajo pojma kaj pi?ejo, le takoj spro?ajo paniko med ljudstvom in pi?ejo naslove da ja ljudje berejo njihove ?asopise, linke...itd....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?ino je ?e Jures napisal bi pa ?e dodal tole pa ne me zdej o?igosat za pro EU juri?nika. Z vstopom v EU smo se zavezali, da bomo pomagali ?lanici v te?avah in ?e bi nam zagustilo bi upravi?eno pri?akovali pomo? od drugih. ?al je tako, da iz EU se ne da samo jemat ampak je treba tudi prispevat.

 

Z Gr?ijo je tako, da je to pa? ena tipi?na balkanska dr?ava s prav tak?no mentaliteto in temu primerno tudi ?ivijo, samo za tisti trenutek brez kakr?negakoli na?rta za v naprej. Tako kot se je dr?ava prekreditirala so tudi sami grki osebno kar globoko v kreditih in nih?e se tam ni kaj dosti sekiral po na?elu kar bo pa bo. Zraven so se seveda ?li ?e sivo ekonomijo, upokojevanja pri 45 letih, razni bonusi in dodatki tako, da je vlada lepo obdr?ala svoj polo?aj. Dav?ne utaje so pri njih na dnevnem redu in tudi dr?ava nima oziroma no?e vspostaviti in?trumentov za zajezitev tega.

 

Grkom se je tudi iz strani EU od nekdaj gledalo po?teno skozi prste in se jim je dovoljevalo, da so bilance tako priredili, da so izpolnili kriterije za prevzem Eura. ?e primerjamo kaj smo morali mi naresti za Evro je to dobesedno sme?no in tukaj se vidi kako v EU veljajo dvojna merila. Gr?ija tudi slu?ajno ni imela pogojev za sprejem Evra ampak ji je nekako ratalo tudi s pomo?jo Nata in USA. :blink:

 

Evo zdele me boste obto?ili, da nabijam s teorijami zarote pa to ni tako. Amerika je ?e davno ugotovila, da je Gr?ija ?ibek ?len Eu obmo?ja in da je to tisti del, kjer lahko lomijo mo? Evra. To so naredili tako, da so Gr?iji non-stop ponujali poceni kredite, ki jih je kratkovidna gr?ka vlada z lahkoto jemala.

 

Amerika pa je ?akala in takoj, ko so se pojavila razno razne pobude, da bi Euro po?asi zamenjal dollar kot svetovno rezervno valuto in so Kitajci pri?li na idejo, da bi za nafto za?eli uporabljati Euro kot obra?unsko sredstvo je ZDA stopila v akcijo in za?ela razkrinkavati trdnost Evra z razkrinkavanjem Gr?ije.

 

Evro je za?el drseti navzdol in tukaj je EU primorana nekaj narediti in ?al ni druge kot, da se Gr?iji pomaga ?eprav si ta banda lenuharsko prevarantska zaslu?i, da se jih brcne iz Evro obmo?ja ali pa celo iz Eu saj so s svojo neresnostjo ogrozili trdnost EU in evra in celi Evropi prinesli ogromne stro?ke.

 

Enostavno je EU prisiljena stopiti skupaj in ustaviti padanje Evra in ga ohraniti kot mo?no svetovno valuto. Pokazati je treba, da dr?imo skupaj kot neka velika dru?ina pa ?eprav en ?lan zajebe na polno. S tem bomo ohranili kredibilnost in obdr?ali zaupanje v EU valuto in v EU gospodarstvo.

 

Brez skrbi vse so prera?unali, da je to manj?a ?koda, kot pa pustit Gr?ijo v bankrot. Se pa zdajle seveda najbolj nasmihajo banke, ki so najve?je upnice saj ta ukrep prvenstveno re?uje njih posledi?no pa vse gospodarstvo saj bodo lahko s tem "vrnjenim" denarjem lahko spet zagnale posojilni trg in s tem gospodarstvo.

 

S pogleda malega ?loveka, ki pa? zaradi dreves ne vidi gozda oz. t.i. big picture je pa to nekaj najbolj groznega, da mi "reve?i" pomagamo "bogatim" Grkom ampak posledi?no s tem pomagamo tudi sebi ?eprav na prvi pogled to zgleda nelogi?no.

 

 

Pa ?e beseda dve o Sloveniji in novinarjih. Resni?no mi ni jasno zakaj novinarji pri nas na vsak na?in posku?ajo Slovenijo strpati v ko? z Grki, ?e? da smo mi naslednji in da smo v ne vem kak?nem dreku in da smo ?ist pred bankrotom. Vse to so populisti?na napihovanja, saj ljudje so ?e tolk depresivni, da jim je edino veselje, da se smilijo samemu sebi in da vsi v en kup lajamo kolk nam je hudo in kolk smo v kurcu.

 

Resnica ?e dale? ni tako ?rna saj smo tako po neto in bruto zadol?enosti ?esta najbol?a dr?ava v Eu in da tudi pod razno nismo na nivoju kot Gr?ija pa tudi Portugalska, ?panija, Italija in Irska (LOL- ?e pred kratkim zgodba o uspehu). Ravno tako nezaposlenost kot prora?unski primanjkljaj niso na kriti?nem nivoju (govorim za obdobje recesije in krize), tako, da so marsikatere reakcije in ustvarjanje panika v Slo bistveno pretirane.

 

Seveda, da ne bo kdo mislil, da je pri nas pa zdej vse OK: dale? od tega in ?e kar nekaj reform bo potrebnih, da se situacija normalizira in mogo?e bo folk po?asi spoznal zakaj se podalj?uje starostna upokojitev (?e zdale? mi ni v?e? ampak nekaj je treba narest), zakaj se ukinja ?tudentsko delo (najbolj je strah tega ?tudentske servise in organizacije, ker bodo prikraj?ani pri grabljenju denarja iz naslova ?tudentskega dela) kot tako, uvaja se nacionalni preiskovalni urad ipd.

 

?al je tako, da v obdobju debelih krav nismo tega za?eli uvajati oziroma se je politika tolkla po prsih kak?no imamo gospodarsko rast in si ni ?elela ustaviti inflacije. Tako smo v krizo pri?li nepripravljeni in zdaj, ko je te?ko je treba uvajati ?e nepriljubljene ukrepe. Zavedajte se, da to bi moral uvajati vsak, ki bi bil trenutno na oblasti in ?ez vsakega bi folk pljuval, ker ukrepi in reforme so VEDNO nepriljubljene ampak nujne, ?e ho?emo relativno celi priti iz krize.

 

Mejdu? zvenim ?e kot Pahor sramezljiv

 

Sorry za dolg post - sem se trudil skraj?at sam mam ?e tolk za povedat, ker tema je zanimiva.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja lej jaz sem prakti?en ?lovek. Mene boli ku*ac kaj se dogaja na oni strani hoste. In ne zanima me razlog, zakaj ko je bil SIT sem pla?eval 100 SIT za gorivo sedaj pa pla?ujem 300 SIT pri skorajda isti pla?i. Ne zanima me ozadje Eura, ker vse, kar mi je Euro prinesel, je to, da mi ni treba na banko po ?ilinge ?e grem enkrt na dve leti u Graz. Poleg tega vse, kar mi je Euro prinesel ?e to, da je vse v trgovinah v zadnjih 5 do 10 letih vsaj za 4x dra?je. To mi je prinesel Euro. Ne re?em, da bi v primeru tolarja podra?itev ne bilo, ampak vsi vemo, kaj je bilo na prehodu SIT/?.

 

Ne zanima me, da ni treba pla?ati carine, ker je bilo kljub carini vse bistveno cenej?e kot danes. Ne zanima me spro??en uvoz avtov, ker vsi vidimo, da kljub enotni gospodarski coni, torej pla?anim davkom, pla?a? za uvoz ene Mazde 6 tudi 28% dodatnega davka.

 

Iz navedenega upravi?eno sklepam, da je Europa za malega ?loveka eno samo veliko finan?no breme. ?e iam pa od tega interese oz. politika.... no to pa ni nikoli bilo po meri malega ?loveka. In to smo. Mali ljudje. V veliki ve?ini.

 

Torej Boss (in ostali), v ?em je prednost Evrope in zakaj nebi pljuval po njej, predvsem pa v takozvanih prispevkih, makar bili na papirju ali pa tudi ne, kot sam pravi?.... Sicer se strinjam z vama z Juresom (delno)napisanim, menim pa da tudi jaz nisem ustrelil ?ist v temo.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem bil ?a na referendumu proti, tako da nam ve? komentiru.

Jebala te EU in to dobesedno.

Kaj fali ?vicarjem ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja lej jaz sem prakti?en ?lovek. Mene boli ku*ac kaj se dogaja na oni strani hoste. In ne zanima me razlog, zakaj ko je bil SIT sem pla?eval 100 SIT za gorivo sedaj pa pla?ujem 300 SIT pri skorajda isti pla?i. Ne zanima me ozadje Eura, ker vse, kar mi je Euro prinesel, je to, da mi ni treba na banko po ?ilinge ?e grem enkrt na dve leti u Graz. Poleg tega vse, kar mi je Euro prinesel ?e to, da je vse v trgovinah v zadnjih 5 do 10 letih vsaj za 4x dra?je. To mi je prinesel Euro. Ne re?em, da bi v primeru tolarja podra?itev ne bilo, ampak vsi vemo, kaj je bilo na prehodu SIT/?.

 

Ne zanima me, da ni treba pla?ati carine, ker je bilo kljub carini vse bistveno cenej?e kot danes. Ne zanima me spro??en uvoz avtov, ker vsi vidimo, da kljub enotni gospodarski coni, torej pla?anim davkom, pla?a? za uvoz ene Mazde 6 tudi 28% dodatnega davka.

 

Iz navedenega upravi?eno sklepam, da je Europa za malega ?loveka eno samo veliko finan?no breme. ?e iam pa od tega interese oz. politika.... no to pa ni nikoli bilo po meri malega ?loveka. In to smo. Mali ljudje. V veliki ve?ini.

 

Torej Boss (in ostali), v ?em je prednost Evrope in zakaj nebi pljuval po njej, predvsem pa v takozvanih prispevkih, makar bili na papirju ali pa tudi ne, kot sam pravi?.... Sicer se strinjam z vama z Juresom (delno)napisanim, menim pa da tudi jaz nisem ustrelil ?ist v temo.

 

Prednost vidi? le ?e sodeluje? mednarodno, ?e si ve?inoma Slovenec nioti ne...ampak:

- la?je potovanje, prepoznavnost (na paso?u ti pi?e EU, ?e ti nebi, mi verjemi, da te za Milanom ne vedo kam uvrstiti

- prosti pretok trgovine blaga

- EURO zona, benti? ?ez EURO, res je prinesel draginjo a na?a valuta je stabilna, Madzarska, Romunija in ostale se sesuvajo, ker dnevno izgubljajo na valuti

- ?E VEDNO SMO najcenej?i pri gorivih

- Zaposli? se lahko kjerkoli

- Kupuje? lahko kjerkoli, karkoli, tudi nepremi?nine

- enako je obratno EU prina?a konkurenco na na? trg, ?eprav je na? trg ?e velika lobi kuhinja, in bo moralo ?e nekaj generacij hla?e zamenjat

- Preko lu?e lahko potuje? brez problemov in nisi ozna?en kot terorist

 

bla

bla

bla

 

Moji navedki so predvsem v smislu trgovine, gospodarstva in ne posameznika v SLO, v Sloveniji je zelo veliko ljudi ki gledajo ozkosmerno (tipi?en primer - na hrva?ko ne grem, pa ?e raje dam 2x ve? za po?itnice v Tur?iji) - to so ljudje ki niso videli in izkusili sveta, in nasedajo la?em ki jih trosijo na?i novinarji, katere bi jaz prvi ukinil.

Poneumlja se folk, ki ?ivi v matrici, te jaz vpra?am:

- kdaj si nazadnje videl/prebral pozitivno novico?

- kdaj je nekdo pohvalil na? status, kako nam gre....itd, ?e vedno smo Slovenija na lastni poti, in ni nam slabo, so seveda tudi problemi, ampak ?e enkrat Slovenija je en mali El Dorado, in tega ne morem razlo?iti dokler vsak sam tega ne izkusi.

 

Hrana, goriva, elektrika, voda, avtomobili itd itd itd - Najcenej?i v evropi z evropskimi standardimi.

 

Seveda bo va? prvi odgovor kaj pa pla?e?

?e enkrat naj gre nekdo delati v tujino in potem pla?ati tudi prispevke v tej dr?avi! , naj nekdo kupi avto v tujini, ga tam vozi in tam tudi vzdrzuje/registrira.

 

Skandinavija ima min 50% dajatve na vse tole, gorivo 1,5?, pa velike pla?e.

 

V Franciji so sedaj za?eli jemati avtomobile na leasing v Nem?iji in jih vozijo v imenu nem?ke lizing hi?e, ker ne gre ve?. Moj kolega V Franciji je prodal C5 - samo zavarovanje 3.000? letno!

 

No nazaj k EU - ravno to je glavna prednost, nismo ve? omejeni samo na svoj prostor, imamo vso pravico izkoristiti vsako drzavo v EU kot njen ?lan, prebivalec in obratno.

Nam Slovencem, pa je kot vsaki dr?avi s tem prineslo dobro in slabo, samo eno ne mora biti, ampak na? problem je interni od vlade do konstantnega jamranja kako nam je slabo, oziroma se bolje samotrpin?enja, s katerim nas vodijo mediji.

 

EU nam odpira mo?nosti, prina?a mo?nosti na nas je da ali sedimo kri?em rok in udrihamo po tem, ali pa da kaj naredimo, sama EU pa za nas ne bo delala

 

Madona tole bo pa ?e za Bossa v dol?ino...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse kar si napisal Jures je morda res.

 

Ampak ?e vedno - to ni v korist malega ?loveka in konc, ideologija pa je taka da naj bi bilo v korist malega ?loveka. A ni. Mali ?lovek ima slu?bo in svojo trgovino, kamor gre zapravit zaslu?ek. Ne zanima ga nakup nepremi?nine v Rotterdamu, Atenah ali Sevili, ne zanima ga "prosti pretok blaga, katerega sem ?e prej nakazal da je vseeno hudo omejen". ?teka?? Mene to moti.

 

In podpi?em se pod ajvarjev post.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...v Sloveniji je zelo veliko ljudi ki gledajo ozkosmerno...

Vse povedano!

 

Sem imel sre?o in sem si lahko ogledoval celotno Evropo ?e od malih nog. Pa? so bili o?a mi?ljenja, da lahko pogled se?e tudi naprej od Karavank in se popolnoma strinjam z vajinima mi?ljenjema Boss & Jures.

 

?e pa nisi vsaj malo razgledan pa verjetno naseda? novinarskim tra?em (sploh Svet na kanalu A)...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej js sem bil proti brez kanala A in ostalega cajtng?ita.

Pa ozko razgledan tud nisem, samo razmi?ljam kaj je s tem dubu en ?ist navadn ?lovk ki hodi v slu?bo-?tacuno, mejbi kak dopust, ki ne kupuje na ebayu oziroma ?ez mejo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?no kredibilnost kaj ima evropa? Grki so zaradi"balkanske" usmerjenosti pa ? izkoristili "ugodna" posojila, sedaj pa se nam smejejo, saj vedo da tega denarja NIKOLI ne bodo vrnili. Da pa je evropa kot ena velika zveza tako neenotna glede pomembnih stvari(enoten davek je sicer zanimiv za sli?ati, a ?e dajo nam tak davek kot ga imajo nekatere bolj razvite ?lanice...) potem sploh ne vem kako lahko funkcionira. Vsi ti davki na Co2 in ekolo?ke takse so en velik k****. Le koliko tega denarja bo ?lo v obnovljive vire ali razvoj okolju bolj prijaznih agregatov/pogonskigh virov? Samo, da dr?ava potegne denar od delavcev(pa naj ga ti imajo ali ne) in s tem krpa luknjo, ki jo je SAMA ustvarila. Slovenija bi lahko veliko(?e ne ve?ino) potrebnih stvari pridelala sama, a kaj ko se vsi tako zana?ajo na izvoz na tuje trge8seveda pod ni?jo ceno kot imajo doma). iz tega zopet sledi da so preve? pohlepni, saj jim ni dovolj, da imajo kar pa? imajo, ampak ho?ejo ?e ve? in ve?.

Da bomo vzeli kredit, da "posodimo" gr?iji, kljub temu da imamo kar lep primankljaj je malce iracionalno.res, da nimamo izbire(sedaj je treba sprejeti evropsko unijo z dobrimi in slabimi stranmi), a naj poskrbijo za svoje ljudi najprej.

Kar pa se ti?e evra; Res je, da je zaenkrat ?e stabilna valuta in neprimerno bolj?a kot furint ali kuna, a vseeno je PRECENJENA. Ko smo pre?li iz tolarjev na evre je bilo groza; cene so kar naenkrat posko?ile navzgor(pri nekaterih stvarh 100 in ve? procentov), pla?e pa so ostale iste ali ni?je(vsaj glede kupne mo?i).

Bi pa nastal hud problem, ?e bi ? kot valuta propadel, saj bi ponovna uvedba tolarjv prinesla velik korak nazaj.

Cene bi verjetno ostale enake(kruh .82? itd.) pla?e pa ne(marsikateri delodajalec bi iz 560? pretvoril v tolarje sebi v korist).Ravno tako raje ne razmi?ljam koliko bi stal avto(pri ceni 12-15.000?) v slovenskih tolarjih, ?e bi bilo menjalno razmerje ?e vedno 239.64 tolarja za 1?.

Bi pa lahko grke vrgli ven iz skupne valute, pa naj re?ijo probleme kakor vejo in znajo. Skoraj siguren sem, da nam nebi pomagali v taki meri, kot pomagajo gr?iji(ali bi nem?iji in franciji).Ravno tako bi bile ex USSR republike na hudi preizku?nji, ker tam ni veliko bolje kot v gr?iji(ali pri nas). da bomo delali do 65leta je skoraj ?e o?itno(drugje po evropi imajo to ?e kar nekaj ?asa), a naj pla?ajo po?teno. POleg tega pa na veliko delovnih mestih ne bo mogo?e biti do 65leta, pa ?e ima? 40 let delovne dobe ali ne(sedaj menda razmi?ljajo da bi dvignili to mejo na 43 let).Poglejte rudarje(sicer jih je malo a vseeno), vojake, policaje, delavce za teko?imi traki, gradbena industrija, kamnoseke, trgovce/trgovke itd... Kaj bodo s takimi? premladi bodo za v pokoj, delavne dobe bod imeli premalo, a pre?iveti bodo morali(kakor bodo vedeli in znali)-res lepa zahvala za toliko let dela in pla?evanja dajatev dr?avi. ?e pa jih bodo dali na ?akanje/socialo, bo pa zopet premalo denarja, saj je pri nas ?edalje ve? brezposelnih in malo zaposlenih.

Tudi pri ?tudentih je problem(tu bom pustil ?S pri miru, ker se mi ne da zopet prerekati o tem), saj jih ve?ina pred 30letom ne za?ne delati(podalj?an ?tudij, kako leto pavziranja, obvezne "prakse"-ki se raztegnejo v leto ali dve pogodbenega dela, potem pa ?e par let iskanja zaposlitve za svojo izobrazbo), s tem pa nikoli ne bo dosegel 40(43) let delavne dobe in pokojnine. ?e pa se bo tak upokojil pri 65 letih bo pa imel vsaj 20% ni?jo pokojnino, kar pa bo verjetno zopet problem, saj vsi vemo kake pokojnine so pri nas v Sloveniji(moj fotr ma sre?o, da je bil rudar in ima za sedanje razmere lepo pokojnino, a vsi nimajo take sre?e).

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom kar dana?nji primer napisal, ?eprav mogo?e ni tako povezljiv

 

Kupujem povratno avio karto za Bukare?to

 

Ljubljana - Bukare?ta preko Nem?ije 680?

Ljubljana - Bukare?ta preko Prage 520?

 

Trst - Rim - Bukare?ta 280?

 

Ne bom se prito?eval, ampak se vsedem v avto peljem v Italijo, pla?am benz, pot, cestnine in karto sosedom in sem ?e sam na bolj?em.

 

@Ajvar

Pa ozko razgledan tud nisem, samo razmi?ljam kaj je s tem dubu en ?ist navadn ?lovk ki hodi v slu?bo-?tacuno, mejbi kak dopust, ki ne kupuje na ebayu oziroma ?ez mejo.

 

To je lokalen problem, edino kar je dobil, da se lahko poteguje brez dovoljenj za slu?bo v tujini, da se znajde in poi??e slu?bo v SLO pri nekomu ki prihaja na podlagi EUja na SLO trg itd itd

 

Ampak kot sem ?e omenil, noben ne prinese to je vse 'DIY', problemi pa ostajajo slovenski.....

 

Pa ne me imeti za EU fan-a, ?e enkrat so VELIKI minusi in VELIKI plusi, sem pa odkrito totalen NE USA fan!

 

O Gr?iji -

kot je rekel Boss, tipi?en Balkan, dokler se jemlje in u?iva je vse ok, ko je treba dati....ka?in

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej js sem bil proti brez kanala A in ostalega cajtng?ita.

Pa ozko razgledan tud nisem, samo razmi?ljam kaj je s tem dubu en ?ist navadn ?lovk ki hodi v slu?bo-?tacuno, mejbi kak dopust, ki ne kupuje na ebayu oziroma ?ez mejo.

 

Ni bilo mi?ljeno osebno. :rozico: Splo?no stanje v SLO pa je ?al tak?no.

?ist navaden ?lovek pa je s tem lahko dubu marsikej, problem je le kako se zna obrniti in izkoristiti mo?nosti (pa smo spet pri razgledanosti)...

 

Druga?e pa o podra?itvah pri prehodu s tolarja na evre, pa o podra?itvah stanovanj... je lahko pou?en dogodek iz sedemdesetih let prej?nega stoletja, iz Anglije, ko so podra?ili maslo za 30% in se v celotni Angliji ni prodalo niti grama masla, potem so pa po dveh tednih lahko le ?e nazaj vrnili cene na prvotno postavko.

?e ne bi nih?e kupil stanovanja, brez skrbi, da bi cene krepko padle in to velja za vse stvari. ?e bo lokal vedno poln, bo v njem tudi kava 2?, pa, ?e bo ?e poln, bo lahko samo ?e ve? ?, ?e pa ne bo ve? obiska, bojo ?le pa tud cene dol. V potro?ni?kem svetu je tako, da potro?niki sami gradimo cene.

 

Glede ?tudentov pa sploh ne bi. Sem bil ?tudent in dobro vem kako je. In kdor pri 30ih ali 27ih ?e ?tudira je nekaj resno narobe z njim. ?tudij traja ?tiri leta in diploma. Pa da ne grem v Ro?no slu?ajno na parking gledat, kak?no rev?e od avtomobila imam...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za silne podra?itve ob prehodu na evro in par mesecev kasneje je bilo za pri?akovat saj je Slovenska vlada takrat par let umetno prepre?evala podra?itve, da smo lahko sploh prevzeli Evro. Mi smo za prevzem mel take kriterije, ki jih gr?ija tudi v sanjah ne bi nikoli mogla izpolniti.

 

Takoj po prevzemu so ?e nekako dr?ali cene vsaj tistega kar so lahko potem pa se je vse spustilo z vajeti vklju?no z inflacijo, ki je podivjala v t.i. ?asu debelih krav. Najbolj pomemben politik pa je takarat dejal, da on in vlada ?e ne bodo brzdali inflacije na rova? visoke gospodarske rasti :blink:

 

Tko je to - v tistih nekaj letih od uvedbe evra se je greblo z obema rokama na vseh koncih in krajih in rezultat je to kar imamo, padel pa je tudi naslednji prevzemni tajkuna Korde? pa ?e kak?en bo.

 

DENARJA JE DOVOLJ, samo ni pravilno razporejen in ga posamezniki preve? dr?ijo pri sebi. Dokler ne bo ta denar spet zaokro?il se bomo borili s krizo. Z vsakim propadlim tajkunom pa se situacija izbolj?uje pa naj se ?e tako sme?no sli?i.

 

 

Kar se pa ?tudentov ti?e pa je stvar naslednja: najbolj skrbi t.i. malo delo ?tudentske servise, ?tudentske organizacije in ?tudentske kvazi funkcionarje. Vsi tile na?teti so ?iveli kot bubreg v loju od ?tudentskega dela in jim zdajle te?e voda v grlo pa organizirajo razna ?vi?galna zborovanja samo z enim namenom - obdr?ati stol?ke in bogate prilive. Neumni in nerazgledani ?tudentje pa jim nasedajo in kot ovce v en glas tulijo na isto vi?o.

 

Pametnej?i del ?tudentske populacija pa natan?no ve, da je to zanjga dober ukrep. ?tudent si samo nekaj let in potem pride? na trg dela in kaj se ti zgodi. Slu?be ni, ker jo zaseda ?tudent s statusom, ki je cenej?i od tebe, ki bi te moral delodajalec redno zaposliti. In tako mladi z diplomami gnijejo na zavodu, ker ne dobijo slu?b in vse to zaradi ?tudentskega dela in delodajalcev, ki tak na?in s pridom izkori??ajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah, teli Grki neb nikol smel u EU, moral bi jih pre?nofat s polcijskimi psi, ne pa jim zaupat! <_<:hudicek:

 

podpis

 

pa zraven ?e Romuni in Bolgari... tudi vse ostale balkance jaz osebno ne bi notri spustil vsaj dokler ne bodo prevzeli in resni?no IZVAJALI evropskih standardov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa zraven ?e Romuni in Bolgari... tudi vse ostale balkance jaz osebno ne bi notri spustil vsaj dokler ne bodo prevzeli in resni?no IZVAJALI evropskih standardov.

 

Sam res. Kako pa so sploh teli uspel not pridet? V.I.P.? Romune Francozi not vlekl, Grke Nemci? Nas so pa za vsak prdec ?ekiral a je OK al ne...

 

Pa tajkuni prav, da popadajo, ?e bolj? bi blo, da bi ?e mal ?li sedet... :policaj:

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pametnej?i del ?tudentske populacija pa natan?no ve, da je to zanjga dober ukrep. ?tudent si samo nekaj let in potem pride? na trg dela in kaj se ti zgodi. Slu?be ni, ker jo zaseda ?tudent s statusom, ki je cenej?i od tebe, ki bi te moral delodajalec redno zaposliti. In tako mladi z diplomami gnijejo na zavodu, ker ne dobijo slu?b in vse to zaradi ?tudentskega dela in delodajalcev, ki tak na?in s pridom izkori??ajo.

 

EKZEKTLI!!

 

To ?e skosk pravim. Nimam proti, da ?tudent dela ob ?tudiju, nekateri krvavo potrebujejo vsak ? da si pla?ajo prevoz, gradivo (na faksu vemo, da vsak profesor zahteva da nabavi? njegovo ORIGINAL knjigo, druga?e te vr?e, etc...)

 

Po drugi strani je pa ve?ji problem za vse, ker "falirani" ?tudenje zavzemajo delvona mesta in opravljajo dela, ki bi jih morali opravljati polno zaposleni. Za firmo so ?tudenje cenej. Dr?ava pa ne dobi davkokv in na zavodu ?epijo ljudje brez dela in dr?ava spet namesto da dobi davke more "vra?ati" ?.

 

V kon?ni fazi niso tako problemti?ni ?tudenti, kot pa izkori??evalski delodajalci. (vem ker so mene isto jebal)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e par let nazaj te je delodajalec vzel kot ?tudenta in te ob koncu ?tudija zaposlil, mene so po enemu letu in pol dela, ?eprav sem ?e imel status, pa? ko je ?el nekdo od rednih stran, niso iskali novega ampak ?tudenta zaposlili potem pa spet novega ?tudenta vzeli in ?e je bil resen je potem dobil slu?bo. Vsaj pri nas je bilo tako, ene 15 nas je tak?nih, ki smo bili ?tudentje potem so nas zaposlili, sedaj pa vidim da ni ?ans sploh v tej "recesiji", kjer ?tudente vzemajo zato ker so cenej?i, ni pa sedaj nobenemu podjetju v interesu zaposlovati oz. ?e je res nuja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e par let nazaj te je delodajalec vzel kot ?tudenta in te ob koncu ?tudija zaposlil, mene so po enemu letu in pol dela, ?eprav sem ?e imel status, pa? ko je ?el nekdo od rednih stran, niso iskali novega ampak ?tudenta zaposlili potem pa spet novega ?tudenta vzeli in ?e je bil resen je potem dobil slu?bo. Vsaj pri nas je bilo tako, ene 15 nas je tak?nih, ki smo bili ?tudentje potem so nas zaposlili, sedaj pa vidim da ni ?ans sploh v tej "recesiji", kjer ?tudente vzemajo zato ker so cenej?i, ni pa sedaj nobenemu podjetju v interesu zaposlovati oz. ?e je res nuja.

 

Pri nas je delal eden preko ?tudenta 8 let.Kako dolg ?tudij je to...verjetno je doktoriral do sedaj. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas je delal eden preko ?tudenta 8 let.Kako dolg ?tudij je to...verjetno je doktoriral do sedaj. :zvizga:

 

Pa par let je na napotnici pisalo Domagoj I. Ganjo, pa nato Maja Rop pa Milka Đeparac zdej nakonc je pa Skito Urito.

 

Tkole zgleda ?tudentsko delo ja... na ?alost tud pri nas v moji slu?bi. Rednih pa ne dobimo, ker je takih multiosebnih ?tudentov kot listja in trave. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je to, in delodajalci to izkori??ajo, kar nekajkrat cenej?a delovna silo, in ko bodo ukinili, sem prepri?an da se bo zaposlovalo. V ve?ini podjetij je ?tudent enakovreden zaposlenemu, glede dela seveda. Ne vem no, sej sem veliko delal preko ?tudenta, najve? ?ez po?itnice, pa? prilo?nostna dela, potem 2 leti na Vegi, potem na banki kjer so me zaposlili. No in na Vegi sem imel, ?e prera?unamv EUR-e, 7 let nazaj 3 EUR na uro, 1 dan pla?anega dopusta na mesec, slu?beni telefon, in sem bil smatran kot redno zaposlen, celo pogodbo sem podpisal. Zdej pa vidim da so pla?ani slabo, delati morajo vedno, ?e kje kdo re?e da bi biu frej ga grdo gledajo itd. itd. itd., ne vem no, sploh ve? niso spo?tovani. Imam ob?utek, da v?asih so ti res pomagali priti do denarja, da si malo videl kako se kaj dela, in s tem da tudi oni vidijo kako dela? in si primeren za podjetje v nadalje. Sedaj pa skoraj nih?e nima ?ans za redno zaposlitev, ?e je "pameten" ga vr?ejo ven in drugi dan novi pride tako da....samo da je cenej?a delovna sila in da podjetje pri?para.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.