Skoči na vsebino

Menjava Motorja 323c


torstorm

Priporočeno sporočilo

Sem zasledil eno ma?ino od kie sephie 1.8 ?isto poceni, bi mi en zrihtal ker je skotal avto(motor ostal celi), pa me zanima ?e pa?e ma?ina na nosilce v mazdo 323c.Menjalnik vem da pa?e gor, zato me zanima kaj vse bi ?e moral zamenjati in ali pa?e ra?unalnik od kie direktno na mazdo, ali je potrebno prevezati vse.

 

Nujno rabim ?imprej .

 

Lp :unsure:

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hum, nisem ravno nek poznavalec avtov (v tem sem mogo?e zdaj ?ele vajenec), ampak kolikor sem sli?al, imajo kie baje Mazdine motorje. Tako da bi mogo?e celo ustrezal kot ulit.

 

Sicer pa, ?e ne pa?e, se bo pa ?e spasalo tako, kot se bo motor prosil sam. ;)

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam preglej nosilce kake ima Kia.....Mislim da so problemi z nosilci, namre? ne pa?ejo na mazdino ogrodje....

 

Sicer pa ne me za sveto vzet.....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da bi bilo najbolje, da vpra?a? na servisu Interclass Cars d.o.o. v Ljubljani. Oni servisirajo tako Mazde kot Kie in ti bodo lahko povedali iz prve roke a se to da enostavno narest ali bodo problemi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En pamaeten razlog zakaj bi se sploh tega lotil ???? :ne vem: :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letijo pa letala, ?e se ne motim. :D:D:D

 

Bolj? da si najed? kak mazdin motor 1.0 al pa 2.0 bo bolj zanesljivo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jej fantje, tukaj se pa vidi, da nobeden od vas ni imel 1.8 motorja od KIE.

 

Motorji so zelo vzdr?ljivi brez nejmanj?ih te?av - moje izku?nje in izku?nje ostalih lastnikov Clarusov in Sephij z motorji 1.8.

 

Glede na to da je Clarus precej te?ek (skoraj 1400kg) in velik avto (4,76m) je tovarni?ki pospe?ek 10,5s/100km/h zelo dober. Tudi elasti?nost motorja in poraba (moja je bila povpre?no 8,5l/100km) je nadvse zgledna tako, da ne vidim razloga zakaj ne bi menjal razen ?e ni predrago.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jej fantje, tukaj se pa vidi, da nobeden od vas ni imel 1.8 motorja od KIE.

 

Motorji so zelo vzdr?ljivi brez nejmanj?ih te?av - moje izku?nje in izku?nje ostalih lastnikov Clarusov in Sephij z motorji 1.8.

 

Glede na to da je Clarus precej te?ek (skoraj 1400kg) in velik avto (4,76m) je tovarni?ki pospe?ek 10,5s/100km/h zelo dober. Tudi elasti?nost motorja in poraba (moja je bila povpre?no 8,5l/100km) je nadvse zgledna tako, da ne vidim razloga zakaj ne bi menjal razen ?e ni predrago.

:angry: Oprosti si ti kdaj vozil mazdo 626 1.8 16V(105 km) letnik 91 ? Sicer ima samo 1200 kil, vo?nja z tem motorjem je ?isto ok, pospe?ki zadovoljivi, poraba sploh ok, vzdr?ljivost(fotrova ima zdej ?e ?ez 300 kkm) deluje pa bp. Tako da tud mazdin-fordov 1.8 16Vmotor je povsem ok. :)

 

Povrh tega pa je potem potrebno za dele motorja treba na KIA servis ostale pa na

mazdo :blink: .

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:angry: Oprosti si ti kdaj vozil mazdo 626 1.8 16V(105 km) letnik 91 ? Sicer ima samo 1200 kil, vo?nja z tem motorjem je ?isto ok, pospe?ki zadovoljivi, poraba sploh ok, vzdr?ljivost(fotrova ima zdej ?e ?ez 300 kkm) deluje pa bp. Tako da tud mazdin-fordov 1.8 16Vmotor je povsem ok.  :)

 

Povrh tega pa je potem potrebno za dele motorja treba na KIA servis ostale pa na

mazdo :blink: .

Malo si pozabil, da je Torstorm napisal, da je na?el motor, ki naj bi bil ?isto poceni.

 

Jaz sem samo povedal, da te?av ni tudi ?e pi?e gor KIA in da tisto kar Korej?ki naredijo ni nujno slabo. Itak pobirajo tehnologijo od Japoncev tako kot so Japonci neko? od zahodnjakov.

 

Predvsem je na raznoraznih avtomobilskih forumih pa? preve? stereotipov glede kakovosti Korej?kov, ?ehov, ipd. Vsi prisegajo na nevem kak?ne evropske in japonske znamke in sploh ne vidijo, da jih bodo Korej?ki in verjetno neko? tudi Kitaj?ki prehiteli po desni tako po kakovosti sploh pa po ceni.

 

Recimo Hyundai ?e danes sodi v vrh lestvic kakovosti in vzdr?ljivosti in tudi oblik (coupe, nova Sonata, nova Elantra). Isto velja tudi za KIO (Sorento, Cerato) in pa tudi za Daewoo, Ssangyong in tudi Samsung. Vsi na?teti skokovito pove?ujejo prodajo medtem pa so ostali proizvajalci v precej?nji recesiji razen redkih izjem.

 

?eprav sem zdaj Mazda? pa vseeno vem, da na tem svetu ne obstajajo samo Mazde in da marsikdo zna narediti dobro vozilo ?etudi ni Japonsko ali pa Evropsko.

 

:D:D

 

p.s. ?e ni preve? kilometrov na motorju bo ta pre?ivel avtomobil brez, da bi bilo potrebno karkoli menjati ;) in iskati rezervne dele na KIJi, ?eprav imajo servis na vsakem vogalu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, ok.saj tudi kie z 1.5 motorjem so vzdr?ljive.Bom videl kako bo s tem, samo za ra?unalnik ho?e imeti tisti isto kot za ma?ino, pa je potem ?e predrago.Sem se odlo?il da ne bom menjal.Edino kaj bi rad , da bi imel tudi zadaj diske.

Da ne bom odpiral nove teme, od katerih modelov in avtov bi pasali deli na mojo mazdo da bi zadaj bobne zamenjal za diske, menjal pa bi celo pesto ali kako se temu ?e re?e. :blink:

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, jaz nisem mislil in niti ne mislim, da so ostale filme zani?, samo tudi ?e je poceni za sabo potegne marsikaj in potem ni ve? poceni, potem pa ima? ?e probleme. Kateri dohtar ti bo re?eval zadeve, ki so dejansko z vseh vetrov ?

 

Zadnji diski, jaz imam doma kompletno zadnjo premo od xedosa 6, z diski, pesti, rokami, cilindri, senzorji abs-a in pletenico ro?ne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok mislim da ste malo za?li s teme......Fant je spra?eval ?e bi lahko ta motor dal v mazdo.....ne pa kaj je kul, kaj vle?e, kaj manj kuri....najbr? je ?e sam premislil in pretehtal situacijo, zdej ga pa samo zanima ?e pa?e al ne......as easy as that!!

 

 

No hardt feelings guys........ :D:D

 

 

LP dAVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.