Skoči na vsebino

poraba 626 1.8i


pragmatik

Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem!

 

Sem ponosen lastnik mazde 626.To je moja prva mazda. Sem pa (nekoliko) presene?en nad visoko porabo goriva. Vozim namre? 626, 1.8, karavan in ne spravim porabe pod 10l/100km. ALi je to obi?ajna poraba?

Je kdorkoli, ki je imel enka model ali ki ve kaj ve? o tem (izku?nje ipd.)?

 

Hvala!

 

Lep dan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo? moral malo bolj razlo?it kao zgleda tvoja povpre?na vo?nja. Kolk je dolga, kolk AC, kolk relacije, kolk mesta?. Kako hitro vozi?, kako pospe?uje?, itd itd.

 

na osnovi tega se da marsikaj izvle?t ali je poraba ustrezna lai previsoka.

 

lp

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na prvi u? se zdi res nekolko velika, sicer pa povej s kak?no vo?njo okrog hara?, pa bo ?e bolj jasno, ?e ne gre stvar v smislu kak?ne lambda sonde itd.?! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam isto mazdo letnik 2001/02 in je poraba 8,5-9 avto ima 260kkm vo?nja je 25% relacija, 60% AC (120-150mk/h), ostalo mestna vo?nja

 

Je pa bila pred enima dvema letoma ko je avto ime ?e manj kilometrov poraba 0,5-1 l ni?ja.

 

Poleti pa ko gremo na morje pa kov?ek, pa poln avto, klima je treba na dolgih hribih na AC tudi v 4 ?altat pa pride poraba tudi na 10l. Ampak takrat so hitrosti do 130km/h (kov?ek pa to).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto je l 99, prvi? registriran 2000. Prevo?enih ma 95k. Furam (morda je to vzrok) pove?ini mestna vo?nja. Na en tank cca. grem v MB - LJ relacija. Sem preizkusil najprej malo turirat (visoki obrati pri menjavanju), pa spet dr?at nizke obrate (po penzionisti?ko, po?asna, le?erna vo?nja, pri nizkih obratih v vi?jo predstavo ipd.). Razlika je bila 12l /10l na 100 km. Gume so sicer starej?e, profil je ?e v redu (letne). Vsi mi pravijo, da bi moral (tudi glede na prevo?ene km) "?reti" max 9l, ?e ne 8 - 8.5l.

Klime prakti?no ?e ne uporabljam. Sem prista? naravne regulacije, ventilatorsko (razen kadar je zunaj nad 25C). ?e kaj? AHa. Pred menoj je avto vozil starej?i gospod. Zato ima tako malo prevo?enih. Kilometri so realni. Ve?krat preverjeno z razli?nimi metodami...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, sej mestna vo?nja bi reku za tak?en avto nekje 9-10 litrov da je normalno, tko da pol tle nima? kej! <_<

 

?e si ra?unu pr mestni vo?nji, da bo tro?il 7 al pa 8, je to neizvedljivo, vsaj za benzinca! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa odvisno kok cajta misli? to makino po svetu ?e trajbat, obstaja mo?nost zmanj?anja transportnih stro?kov za cca. 40%, sicer z nekaj vlo?ka, a o tem ve? v kak?ni drugi temi! :P:harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto je l 99, prvi? registriran 2000. Prevo?enih ma 95k. Furam (morda je to vzrok) pove?ini mestna vo?nja. Na en tank cca. grem v MB - LJ relacija. Sem preizkusil najprej malo turirat (visoki obrati pri menjavanju), pa spet dr?at nizke obrate (po penzionisti?ko, po?asna, le?erna vo?nja, pri nizkih obratih v vi?jo predstavo ipd.). Razlika je bila 12l /10l na 100 km. Gume so sicer starej?e, profil je ?e v redu (letne). Vsi mi pravijo, da bi moral (tudi glede na prevo?ene km) "?reti" max 9l, ?e ne 8 - 8.5l.

Klime prakti?no ?e ne uporabljam. Sem prista? naravne regulacije, ventilatorsko (razen kadar je zunaj nad 25C). ?e kaj? AHa. Pred menoj je avto vozil starej?i gospod. Zato ima tako malo prevo?enih. Kilometri so realni. Ve?krat preverjeno z razli?nimi metodami...

 

Glede na to kar si napisal je tole popolnoma normalna poraba. Sam sem imel ta motor oziroma izpeljanko tega, ki ga je KIA uporabljala v modelu Clarus. Poraba je bila od 8,5 do 9,5 samo pri meni je bilo kar precej relacije. So ga pa na testu pred 12 leti imeli tudi v reviji Avto Magazin in so kot minus napisali prevelika poraba. Na njihovem testu je bila kar 12,5 litrov na 100km.

 

Tko, da se bo? kar moral sprijazniti z dejstvom, da tako pa? je. Poskusi pa enkrat porabo zmerit na kaki dalj?i relaciji - recimo ko gre? na dopust.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to kar si napisal je tole popolnoma normalna poraba. Sam sem imel ta motor oziroma izpeljanko tega, ki ga je KIA uporabljala v modelu Clarus. Poraba je bila od 8,5 do 9,5 samo pri meni je bilo kar precej relacije. So ga pa na testu pred 12 leti imeli tudi v reviji Avto Magazin in so kot minus napisali prevelika poraba. Na njihovem testu je bila kar 12,5 litrov na 100km.

 

Tko, da se bo? kar moral sprijazniti z dejstvom, da tako pa? je. Poskusi pa enkrat porabo zmerit na kaki dalj?i relaciji - recimo ko gre? na dopust.

 

Delam na tem :D

 

Letos poleti do splita in nazaj ... Bomo videli.

 

Klinc, za kak?en liter ve? ?e bom vedno mel. Bolj?e, kot pa da bi imel nek avto, ki bi ga konstantno ?raufal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.