Skoči na vsebino

Avdio sistem pri M6


Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem,

 

Pred kratkim je moj stari M-323, ki je zvesto slu?il 11 let in 290.000 km, zamenjala nova M-6 / 2010. V svojem starem avtu sem imel vgrajeno amatersko radijsko postajo, enako bi jo rad sedaj vgradil v novega konji?ka. Ker bi pri tem ?elel ?imbolj izkoristiti obstoje?i avdio sistem, imam nekaj vpra?anj in upam na pomo? izku?enih "avdija?ev", da ne odkrivam tople vode.

 

1. Prostor za oja?evalnik Bose

 

M-6 l.2010 z osnovno opremo TE nima Bose avdio sistema. Ker je osrednja ?katla radijske postaje pribli?no enako velika kot Bose oja?evalnik in potrebuje napajanje 12V z maksimalno porabo 12A, sem pomislil, da bi za monta?o izkosristil prostor, ki je pri bolj opremljenih razli?icah namenjen "Bose"-ju in se baje nahaja pod sede?em - voznikovim?. S tem v zvezi me torej zanima:

 

- ali je prostor, kamor sicer pride "Bose" oja?evalnik, pri opremi TE prazen?

- kje natan?no ta prostor je ter kako se do njega pride (kaj vse je treba podreti, ima morda kdo kake slike)?

- kako je do "Bose"-ja, kadar je vgrajen, napeljano napajanje (direktno iz akumulatorja ali iz varovalk / katerih)?

 

2. Zvo?niki

 

?eprav je velikost okrasne "mre?ice" zvo?ni?kega para v zadnjih vratih pri opremi TE enaka velikosti zvo?nika v prednjih vratih, pa je zvok, ki prihaja iz njega, v primerjavi s prednjim parom precej "kilav". Sklepam, da je v zadnjih vratih vgrajen manj?i / cenej?i driver. Ker pri poslu?anju CD/radia zadnji zvo?ni?ki par prispeva minimalno, bi ga ?elel izkoristiti za radijsko postajo. S tem v zvezi me zanima:

 

- kako komplicirano je sneti vgrajeni "avtoradio", da bi pri?el do kablov, ki vodijo do zvo?nikov v zadnjih vratih in jih prenapeljal do prostora, kjer bo montirana radijska postaja?

- ali je gornje sploh smiselno oz. ali je morda la?je potegniti nove kable in morda celo zamenjati zadnje zvo?nike z bolj zmogljivimi - ?e da, kako komplicirano je priti do njih?

 

3. Drugo

 

Ali ima vgrajeni avtoradijo (oprema TE - radio s CD z menjalcem za 6 zgo??enk) kje zadaj na katerem od konektorjev morebiti primeren elektri?ni vhod "mute", s katerim bi lahko CD/avtoradio za?asno "uti?al" - podobno, kot se to stori s tipko "mute" na kontrolni plo??i oz. volanu? Nekateri avtoradiji take vhode imajo za potrebe priklopa brezro?ne "mobitel" naprave...

 

Kar nekaj tega sem natresel, vsaka informacija dobrodo?la in se ?e vnaprej zahvaljujem!

 

Lep pozdrav, Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem,

 

Pred kratkim je moj stari M-323, ki je zvesto slu?il 11 let in 290.000 km, zamenjala nova M-6 / 2010. V svojem starem avtu sem imel vgrajeno amatersko radijsko postajo, enako bi jo rad sedaj vgradil v novega konji?ka. Ker bi pri tem ?elel ?imbolj izkoristiti obstoje?i avdio sistem, imam nekaj vpra?anj in upam na pomo? izku?enih "avdija?ev", da ne odkrivam tople vode.

 

1. Prostor za oja?evalnik Bose

 

M-6 l.2010 z osnovno opremo TE nima Bose avdio sistema. Ker je osrednja ?katla radijske postaje pribli?no enako velika kot Bose oja?evalnik in potrebuje napajanje 12V z maksimalno porabo 12A, sem pomislil, da bi za monta?o izkosristil prostor, ki je pri bolj opremljenih razli?icah namenjen "Bose"-ju in se baje nahaja pod sede?em - voznikovim?. S tem v zvezi me torej zanima:

 

- ali je prostor, kamor sicer pride "Bose" oja?evalnik, pri opremi TE prazen?

- kje natan?no ta prostor je ter kako se do njega pride (kaj vse je treba podreti, ima morda kdo kake slike)?

- kako je do "Bose"-ja, kadar je vgrajen, napeljano napajanje (direktno iz akumulatorja ali iz varovalk / katerih)?

 

2. Zvo?niki

 

?eprav je velikost okrasne "mre?ice" zvo?ni?kega para v zadnjih vratih pri opremi TE enaka velikosti zvo?nika v prednjih vratih, pa je zvok, ki prihaja iz njega, v primerjavi s prednjim parom precej "kilav". Sklepam, da je v zadnjih vratih vgrajen manj?i / cenej?i driver. Ker pri poslu?anju CD/radia zadnji zvo?ni?ki par prispeva minimalno, bi ga ?elel izkoristiti za radijsko postajo. S tem v zvezi me zanima:

 

- kako komplicirano je sneti vgrajeni "avtoradio", da bi pri?el do kablov, ki vodijo do zvo?nikov v zadnjih vratih in jih prenapeljal do prostora, kjer bo montirana radijska postaja?

- ali je gornje sploh smiselno oz. ali je morda la?je potegniti nove kable in morda celo zamenjati zadnje zvo?nike z bolj zmogljivimi - ?e da, kako komplicirano je priti do njih?

 

3. Drugo

 

Ali ima vgrajeni avtoradijo (oprema TE - radio s CD z menjalcem za 6 zgo??enk) kje zadaj na katerem od konektorjev morebiti primeren elektri?ni vhod "mute", s katerim bi lahko CD/avtoradio za?asno "uti?al" - podobno, kot se to stori s tipko "mute" na kontrolni plo??i oz. volanu? Nekateri avtoradiji take vhode imajo za potrebe priklopa brezro?ne "mobitel" naprave...

 

Kar nekaj tega sem natresel, vsaka informacija dobrodo?la in se ?e vnaprej zahvaljujem!

 

Lep pozdrav, Sandi

 

 

:aaaaa: Mislim,da si falil forum?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Prostor za oja?evalnik Bose

- ali je prostor, kamor sicer pride "Bose" oja?evalnik, pri opremi TE prazen?

DA

- kje natan?no ta prostor je ter kako se do njega pride (kaj vse je treba podreti, ima morda kdo kake slike)?

POD VOZNIKOVIM SEDE?EM / NI? NI TREBA PODRETI, PORINI SEDE? DO KONCA NAPREJ/NAZAJ.

- kako je do "Bose"-ja, kadar je vgrajen, napeljano napajanje (direktno iz akumulatorja ali iz varovalk / katerih)?

PREKO VAROVALK / PRI VOZNIKOVIH NOGAH

 

2. Zvo?niki

ZVO?NIKI SO ENAKI V PREDNJIH IN ZADNJIH VRATIH IN SICER OKROGLI 16,5CM, DVOKONUSNI.

 

- kako komplicirano je sneti vgrajeni "avtoradio", da bi pri?el do kablov, ki vodijo do zvo?nikov v zadnjih vratih in jih prenapeljal do prostora, kjer bo montirana radijska postaja?

HJA, NI KOMPLICIRANO, JE PA TREBA MALO RAZDRETI ARMATURKO IN RADIO VEN POTEGNITI.

 

- ali je gornje sploh smiselno oz. ali je morda la?je potegniti nove kable in morda celo zamenjati zadnje zvo?nike z bolj zmogljivimi - ?e da, kako komplicirano je priti do njih?

MORDA BI BILO BOLJ SMISELNO VGRADITI V ARMATURKO LO?EN ZVO?NIK LE ZA POSTAJO? IMA? PROSTOR NA ARMATURKI ZA EN 8CM ZVO?NIK. DRUGA?E PA JE ZA ZAMENJAVO ZADNJIH ZVO?NIKOV TREBA LE SNETI TAPETO Z VRAT (NEKAJ VIJAKOV-OKOLI KLJUKE IN PRITISNI ?EPKI OKOLI TAPETE).

 

3. Drugo

 

Ali ima vgrajeni avtoradijo (oprema TE - radio s CD z menjalcem za 6 zgo??enk) kje zadaj na katerem od konektorjev morebiti primeren elektri?ni vhod "mute", s katerim bi lahko CD/avtoradio za?asno "uti?al" - podobno, kot se to stori s tipko "mute" na kontrolni plo??i oz. volanu? Nekateri avtoradiji take vhode imajo za potrebe priklopa brezro?ne "mobitel" naprave...

URADNO SICER NE, AMPAK MISLIM DA IMA MUTE KABEL OZ. SIGNAL.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mute Pin sigurno obstaja, naj enostavneje ga izkoristi? z kakim kablom ISO2CAR kablom za recimo Parrot napravo. Iz tega kabla lahko oprabi? potem tudi napajanje, ?e pa ima tvoja naprava ?e svoj oja?evalec lahko uporablja? tudi avto zvo?nike za predvajanje zvoka.

 

to je shema vezeve

 

post-24-1289203440_thumb.jpg

 

to je pa kabel za mazdo

 

post-24-1289203479_thumb.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mute Pin sigurno obstaja, naj enostavneje ga izkoristi? z kakim kablom ISO2CAR kablom za recimo Parrot napravo....

 

Parrot ne uporablja MUTE signala, temve? sam preprosto prekine radijski signal in naprej po?lje svojega. Zato pa grejo kabli za zvo?nike iz radia preko Parrotovega procesorja do zvo?nikov.

 

Sicer po tem diagramu ni MUTE vhoda v radio, vendar mislim, da bi znal biti eden od praznih ali pa Data?....

Bi moral pri sebi pogledat.

 

Mazda6Wiring.pdf

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Parrot ne uporablja MUTE signala, temve? sam preprosto prekine radijski signal in naprej po?lje svojega. Zato pa grejo kabli za zvo?nike iz radia preko Parrotovega procesorja do zvo?nikov.

 

Mazda6Wiring.pdf

 

Lahko uporablja tud mute, sam nima veze ker pol ?e ne priklopi? na zvo?nike itaq ni? ne sli?i?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za iz?rpne informacije. Me veseli, da je na tem forumu toliko "znalcev", ki so znanje pripravljeni deliti z drugimi. Mislim, da se bom na osnovi napisanega naprej zna?el sam. Bom poskusil najti ustrezne vijake, ki jih je treba odviti, da se sname armaturka / avtoradio ...

 

LP, Sandi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vijaka sta mislim da dva, v sovoznikovem predalu na levi strani. Konzola se pa samo stakne oz. natakne. :) Zgleda pa res 'surovo'. Kot da bi vse spulil ven :)

 

Si to ?e kdaj v ?ivo videl ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za iz?rpne informacije. Me veseli, da je na tem forumu toliko "znalcev", ki so znanje pripravljeni deliti z drugimi. Mislim, da se bom na osnovi napisanega naprej zna?el sam. Bom poskusil najti ustrezne vijake, ki jih je treba odviti, da se sname armaturka / avtoradio ...

 

LP, Sandi

 

Pomagaj si z temle ;) :

http://forum.mazda6club.com/mazdaspeed6/22...ight-bulbs.html

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preve? kompliciranja !

Pol ure nima? kaj delat. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

2. Zvo?niki

 

?eprav je velikost okrasne "mre?ice" zvo?ni?kega para v zadnjih vratih pri opremi TE enaka velikosti zvo?nika v prednjih vratih, pa je zvok, ki prihaja iz njega, v primerjavi s prednjim parom precej "kilav". Sklepam, da je v zadnjih vratih vgrajen manj?i / cenej?i driver. Ker pri poslu?anju CD/radia zadnji zvo?ni?ki par prispeva minimalno, bi ga ?elel izkoristiti za radijsko postajo.

 

 

Tudi pri moji Mazdi (M6 TE 2003 non-bose) se dogaja isto. Sprednje dva zvo?nika spravita dosti ve? iz sebe glede na zadnje dva. Danes sem si vzel ?as in odprl panela prednjih in zadnjih vrat, kjer me je ?akalo presene?enje, in sicer zvo?nika sta identi?na po mo?i in obliki.

Tudi mene zanima v ?em je problem.

 

Hvala za odgovor

Lp Klemen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri moji Mazdi (M6 TE 2003 non-bose) se dogaja isto. Sprednje dva zvo?nika spravita dosti ve? iz sebe glede na zadnje dva. Danes sem si vzel ?as in odprl panela prednjih in zadnjih vrat, kjer me je ?akalo presene?enje, in sicer zvo?nika sta identi?na po mo?i in obliki.

Tudi mene zanima v ?em je problem.

 

Hvala za odgovor

Lp Klemen

 

Radio na zadnjim kanalima ima skretnicu koja smanjuje bass, probao sam to promjenit al je sve smd tehnologija pa nisam mogao nista. Mozda kakav dobar elektricar to moze prespojit. Znaci nije problem u zvucnicima nego u radiu!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.