Skoči na vsebino

Ventilator za gretje cvili


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Imam 323 1.5F, 1997. ?e nekaj ?asa poslu?am nadle?no cviljenje ventilatorja za gretje, zdaj pa ga imam dovolj in bi rad to porihtal. Kje najdem ta ventilator oz. kako pridem do njega, da podma?em/zamenjam. Bi morda pasal noter ra?unalni?ki ventilator, al je tehnika kaj bolj zapletena? Iskal sem service manual po netu pa ga ne najdem... :blink:

 

Hvala! LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Imam 323 1.5F, 1997. ?e nekaj ?asa poslu?am nadle?no cviljenje ventilatorja za gretje, zdaj pa ga imam dovolj in bi rad to porihtal. Kje najdem ta ventilator oz. kako pridem do njega, da podma?em/zamenjam. Bi morda pasal noter ra?unalni?ki ventilator, al je tehnika kaj bolj zapletena? Iskal sem service manual po netu pa ga ne najdem... :blink:

 

Hvala! LP

 

ventilator najde? pri sovozniku pr nogah ce pogledas od spodaj proti predalu,mislim da je ena bela plastika pa mas ene 4 sraufe za odsrafat pa lahko potem vzames vn ventilator..

 

racunalniski ventilator spoh ne pase zravn ker je cisto drugacen ventilator pa velik vecji je od avta...

 

pa veselo na delo...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je tako!

Pot sovoznikovimi koleni je :) pod armaturo,ko ga sname? ven kapni samo malo ol?ka med pu?e kjer je vetrnica in zadeva bo delala brez cviljenja.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dan!

 

Evo, ventilator sem na?el, odklopil, od?raufal in ga mam zunaj. Res ni ni? podoben tistemu v ra?unalniku sramezljiv

 

Pa sem spet naletel na te?avo... ne znam ga razdret, no?em pa ni? na silo, da nebi kaj polomil... Pripenjam slike ventilatorja

 

Posku?al sem s kle??ami prijeti ta ?tift na vrhu, pa se nikamor ni? ne premakne.

 

post-5470-1289732574_thumb.jpg

 

post-5470-1289732622_thumb.jpg

 

Probal sem tut ta dva ?raufa spodaj od?raufat pa se tut ni ni? premaknilo.

 

post-5470-1289732676_thumb.jpg

 

Ali naj pa? posku?am pihnit malo WD not pa bo mogo?e nehalo cvilit? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj veternice ne gre dol???

?e se ne motim bi mogla dol ampak se ne spomnim to?no kako sem sam se matral z njo(bo tega ?e 5 let)

druga?e pa ?e ima? tisti ol?ek v spraju(ne masti) bi bilo bolje kot WD-saj ta izhlapi,je pa vsekakor bolje kot ni?.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Re?eno. Takole je ?lo: najprej sem spet od?raufal ta dva ?raufa (glej sliko), potem pa med re?o (glej sliko) zataknil ?raufencigar pa narahlo obrnil, da je re?a postajala vse ve?ja. Ko sem ga dovolj razmaknil je ?e popustilo vse skupaj in lahko sem lo?il ohi?je od motor?ka, ki pa se je ?e kar dr?al skupaj z ventilatorjem. To nisem hotel ve? pr?kat, tako da sem samo dobro spihal in o?istil, nato pa sem kar s parafinskim oljem namazal vse vrte?e in gomaze?e re?i, ki sem jih dosegel. ?al sem pozabil slikati v razdrtem stanju... No, pol sem ga vtaknil nazaj v avto in cviljenja ni ve?!

 

Evo, tko ?e bo komu kaj pomagalo.

 

Hvala vsem za pomo?, LP

 

post-5470-1289754317_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Re?eno. Takole je ?lo: najprej sem spet od?raufal ta dva ?raufa (glej sliko), potem pa med re?o (glej sliko) zataknil ?raufencigar pa narahlo obrnil, da je re?a postajala vse ve?ja. Ko sem ga dovolj razmaknil je ?e popustilo vse skupaj in lahko sem lo?il ohi?je od motor?ka, ki pa se je ?e kar dr?al skupaj z ventilatorjem. To nisem hotel ve? pr?kat, tako da sem samo dobro spihal in o?istil, nato pa sem kar s parafinskim oljem namazal vse vrte?e in gomaze?e re?i, ki sem jih dosegel. ?al sem pozabil slikati v razdrtem stanju... No, pol sem ga vtaknil nazaj v avto in cviljenja ni ve?!

 

Evo, tko ?e bo komu kaj pomagalo.

 

Hvala vsem za pomo?, LP

 

post-5470-1289754317_thumb.jpg

 

 

:bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

UKLOPKO ti je dobr napisu. Da vetrnico lo?i? od ohi?ja, mora? uporabiti dva izvija?a. Z leve in desne strani ?im bolj enakomerno-simetri?no potiska? narazen(pazi na kable). Jaz sem nekaj dni to naredil pri svoji mazdi6, ki ima zelo podobn ventilator katerega ima? ti. Ko bo? pri?el do elektro motorja, probaj z pi?tolo na zrak izpihat pra?ino in ne pretiravaj z mazanjem. :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ventilator ki je bele barve je nataknjen na motor. Motor je fiksiran na ohi?ja(?rne barve). Zato mora? izvija? namestiti v prostor med ohi?jem in ventilatorjem. Ko ti rata ventilator lo?iti od ohi?ja bo? videl navitje z osovino. Takrat bo? lahko spihal umazanijo ki je nastala zaradi ??etkic. :party0035:

 

A ja, pazi na kable, ker grejo iz motorja. Sporo?i kaj si u?pi?u ;-)

 

Pa ?e to, WD40 se nikoli ne uporablja za mazanje. Na za?etku ima vlogo mazanja da la?ji kj sname? ali odstrani?, ?ez nekaj ur pa se zaradi kemi?na sestava za?ne spreminjat, s tem pa tudi njegov u?inek, ki je vse drugo kot mazanje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

na mazdi 6 je po slikah videno isti motor- ventilator. Ali ima kdo vi?ka kateri motor? Sem hotel zamenjat le?aje, samo se in posre?ilo.. je zdaj ?ele brni. Se je zmaknil komutator , zdaj drsajo ??ekte po zobu ki je nastal zaradi drsenja in to brni. Ko sem hotel dat komutator v prvotni polo?aj, sem ga zvil...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na mazdi 6 je po slikah videno isti motor- ventilator. Ali ima kdo vi?ka kateri motor? Sem hotel zamenjat le?aje, samo se in posre?ilo.. je zdaj ?ele brni. Se je zmaknil komutator , zdaj drsajo ??ekte po zobu ki je nastal zaradi drsenja in to brni. Ko sem hotel dat komutator v prvotni polo?aj, sem ga zvil...

 

:P ce je res isti samo nebi si upal trdit,mam viska 3 komade

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

ali ima kdo kak ventilator kabine odve?? Mojega sem po?kodoval.... neroda....mazda 6, 2007. Hvala

 

Moj jena M6 tudi sedaj na mrazu za?el nekaj ?kripat. Kaj narediti? A WD40 stopi plastiko ali kaj drugega??

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj ka?no silikonsko mast al pa silikonsko olje v spreju(FORCH, FUCHS,..) . V bolj zalo?enih z avtodeli trgoviha.

 

Evo en link

 

Zdeaj ko se malo ogreje moram v akcijo! Ali ima kdo kak?no sliko kje se to nahaja?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

A je to kdo ?e pri FL ?estki po?el? meni ko pritisne mraz, za?en cvilit pa mi gre jako na organ.....

 

Meni je tudi za?el cviliti ta teden. Res, da je ?e 4 leta nazaj ampak me zanima, ?e si kaj re?il ali si mogo?e upo?teval nasvet Uklopka in milky1976?

Tnx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.