Skoči na vsebino

Mazda 6 - pomo? pri sklopki


Priporočeno sporočilo

Zdravo, kot je blo omenjeno v jamralniku je mehanik pri rednem servisu ugotovil, da bi bilo potrebno menjat sklopko v ?imkraj?em mo?nem roku, ker je baje dvomasni vztrajnik skoraj fu?. V leru se zato na vsake toliko ?asa sli?i nek tok tok tok... (za zvok niso krive ?obe,ker sta bili ravno 2 obnovljeni-na testerju sta se prikazali vrednosti 1 in 2)

 

Sicer sm prebral kar nekaj tem o te?avah s sklopko, pa ?e vedno ne vem ?e imam res te te?ave, ker se ni? ne ?uti da bi bilo kaj narobe med speljevanjem ali vo?njo. Med drugim sem zasledil tudi temo, ki jo je odprl prej?ni lastnik avta glede sklopke ( http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=4936&hl= )

 

Ne vem to?no kako je bla takrat situacija re?ena, bi pa prosil kakega mojstra iz okolice LJ ali Kranja da si vzame minutko in potrdi/zavrne serviserjeve hipoteze vredne cca 1300? :D

 

Aja avto je pa Mazda 6, 100kw, l.2003, 200.000km prevo?enih

 

 

lp,Ga?per

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Zaenkrat ?e ni bil zamenjan,prevo?enih pa je 212.000km .. serviser je nazadnje priporo?al naj se do zamenjave vztrajnika vozi avto na ni?jih obratih, ?e je mo?no (do 2000-2500) in ne preve? ti??i, saj vztrajnik najbol trpi ko zagrabi turbina. Na ta na?in sem od domnevno 'uni?enega' vztrajnika, ki naj bi ?e bil za v smeti, prevozil 12.000km brez problema, predvidevam da bi do naslednjega rednega servisa ?e nekako zdr?al.

 

lp

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

ja sej sm napisal da po moje je glasen potisni le?aj. Zanima me, ali je nujna menjava le tega? Potem bi menjal ?e sklopko k bi bil podrt.

 

to sem tudi jaz v tej temi ( http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6331&st=20 ) spra?eval, pa nisem dobil nobenega odgovora... Bi se nas nekaj s tem problemom zbralo, pa pri nabavi delov in pri serviserju dobili kak popust?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

to sem tudi jaz v tej temi ( http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6331&st=20 ) spra?eval, pa nisem dobil nobenega odgovora... Bi se nas nekaj s tem problemom zbralo, pa pri nabavi delov in pri serviserju dobili kak popust?

 

Evo.. dobil sem ponudbo za vztrajnik in sklopko (sklopko bi bolj preventivno menjal, ker bo ?e vse razdrto)..

 

vztrajnik LuK ...510?

 

sklopka LuK pride 355 eur, Valeo 350, Sachs pa 285?.

 

LuK vztrajnik in Sachs sklopka torej :blush:.

 

Ve kdo za kako bolj ugodno varianto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo.. dobil sem ponudbo za vztrajnik in sklopko (sklopko bi bolj preventivno menjal, ker bo ?e vse razdrto)..

 

vztrajnik LuK ...510?

 

sklopka LuK pride 355 eur, Valeo 350, Sachs pa 285?.

 

LuK vztrajnik in Sachs sklopka torej :blush:.

 

Ve kdo za kako bolj ugodno varianto?

 

jebomast kake ?tevilke............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.