Skoči na vsebino

Mazda6 - menjava notranjosti in s tem povezani problemi


eclipse

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sicer sem ?e pisal na forumu, samo ne kaj preve? veliko :) V kratkem bom kupil Mazdo6 (?e vem katero, je ?e rezervirana zame, samo lastnik ?e ?aka na nov avto :)) in bi imel nekaj vpra?anj. Sicer sem malo brskal po forumu ?e, vendar brez rezultatov.

 

Gre se za Mazdo6, letnik 2003 (november) karavan CD120. Nimam pojma kako se re?e opremi, najbr? je bolj osnovna - ABS, servo, avt. klima, radio na navadne cd-je itd. (?e ima ?e kaj me opomnite prosim :)).

 

V svojem avtu bi si ?elel usnjene notranjosti, rad bi elektri?no nastavljive in ogrevane sede?e. Sedaj pa me zanima kako je s tem, ?e bi menjal svoje za take? Je potrebno kak?no dodatno napeljavo vle?i, ali je ?e vse v avtu, samo ni priklopljeno?

 

Kje sploh ima Mazda6 stikalo za gretje sede?ev?

 

Kako je z airbagi v sede?ih pri menjavi? Je treba biti na kaj pozoren pri monta?i in demonta?i?

 

Imajo mogo?e tudi mo?nost spominskih mest?

 

Poleg tega, ker vidim, da tiste ?estice, ki so imele usnje imajo ve?insko tudi Bose ozvo?enje pa bi rad tudi Bose ozvo?enje in po mo?nosti radio na MP3. Kako je s tem? Samo mojega ven in drugega notri? Govora je o original radiu. Pa z Bose ozvo?enjem? Koliko zvo?nikov ima in kje se nahajajo? Je kak?en oja?evalec kje? In zopet, ali so kabli ?e v avtu, ali jih bom sam napeljeval?

 

Sicer pa ker bo moja notranjost siva, bom moral pri tej transplantaciji iz donatorke vzeti ?e tepih, in vse plastike pod volanom, vratih itd., ker so moje sive, tam pa bodo ?rne. Sicer s tem mislim, da ne bom imel ve?jih problemov. Bolj me zanimajo vpra?anja glede napeljav in kablov.

 

Kak?ne barve usnjenih notranjosti so bile na voljo, da vem na kaj ciljat? Najraje bi ?rno, vendar se tudi ne bi branil kake temno rjave ali be?, ?e so obstajale :)

 

Pri vseh vpra?anjih je govora o original opremi.

 

Najlep?a hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

sicer sem ?e pisal na forumu, samo ne kaj preve? veliko :) V kratkem bom kupil Mazdo6 (?e vem katero, je ?e rezervirana zame, samo lastnik ?e ?aka na nov avto :)) in bi imel nekaj vpra?anj. Sicer sem malo brskal po forumu ?e, vendar brez rezultatov.

 

Gre se za Mazdo6, letnik 2003 (november) karavan CD120. Nimam pojma kako se re?e opremi, najbr? je bolj osnovna - ABS, servo, avt. klima, radio na navadne cd-je itd. (?e ima ?e kaj me opomnite prosim :)).

 

V svojem avtu bi si ?elel usnjene notranjosti, rad bi elektri?no nastavljive in ogrevane sede?e. Sedaj pa me zanima kako je s tem, ?e bi menjal svoje za take? Je potrebno kak?no dodatno napeljavo vle?i, ali je ?e vse v avtu, samo ni priklopljeno?

 

Kje sploh ima Mazda6 stikalo za gretje sede?ev?

 

Kako je z airbagi v sede?ih pri menjavi? Je treba biti na kaj pozoren pri monta?i in demonta?i?

 

Imajo mogo?e tudi mo?nost spominskih mest?

 

Poleg tega, ker vidim, da tiste ?estice, ki so imele usnje imajo ve?insko tudi Bose ozvo?enje pa bi rad tudi Bose ozvo?enje in po mo?nosti radio na MP3. Kako je s tem? Samo mojega ven in drugega notri? Govora je o original radiu. Pa z Bose ozvo?enjem? Koliko zvo?nikov ima in kje se nahajajo? Je kak?en oja?evalec kje? In zopet, ali so kabli ?e v avtu, ali jih bom sam napeljeval?

 

Sicer pa ker bo moja notranjost siva, bom moral pri tej transplantaciji iz donatorke vzeti ?e tepih, in vse plastike pod volanom, vratih itd., ker so moje sive, tam pa bodo ?rne. Sicer s tem mislim, da ne bom imel ve?jih problemov. Bolj me zanimajo vpra?anja glede napeljav in kablov.

 

Kak?ne barve usnjenih notranjosti so bile na voljo, da vem na kaj ciljat? Najraje bi ?rno, vendar se tudi ne bi branil kake temno rjave ali be?, ?e so obstajale :)

 

Pri vseh vpra?anjih je govora o original opremi.

 

Najlep?a hvala in lp

 

 

 

Uf,si si pa zadal veliko dela.Da ne govorimo o stro?kih. :whatever:

Nekje sem zasledil,da se da kupit usnjene prevleke in izgleda kot original.Kako je z gretjem(dodatnim vgrajenim) ne vem.Stikala za vklop gretja sede?ev se nahajajo pod naslonom za roko in sta dva-za levega in desnega.

Bose ozvo?enje deluje na 2 ohm-ih in bi moral komplet zamenjat-od zvo?nikov,oja?evalca,sub-a do cd playerja z changerjem za 6 cd-jev ter vse kable.Kablov za sub mislim,da navadna 6-ka nima-ima pa? svoje napajanje,tudi visokotoncev nima (ima pa napeljane kable,?e se ne motim).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor,

 

stro?ek niti ne tako velik, v glavnem me zanima usnjena notranjost z elektri?nimi zici. Okoli tega me najve? zanima glede same elektrike za premikanje zica in gretja, kje so kabli in kako potegnjeni in ?e je instalacija tudi v mazdah, ki nima te opreme. Sicer sem sede?e gledal ?e za 500 ? (skupaj s tapetami vred), tako da stro?ek ne bo pretiran (ceneje, kot da bi dal mojstru preoble?)

 

Noben nima izku?enj?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se pomoje ?e noben na forumu ni ukvarjal, glede kablov pa tako...pri Japoncih je znano da so vse kable zvlekli, ne glede na opremo. Kako je z novej?imi Mazdami pa ne vem. Npr. ?e Lancer katerega sem imel in je bil letnik 90 je imel in?talacijo za vsem pa tudi 323ba letnik 1997, npr. vgradil sem klimo, kabli so bili vsi, pa tudi za meglenke so ?e notri, ?eprav jih avto ni imel. Tako da, ?e noben ni preverjal tega, je najbolje da ko jo dobi?, malo razkoplje? zadevo in bo? videl ali so kabli notri ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem ?e o tem razmi?ljal, samo imam mo?nost vzeti avto od 1. lastnice, znano zgodovino, potrjeno servisno knji?ico, neprevrtenimi kilometri (res da nima ravno malo kilometrov), edino to je, da sem si za?elel usnjenih in elektri?nih sede?ev. Ostalo je samo, ?e bi bilo po ugodni ceni ;)

 

In raje vzamem pol tega in vem kaj imam, kot nekaj kar je bilo po mo?nosti uvo?eni izbogvekje, 2× stotalkano in 4× manj kilometri na ?tevcu, kot jih je v resnici bilo.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem ?e o tem razmi?ljal, samo imam mo?nost vzeti avto od 1. lastnice, znano zgodovino, potrjeno servisno knji?ico, neprevrtenimi kilometri (res da nima ravno malo kilometrov), edino to je, da sem si za?elel usnjenih in elektri?nih sede?ev. Ostalo je samo, ?e bi bilo po ugodni ceni ;)

 

In raje vzamem pol tega in vem kaj imam, kot nekaj kar je bilo po mo?nosti uvo?eni izbogvekje, 2× stotalkano in 4× manj kilometri na ?tevcu, kot jih je v resnici bilo.

 

lp

 

Ni re?eno,da dobi? to,kar pi?e?.Zavedaj se,da kilometre vrtijo nazaj na?i "maherji",ko so avti ?e na kamionih. ;)

Sicer pa se da zgodovino preverit za te avte z lahkoto.Gre? v tujino in sam kupi? avto na kak?nem uradnem servisu od tipa,ki je pa? vzel staro za novo.

Mi je pa sme?no,ko vsi prisegajo na slo.avte-kot da smo tukaj sami svetniki.Poglejte malo okoli. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nismo svetniki, tudi sam dosti gledam dosti po tujini, samo z avtom res vem kaj se je dogajalo, ker sem ga ?e sam kdaj pa kdaj vozil servisirat :) Tako, da raje imam avto, ki ima kako malenkost manj in kak problem ve? pa da to?no vem v kaj sem ?el, kot da se spra?ujem cel cajt, kaj se bo zgodilo.

 

Sicer pa grem jutri po celotno ?rno usnjeno notranjost :)

 

?e se ?e kdo najde, ki bi vedel, kako je z in?talacijo za sede?e do jutri zjutraj, naj prosim pove. Da bom vedel ali ?e kako kablovje sabo vzet ali ne :) ?e ne bomo pa posebej vlekli..

 

lp,

 

marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In po enourni vo?nji v eno smer, 4 urnem ?raufanju (smo bli trije fantje), enourni vo?nji nazaj, enourni pija?i in 15 minutnem no?enju v hi?o, vam predstavljam rezultate zaenkrat :)

 

Vse na kupu, narobne nastavitve fotoaparata in veliko presvetla slika (ni se mi dal spljoh :))

 

Objavljena slika

 

Sede?a, za njima klop, pred njima sredinska konzola in pa na steno naslonjene tapete:

 

Objavljena slika

 

En del prtlja?nika

 

Objavljena slika

 

Dobil sem tudi celoten Bose sistem

 

Objavljena slika

 

In pa ?e tepih (na sliki ?e ves usran od nas, ko smo ga ?raufali, sedaj ?e lepo posesan in cel ?rn)

 

Objavljena slika

 

In pa ?e enkrat sede?a:

 

Objavljena slika

 

Slikce na pol oskubljenga avta (po kaki uri in pol dela) pa se mi ne da nalimat saj je na mojem telefonu, kabel pa ne vem kje. Smo pa avto oskubli vsega, razen stropa in armaturke nad volanom (pobrali smo tudi kable po vratih ,kable za subwoofer, za oja?evalec, zvo?nike itd). ?e celo celotno ostalo elektri?no napeljavo mi je rekel, da mi da zastonj, ko bo avto cel oskubil da nam bo la?je speljat vse, kar moj avto nima (nismo ?e preverli, zaenkrat se ?e ne bo ?raufalo naprej v drugo mazdo :)

 

What was the total damage? 480 ? - sede?i so za te kilometre v top stanju (le nekaj malega se pozna na voznikovem zicu, ostali skoraj kot iz avtosalona), isto velja za tapete, vse plastike, tepihe itd., v?tet je celoten Bose in pa celoten prtlja?nik. Kar v redu, glede na to, da sem na nem?kem ebayu gledal samo sede?e in tapete po 600 ? (pa so bili med cenej?imi). + 30 ? za diesel za 2 avta + 20 ? za pija?e in malco.

 

All in all, sem zaenkrat zadovoljen :)

 

lp

 

P.S.: Zgleda pa bom moral sam gruntat kako je z napeljavo, da bom lahko potem vam povedal iz prve roke :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:zvizga:

 

Zaenkrat lahko povem, da demonta?a notranjosti ni nek velik bavbav, le previden je treba bit pa ne za?et ?raufat takoj zjutrej k je ?e minus 15 da se plastika lom hitrej k krekerji (vendar za?uda nismo polomili skoraj ni?, le ene 2 ?epa na eni tapeti).

 

Je pa kar veliko dela, ?e se gre v tako obse?no menjavo notranjosti, kot je bila ta (?e bi menjal samo zice in tapete bi bila demonta?a v eni uri, ?e sta 2)

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Ne rabim ?koljke, so teli ?ist dobri tudi za vsakdanja norenja ;)

 

Druga?e pa bo ?estica moja ?ez en mesec. V?eraj ?el iskat ?e radio ter nekaj kosov plastike za notri, sedaj mi manjka le ?e nekaj delov (v prtlja?niku pokrova predal?kov, bledna ?ez radio in klima gumbe ter glavna el. naplejava po avtu za avte z bose ozvo?enjem - tole napeljavo dobim v roku meseca).

 

Tako, da bo mazdica kmalu po tem, ko bo moja ?la na ?raufanje :) ?e malo komaj ?akam, saj tukaj stojijo deli notranjosti po moji dnevni sobi in je moji punci to vsak dan manj v?e? :)

 

Tako, da prakti?no celotna notranjost moje bodo?e ?estice bo kmalu naprodaj (siva, z airbagi v sede?ih), ?e bo koga kaj zanimalo - vse razen armature in stropa, vklju?no z radiem in zvo?niki ter nekaj elektri?ne napeljave :danzoman:

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.