Skoči na vsebino

Kaj pomeni ta prometni znak


Gustav

Priporočeno sporočilo

Tole sem ?e ve?kat opazil in sicer na AC od Pesnice proti Murski soboti. A je komu jasno kaj znak pomeni? Iskal sem po nekih tabelah ZVCP pa nisem ni? na?el. Je to kak?no vodovarstveno obmo?je al kaj tazga?

 

Thnx

post-3203-1304348291_thumb.png

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem ?e ve?kat opazil in sicer na AC od Pesnice proti Murski soboti. A je komu jasno kaj znak pomeni? Iskal sem po nekih tabelah ZVCP pa nisem ni? na?el. Je to kak?no vodovarstveno obmo?je al kaj tazga?

 

Thnx

 

Kot prvo je na levi....razen ?e je na obeh straneh...mene so u?ili ignorirati znake samo na levi :P

 

Druga?e pa prehod za interventna vozila.

 

Tam kjer je znak, naj bi se dalo ograje z lahkoto odstranit in tako omogo?it prehod interventnim vozilom na nasprotno stran avtoceste

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem pred ?asom isto spra?eval na forumu a.com in odgovor je to?no tak kot gaje napisal Jures.

 

Na?eloma nekje v bli?ini znaka je tudi rde?e pobarvan del ograje, ki ja samo nataknjena na nosilce in se jo da enostavno odstranit za intervencijska vozila.

 

Za nas obi?ajne voznike pa ta znak niti ograja ne prideta v po?tev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta znak je za Romune - kje se najla?je sname ograja!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo me je zmedel Juresov odgovor, ker so meni ta znak tolma?ili druga?e. In ko sem si fotografijo podrobno ogledal, sem opazil, da se zeleni pas (lo?nica med voznimi pasovi), kar nadaljuje, torej tudi ?e sname? ograjo, lahko obti?i? v blatu. Kjer je prehod za interventna vozila, je podlaga vseeno asfaltirana in ograja "monta?na", da se jo hitro sname.

 

Meni so razlo?ili, da ta znak pomeni, da se je tu zgodila prometna nesre?a s smrtnim izidom. In ker se v Sloveniji o nobeni stvari ne da dogovoriti, se, iz fov?ije, vsak loti stvari malo druga?e kot ostali. Na Primorskem, predvsem cesta Nova Gorica - Tolmin, je imela v ta namen ?rne okrogle table z belim vpra?ajem. Na Dolenjskem pa naj bi imeli plamen od sve?e. No, o?itno tudi ?tajerci...

 

Kakorkoli, ?e ga ni v ZVCP, ga ignoriraj. Je pa dober za begat voznike in potencialno ve?at mo?nost ponovne prometne nesre?e. ?e ?e mislijo, da je kaj takega potrebno, naj dolo?ijo en znak in vsem razlo?ijo, kako in kaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo me je zmedel Juresov odgovor, ker so meni ta znak tolma?ili druga?e. In ko sem si fotografijo podrobno ogledal, sem opazil, da se zeleni pas (lo?nica med voznimi pasovi), kar nadaljuje, torej tudi ?e sname? ograjo, lahko obti?i? v blatu. Kjer je prehod za interventna vozila, je podlaga vseeno asfaltirana in ograja "monta?na", da se jo hitro sname.

 

Meni so razlo?ili, da ta znak pomeni, da se je tu zgodila prometna nesre?a s smrtnim izidom. In ker se v Sloveniji o nobeni stvari ne da dogovoriti, se, iz fov?ije, vsak loti stvari malo druga?e kot ostali. Na Primorskem, predvsem cesta Nova Gorica - Tolmin, je imela v ta namen ?rne okrogle table z belim vpra?ajem. Na Dolenjskem pa naj bi imeli plamen od sve?e. No, o?itno tudi ?tajerci...

 

Kakorkoli, ?e ga ni v ZVCP, ga ignoriraj. Je pa dober za begat voznike in potencialno ve?at mo?nost ponovne prometne nesre?e. ?e ?e mislijo, da je kaj takega potrebno, naj dolo?ijo en znak in vsem razlo?ijo, kako in kaj.

 

Ne verjamem. Na ?tajerki, vsaj od Trojan do Lj jih ni. Pa se jih je ?e tud precej pobilo. Je pa dobro razmi?ljanje. Imam enga k bi tole moral vedet, sem se spomnil. Ga bom vpra?al...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojasnjeno - kot je Boss rekel, gre za oznako, kjer lahko gasilci ali ostali interventno pre?kajo cesto. Malo naprej obstaja ?e rde?e obarvan del ograje ki se brez te?av sname. To je ta znak...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Sicer ni ?ist prometni znak ampak bi rad prebral kako si ga ostali razlagate. Je pa stal na pe?poti/kolesarski stezi.

 

attachicon.gifznak.jpg

pozor kruh pada, ni pa jasno kako pride? na tisto potko spodaj :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomurska AC naj bi bila tako ozka, da, ob dveh stoje?ih kolonah, gasilci ... nimajo prostora priti mimo. Tudi to bi lahko bil razlog, da so snemljive ograje (in znaki) tako pomembne.

Ni samo pomurska taka. Enaka situacija je na gorenjski AC mimo Jesenic, pa na AC/hitri cesti skozi Vipavsko dolino, pa ?e kak?en odsek bi se verjetno na?el.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Sicer ni ?ist prometni znak ampak bi rad prebral kako si ga ostali razlagate. Je pa stal na pe?poti/kolesarski stezi.

 

attachicon.gifznak.jpg

 

Kolega je dal zelo zanimivo razlago :)

 

Tista stavba je pekarna, kjer pe?ejo kruh iz gensko spremenjenih organizmov. Posledi?no so ra?ke, ki se hranijo s tem kruhom, mutirane in zrastejo v ogromne race, ki stra?ijo mimoido?e ljudi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ni ?ist prometni znak ampak bi rad prebral kako si ga ostali razlagate. Je pa stal na pe?poti/kolesarski stezi.

 

attachicon.gifznak.jpg

 

 

Zanimivo... Google najde ta znak na eni strani, kjer so opisi v kitajscini :) >> http://blog.ylib.com/jimyang/Archives/2014/03/20/22690

 

YLib_Blog-20150708-114446.jpg

 

Prevajalnik prevede opis takole:

Google_Prevajalnik-20150708-114356.jpg

 

Je pa tam se nekaj zanimivh znakov :) 

 

skitched-20150708-114535.jpg

 

skitched-20150708-114607.jpg

 

skitched-20150708-114625.jpg

 

skitched-20150708-114703.jpg

 

skitched-20150708-114725.jpg

 

skitched-20150708-114741.jpg

 

skitched-20150708-114756.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Novosti v prometni signalizaciji

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/prihaja-nova-prometna-signalizacija-tudi-voznja-v-desno-smer-ob-rdeci-luci.html

 

Zavijanje v desno pri rde?i lu?i

Sicer sem za pove?anje preto?nosti ampak kaj, ko 50% ljudi ne ve, da se da gas pritisnit tudi ve? kot za en cm ter posledi?no pospe?ujejo slab?e od fi?aka , spa?ka al pa bolhce izpred 30 let. Posledica bodo morali zavirat tisti, ki so na prednostni (zeleni lu?i) oziroma bo prihajalo do raznih naletov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Tole bo ?e zanimivo

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/prometni-znak-samo-na-levi-strani-medved-konj-in-dvozivka-na-cesti-konec-priporocene-hitrosti-katere-novosti-prinasa-prometni-pravilnik.html

 

Sicer se v medijih najbolj vrtijo okoli nepomembnih znakov, ki so bolj eksoti?ne narave, pozabljajo pa na tale paradoks, ki bo lahko marsikomu izbezljal kar precej eurov iz denarnice, ?e ne bo seznanjen z novimi pravili.

 

post-133-0-54528100-1465500750_thumb.jpg

 

?tos je v tem, da danes ta znak belega avtomobila na modri podlagi v bistvu dolo?a hitro cesto in omejitev 110km/h, od 6.7. bo hitro cesto dolo?al le ?e znak avtoceste na modri podlagi in seveda omejitev 110km/h.

 

Vsepovsod tam, kjer bo ostal stari znak belega avta na modri podlagi pa bo omejitev le 90km/h, kot to velja za ceste izven naselja s to razliko, da bo ?lo za cesto rezervirano za motorna vozila.

 

?e upravljalci ne bodo menjali znakov pravo?asno vas lahko "iznajdljivi" policaj oglobi ?e takoj 6.7 za 20km/h prekora?itve (recimo na LJ severni obvoznici) in vse tiste, ki recimo vozijo po stari cesti mimo Trebnjega al pa od AC proti Tr?i?u, da ?e ne bodo upo?tevali spremembe v pomenu znaka se bodo lahko v hipu poslovili od kup?ka evr?kov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bo ?e zanimivo

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/prometni-znak-samo-na-levi-strani-medved-konj-in-dvozivka-na-cesti-konec-priporocene-hitrosti-katere-novosti-prinasa-prometni-pravilnik.html

 

Sicer se v medijih najbolj vrtijo okoli nepomembnih znakov, ki so bolj eksoti?ne narave, pozabljajo pa na tale paradoks, ki bo lahko marsikomu izbezljal kar precej eurov iz denarnice, ?e ne bo seznanjen z novimi pravili.

 

hitra cesta.JPG

 

?tos je v tem, da danes ta znak belega avtomobila na modri podlagi v bistvu dolo?a hitro cesto in omejitev 110km/h, od 6.7. bo hitro cesto dolo?al le ?e znak avtoceste na modri podlagi in seveda omejitev 110km/h.

 

Vsepovsod tam, kjer bo ostal stari znak belega avta na modri podlagi pa bo omejitev le 90km/h, kot to velja za ceste izven naselja s to razliko, da bo ?lo za cesto rezervirano za motorna vozila.

 

?e upravljalci ne bodo menjali znakov pravo?asno vas lahko "iznajdljivi" policaj oglobi ?e takoj 6.7 za 20km/h prekora?itve (recimo na LJ severni obvoznici) in vse tiste, ki recimo vozijo po stari cesti mimo Trebnjega al pa od AC proti Tr?i?u, da ?e ne bodo upo?tevali spremembe v pomenu znaka se bodo lahko v hipu poslovili od kup?ka evr?kov.

Zdajsen beli avto je 100 in ne 90.

 

Tako da razlika 10 ni tako drasticna, s toleranco je sam 5

Zame je veliko vecji problem in kaos tole.....

 

Desna ni ve? obvezna, znak bo lahko stal na levi strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.