Skoči na vsebino

Mazda CX-5


Deeyan

Priporočeno sporočilo

Nedvomno bo precej v?e?en avto?ek in oblika dost bolj na nivoju kokr npr. X3 ki mi je obupen (?katla ?udna nazunaj)! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tukaj je - najprej v Ameriki seveda...je pa to vedno bolj Ford.....................

post-2637-1305194229_thumb.jpg

ta rumena naj bi bila kon?ni cestni izdelek, srebrna ?e ?tudija

post-2637-1305194239_thumb.jpg

 

2011 Mazda CX-5 Design

 

 

The CX-5 will be based on a new Ford Focus platform, along with other Ford models that come under Fords new "One Ford" planning. The 2011 Mazda CX-5 shapes up as a thoroughly modern small crossover, and it's no surprise that CX -5 follows the sporty path laid down by the CX-7 and CX-9. Mazda's larger crossovers sell respectably despite today's down market, and each has been bringing in valuable business for the franchise. Furthermore, the CX-5 will be an exciting new design compared to its outgoing predecessor, the Tribute.

 

 

 

Th e CX-5 won't be just any crossover, it promises to mimic the style and driving spirit of Mazda's RX-8 sports car. It won't have a rotary engine, but the CX-5 is expected to have similarly rakish looks. The 2011 Mazda CX-5 will be a swoopy 5-passenger wagon patterned somewhat on the Kazamai concept from the Aug ust 2008 Moscow Auto Show. Kazamai--the name means "swirling crosswinds" in Japanese--is the latest preview of Mazda's new nagare or "flow" styling theme announced by a like-named 2006 concept. Likely styling elements include cycle-type front-fender forms, an emerging Mazda hallmark; a gaping "five-point" grille; heavily sculpted bodysides with upswept windowsill lines; and a trim tail with minimal metal behind the rear wheels. A two-way liftgate with separate-opening glass is also likely; size wise, the CX-5 should be close to the Escape, Mariner, and Tribute except for height.

 

Conclusions

 

The 2011 Mazda CX-5 will be part of the new "One Ford" global product plan that aims to harmonize the company's various models around far fewer platforms and components. The idea is to develop vehicles that can be built and sold most anywhere in the world without expensive alterations for individual markets. This strategy not only promises to save big money upfront, a must for Ford nowadays, but it should also improve manufacturing flexibility, allowing Ford to respond more quickly to profit-killing currency fluctuations and changes in sales demand, a must for any automaker in today's global economy. The plan kicks off with the 2011 Ford Fiesta subcompact car, which is due sometime next year. Next comes a redesigned 2011 Ford Focus compact car. Another part of the One Ford plan is to replace its aging SUV and CUVs; these include the Ford Escape, Mercury Mariner, and Mazda Tribute. And this is where the 2011 CX-5 comes in. There's no word yet on whether the 2011 Mazda CX-5 would be built in North America, like Tribute, or sourced from Japan like the CX-7.

 

The 2011 Mazda CX-5 will share its platform with the European Ford Kuga, which is shown here. Both vehicles will be on the same platform as the next generation of the Ford Focus.

 

post-2637-1305194299_thumb.jpg

 

vpra?anje ?e ga bo Evropa sploh videla - o?itno delan za ameriko in bli?nji vzhod

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilizem/...premiero/263224

 

Samo meni ma pa malo premajhne lu?i spredaj za tak agresiven odbija?... :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Se ?e ve kaj ve?? Moja dva se slinita po slikah... Pa za?etna cena bi NAJ bila 20.000$ in pri nam 19.000? kot pi?e na Mazda straneh...

 

Kje pa pise, da bo cena od 19.000? naprej? To pomeni, da bodo cene podobne cenam Mazde 6 ... ?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zelo podobne bojo 6 cene od 20 000? do 30 000?. Ziher informacije

 

 

Juhuuu :) ... Cez kaksni dve leti je na vrsti menjava :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Po raznih stranih avtomobilisti?nih... oguljena bo od 19.000?

 

 

Kot kaze le ne bo tako poceni... Na Facebook strani pisejo, da bodo pri nas cene od 23.000? dalje ... tako kot tudi v Nemciji >> http://www.autobild.de/artikel/mazda-cx-5-...se-2318274.html

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

naval mazd v 2012 :)

 

 

V zadnjem Avtomagazinu je clanek CX-5, kjer ga zelo pohvalijo in napoved oz. ugibanja okoli nove sestice :)

 

Objavljena slika

 

 

Objavljena slika

 

 

V Moto reviji (AMZS) pa je tudi predstavitev CX-5, kjer jo tudi opisujejo v dobri lu?i ...

 

http://www.motorevija.si/l2.asp?L1_ID=37

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem imel moznost narediti kratko testno voznjo s predprodukcijsko Mazdo CX-5 ... Bila je sicer bolj kot ne brez opreme... voznja pa je bila enkratna ...

 

Nekaj slikic, kolikor sem uspel poslikati s telefonom (nisem imel ravno veliko casa :unsure: ) ...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Vec pa tukaj >> http://www.flickr.com/photos/jest-mobile/s...157628484144207

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 150 PS se mi je zdela zelo poskocna ... Glede na to, da je to "ta?voh" motor pri dizelski izvedbi ... Tudi sama pozicija za volanom je odlicna... in sploh ni tega obcutka, da sedis dokaj visoko... Se mi pa v zivo zdi kar precej vecji, kot na slikah ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Na cosmosu so danes pimpali 2 modri CX-5ki za v salon, ampak ni cene nikjer.......v ?ivo mi je v?e?, bolj kot na slikah

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na cosmosu so danes pimpali 2 modri CX-5ki za v salon, ampak ni cene nikjer.......v ?ivo mi je v?e?, bolj kot na slikah

 

Nekje okrog 25k?, pridejo pa ?ez cca. 14 dni. :)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje okrog 25k?, pridejo pa ?ez cca. 14 dni. :)

 

benz al dizl?

 

Ja sem spremljal na fejsbuku ladjo in prihod v antwerpen :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.