Skoči na vsebino

Mazda 6, kaj paziti pri nakupu


Priporočeno sporočilo

pozdravljeni

 

okrog jurja al pa mal ve? , stane velik servis pri nas v SLO, v Avstriji ga pa naredi? za dobrih 500? original deli, MES garancija....tko, da ne preve? stra?it ljudi :harhar:

pozdravljen!

 

ko bo? nabavljal, oz. si jo mogo?e ?e (Mazdo) preveri zgodovino vozila ( tehnicna.sluzba@mazda.si) in ?e so redni servisi, pa da ni bla slu?ajno ksna totalka, potem brez skrbi kupi pa cetudi ima 200.000 km prevo?enih! PREVERJENO VE?KRAT!!! :bravo:

PS. ?e te pa zanima, pa jaz prodajam Mazdo 6 karavan, 89KW, prevo?enih 235.000 km, modra barva, vsa

oprema, REDNO SERVISIRANA, vsi ra?uni storitev, narejen velik servis, komplet novi diski plo??ice, akumulator, gume + zimske nove gume..skratka brezhiben, BREZ SKRITIH NAPAK!! PRODAJAM ,KER I??EM MAZDO 5!!!!

 

jaz ti prodam svojo!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je ?e 4dni doma, in po prevo?enih 2000km, se je za?ela poslavljati sklopka...

Prvi simptom je, da ima sklopka pri koncu luft 1cm. Ko sklopko pritisnem, sicer prime ?isto na za?etku, tako kot je prav, vendar ko pedalko spustim, je zadnji 1cm ?isto mehek. Ko sem ?akal v koloni 1-2ure in smo se zelo po?asi premikali, je kar naenkrat za?ela smrdeti sklopka. Sicer sem najbr? jaz kriv, ker sem dal malo preve? gasa, ampak se mi z takim na?inom vo?nje to ?e nikoli ni zgodil. Avto sem ustavil, po?akal da se ohladi in naredil ?e 350km. Zaenkar je use ok, obrati so konstantni, prestavna ro?ica je isto mehka, le ta luft me moti.

Pozna kdo kakega mehanika, ki za neko normalno vsoto to pregleda?

In koliko pribli?no pride menjava sklopke na neuradnem servisu?

 

2x se mi je zgodilo tudi, da je avto ugasnil ko je bil v prostem teku. Je mo?no zaradi uklju?enega tempomata?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tempomat ne dela pod 30 km/h.

Luft na kuplungi pa je ok, ?e ga ni pol gre vse v qur...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

@Gregc - med opozorili se najve?krat pojavljata: bakrene podlo?ke injektorjev in cedilo karterja, ki se rado zama?i. Oboje bo? verjetno na pogled te?ko opazil. ?e pa se bo? (npr. tik pred nakupom) zapeljal z avtom do Avto Pelko, ti bo pa Simon z veseljem vrgel u? na tvojo ma?inco. :cheers:

 

Sicer pa 6-ke tega letnika preeeecej rade rjavijo (zadnji blatniki, spodnji robovi vseh petih vrat ter "trebuh" vozila). <_<

 

P.S. na? mojster za Mazde pravi, da ponavadi tudi sklopka in 2-masni vztrajnik odideta v ve?na lovi??a, pri cca. 200.000km (se pravi lahko ?e pri 180, v drugem primeru morda pri 250, odvisno od na?ina vo?nje, se razume). :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gregc - med opozorili se najve?krat pojavljata: bakrene podlo?ke injektorjev in cedilo karterja, ki se rado zama?i. Oboje bo? verjetno na pogled te?ko opazil. ?e pa se bo? (npr. tik pred nakupom) zapeljal z avtom do Avto Pelko, ti bo pa Simon z veseljem vrgel u? na tvojo ma?inco. :cheers:

 

Sicer pa 6-ke tega letnika preeeecej rade rjavijo (zadnji blatniki, spodnji robovi vseh petih vrat ter "trebuh" vozila). <_<

 

P.S. na? mojster za Mazde pravi, da ponavadi tudi sklopka in 2-masni vztrajnik odideta v ve?na lovi??a, pri cca. 200.000km (se pravi lahko ?e pri 180, v drugem primeru morda pri 250, odvisno od na?ina vo?nje, se razume). :zvizga:

 

hvala za odgovor, mazda mi je res v?e? in cena se mi zdi ugodna za tak avto samo cvikam kupit ker vsi pravijo da so v primeru okvar mazde zelo drag ?pas :glare: mogo?e bol? za bencinarji gledat, pa mal dra?je tankat?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je zadeva pravilno vzdr?evana in nima? (extra) nesre?e pri nakupu, tudi dizli lepo laufajo. :punk:

 

Kar se pa bencinskih izvedb Mazde6 tega letnika ti?e (1.8, 2.0 ali 2.3 motorji), pa nisem prepri?an, da je toliko dra?ja vo?nja (kot namig: sam imam recimo LPG vgrajen v moji 2.3). :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kilometri so tudi skriti le zakaj - verjetno so spet nastavili malo ?ez 120 in re?ejo ja veliki servis je bil narejen ....my ass

 

A ni GT imel xenonke? Ta jih nima, ker nima ?ob za pranje, tole bolj zgleda oprema TE ali TE plus

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja zdaj vidu, to je TE oprema (tele mazde niso mele TE+ takrat)

 

tko da v bistvu alu feltne dobis zraven, ker TE jih ni imela serijsko

 

 

TE je imela serisjko alu feltne ... vsaj jaz sem na prejsnji Mazda6 CD120 TE SPC dobil ze original 17" alu ...

 

Objavljena slika

 

Se mi zdi, da oprema CE pa je imela 15" navadne feltne ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TE je imela serisjko alu feltne ... vsaj jaz sem na prejsnji Mazda6 CD120 TE SPC dobil ze original 17" alu ...

 

 

Se mi zdi, da oprema CE pa je imela 15" navadne feltne ...

 

sigurno se motis

TE nikoli ni imeal serijskih felten, sploh 17 ne....dizel GT je imela 16", bencinar GT pa 17"

 

sele une posebne serije evolution itd so mele feltne

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sigurno se motis

TE nikoli ni imeal serijskih felten, sploh 17 ne....dizel GT je imela 16", bencinar GT pa 17"

 

sele une posebne serije evolution itd so mele feltne

 

 

Potem so mi jih pa na MMS-u "senkali" zraven, ko sem jo takrat kupil :) ... v glavnem je bila TE oprema in dobil sem zraven 17" feltne, kot so na prejsnji sliki ... :) ... Navadne 15" sem potem naknadno dokupil za zimski komplet ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TE je imela serisjko alu feltne ... vsaj jaz sem na prejsnji Mazda6 CD120 TE SPC dobil ze original 17" alu ...

 

Objavljena slika

 

Se mi zdi, da oprema CE pa je imela 15" navadne feltne ...

 

:blink: huda lokacija ni kej

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Sorry za off, ampak mislim da smo ti pomagali kam pes taco moli....?e nekdo da la?en opis opreme to samo zato da postavi navidezno ceno in i??e nekoga ki ne pozna avta - v glavnem prodaja meglo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne ne, to ni niti a od alcantre. Pa? neko blago z nakosmatenimi deli - ni? posebnega. Bistvo je, da je trpe?no.

 

rit jebote :cheers:

 

hehe, jaz sem hotu napisat neki bolj vulgarnega pa sem se zadnji hip premislil - druga? pa :jupiii:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo , mogo?e pozna kdo ta avto, italjanar verjetno kajne? prodajalca? ali pa nasplo?no kaj je treba najbol pazit pri teh mazdah dizel 136km.. ? za vsako info. hvala vnaprej LP

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7389890&show=1

 

 

tam sem ?e ene parkrat gledal avte pa so se mi zdeli dokaj ok, ampak mojih besed ne jemati za garant, saj ve?, diler je diler. So mel par mal zbu?kanih audijev pa so jih porihtal in zdilal naprej, klasi?en odkup od lizinga in to je to. Majo pa uvo?ene avte, redko kateri je slovenski, tko da riziko je pri vsakemu, konec koncev pa tudi pri slovenskemu, ?e ga vozi kak butec.

 

?e ?eli?, grem lahko pogledat avto drug teden v ponedljek pa ti sporo?im moja opa?anja. Po ?elji, ?e slu?ajno nisi iz bli?ine Lj.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tam sem ?e ene parkrat gledal avte pa so se mi zdeli dokaj ok, ampak mojih besed ne jemati za garant, saj ve?, diler je diler. So mel par mal zbu?kanih audijev pa so jih porihtal in zdilal naprej, klasi?en odkup od lizinga in to je to. Majo pa uvo?ene avte, redko kateri je slovenski, tko da riziko je pri vsakemu, konec koncev pa tudi pri slovenskemu, ?e ga vozi kak butec.

 

?e ?eli?, grem lahko pogledat avto drug teden v ponedljek pa ti sporo?im moja opa?anja. Po ?elji, ?e slu?ajno nisi iz bli?ine Lj.

 

LP

 

zivjo, ce bos imel cas in voljo si ga nahitro ogledat...potem bi bil hvale?en da mi sporo?i? kako se ti zdi ja... drga? nisem iz lj, 60km izven...

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.