Skoči na vsebino

Mazda 6 tresenje


Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem,

 

Imam nadle?en problem. Pred ?asom sem postal pozoren na tresenje avta. Po 2 urnem ne?nem matretiranju vulkanizerja in neodpravi tresenja, avto dvignemo na dvigalu, da so bila kolesa brez obremenitve in avto ?e vedno trese. Ugotovitev, da ni problem ne v gumah in ne v plati??ih. Problem polosovine. Peljem avto mojstru, odmontira dol obe polosovine, da pregledati, na eni zamenjajo kroglice in ?e nekaj in zadeva urejena.

Rezultat. Avto pri hitrosti od 140-170 kmh ne trese ve? kot je prej, za?el pa je tresti od 120-140. Ne trese samo volan ampak tudi sede?e, torej cel avto.

Se je kdo sre?al s podobnimi te?avami in ali se komu zdi kaj bi ?e lahko bilo narobe, da se nadle?no tresenje odpravi. Pri ni?jih hitrosti se tresenja ne ob?uti.

 

Hvala za odg

 

lp Dii

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sicer nimam enakega problema, imam pa problem, da avto pri sukanju volana, ali pri po?asnem manevriranju naprej nazaj na parkiri??u npr., spu??a pokajo?e zvoke iz sprednjjega dela podvozja, kot bi roke ali obese imele zra?nost, zato smo ?e ve?krat preverili obese, roke, stabilizatorje, itd... pa to ni to, poka pa ?e naprej...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sicer nimam enakega problema, imam pa problem, da avto pri sukanju volana, ali pri po?asnem manevriranju naprej nazaj na parkiri??u npr., spu??a pokajo?e zvoke iz sprednjjega dela podvozja, kot bi roke ali obese imele zra?nost, zato smo ?e ve?krat preverili obese, roke, stabilizatorje, itd... pa to ni to, poka pa ?e naprej...

 

Kaj pa homokineti?ni zglob?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sicer nimam enakega problema, imam pa problem, da avto pri sukanju volana, ali pri po?asnem manevriranju naprej nazaj na parkiri??u npr., spu??a pokajo?e zvoke iz sprednjjega dela podvozja, kot bi roke ali obese imele zra?nost, zato smo ?e ve?krat preverili obese, roke, stabilizatorje, itd... pa to ni to, poka pa ?e naprej...

 

 

Cao

 

Pri meni je tudi tako pokalo pri speljevanju, ce je bil volan namotan v levo ali desno, vzrok, poskodovan homokineticni zglob, to sem zamenjal zdaj tega zvoka ni vec

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi je pa rekel kak?ne pol leta nazaj mehanik na A-Cosmosu, da naj bi spodaj na podvozju na letvi bila ena velika matica, ki je zelo te?ko dostopna in ko se jo zategne, naj bi pokanje izginilo. Ampak jo z mojim mehanikom nisva na?la. Mogo?e kdo kaj ve? ve o tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dostkrat je tud problem, da folk mota volan na mestu in dr?i bremzo zraven (med drugim tud moja najdrazja) in takrat se sli?i je?anje in stokanje vse mehanike okol koles, kako joka in jo boli... Na?a sicer se tega zaveda, pa tud opozoril sem jo ?e, samo se ?e kr precejkrat spozabi... :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A NI BLO re?eno, da je fora v masti, s katero je podmazana volanska letev? Odkar so mi ji podmazali je mir s pokanjem.

 

ja problem je v masti!vse Mazde (skoraj vse no) pokajo pri vrtenju volana!

re?itev je v z mazanjem letve!

postopek je ?e prikazan v DIY-u na tem foromu!!!

za?asna re?itev je pa, da malo premika? volan in sicer noter-ven, gor-dol...in to je to!za?asno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

jaz imam pa problem s tresenjem, katerega se sicer zacasno da omiliti/resiti s centriranjem gume, ampak moram le to ponavljati na dober mesec in pol. Pri zadnjem centriranju smo ugotovili, da rob feltne (17" lita, mazda6 2011) opleta par milimetrov levo desno, kot tudi gor/dol. Rob, na katerega nalega guma je ocitno naravnost odstruzen, saj se guma vrti popolnoma naravnost (ne opleta sem ter tja), opleta le feltna. Zanima me ce kdo ve, kaksne so tolerance pri izdelavi mazdinih 17" felten ... na MMSu preverjajo tolerance pri proizvajalcu, ampak imam obcutek da me bodo na suho n.... in bom na koncu ostal slabe volje in s krivimi feltnami na novem avtu.

 

Hvala za odgvor!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole pa prvi? sli?im, da bi bila te?ava z originalnimi litkami. A je to problem z vsemi ?tirimi al je samo ena problemati?na?

 

Sploh mi je pa ?udno to, da se ti centra?a podere po mesecu vo?nje saj bi bilo to lahko mo?no le v primeru, da ti padejo ute?i dol ali pa ti gumo zavrti v plati??u. Da pa bi za to bilo krivo plati??e je pa mo?no edino, ?e se res tolk zvija sam pol bi bilo vidno tud na gumi, da opleta. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to da se razbalansira je tudi meni cudno, ker ni nobene logicne povezave.

No klub temu pa feltne opletajo, ce ni drugega vsaj cudno zgledajo, pa tudi vulkanizerji niso najbolj zadovoljni ;)

Drugace pa 3 od 4h felten, tovarniske, originalne, kakrsne sem dobil na novem avtu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja problem je v masti!vse Mazde (skoraj vse no) pokajo pri vrtenju volana!

re?itev je v z mazanjem letve!

postopek je ?e prikazan v DIY-u na tem foromu!!!

za?asna re?itev je pa, da malo premika? volan in sicer noter-ven, gor-dol...in to je to!za?asno!

 

Sori ampak v DIY tega ne nejdem :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No pol verjamem, da ga nočeš imet.   Meni je tudi na Mazdi variabilna jermenica pela od 40k km naprej. Kar je tudi krepko prehitro. Pa ABS enota je bila že pri 40k km zanič. To se še pri Alfi ni zgodlo 😉   Verjamem, da se pri vsaki firmi zgodi, važn pa je procent, kolkim se to zgodi. In seveda, če se meni, sem lahko tudi edini, pa ne pogledam več 🙂
    • Lahko je bil anti-stalinistično nastrojen Ali pa se je uprl Rusom, ko je videl, kako super in lagodno je živeti na veliki nogi s tujim denarjem. 😉
    • Ne jaz, pač pa kolega. Je imel Ford fiesto. Kolikokrat smo ostali na cesti in kaj vse je zamenjal na njej. Ko jo je končno prodal je kupcu po par mesecih zaribala. In je imel probleme še naprej, ko se ga ni mogel rešit. Skratka, odločitev je padla. Nikoli Forda, prav tako ne nobenega Peugeota, s katerim sem imel pa  jaz miljon  problemov. 
    • Italija bi prekinila schengenski sporazum, Slovenija o tem ne ve nič | 24ur.com WWW.24UR.COM Da je Italija zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo, je dejal podpredsednik italijanske vlade. Kot razlog je Antonio Tajani navedel nevarnost, da bi se med begunce infiltrirali teroristi z...   E makaronarji moji, pa lih oni največ migrantov pokasirajo na jugu
    • A se niste na FBju v skupini menili, da en iz Brezovice obnavlja? Jaz imam namen ga poklicat
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.