Skoči na vsebino

Bren?anje v motorju


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 6 diesel 120. Pravkar sem izvedel servis na 120.000 km, kjer so, med drugim, zamenjali tudi zobati jermen. Od tedaj mi iz motorja pri vsakem v?igu avtomobila prihaja ?udno bren?anje, ki po minuti preneha. Na servisu pravijo, da gre za samonastavljanje jermena in da je to OK. Zanima me ?e ima kdo podoben "problem" oziroma kak?no je va?e mnenje na to temo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Mazdo 6 diesel 120. Pravkar sem izvedel servis na 120.000 km, kjer so, med drugim, zamenjali tudi zobati jermen. Od tedaj mi iz motorja pri vsakem v?igu avtomobila prihaja ?udno bren?anje, ki po minuti preneha. Na servisu pravijo, da gre za samonastavljanje jermena in da je to OK. Zanima me ?e ima kdo podoben "problem" oziroma kak?no je va?e mnenje na to temo.

 

Bren?i v smislu bzzzzzzzzzz ali cvli kot pri golfih ker ?e cvili se to ogla?a jermen alternatorja pomoje. Bren?anje,pa samonastavljanje jermena,prvi? sli?im ker mislim da Mazde dizli nimajo samozategovalnih jermenov kot novej?e Toyote. Kdo pa ti je delal servis? lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Mazdo 6 diesel 120. Pravkar sem izvedel servis na 120.000 km, kjer so, med drugim, zamenjali tudi zobati jermen. Od tedaj mi iz motorja pri vsakem v?igu avtomobila prihaja ?udno bren?anje, ki po minuti preneha. Na servisu pravijo, da gre za samonastavljanje jermena in da je to OK. Zanima me ?e ima kdo podoben "problem" oziroma kak?no je va?e mnenje na to temo.

 

To sos verjetno motor?ki za vi?ino ?arometov, ki postanejo s ?asom glasni.

 

Tole "smo nastavljanje jermena" bi pa rad vidu majstra ki bi mi znal tole opista-demonstrirat.

 

Kar se ti?e ?ponarja zobatega jermena, pa imajo vse mazde ?e 20 let avtomatsko tako da to ni nevemkak?na znanost.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Mazdo 6 diesel 120. Pravkar sem izvedel servis na 120.000 km, kjer so, med drugim, zamenjali tudi zobati jermen. Od tedaj mi iz motorja pri vsakem v?igu avtomobila prihaja ?udno bren?anje, ki po minuti preneha. Na servisu pravijo, da gre za samonastavljanje jermena in da je to OK. Zanima me ?e ima kdo podoben "problem" oziroma kak?no je va?e mnenje na to temo.

 

glede na to, da si delal veliki servis, so ti sigurno menjali tudi jermen altenatorja in ti skoraj sigurno se sli?i napenjalec jermena (altenatorja)!!!!

vrzi jermen dol pa bo? takoj videl!

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na to, da si delal veliki servis, so ti sigurno menjali tudi jermen altenatorja in ti skoraj sigurno se sli?i napenjalec jermena (altenatorja)!!!!

vrzi jermen dol pa bo? takoj videl!

l.p.

 

Da, tako je, menjali so tudi ta jermen. Pa je tak?en zvok problem ali je to normalno in se moram s tem sprijazniti? Sicer zvok potihne po kak?ne pol minute in nato vse te?e normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da, tako je, menjali so tudi ta jermen. Pa je tak?en zvok problem ali je to normalno in se moram s tem sprijazniti? Sicer zvok potihne po kak?ne pol minute in nato vse te?e normalno.

 

nikakor se ne sprijazni s tem zvokom!!!!

?e ti napenjalec ropota, ga menjaj!!!

okrog 200?! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nikakor se ne sprijazni s tem zvokom!!!!

?e ti napenjalec ropota, ga menjaj!!!

okrog 200?! ;)

 

A bi se malo umiril ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A bi se malo umiril ? ?zmeden?

 

evo pomirjen do konca :whatever:

 

ps. kaj pa te stane, da vr?e? jermen dol pa izklju?i? ?e to mo?nost? glede na tvoje izku?nje pa ja ve?, da je vsega skup 10 min.dela !? a ne?

sicer pa tle na foromu smo zato, da si delimo izku?nje pa mnenja glede na?ih prevoznih sredstev a ne, ne pa neko te?enje bv..kdo bo imel prav! jaz sem tudi samo amater, ?e posebej glede na tebe in tvoje izku?nje, malo nekaj pa tudi po?raufam tej pa tej.

 

V glavnem se obrnem nate, ko (?e )kaj crkne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo pomirjen do konca :whatever:

 

ps. kaj pa te stane, da vr?e? jermen dol pa izklju?i? ?e to mo?nost? glede na tvoje izku?nje pa ja ve?, da je vsega skup 10 min.dela !? a ne?

sicer pa tle na foromu smo zato, da si delimo izku?nje pa mnenja glede na?ih prevoznih sredstev a ne, ne pa neko te?enje bv..kdo bo imel prav! jaz sem tudi samo amater, ?e posebej glede na tebe in tvoje izku?nje, malo nekaj pa tudi po?raufam tej pa tej.

 

V glavnem se obrnem nate, ko (?e )kaj crkne

 

Ni treba, nam n? zameru.

 

Jermen dol vzet na dizlu NI samo par minut dela, zato ker mora? na desni pri koloteku plastiko stran pobrat, da laho sprosti? ?ponar mikro jermena, da je treba kolo dol in avto dvignit verjetno ni treba posebej razlagat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni treba, nam n? zameru.

 

Jermen dol vzet na dizlu NI samo par minut dela, zato ker mora? na desni pri koloteku plastiko stran pobrat, da laho sprosti? ?ponar mikro jermena, da je treba kolo dol in avto dvignit verjetno ni treba posebej razlagat.

 

Ja no pa 15 min. :bravo:

p.s kje bi dobil poceni za mazdo 6, zadnjo desno zunanjo lu??za rabljene ho?ejo po 150-200eur!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no pa 15 min. :bravo:

p.s kje bi dobil poceni za mazdo 6, zadnjo desno zunanjo lu??za rabljene ho?ejo po 150-200eur!!

 

Nova je pa menda 600? (vsaj za tanovo sestico) ... vsaj tako so mi rekli na servisu... ko so mi jo menjali... tako,d a ce je cena rabljene 150-200?, je to se kar OK cena :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no pa 15 min. :bravo:

p.s kje bi dobil poceni za mazdo 6, zadnjo desno zunanjo lu??za rabljene ho?ejo po 150-200eur!!

 

Seveda in plastika med kolotekom in motorjem pa ?e v ?tartu manjka, pa ti vijaki se zelo "radi" odvijejo. :D

 

Servis Robinzon v avstriji. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja!? ful draga zadeva! torej rabljena al pa zavarovalnica!

tnx za info.

 

Madona, kera zavarovalnica pa zavaruje jermene? Grem takoj zavarvat :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ah jures kaj tebe matra ni tema je se dan ves. :) mal heca.

 

Delam zelenjavno juho...nisem pr stvar. Sem na bolniski. ZL angina

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.