Skoči na vsebino

Dyno day


mazda_mx

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ni? bolj kot ?e ga na cesti zavrti? do blokade. To je namre? vse kar se stori.

 

Hmmm, se morm verjetn opravi?t vsem :D , ampak sploh ga ?e nism do blokade stisnu! Sam do 7.000 o/min. :ne vem:

 

Pol se pa zna nardit da pridem na test. :bravo:

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti se sigurno ?e nikdar nisi kam napi?il in si prepri?an, da se nikdar ne bo?? :ljubezen:

 

Sem sem in vem da je dovolj samo kan?ek nepazljivosti ali pa malo nesre?e.

 

?elim ti, da ga ?imprej porihta? in da bo hitro na cesti :bravo: ker opomba ni bila mi?ljena osebno. :rispekt: :peace:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pridem

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj se za?ne??bo? poro?al druga?e da vidimo za naprej :) :)

 

samo ?e bo? priden!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kdaj drugic, valji ne bodo usli nikamor :-) Naslednjo soboto se obeta se ne dyno day. Ce je kdo zainteresiran naj napise.

 

Xedos9 2.5 je pokazal tocno 170KM. Toliko za orientacijo. Mazda3 GTA 2.0 malo porihtana pa 160KM. Samo 10KM razlike med 2.0 in 2.5. Tehnologija gre naprej. (saj V6 porihtan tudi pokaze krepko vec tako da ni skrbi za ljubitelje V6 motorjev)

 

 

:vskalo: mene nebo, kuple ?e ni sploh doma, kaj da bi ?ele bla zmontirana :whatever:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Toliko za orientacijo. Mazda3 GTA 2.0 malo porihtana pa 160KM.

Razlo?i mi kako je lahko na starih valjih isti avto prej pokazal 167 konjev, zdaj s ?portnim kolektorjem in brez katalizatorja pa kar 7 konjev manj? :vskalo: In avto zdaj gre bolje (na isti ravnini dobi ve?jo hitrost kar je zame realna meritev, da avto bolj gre) tako, da no?em odgovora, da ima manj konjev kot prej. Potem so prej?nji valjarji lagali toliko, da je ta avto z CAI, odprtim avspuhom imel koliko konjev, 153? :rolleyes:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zato malo na?ega uporabnika ki ima STOCK Mazdo 3 GTA da bi ?el pomerit konje, pa da vidimo koliko je original. Meni je pokazalo s CAI 160konjev, Uklopkotu pa 10km ve? od meritve brez CAI in s CAI ko je meril, tako da samo CAI da 10 konjev, predvidevala sva da ima STOCK deklariranih 150konjev. Mi je pa omenjal da avto meri v 3. prestavi do blokade in potem konec, ne vem no...tretja ni ?e to to kjer avto pomoje poka?e vse kar da od sebe :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meritve so pokazale kar so pokazale,bi pa res bilo super eno originalno spravit na val?ke.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je pokazalo celih 280 km, kar je 20 ve? od stock sramezljiv

 

Na sre?o sem snemal, kaj se je dogajalo z boostom in doma vidim, da je pri 6500 padel pod 1 bar (0.9 bara).

Vzrok je lahko v pregretem zraku ali kje, kaj vem, sem pa ziher, da tisti ventilator piha bolj za ?alo kot zares. Sem z roko sprobal pred hladilnikom in niti pod razno ni pihalo ?ez 60 km/h kar za meritev v 4., ki malo potraje, ni dovolj (pred mano je "skuhalo" eno imprezo in vzrok je verjetno v istem ventilatorju ki-ne-piha).

 

Prilagam posnetek, kjer se vidi boost, kako je ?el navzdol. Ali je vzrok samo v toplem boost zraku ali je ?e kje drugje, pa ne vem. Na cesti avto leti kot metek, ga pa nikdar ne ti??im ?ez 5000 ker se mi ne zdi potrebno:

post-6198-1318095917_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imprezo ni skuhalo :-) Dan prej so tunali avto na cesti. Verjetno se je takrat zacelo slabsati ojnicnim lezajem. Kar je poznan problem teh avtov.

 

Moj avto sem meril poleti pri 30+stopinj Celzija, je slo vse proti rdecemu polju pa je prezivel :-)

Danes je bilo zelo sveze, okoli 10 stopinj.

 

Ne mores primerjat dvoje razlicnih merilnih valjev. Tile so zelo realni po rezultatih. Oni so bili bolj primerni za to, da so bile stranske zadovoljne z meritvami :-)

 

Meritve pokazejo cisto enako v tretjim, cetrti ali peti. Preskuseno. Lahko pa pride se kdo naslednjo soboto in bomo pomerili v tretji in cetrti. V primerjavi s pospesevanjem na cesti, pospesuje tu avto bolj pocasi. Zato se "svoh" avte meri v tretji, ker se v cetrti kar namatrajo.

 

Po skoraj 100 pomerjenih avtih lahko recem, da tile novi valji kazejo zelo tocno. Tudi primerjalno z meritvami istih avtov v tujini.

 

Razlo?i mi kako je lahko na starih valjih isti avto prej pokazal 167 konjev, zdaj s ?portnim kolektorjem in brez katalizatorja pa kar 7 konjev manj? :vskalo: In avto zdaj gre bolje (na isti ravnini dobi ve?jo hitrost kar je zame realna meritev, da avto bolj gre) tako, da no?em odgovora, da ima manj konjev kot prej. Potem so prej?nji valjarji lagali toliko, da je ta avto z CAI, odprtim avspuhom imel koliko konjev, 153? :rolleyes:

 

 

Sej zato malo na?ega uporabnika ki ima STOCK Mazdo 3 GTA da bi ?el pomerit konje, pa da vidimo koliko je original. Meni je pokazalo s CAI 160konjev, Uklopkotu pa 10km ve? od meritve brez CAI in s CAI ko je meril, tako da samo CAI da 10 konjev, predvidevala sva da ima STOCK deklariranih 150konjev. Mi je pa omenjal da avto meri v 3. prestavi do blokade in potem konec, ne vem no...tretja ni ?e to to kjer avto pomoje poka?e vse kar da od sebe :ne vem:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kdaj drugic, valji ne bodo usli nikamor :-) Naslednjo soboto se obeta se ne dyno day. Ce je kdo zainteresiran naj napise.

 

Xedos9 2.5 je pokazal tocno 170KM. Toliko za orientacijo. Mazda3 GTA 2.0 malo porihtana pa 160KM. Samo 10KM razlike med 2.0 in 2.5. Tehnologija gre naprej. (saj V6 porihtan tudi pokaze krepko vec tako da ni skrbi za ljubitelje V6 motorjev)

 

to mi je v?e?, da je ena stock 2.5 V6 ?e zmerjena :bravo: upam, pa da mi to soboto ko pride rata pridit! Do kdaj pa traja D-day?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el zdaj ven pomerit, kaj se dogaja s tlakom in res pada enako, kot na meritvi. Za 0.9 bara je bilo konjev zelo veliko, torej valji so verjetno o.k., nekaj ni v redu z mojim softom. Sumim, da mi nizke temperature vplivajo in motor hitreje dose?e load 2.0 ?ez pa ga ne spusti (mazdaedit trenutno tega ne omogo?a). Na morju mi je dr?alo tlak do rde?ega polja, zadnjih par dni pa nisem probal, ko se je shladilo.

Pridem ponovno 1x ko u?timam, ?e bom mogel.

lp

Robi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.