Skoči na vsebino

Mazda 6 - te?ave z daljinskim zaklepanjem


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

 

imam Mazdo 6 letnik 2008. Na obeh klju?ih mi daljinsko avto samo odklene, zaklene pa ne. Poizkusil sem zamenjati baterijo, ampak ne pomaga. Zanima me kje bi se to dalo popraviti (razen na servisu) in ?e je kdo ?e imel podobne probleme. Pa tudi kak?ni so stro?ki.

 

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi na servis, to ti re?ijo v 5 minutah.

?e ti lu?ka seveda dela na daljincu ko pritisne? odklep ali pa zaklep.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko odklenem mi lu?ka na daljincu dela, ko pritisnem zaklep pa lu?ka ne dela

 

pojdi do enega elektronika in naj ti pogleda tipke v daljincu,pomoje je tvoj problem v tipkah na daljincu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menda je v elektroniki problem ... Meni so menjali vse skupaj... elektroniko v armaturi in oba daljinca ... Prej je bila menda Siemnsova elektronika.. sedaj pa neki japonskega (nevem... Panasonic, ... :) )

 

Vprasaj na servisu, kako in kaj ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menda je v elektroniki problem ... Meni so menjali vse skupaj... elektroniko v armaturi in oba daljinca ... Prej je bila menda Siemnsova elektronika.. sedaj pa neki japonskega (nevem... Panasonic, ... :) )

 

Vprasaj na servisu, kako in kaj ...

 

 

Aha, hvala... koliko si imel stro?kov ?e smem vpra?at..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, hvala... koliko si imel stro?kov ?e smem vpra?at..

 

Nic :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Nic :)

 

Sam imam tudi podobne probleme oz. se odra?ajo nekoliko druga?e (na rabljeni mazdi6, ki sem jo kupil pred kratkim)...daljinec prime oz. ne prime (velja za odklepanje in zaklepanje). Ko pritisnem ve?krat, enkrat ?e prime, v?asih pa s prve...sem imel na servisu in so rekli, da je notranja enota slaba, pa da bodo dali, ?e bo ?lo mogo?e na reklamacijo, ker avto ni ve? v garanciji (letnik 2008). ?e pa ne bo ?lo skozi z reklamacijo, je pa menda notranja enota 630?.

 

Jest, koliko staro mazdo pa ima??

 

LP, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gama BTC oz. sedaj ze nekaj casa A Cosmos .... bilo pa je pred kaksnim mesecem ... ze izven garancije... Delam pa vse servise pri njih ...

 

 

Si ze probal menjati baterijo? Se ti to dogaja z obema daljincema?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gama BTC oz. sedaj ze nekaj casa A Cosmos .... bilo pa je pred kaksnim mesecem ... ze izven garancije... Delam pa vse servise pri njih ...

Si ze probal menjati baterijo? Se ti to dogaja z obema daljincema?

 

Menjana je bila baterija, probano z obema, z obema enako...na servisu so rekli, da je notranji oddajnik slab, pa da so reklamirali, ?e bo ?lo skozi (avto ni ve? v garanciji). Druga?e naj bi bil rezervni del 630?.

Imel se ga pa na servisu na Britofu pri Mo?niku.

 

LP, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjana je bila baterija, probano z obema, z obema enako...na servisu so rekli, da je notranji oddajnik slab, pa da so reklamirali, ?e bo ?lo skozi (avto ni ve? v garanciji). Druga?e naj bi bil rezervni del 630?.

Imel se ga pa na servisu na Britofu pri Mo?niku.

 

LP, TomazO!!

 

Imel sem enke te?ave in na servisu v BTC-ju so mi ?e v garanciji zamenjali cel modul, ki je, ?e se ne

motim, del radija. Re?eno mi je bilo da gre za serijsko napako pri modelu Mazda 6, letnik 2008. Od takrat, to je bilo 2010, do danes nisem imel nobenih te?av ve?. Tudi baterije ?e nisem menjal.

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel sem enke te?ave in na servisu v BTC-ju so mi ?e v garanciji zamenjali cel modul, ki je, ?e se ne

motim, del radija. Re?eno mi je bilo da gre za serijsko napako pri modelu Mazda 6, letnik 2008. Od takrat, to je bilo 2010, do danes nisem imel nobenih te?av ve?. Tudi baterije ?e nisem menjal.

LP

 

Hm, moja mazda na ?alost ni ve? v garanciji...vseeno upam, da bo ?lo skozi...?e ne, ima kdo kak?ne veze pri mazda slovenije oz. tam, kjer si se stvar dala u?timat kaj ceneje, ?e bo slu?ajno potrebno?

 

Lp, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, moja mazda na ?alost ni ve? v garanciji...vseeno upam, da bo ?lo skozi...?e ne, ima kdo kak?ne veze pri mazda slovenije oz. tam, kjer si se stvar dala u?timat kaj ceneje, ?e bo slu?ajno potrebno?

 

Lp, TomazO!!

 

Mja, v ponedeljek naj bi izvedel, ali bo tole ?lo skozi kulanco oz. ali bo treba vse skupaj pla?ati v lastni re?iji (?e se za zamenjavo seveda odlo?im).

Bomo videli kako bo, druga?e pa k prodajalcu, ki mi je avto prodal, ?e se bo dalo kaj zmeniti (menda naj bi po zakonu veljala 1 mese?na garancija na rabljena vozila).

 

LP, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mja, v ponedeljek naj bi izvedel, ali bo tole ?lo skozi kulanco oz. ali bo treba vse skupaj pla?ati v lastni re?iji (?e se za zamenjavo seveda odlo?im).

Bomo videli kako bo, druga?e pa k prodajalcu, ki mi je avto prodal, ?e se bo dalo kaj zmeniti (menda naj bi po zakonu veljala 1 mese?na garancija na rabljena vozila).

 

LP, TomazO!!

 

Mja, tale kulanca ni ?la skozi, tako da bo treba tole menda kar iz lastnega ?epa pla?at (pravijo 600? + delo). Prodajalec o kak?ni reklamaciji oz. popravilu v garanciji tudi sli?ati no?e (po?tenost se o?itno pri reklamacijah pri vsakem trgovcu takrat kon?a) (na pisno garancijo, katero bi mi po novem zakonu moral predlo?iti, je o?itno tudi pozabil), da bom pa sedaj pisal prito?be, pa se jahal po in?pektoratih, mi pa tudi ne di?i (al pa se ?e premislim).

Mogo?e najdem kak?no bolj cenovno ugodno varianto oz. ?e ima kdo ?e kak?no drugo idejo, pa naj sporo?i.

 

LP, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mja, tale kulanca ni ?la skozi, tako da bo treba tole menda kar iz lastnega ?epa pla?at (pravijo 600? + delo). Prodajalec o kak?ni reklamaciji oz. popravilu v garanciji tudi sli?ati no?e (po?tenost se o?itno pri reklamacijah pri vsakem trgovcu takrat kon?a) (na pisno garancijo, katero bi mi po novem zakonu moral predlo?iti, je o?itno tudi pozabil), da bom pa sedaj pisal prito?be, pa se jahal po in?pektoratih, mi pa tudi ne di?i (al pa se ?e premislim).

Mogo?e najdem kak?no bolj cenovno ugodno varianto oz. ?e ima kdo ?e kak?no drugo idejo, pa naj sporo?i.

 

LP, TomazO!!

 

kaj pa ce bi dal eno drugo centralno enoto? za kaksno ki je 50ojrov...tko kot smo to vcasih delal..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa ce bi dal eno drugo centralno enoto? za kaksno ki je 50ojrov...tko kot smo to vcasih delal..

 

Mja, samo potemtakem verjetno izgubim vse napredne funkcije, ki jih ima trenutni daljinec, kot so odpiranje samo prtlja?nika, odpiranje in zapiranje ?ip na daljincu ipd.

 

Al pa je vse to mogo?e tudi z novim daljinskim?

 

Lp, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mja, tale kulanca ni ?la skozi, tako da bo treba tole menda kar iz lastnega ?epa pla?at (pravijo 600? + delo). Prodajalec o kak?ni reklamaciji oz. popravilu v garanciji tudi sli?ati no?e (po?tenost se o?itno pri reklamacijah pri vsakem trgovcu takrat kon?a) (na pisno garancijo, katero bi mi po novem zakonu moral predlo?iti, je o?itno tudi pozabil), da bom pa sedaj pisal prito?be, pa se jahal po in?pektoratih, mi pa tudi ne di?i (al pa se ?e premislim).

Mogo?e najdem kak?no bolj cenovno ugodno varianto oz. ?e ima kdo ?e kak?no drugo idejo, pa naj sporo?i.

 

LP, TomazO!!

 

A mislte, da se mi spla?a zapeljat tole pogledat ?e na A cosmos? Mislite, da bodo tam ugotovili kaj druga?e kot pri Mo?niku?

Ker na koncu je pomojem samo en kondenzator za pol evra zani?, da stvar ne funkcionira dobro.

 

Kaj pa procedure za programiranje remote-a, katerega omenjajo na spletu? Bi stvar delovala tudi na M6 2008?

 

Lp, TomazO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Imam te?avo da se mi baterija v daljincu na M6 (2008) hitro izprazni - govorim o enem mesecu.

Kaj bi lahko bil vzrok? Se da to kako zrihtat al bo treba po nov klju??

 

 

Welcome to the club.. :D

 

Jaz sem se kar vdal v usodo in nabavil nov daljinec...nimam ga ?een mesec, tako da ne vem, ?e je kaj bolj?i..

oz manj po?re?en na baterije..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je kriva sama baterija. V Kik-u dobi? cel asortiman gumbastih baterij za pi?li evrek, vendar je tist, kar naredim na "belem prestolu" malce ve? vredno.

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.