Skoči na vsebino

Stikalo za odpiranje oken


Priporočeno sporočilo

Zdravo

Pri mazdi 6 so mi zamenjali akumulator, vse lepo in prav. Ampak imam zdaj druge te?ave. ?e menja? akumulator ali pa ?e mora? avto pri?gati na kleme se podre sistem za odpiranje oken. To se mi je ?e naredilo peljal sem ga k mehaniku in povedal kaj je narobe vsedel se je v avto in pritiskal po stikalih za odpiranje oken po nekem zaporedju seveda ni hotel povedati kako je popravl va?no je bilo da sem lahko odpiral okna. Zdaj me pa zanima ?e mi lahko kdo pove kaj narediti ?e se okna ne odpirajo saj sem menjal akumulator in se je sistem spet podrl za odpiranje oken. ponavadi sem ?akal mesec ali dva da se je stvar sama postavila nazaj. Zdaj me pa zanima kaj naj naredim da bom popravil okna.

Ali naj ga peljem zopet k mazdinem poobla??enem servisu da bo pritiskal tipke po zaporedju da bo potem delalo.

Hvala za odgovore

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakor vem more? okna nau?it ponovno... Sepravi da spusti? vsakega na stikalu tam ne na remote do podna in gor...

 

?e uporabi? google najde? ?udo in pol...

Clarification: go to each door window switch, lower it a couple inches, then close the window while holding the switch in the UP position until you hear 2 clicks. This resets the windows.

PREVOD: spusti okno do tretjine in nato dr?i stikalo gor dokler ne sli?i? dveh klikov... Ne spusti ga tudi ?e je ?e okno zaprto...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

Pri mazdi 6 so mi zamenjali akumulator, vse lepo in prav. Ampak imam zdaj druge te?ave. ?e menja? akumulator ali pa ?e mora? avto pri?gati na kleme se podre sistem za odpiranje oken. To se mi je ?e naredilo peljal sem ga k mehaniku in povedal kaj je narobe vsedel se je v avto in pritiskal po stikalih za odpiranje oken po nekem zaporedju seveda ni hotel povedati kako je popravl va?no je bilo da sem lahko odpiral okna. Zdaj me pa zanima ?e mi lahko kdo pove kaj narediti ?e se okna ne odpirajo saj sem menjal akumulator in se je sistem spet podrl za odpiranje oken. ponavadi sem ?akal mesec ali dva da se je stvar sama postavila nazaj. Zdaj me pa zanima kaj naj naredim da bom popravil okna.

Ali naj ga peljem zopet k mazdinem poobla??enem servisu da bo pritiskal tipke po zaporedju da bo potem delalo.

Hvala za odgovore

 

Ko odklopi? akomulator ti potem stekla ne grejo automatsko dol in gor ??

 

Re?i? enostavno-nau?iti mora? stikala(vsaka vrata posebaj)

 

odpri okno do konca ,in ko pride do konca zadr?i pritisnjeno stikalo 1-2sec Nato zapri okno,ko pride do konca prav tako zadr?i pritisnjeno za 1-2 sec. Tako ponovi? na vseh 4h vratih posebaj in potem bi se morala okna s klikom odpreti in zapreti. Ter na tvojih voznikovih vratih mora za?eti delovati ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

Pri mazdi 6 so mi zamenjali akumulator, vse lepo in prav. Ampak imam zdaj druge te?ave. ?e menja? akumulator ali pa ?e mora? avto pri?gati na kleme se podre sistem za odpiranje oken. To se mi je ?e naredilo peljal sem ga k mehaniku in povedal kaj je narobe vsedel se je v avto in pritiskal po stikalih za odpiranje oken po nekem zaporedju seveda ni hotel povedati kako je popravl va?no je bilo da sem lahko odpiral okna. Zdaj me pa zanima ?e mi lahko kdo pove kaj narediti ?e se okna ne odpirajo saj sem menjal akumulator in se je sistem spet podrl za odpiranje oken. ponavadi sem ?akal mesec ali dva da se je stvar sama postavila nazaj. Zdaj me pa zanima kaj naj naredim da bom popravil okna.

Ali naj ga peljem zopet k mazdinem poobla??enem servisu da bo pritiskal tipke po zaporedju da bo potem delalo.

Hvala za odgovore

 

v navodilih je tudi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?e preber? navodila od Mazde 6... Ima? pa ?e "uradni postopek" ki je malo bolj kompliciran...

 

Note

? A driver side window will not fully close automatically under following the conditions:

? The battery has been disconnected during vehicle maintenance or for other reasons.

? The power window main switch connector, or driver-side power window motor connector has been

disconnected.

? Carry out the following procedure to resume operation:

1. Turn the ignition switch to the ON position.

2. Press the driver side power window main switch and fully open the driver side window.

3. Pull up the driver side power window main switch to manual-up position to fully close the driver side window,

and keep holding the switch up at the position for about 2 seconds to complete initial setting.

 

TWO-STEP DOWN FUNCTION OPERATIVE/NON-OPERATIVE SWITCHING PROCEDURE

 

Note

? By following the procedure below, the two-step down function is switched to non-operative when it is

operative, and to operative when it is non-operative.

 

Turn the Ignition on

Within 5 sec

perform the auto open two times

perform the auto close two times

 

turn the ignition off and within 40 seconds and repeat the above sequence.

 

Repeat for all the windows.

 

 

In ?e ena teorija...

 

 

when you disconnect the battery you need to reset the windows afterwards,switch ignition on hold down drivers window switch untill window down,then hold down switch untill window goes up,do this for each additional window in turn,also if you have a window master switch then make sure this is`nt sticking

 

BTW: Napi?e? "Mazda 6 window reset" pa najde? ?udo in pol :D V tem ?asu ko si post napisal sem jaz vse to na?el...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa opozorilo, treba je vsako okno posebej na svojem stikalu, ne na voznikovih vratih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa opozorilo, treba je vsako okno posebej na svojem stikalu, ne na voznikovih vratih

 

Hvala za informacije :)

 

 

Ko odklopi? akomulator ti potem stekla ne grejo automatsko dol in gor ??

 

Re?i? enostavno-nau?iti mora? stikala(vsaka vrata posebaj)

 

odpri okno do konca ,in ko pride do konca zadr?i pritisnjeno stikalo 1-2sec Nato zapri okno,ko pride do konca prav tako zadr?i pritisnjeno za 1-2 sec. Tako ponovi? na vseh 4h vratih posebaj in potem bi se morala okna s klikom odpreti in zapreti. Ter na tvojih voznikovih vratih mora za?eti delovati ;)

 

Hvala za informaciji :)

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp, jst sem pa zamenjal akumulator in nisem rabil ni? na novo nastavljat okna in volana...

 

Skoraj nemogo?e.Edino, ?e nisi slu?ajno to operacijo naredil.Ker tudi radio postaje se zgubijo pa BC se raz?tela oz. ne ka?e ni?. Pa dnevni kilometri tudi gredo na 0.

Pa ?e ima? kak?no lu?ko pri?gano (recimo, ?e ti ka?e napako EGR ventila) se le ta ugasne. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj nemogo?e.Edino, ?e nisi slu?ajno to operacijo naredil.Ker tudi radio postaje se zgubijo pa BC se raz?tela oz. ne ka?e ni?. Pa dnevni kilometri tudi gredo na 0.

Pa ?e ima? kak?no lu?ko pri?gano (recimo, ?e ti ka?e napako EGR ventila) se le ta ugasne. ;)

 

postaje so ?le, kilometri tudi, lu?ke pa nobene nisem imel, tako da ne vem. Je pa mazda 6 2005 136 d (?e kej pomaga)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp, jst sem pa zamenjal akumulator in nisem rabil ni? na novo nastavljat okna in volana...

 

Tvoja je pred 2005 letnikom.

 

To je potrebno pri VSEH mazdah ki imajo AVTOMATSKA STEKLA NA VSEH VRATIH, ?e tega nim, pol teh "te?av" ni.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse kar rabis nardit je da nekoliko odpres posamezno okono na samih vratih ne na glavnem voznikovem stikalu, nato pa drzis knof za dvig stekla dokler se ne dvigne in nato se nekaj sekund ob cemur bi moral slisati KLIK. To ponastavi kontrolo oken ter avtomatiko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Kako je pa s temi zadevami, kar se menjave akumulatorja ti?e, pri MAZDI 5 ?

 

Isti postopek.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo hvala vam, kar ste napisali sem naredil porabil pribli?no 2minuti in vse dela hvala

 

:bravo::bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Zdravo, meni se kar na lepem no?e ve? odpirati okno pri sovozniku. Nisem menjal akumolatorja in podobnih stvari. Vsa ostala okna delajo normalno. Pa tudi, ko pritisnem na stikalo ni klika (se pravi rele verjetno ne dela). Ima kdo kak?en nasvet kako naj preverim ali je res pokvarjen rele ali je ?e kaj drugega (razen tega, da odprem cela vrata)? Ali je mo?no da je varovalka ali imajo vsa okna eno varovalko?

 

hvala za pomo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.