Skoči na vsebino

homologacija plati??


hotk090

Priporočeno sporočilo

?ivjo!

 

Zanima me slede?e imam maydo 323f ba 1.5 l 98 gor bi rad dal ve?ja plati??a razmi?lam o 16" http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=5617021 kak?ne papirje rabim za homologacijo in ali jih za te sploh lahko dobim ker so original?

 

Dokumente o skladnosti plati?? oz TUV ?e prav vem... Pa na njih se more serijska ujemat s papirji... Pol gre? pa na LPP v LJ ali MB, mamo pa tudi v Celju na ?onti (tehni?ni pregledi)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje se pa te dokumente da dobiti? Pri proizvajalcu? Nekje sem bral da se za original plati??a ne da dobiti tega..

 

jah a original se smatra da so tak?na homolomo za vozilo... niso namenjena za drugam... druga?e pa aftermarket ima proizvajalec ?ez

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah a original se smatra da so tak?na homolomo za vozilo... niso namenjena za drugam... druga?e pa aftermarket ima proizvajalec ?ez

 

 

Se prau bi blo najbolj?e da si sposodim ena tak?na plati??a z gumami in naredim homologacijo in dam potem te gor? A mor? na homologacijo imet vse gume gor? K ?e rabi? certifikat o skladnosti se verjetn ?e vid po tistem da pa?e na avtomobil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne komplicirajte.

 

Originalna plati??a ne nudijo homologacije oz. T?V-ov oz. ?esarkoli pa?, ki bi lahko olaj?alo delo povpre?nemu dirkalcu. Za mazdo so na MMS (uvoznik) neposlu?ni, prav tako servisi. Pri nekaterih drugih znamkah nudijo servisi potrdila, da so plati??a ustrezna za vozilo, nekateri zastonj, ve?ina pa verjetno ho?e za to met kak evro. Vendar cry not, young padawan...

 

Najdi T?V za feltne, katere dimenzije so popolnoma enake tvojim originalom (se pravi, velikost, ET, razmak vijakov in pa jasno dimenzija pnevmatik, katere misli? met na avtu), glej da bo na tem T?Vu jasno tvoj avto in s tem papirjem naredi? homolomo... v Ljubljani na LPPju je tako, ?e ve?krat. Preverjeno. Znamka in model plati?? v tem primeru ne igrajo vloge. Gledajo samo dimenzije.

 

Te?ava se edinole pojavi, ker originalna plati??a ponavadi nimajo tako skrajnih ETjev kot aftermarket plati??a, tako da bo najverjetneje treba pose? po kakem orodju za fino obdelavo PDFja, katerega bi rad prilo?il na homologaciji. Jaz sem pri svojih samo ET malenkostno popravil, ker nism na?el nobenega, ki bi bil popolnoma enak, pa preventivno sem oznake 8x18 napisal v isti obliki, kot so na plati??ih, da mi ne bi kej sral ?e zarad tega.

 

Pa veselo homologiranje ?elim ;))

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pisal sem mazdi za potrdilo za tista plati??a ki so na prvem postu a na ?alost ne bo ni? iz tega si bo potrebno sposodit plati??a in it na homologacijo. A gdo mogo?e ve ?e bi imel na avtu 16 col in ?el na homologacijo ter bi ?elel da mi upi?ejo tudi 15 jih moram imeti na avtu ali jih lahko prinesem samo zraven?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pisal sem mazdi za potrdilo za tista plati??a ki so na prvem postu a na ?alost ne bo ni? iz tega si bo potrebno sposodit plati??a in it na homologacijo. A gdo mogo?e ve ?e bi imel na avtu 16 col in ?el na homologacijo ter bi ?elel da mi upi?ejo tudi 15 jih moram imeti na avtu ali jih lahko prinesem samo zraven?

 

195/50/15 ma? ?e homologirano.

a si kupu te feltne?

?e si jih mi po?l use podatke o njih na zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nemogo?e, pri meni je ?e v originalu za 15 in to na homologaciji

 

lahko ti slikam karton?ek ?e ne vrjame?. Sem ?e velikokrat videl da so karton?ki razli?no napisani oz da manjka kak?na dimenzija. Sem tudi sam mislil da je 15 zapisano

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko ti slikam karton?ek ?e ne vrjame?. Sem ?e velikokrat videl da so karton?ki razli?no napisani oz da manjka kak?na dimenzija. Sem tudi sam mislil da je 15 zapisano

 

zanimivo, jaz bi malo pisal na mms pa jih malo povpra?al glede tega, kako se je lahko "izgubila" dimenzija
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa imajo ostali tudi vpisano dimenzijo 15? Bom jim pisu ampak mislim da ne bom ni? dosegel.

 

Ne, imeli smo pri hi?i letnik 97, pa je bilo isto navedeno le za 13 in 14-colke! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D na 323f ba se da homologirat za 16 col samo te dve dimenzije:195/45/16--215/40/16,jaz bom zaj homologiral 205/40/17 15 colske sem tudi ze pred leti vpisal,original pa sem mel v homologaciji samo 13 <_<

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D na 323f ba se da homologirat za 16 col samo te dve dimenzije:195/45/16--215/45/16,jaz bom zaj homologiral 205/40/17 15 colske sem tudi ze pred leti vpisal,original pa sem mel v homologaciji samo 13 <_<

 

se pravi da mi ne preostane drugega kot da homologiram zadevo :) a moram za 15 in 16 dvakrat na homologacijo ? Ali mi bi vpisali ?e 15

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi da mi ne preostane drugega kot da homologiram zadevo :) a moram za 15 in 16 dvakrat na homologacijo ? Ali mi bi vpisali ?e 15

 

:D to ne vem,ampak mislim da bi mogli samo rabis 15 zraven in tudi papirje od njih,gres prej vprasat pa je saj ne grizejo,kje bos pac homologiral,jaz sem pac iz ptuja in mam v mb rti ter avto krko ampak rti je drazji sam vpisal izpuh prejsnji teden pa pride v vpis za vsako stvar 31 eur v avto krki na rti-ju pa 56 eur,sem mel 17 zraven pa je rekel da morjo bit na avtu tak da grem drug teden se to resit

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Da ne za?enjam nove teme, bom prilepil kar tule zraven, ?eprav ne gre ne za plati??a ne za Mazdo.

 

Torej, stvar je taka, stoji pa takole:

Imam Hondo Jazz. In ?eno in tri otroke (5 let, 3 leta in 3 mesece). In smo s Hondo zelo zadovoljni in je ne bi menjali. Se pa od ?asa do ?asa zgodi, da bi s seboj peljali tudi nono. In za take primere bi mi prav pri?el ?e dodatni sede?. Da bi prodal Hondo in kupoval avtobus, mi ne di?i, ker ne maramo velikih vozil (nerodna, okorna, kdor je bil na pikniku v Lokovcu pa ve, kak?ne so ceste do nas. Pa je piknik vedno poleti, pozimi so pa vozni pogoji precej slab?i). Septembra pa je Panda ostala brez tablic (glede na to, da je letnik 1995 in da ima preko 323000 km, nismo niti poskusili s tehni?nim pregledom). In tako sem ostal brez avtomobil?ka, s katerim smo re?evali take situacije. Kadar sem ?el sam, sem ?el s Pando, ?e je bila dalj?a pot, s Hondo, ?e nas je ?lo pet, ravno tako s Hondo, ?e pa vseh ?est, smo ?li pa s Hondo in Pando.

 

Pa me zanima, koliko bi pri?la predelava Honde Jazz, da bi v prtlja?nik montirali dodatni sede? za otroka, da bi se lahko takrat peljali z enim vozilom?

In kje bi mi to lahko naredili?

In kako bi to lahko homologiral?

Sem malo meril in kombiniral, in bi mi bilo najenostavneje narediti luknje na pravem mestu v dno prtlja?nika in kadar bi potreboval dodatni sede?, bi podstavek otro?kega sede?a privil v dno prtlja?nika, otro?ki sede? pa ima tudi svoje varnostne pasove. Ali pa se mogo?e ?e dobi kak?ni otro?ki sede?ek, ki se ga lahko montira v prtlja?nik?

Je kdo kdaj sre?al kaj podobnega?

 

 

Ja, doma imamo ?e poltraktor Mazda BT 50, a je ta poltraktor dokaj neroden za hitrej?o vo?njo in manevre po mestu, pa niti vinjete nimamo zanj, pnevmatike so zimske, pa jih poleti hitreje uni?i, pozimi imam ?e verige na kolesih, pa sne?ni plug, ki pa ni homologiran, pa ne grem na cesto z njim (no, ne na tisto, po kateri se policaji s svojimi avto?ki ?e lahko vozijo) in sploh je bolj delovni stroj... Pa saj je bilo o BTjki ?e dovolj napisanega, ne bom je tu ?e enkrat opisoval.

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.