Skoči na vsebino

Nakup Mazda6


h4ck

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

nagledano imam to mazdo6 in sicer :

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5681676&show=1

 

Zanime me , kako je s temi motorji? Kako je z rjo? Ali je res da rjavijo na zadnjih blatnikih? Kaj bi na?eloma moral paziti pri ogledu? Opazil sem tudi da je prednj in zadnji odbijac drugace od ostalih mazd6 teh letnikov?

 

Motor ima za pogon jermen ali ketno ?

 

Hvala in Lep pozdrav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Na temo mazda6 1.gen. se da marsikaj najti tule na forumu, ampak vseeno;

 

- bencinski imajo ketnco

- rja JE problem (zadnji blatniki, robovi vrat - spodaj, pa tudi "trebuh" vozila zna kr dobro rjavet)

- motorji so trpe?ni, tale tvoj se je ?ele dobro ulaufal, ?e so primerno skrbeli zanj

- na ogledu si probaj kak?ne podatke o avtomobilu zabele?it, pa kasneje lahko po dig. serv. knjigi preveri?

- tile odbija?i in maska so pa? malo bolj kao ?portna izvedba (no z ne ravno ?portnim pogonskim agregatom). :P

 

To je to, zaenkrat od mene. :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Na temo mazda6 1.gen. se da marsikaj najti tule na forumu, ampak vseeno;

 

- bencinski imajo ketnco

- rja JE problem (zadnji blatniki, robovi vrat - spodaj, pa tudi "trebuh" vozila zna kr dobro rjavet)

- motorji so trpe?ni, tale tvoj se je ?ele dobro ulaufal, ?e so primerno skrbeli zanj

- na ogledu si probaj kak?ne podatke o avtomobilu zabele?it, pa kasneje lahko po dig. serv. knjigi preveri?

- tile odbija?i in maska so pa? malo bolj kao ?portna izvedba (no z ne ravno ?portnim pogonskim agregatom). :P

 

To je to, zaenkrat od mene. :jupiii:

 

Najlepsa hvala za odgovor,

 

torej lahko sklepam da je motor dober? Ne pri?akuje se nevem kaj, ampak vzdrzljiva zadeva?

Na ogledu bom kar poslikal servisno knjigo, kaj pa je z dig .serv ? Se da vse preverit na mazda servisih?

 

Kako pa je z rjo? ali je garancijsko popravilo?

 

Hvala za pomo?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se vrnil z ogleda in sicer :

 

Motor lepo prede, je redno servisiran(izpisana ele. knjizica - servisiran skoz pri ?erbineku, olje je Mobil 1 5w-40)

Barvan je bil na zadnjih blatnikih,vsa 4 vrata v spodnjem predelu ter hauba(rahlo), pomerjeno je bil pred menoj. Sicer zavedeno v papirji ni, da so popravljali garancijo.

 

Noter je ?portni filter(je zraven original box), manjka ?ep na motorju za dolivanje olja(je baje naro?en nov). Opazil sem, da je za killerjem ko so neke cevi pod motorjem taka zelena barva(pu??anje klime? )

 

V petek smo se dogovorili za testno voznjo, ko bo to vse skupaj popravljeno. Upajm, da bo vse ok ker je druga?e lep avtomobil. Ima samo ?e nehomologirane sprednja stekla, katera folije se bodo odstranile v primeru nakupa.

 

Pa ?e to ,felne so uni?ene in jih je treba prebarvat.

 

Va?a mnenja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hack, kolk pa ti je pomembna dinamika vo?nje, mo? motorja... mislim, a si umirjen voznik al rad kdaj tud stisne? pa recimo ?e koga prehiti?? A se vozi? sam al bo to bolj familiaren avto?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hack, kolk pa ti je pomembna dinamika vo?nje, mo? motorja... mislim, a si umirjen voznik al rad kdaj tud stisne? pa recimo ?e koga prehiti?? A se vozi? sam al bo to bolj familiaren avto?

 

Avto se kupuje za o?eta(kateri se vozi 90% avtoceste - 400km v eno smer in se vozi do 140km/h + umirjen voznik).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi jo peljat, ?e dokumentacija ?tima (redni servisi delani), pa ?e da bo ata relacije fural, potem mislim da je to taprava zadevca za nakup. ?e bi bila od na?ega Komarja, pol je to samo ?e dodaten plus, kokr vem je bil zelo pedanten mo?ak oz. je verjetno ?e vedno, samo na forumu ga ni ve? videt! :P:bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri VIN stevilko in dejanska lastni?tva avta. Namre? ko sm jst isku svoj avto je 3/4 teh oglasov zlaganih. Ko enkrat dejansko preveris vse skupaj se potem lahko zamisli? nad stanjem avtomobila in prodajalca...

 

Prav tako ne ?kodi pozornost na ?udne razlike v datumih servisov in prevo?enih kilometrih. Sam sem naletel na kar nekaj avtov ki so bili redno servisirani ?zmeden? do zadnjih 10000-20000 km v tem ?asu je pa avto kaj +2 leti stal? Seveda vsi so bli prvi lastniki ... :3

 

Sam moj 5 centov al kwa 3:) Men je na koncu ratal najdit decent avto :ouje:

 

P.S. eno podobno ?rno mazdo 6 sem gledal na Vi?u ... use super fajn preveru servisno knjigo misteriozni servisni intervali preverim ?e lastni?tvo 5 lastnikov prodaja se kot prvi, preverim ?e na mazdinem servisu zgodovino avta in se za zadnje 3 leta o avtu ne ve ni?... :vskalo: tko da pozornost ne ?kodi ne se zaletet v prvi avto k vidi? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da ne bi bilo neumno tudi tisti CARFAX ali kako se imenuje zadeva, uporabit, ker lahko ti privar?uje krepko denarcev. :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveril sem na e-upravi in lastniki ?timajo (2 lastika - lizing in pravi lastnik) ter 1 uporabnik.

 

VIN ?tevilko sem si slikal,tako da jutri kli?em na mazda servis, so pa bili vsi ra?uni(?e menjave ?arnic) narejeni na ?erbineku(tudi datume in ?t kilometorv je kar realno - zadnji ?as se je delalo na leto cca 30.000km)

 

Bomo videli v petek, kako bo za vozit in ?e bo vse ?timalo, bomo verjetno kupili, se pa kupuje za o?eta in bo jo najverjetneje zvozil(trenutno ima omego b z 350.000km+ ... tako da i??emo nekaj trpe?nega(dizla pa ne mara :D )

 

Skrbi se sam kako so bilio popravljeni zadnji robniki ter vrata, verjetno bom ?e zapeljal avto do na?ega li?arja, da preveri dejansko stanje.

 

Hvala vsem in Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa Jures ki prodaja... Poglej med male oglase na forumu... Sicer je dizel ampak povno opreme... :danzoman:

 

EDIT: Evo ti link...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5741781&show=1

 

Hvala za link, vendar se isce izkljucno bencinar + limuzina, za oprema pa kaj vem(ta ima xenon kit ,zadnje park senzorje - stro?ek 100? + navi cca 400?).

 

Tako, da ?e kdo prodaja limo + benz , pa so dobrodo?li linki.

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se moram pohvalit da mi zadnjih 500km porabo ka?e 8,4 (furam vsakodnevno Kamnk - Jeblana - Kamnk, popoldne padam kar v konkretno primestno gne?o), pol ?e glede na to da mi tro?i LPG, je zadeva super var?na.

 

Kar sem hotel povedat, da tudi 2.3 ob pametni vo?nji ni po?rtna jama brez dna. :party0035::jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

danes smo avtomobil kupili, naredili so ?e mali servis ter odstranili folije z prednjih stekel, tako da je avtomobil legalen. Za enkart dela lepo, tako da ga tudi jutri predstavim. Koliko smo ga danes uspeli sprobat, je motor cisto zadosti? Se mi zdi da gre skoraj da enako kot moj Rover 75 1.8T, pa ?e poraba je ugodna - 7,9l.

 

?e eno vprasanje, kaksno olje uporabljate za te motorje? Na servisu oz nasploh so uporabljali mobil 5W-40? Je to ok ?

 

Hvala vsem za informacije in pomo?.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.