Skoči na vsebino

OMV MaxxMotion Performance Diesel


Strela

Priporočeno sporočilo

Relel si da se bodo zaradi el cestninjenja kamioni raje odlocilinza aut in de. Ne vem zakaj bi se, al kak si mislil?

Zdaj so vsi tranzitarji (Poljska, Belorusija, Slova?ka, Baltske dr?ave) delali ovinek ?ez Slovenijo, ker je bilo bistveno ceneje kot ?ez Avstrijo. Zato imajo avstrijci cca 4-5.000 tranzitnih kamionov dnevno povpre?je, mi pa od 8-9.000. Se pravi dvakrat ve? in vsaj PL, SK, BY, LT, LV, EE se lahko preusmerijo direktno ali preko Avstrije ali preko Nem?ije na zahod (Italija, ?vica, ?panija, Francija).

 

?al ne gre druga?e saj tudi morebitni oprtni vlaki ob najbolj?i volji ne bi zmogli zmanj?ati tovornjakov za ve? kot 1000 na dan, pa ?e to ?e se poklopijo vsi planeti pa da gre vse po planu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To res ne vem koliko je danes na primer Sentilj - Ferneti in koliko bo potem....mas kak podatek?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam pojma, za tavelke mislim, da je danes 112 EUR. Sej problem je, da se cca 20% (recimo Lukovica - Log pri Brezovici) ceste ne cestnini pa tudi nobenega predora se posebej ne zara?unava. Potem pa ?e odprt cestninski sistem in so ?e tam lepo vozili mimo. Ne verjamem, da bodo ceno dvignili za prevo?en kilometer, ampak se bo pa dvignilo, ker dejansko se bo ra?unal vsak km in ?e to bo cca 20-30 EUR ve? kot danes ter konec je z izmikanjem mimo cestnin.

 

Se pravi, ?e se za cca 20-25% zmanj?a ?tevilo kamionov bo izplen za DARS ?e vedno enak pa tudi ceste bi morale zdr?ati za pribli?no toliko dlje oziroma se bodo za toliko uzmanj?ali stro?ki vzdr?evanja.

 

Pridobimo vsi, uporabniki cest, vzdr?evalci in seveda tudi ostali prevozniki, ki jim bo promet v prostem toku prihranil kar nekaj ?asa in ?ivcev in pove?al varnost vsem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bil malo prej na crpalki v Hallbergmoos-u in videl ceno tega goriva, ki je krepkih 1,98? za liter. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha Primorci - mal mate pod nulo pa ?e za?nete negativno razmi?ljat o problemih. ?e nisi notr tla?il kurilca brez aditivov bo avto brez te?av v?gal tudi z nepremium dizlom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha Primorci - mal mate pod nulo pa ?e za?nete negativno razmi?ljat o problemih. ?e nisi notr tla?il kurilca brez aditivov bo avto brez te?av v?gal tudi z nepremium dizlom.

 

Ja, samo ko je pri nas pod nulo, je druga?e kot pri vas. Pri vas je pod nulo pri nas je pa POOOD NUUULO.

Zakaj pa misli?, da pri nas na obali na vseh omv pumpah to?ijo specialno nafto?

Moji sodelavci ?e jamrajo, da jih jutri mogo?e ne bo v slu?bo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...pa kaj nimajo tej sodelovci zimske gume....?Alex jaz ti jih imamo ni problem..tudi moj klenec je prevozen...saj non stop posipavajo...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...pa kaj nimajo tej sodelovci zimske gume....?Alex jaz ti jih imamo ni problem..tudi moj klenec je prevozen...saj non stop posipavajo...lp

Kak?ne zimske gume neki. Eden ima na bmw-ju zlizane letne. Ta je kar avto pustil v slu?bi in ?el domov z kolegom. :lol:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Bil danes na Gorenjskem in spet me je doletelo, da sem se od tasta vra?al s praznim rezervoarjem in brez kant (ni vedno akcija v Avstriji...). Pa sem zavil na OMW na avtocesti pri Radovljici in nato?il opevani MaxxMotion. Cena je s 1,442? na liter celo vi?ja kot je 95 oktanski bencin, ampak dobro, naj mu bo, ker so me prepri?evali, da je blazno bolj?i. 

 

Torej, nato?im, se usedem za volan, v?gem motor in eden od otrok nekaj zasitnari. Pa pustim motor te?i in poi??emo tisto igra?ko, ki je padla nekam pod sede?e. Se spet usedem za volan, se pripnem, ho?em speljat in avto nekam ?udno posko?i in se malo premakne z mesta. Pod podvozjem pa nekaj zaropota, kot bi nasedli. Vseeno se za?ne avto premikati. Na lepem opazim, da o?itno popravljajo cesto, ker smo vozili po makadamu. Temu tudi pripi?em tisti ropot ob speljevanju in poskakovanje. V glavnem, peljemo se torej po tem makadamu, kar eden od otrok omeni, da za nami te?ejo ljudje. Pogledam v ogledalo in res, za nami te?ejo ?tirje mo?ki in mahajo z rokami. Ustavim in stopim ven, da vidim, kaj je narobe, pa ne opazim ni? nenavadnega. V tem pa prite?ejo ti mo?akarji do mene in tisti, ki je bil v uniformi od OMWja za?ne zmerjati, da kaj se ga grem in da bi lahko vedel, kaj sem to?il in da bi lahko bolj pazil in kdo bo zdaj pokril nastalo ?kodo in...

Meni ni? jasno in ga vpra?am, kaj da je pa narobe. Pa mi mo?akar re?e, da sem tako naglo speljal, da je odtrgalo asfalt in ga narolalo za pogonskimi kolesi, potem sem pa ?e z zadnjimi kolesi zapeljal ?ez rolo asfalta. Takrat sem ?ele opazil rolo asfalta, ki je le?ala tam, kjer sem to?il nafto. 

In baje, da nisem prvi, ki se mu je to zgodilo. Baje se je to tolikokrat ?e zgodilo, da jim zavarovalnica sploh no?e ve? pokrivati ?kode, ki nastane, kadar vozniki, ki niso vajeni nafte MaxxMotion, le to prvi? nato?ijo v svoje vozilo.

Tako da sem res presene?en, kako avto bolje potegne na to nafto. Res se spla?a pla?ati tisto nekaj ve?, ker zdaj avto leti v hrib kot bi bil na reaktivni pogon. Le speljevati je treba zelo zelo previdno, da se ne trga asfalt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S.: nekaj obljubljajo nove volitve, pa malo treniram, ?e bi mogo?e tudi jaz kandidiral. A znam dobro nakladat? Ker razen tega, da sem pri Radovljici na avtocesti tankal MaxxMotion nafto in zanjo pla?al 1,442 ? za liter je ostalo samo nakladanje... Poraba do doma je bila pa kljub MaxxMotion nafti povsem enaka, kot kadar sem to?il "navadno" nafto. Mogo?e pa Mazda 5 ?e ne ve, da je MaxxMotion nafta precej bolj?a in da jo mora porabiti manj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha... dobra zgodba in verjetno res blizu resnice. Tud sam sem ene par tankov nazaj nato?il ta famozni dizel in razen z dra?jo ceno in dolgim nosem ni ni? bolj?i od Petrolove nafte, ki jo ve?ino tankam notri. Zdaj ne vem ali je OMV-jev navadni dizel tolk slab?i, da se res opazi razlika, oziroma je Petrolova nafta na nivoju tega premium dizla iz OMV-ja?

 

Za primerjavo nekaj zadnjih tankanj

 

datum           poraba    ?rpalka          

19.07.2018     6,07      Petrol
21.06.2018     5,94      Petrol
12.06.2018     6,12      OMV Maxxmotion Performance Super Mega Incredible Awesome Diesel
15.05.2018     6,41      Petrol
10.05.2018     6,41      Petrol
10.04.2018     6,26      Petrol

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Mater Alex kolk me ti ko?ta? od kar si tako razlagal razliko med Maxxmotion in klasi?nim dizlom. Sem v?eraj tankal v Kopru in si nisem upal klasi?nega dat notri, ker si napisal, da je pri OMV tolk razlike v kvaliteti med tema vrstama dizla. Ampak cena je pa ?e res zlatarska 1.509 EUR/liter 

 

To je razlike 8,25 EUR na tank :blink: - kot v "zlatih" Jan?evih ?asih

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater Alex kolk me ti ko?ta? od kar si tako razlagal razliko med Maxxmotion in klasi?nim dizlom. Sem v?eraj tankal v Kopru in si nisem upal klasi?nega dat notri, ker si napisal, da je pri OMV tolk razlike v kvaliteti med tema vrstama dizla. Ampak cena je pa ?e res zlatarska 1.509 EUR/liter 

 

To je razlike 8,25 EUR na tank :blink: - kot v "zlatih" Jan?evih ?asih

Heh, meni ga ni treba ve? tankat, ker zadnji tank je v redu tudi brez tega maxx turbo super maxi motion dizla. Samo drugi avto in je re?eno. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.