Skoči na vsebino

Servis - li?arsko popravilo


Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Evo jaz sem pa dal mojo M6 na barvanje (nekdo mi je naredil ris s klju?em ali nekim drugim ostrim predmetom po celem boku). 

Barvali so mi v Mazda MB, Ferk. (Ne vem ?e prav oni barvajo ali dajo zunanjemu...). Skratka odtenek (bela perla) so konkretno mimo pihnili (!!!), ko je avto na soncu...se mi zdi prav grozno.

?e ?lovek odmisli odtenek, je li?arsko delo kvalitetno narejeno.

 

(Pred letom dni sem imel barvanje vrat na A-comsos, ?i?ka ljubljana, zaradi manj?e praske - vrata od drugega avta). Tam so odtenek zadeli perfektno, ?e najbolj ostro oko ne vidi da je barvano.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelji nazaj pa naj ti porihtajo. Tudi sam sem isto imel perlo belo sestko in vem kako zgleda, ce ni vredu pobarvano. Jest sem pa ocetovo 6ko peljal na barvanje, saj se je ze nekaj praskic nabralo na zadnjemu odbijacu in so isto mimo ustrelili z odtenkom. V ponedeljek jo peljem nazaj. Ce ti kaj pomaga sem jest svojo bivso perlo belo sestko, dal barvati lak tomu in je odtenek zadel v nulo.

 

post-7623-0-03831900-1530287388_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, ampak te razlike ni bilo moc opaziti pred barvanjem. Tu se iz aviona vidi razlika in ce jo ti opazis na sliki vrjem, da je v zivo se dosti bolj opazno. Drgac pa kot sem rekel sem pri prejsni sestici isto strihal zadnji odbijac in se niti malo ni opazila razlika v oddtenku. Tu bi vsaj lahko naredili preliv na bok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, v ponedeljek peljem nazaj. Sicer je bilo kar nekaj prerekanja (?e? da se perle ne da zadet itd.) a bodo avto vzeli nazaj.

Pravzaprav ni te?ava samo v odtenku, ampak jim je tudi lak tekel po robovih vrat. Poleg tega je polno majhnih temnih delcev v barvi (prah...). Skratka, produkt originalne avtohi?e, kot da ti lokalni majster v gara?i pobarva. Vsekakor slabo. Upam, da zdaj to naredijo tako kot mora biti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj ga takoj ob samem prevzemu PODROBNO preglej, ker zna bit spet kak?na te?ava (upam, da ne)! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz tako mislim, ker s perlo barvo nezna vsak licar delati in se bojim da rezultat nebo bistveno boljsi. Seveda pa upam na najboljse :)

Ja, vidim...

Vseeno bi od originalnega servisa ve? pri?akoval, ampak o?itno to nima nobene veze. Sporo?im!

Lp,

Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vidim...

Vseeno bi od originalnega servisa ve? pri?akoval, ampak o?itno to nima nobene veze. Sporo?im!

Lp,

Marko

Samo te biserne barve so res zakompicirane.

Kolegu na bmw so barvali prednji odbija? v perla belo barvo in so jo upihnili totalno mimo. In odtenek je napa?en, da ne govorimo o perla efektu-nekje je bolj "perlasto" drugje skoraj ni?. Polom. Ga mora ?e enkrat peljati na barvanje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dobil nazaj. Neprimerno bolj?e, kot prvi?! Odtenek je zdaj res blizu originalni barvi. Pra?nih delcev ni.

Generalno gledano pa zgleda, da so ?lampasti. Tokrat je li?ar pozabil spolirat cca 20 x 20 cm povr?in in je bilo ?isto mat. Ko sem na to opozoril zaposlenega, ki je predal avto, je zadevo kar sam na licu mesta spoliral in je sedaj prakti?no BP. Slednje je res malenkost, a jim o?itno res ne gre da nekaj ne bi zgre?ili :)

Skratka, zadovoljen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so pa zavrnili na aspju in pravijo da tudi oni vidijo razliko v barvi, ampak da to tako pac je. Sem se 30 min pregovarjal z vodjo servisa za brez veze. Na triglavu mi je pa cenilec iz prve rekel, da je sfaljen odtenek ampak, da so oni naredili svoje in da je na meni, da se dogovorim s servisom za reklamacijo. Ah brezveze. Tri dni kasneje se pa fotr zaleti... 

 

 post-7623-0-02802000-1531770317_thumb.jpg

 

post-7623-0-40839500-1531770451_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Kako bi poceni resil zadevo pred zimo? avto planiram imeti se kaksno leto ali dve, tako da so poceni opcije dobrodo?le:) najbolj problemati?na so zadnja leva vrata

 

http://shrani.si/f/3w/KI/bUA8RtX/20180904175216.jpg

http://shrani.si/f/1l/12S/4idFIpxf/20180903190259.jpg

http://shrani.si/f/0/2H/7Fbu8c2/20180904175045.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasika prva generacija... Avto bo brez problema zdrzal se 2 leti to te niti malo ne rabi skrbeti. Ce te pa ta rja matra iz vizualnega vidika potem je pa to druga zadeva. Ce ze mislis rihtati ti predlagam, da das nekomu da zrihta tako, kot se zagre. Ce se prav spomnem sem jest dal 200? za komplet sprednja leva in zadnja leva vrata.

http://www.mazda-si.net/topic/11875-mazda-6-lpg/page-7

 

P.S. Jest sem imel dost hujs, kot pa ti vendar je bilo pri meni vse gnilo na notranji strani in se pri zaprtih vratih ni nic videlo :). Je pa bilo vrjetno samo vprasanje casa kdaj bi tudi ven butnilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo so ti zrihtali, kam si pa dal delat? jaz opazam da se mi rja dela tam kjer sem odstranil tiste ?epe za odvodnjavanje..sicer tudi nevem zakaj se mi voda nabira v vratih. Rja me matra predvsem zato ker, se bo ?e ?irila, ali obstaja kak sprej da vsaj ustavim ?irjenje ali je li?ar edina opcija. par let nazaj sem dal ?e 400eur za li?arja in kleparja zaradi rje, ampak zgleda bo treba dat spet ?e kak?en evro.

 

 

Klasika prva generacija... Avto bo brez problema zdrzal se 2 leti to te niti malo ne rabi skrbeti. Ce te pa ta rja matra iz vizualnega vidika potem je pa to druga zadeva. Ce ze mislis rihtati ti predlagam, da das nekomu da zrihta tako, kot se zagre. Ce se prav spomnem sem jest dal 200? za komplet sprednja leva in zadnja leva vrata.

http://www.mazda-si.net/topic/11875-mazda-6-lpg/page-7

 

P.S. Jest sem imel dost hujs, kot pa ti vendar je bilo pri meni vse gnilo na notranji strani in se pri zaprtih vratih ni nic videlo :). Je pa bilo vrjetno samo vprasanje casa kdaj bi tudi ven butnilo.


Najraje bi tudi jaz kar vrata zamenjal da bo mir :) kaksna pa je priblizna cena rabljenih vrat

 

Tako sem mel jst na M3, sem menjal vrata z novej?im letnikom+zadnji robi in pragi so se menjali. Zdaj bi moglo bit mir naslednjih 10let, hehehe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z nobenim sprejem ne bos ustavil rje, je treba ven zrezat ali pobrusit do zdravega materijala in pol dobro zascitit.

Za vrata ti priporocam da poisces rabljena brez rje bo bolje kot pa popravlat, pri vratih je problem ker sta 2plocevini in in skpz vrata pride nekaj vode, ce popravljas jih je tezko dobro zascitit. Rabljena vrata vsaj za M3 so se prodajala med 50-100?

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem takrat isto razmisljal, da bi kupil nova vrata, ampak so za voznikova vrata hoteli 100e (gola vrata), potem je potrebno premestiti se kljucavnico in pa vse ostale plastike in zvocnik... Tako da se mi ni izplacalo. Tisti cepi so tam za odvodnjavanje in ce se ti v vratih zadrzuje voda so vrjetno kanali zabasani in ti tudi zaradi tega toliko hitreje gnije vse skupaj. Jest sem to delal pri nekem znancu (popoldancu) k se ukvarja z licarijo in kleparijo. Ce bi to peljal k komu drugemu bi bila cena takoj 500e..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.