Skoči na vsebino

Ali vi verjamete....


Lojz

Priporočeno sporočilo

 

Druga?e pa je aroganten nastop cerkvenih predstavnikov ?e "obrodil sadove" in RKC se ukvarja z najhuj?im eksodusom vernikov iz cerkve v svoji zgodovini. Samo v Nem?iji je v zadnjih treh letih izstopilo iz RKC skoraj pol milijona ljudi. ?e v Sloveniji uvedimo cerkveni davek pa da vidimo koliko bo ?e tistih gore?ih vernikov. Brez dr?ave in politike bi slovenski del RKC ?e zdavnej tre??ila ob realno stanje in marsikateri cerkveni jastreb, ki danes arogantno groze?e kraka bi tako sladko prepeval kot slav?ek, da bi ja ljudi spet nazaj zvabili v cerkev.

 

Kako bi blo pa z vami neverniki oziroma udbokomunisti, ?e bi vam zara?unali davek na ateizem ali udbokomunizem? Boss, kaj bi pa ti naredu, ?e bi v Sloveniji uvedli dodaten davek na mazde itd....?

Edini davek katermu se ti 100% ne bi mogel izognit, bi bil davek na neumnost. Tle bi ti najbolj fasal..

Sicer pa res ne vem, kaj se ti nevernik sekira? za cerkveni davek? A mogo?e privo??i?? Kaj npr tebe moti, ?e se jaz po predpisih peljem v nedeljo k ma?i? Zakaj si ti vesel, ?e mora nekdo pla?at za svoje prepri?anje, ki ni v skladu s tvojim prepri?anjem? A si ti, poleg tega da si neumen, tudi hudoben?

 

Rodeta za predsednika!

 

PS: Boss, ?e to nam povej prosim! A ti verjame?, da je tvoj prednik opica?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Da bi Rode postal pape? se tolko ne bojijo verniki, to se bolj bojite vi simpatizerji sodobnih udbokomunajzarjev. Seveda je pape? pozitiven lik, saj zato se ga pa vi bojite.

 

men pa res ?ist dol visi kir je pape? :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako bi blo pa z vami neverniki oziroma udbokomunisti, ?e bi vam zara?unali davek na ateizem ali udbokomunizem? Boss, kaj bi pa ti naredu, ?e bi v Sloveniji uvedli dodaten davek na mazde itd....?

Edini davek katermu se ti 100% ne bi mogel izognit, bi bil davek na neumnost. Tle bi ti najbolj fasal..

Sicer pa res ne vem, kaj se ti nevernik sekira? za cerkveni davek? A mogo?e privo??i?? Kaj npr tebe moti, ?e se jaz po predpisih peljem v nedeljo k ma?i? Zakaj si ti vesel, ?e mora nekdo pla?at za svoje prepri?anje, ki ni v skladu s tvojim prepri?anjem? A si ti, poleg tega da si neumen, tudi hudoben?

 

Rodeta za predsednika!

 

PS: Boss, ?e to nam povej prosim! A ti verjame?, da je tvoj prednik opica?

 

Aja - za tvoje verske kolobocije moramo vsi pla?evat duhovnikom prispevke? Da, dr?ava jim to pla?uje in ne samo verniki ampak vsi. A se spomni? tvojega nabijanja o vinjetah kako se drugi ?vercamo na tvoj ra?un, ?e se vozimo z vinjeto ve? kot ti? Takrat si bil zelo nestrpen in se ti je zdelo, da te grozno izkori??amo, ?e se vozimo ve? kot ti po AC-ju. Si pozabil na to, ker tole je ista, ?e ne ?e slab?a zgodba.

 

Glej mi ateisti cerkev in duhov??ine ne rabimo in jih lahko zaradi nas v tem trenutku ukinejo vse v zvezi s tem saj za nas je to stro?ek od katerega nimamo ni?, ker se tudi cerkve (sakralni objekti kulturnozgodovinskega pomena) pla?uje tudi iz na?ega denarja kot tudi uslu?bence te ustanove. A to se ti zdi OK?

 

Nemci so ?e davno razre?ili to dilemo in temu se re?e cerkveni davek, ?e ne ve? kaj to sploh pomeni. Verujo?i financirajo svojo sakralno ustanovo in zaposlene (duhovnike) saj koristijo njihove usluge - mese?no jih to v?ge cca dobrih 40?. In tako je tam to urejeno, da pla?ujejo verniki in ne vsi povpreko. Fer?

 

Se pravi pla?a naj tisti, ki to uporablja - tako kot moram pla?ati ?portno dvorano sam, ?e se ho?em rekreirat in mi jo ne pla?uje neka skupnost. ?e rabim pla?am, ?e ne rabim pa? ne in kje ti vidi? hudobnost, neumen si pa Lojz itak ti sam, ker nikoli ni?esar ne pomisli? in samo blekne? neumnost, sam da neki zine?, davek na neumnost pa ?e itak sam pla?uje?, ko v cerkvi stisne? kej v pu??ico.

 

Pa ?e enkrat, zarad mene verniki naj lepo obiskujejo cerkve in naj verujejo kolikor ho?ejo sam naj si to neumnost sami pla?ujejo - a se razumemo.

 

Ker pa glih dreza? in si spet "pameten" ?e odgovor na zadnje vpra?anje - ko prebiram tvoje poste in tvoje razlage sem ?edalje bolj prepri?an, da nekateri se pa res ?e niste dobr razvili iz opic. :rolleyes:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men pa res ?ist dol visi kir je pape? :zvizga:

 

ve?ini neverujo?ih tudi - samo zagreti verniki mislijo kako pomembno je to vpra?anje pape?a in ?e kdo ne ka?e takega zanimanja ga je potrebno zmerjat z raznoraznimi vzdevki, ki klele sploh nimajo neke veze ... udbokomunajzer? kaj sploh to je? in kaj ima slovenski udbokomunajzer (?e sploh tak obstaja) veze s pape?em? No te povezave najdejo o?itno samo neki stra?no zblojeni mo?gani.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Boss, lepo da si se spomnu na vinjete. Torej sva midva pokvitala. Ti men pla?uje? sakralne objekte, jaz pa teb pla?ujem uporabo avtocete. No, lepo, da sva to uredila.

Drga? pa majster, ve?, jaz tud ne rabim raznoraznih ?portnih in drugih dru?tev, ki se ?ivijo od prora?unskega denarja, pa moram vseeno pla?evat v buđet za to traparijo. Pa raznoraznih kvazi kulturnikov tud ne rabim, pa se to sranje glih tako pre?ivlja z davkopla?evalskim denarjem. Pa razne ?portne dvorane se uglavnem gradijo z davbkopla?evalskim denarjem (npr. spomenik tvojega liderja Jankovi?a, Sto?ice bomo posredno pla?ali vsi) pa jaz tega ne uporabljam, pa razni evrobasketi itd....Torej majster Boss, a tak?no dr?avno financiranje tebe pa ne moti? A tebe mogo?e moti zgolj cerkev in njeni verniki? A si ti malo nestrpen do vernikov mogo?e?

Pozabu si odgovort, kaj bi ti naredu, ?e bi morali lastniki mazd pla?at dodaten davek? Nekaj takega kot omenja? za cerkev.

Udbokomunajzerji se pa re?e tistim, ki radi brskajo po zasebnem ?ivljenju drugih. Tako kot so to po?eli in ?e po?nejo potuhnjeni povojni komunisti in njen podmladek.Ti si ?e dokazal, da rad brska? po "smeteh" in po moji zasebnosti. Pa Rodetovo spolno ?ivljenje vidim, da te tud nad vse zanima. A ti nima? svojega? Pa zakaj je Rode pred 40leti v svojem avtu vozil eno pun?aro te zanima itd...

Aja, ?e nekaj si pozabu odgovort; Pozabu si povedat, ali ti verjame?, da je tvoj prednik opica.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, ?e nekaj si pozabu odgovort; Pozabu si povedat, ali ti verjame?, da je tvoj prednik opica.

 

ne rabi? vrjet, je znanstveno dokazano :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No Boss, lepo da si se spomnu na vinjete. Torej sva midva pokvitala. Ti men pla?uje? sakralne objekte, jaz pa teb pla?ujem uporabo avtocete. No, lepo, da sva to uredila.

 

Ne nisva, ker spet ne zastopi? ni?esar - pa dejmo lepo po?asi ?e enkrat. ?e ?eli? uporabljati AC mora? kupit vinjeto in ne pla?uje? nikomur ni?, razen sebi, da lahko koristi? uslugo ni pa ti treba, ?e no?e? in se vozi? po drugih cestah. Jaz cerkvenih objektov ne uporabljam in ravno tako ne rabim uslug cerkvenih uslu?bencev a posredno jih pa pla?ujem oziroma jih pla?ujemo vsi, ho?e? no?e? ni izbire.

 

Sam teb Lojz bi pa vsaj malo kulture kar prav pri?lo, da ne bo? tak houdrec okrog hodu. Pa tud kak?en ?portni dogodek si gre? lahko ogledat, da ne bo? tolk zagrenjen in zafrustriran v ?elji, da se z vsakim skrega?.

 

Pa razne ?portne dvorane se uglavnem gradijo z davbkopla?evalskim denarjem (npr. spomenik tvojega liderja Jankovi?a, Sto?ice bomo posredno pla?ali vsi) pa jaz tega ne uporabljam, pa razni evrobasketi itd....Torej majster Boss, a tak?no dr?avno financiranje tebe pa ne moti? A tebe mogo?e moti zgolj cerkev in njeni verniki? A si ti malo nestrpen do vernikov mogo?e?

Pozabu si odgovort, kaj bi ti naredu, ?e bi morali lastniki mazd pla?at dodaten davek? Nekaj takega kot omenja? za cerkev.

 

Sem ti pa stopil na ?ulj kot izgleda saj si spet za?el nabijat - poka?i mi kje sem nestrpen do vernikov in kdaj sem rekel, da nekdo ne sme hodit v cerkev in verovat. ?e pa napi?em, da je ovca (to je izraz iz cerkvenih ust, samo da uporabljajo pomanj?evalnico ov?ice) in da pla?uje davek na neumnost je pa stvar vsakega posameznika - nej ?e jim tako pa?e sam druge pa ne vla?it v ta vrtiljak norosti.

 

Pa kako naj napi?em odgovor na bedasto vpra?anje, ki tudi hipoteti?no ni mo?no, da se zgodi - davek na Mazde? Sam teb se pa res me?a. Davek na vernike pa ?e obstaja v Nem?iji pa ?e drugod - in to ni ni? nenavadnega in hipoteti?no nemogo?ega. Pa da ne bo? tolk trapal in neveden hodil okrog si vsaj tole preberi.

http://www.siol.net/novice/svet/2012/09/ne...e_opozarja.aspx

 

 

Udbokomunajzerji se pa re?e tistim, ki radi brskajo po zasebnem ?ivljenju drugih. Tako kot so to po?eli in ?e po?nejo potuhnjeni povojni komunisti in njen podmladek.Ti si ?e dokazal, da rad brska? po "smeteh" in po moji zasebnosti. Pa Rodetovo spolno ?ivljenje vidim, da te tud nad vse zanima. A ti nima? svojega? Pa zakaj je Rode pred 40leti v svojem avtu vozil eno pun?aro te zanima itd...

Aja, ?e nekaj si pozabu odgovort; Pozabu si povedat, ali ti verjame?, da je tvoj prednik opica.

 

Kdaj sem brskal po tvoji zasebnosti? Tole je huda obto?ba in zaslu?i konkretno obrazlo?itev s citatom primera, da sem kdaj brskal po tvoji zasebnosti. ?e sem pa kaj slu?ajno uganil pa itak ni te?ko saj se te z lahkoto bere kot odprto knjigo.

 

?e je Rode ali pa kdorkoli drug izkori??al svoj status in spolno ob?eval z mladoletnicami je to kaznivo dejanje, ki se bi ga moralo preganjati po uradni dol?nosti in si ne bi smel nih?e zatiskat o?i ter gledat stran v stilu "ne glej kaj delam ampak poslu?aj kaj ti govorim" (ti je kej znan tale citat?)

 

V bistvu me je pa zanimal samo to ali je po tvojih standardih Rode divjak (beri ?lanek iz leta 1966). ?e tretji? te isto spra?ujem in ?e vedno nisi pokazal jajc, ter napisal odgovora. Da vidimo kolk dvoli?nosti je v tebi, ker zna? vse druge zmerajt z divjaki, ?eprav jih ne pozna? in ne ve? kak?ni so v resnici, ampak tebi ljube idole bo? pa opravi?eval do konca in ??itil brez trohice zdravega skepticizma.

 

O opicah sem ti ?e povedal pa dejmo ?e enkrat: tvoji predniki so opice, moji so ?impanzi, od Jan?e so gorile, od Zokija pa orangutani. ?e kej?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, vsaka ti ?ast, da se ti da ?e s tem Lojzom ukvarjat. Svoja stali??a obra?a tako kot veter piha in tako kot pa?ejo samo tisti moment (je najlep?i mo?ni primer o teh vinjetah).

 

Mene Lojz spominja na sosedovga cucka, ker se z njim lastinki bolj ?voh ukvarjajo, nima potem pametje?ega dela, kot da laja na vsakega ki pride mimo.

 

 

Da pa ?e jaz svoje povem:

 

Dr?ava in cerkev bi morali biti lo?eni in po ustavi so vse vere enakovredne pri nas. Se pravi ?e ?e moramo pla?evati cerkvene ?upnike, potem je prav da se pla?uje ?e tako ?udnim sketam in veram, ki se vla?ijo pri nas. Tako pa pla?ujemo nekaj, kar sploh ne bi smeli in ?e to samo tistim, ki ?e tako sedijo na zlatih prestolih.

 

Objavljena slika

 

Sama rev??ina jih je ?e nune nimajo za pir , zdaj ko jim je bog z ban?nih ra?unov pobral cekine. :ne vem: ?e niste dost naglas pri ma?i molili.

 

Meni je druga?e vseeno, h kateri hinav??ini moli? in kateri navidezni prijatelj je "tvoj dobar drugar". Dokler so tvoja prepri?anja tvoja in ne smeti? s tem vsepovsod, me prav malo briga.

 

Bi pa edino vse te vrhovne pobo?njakarje malo zaprl v eno sobo, pa naj si naglas berejo sveto pismo, ker o?itno si ga niso. Jaz sem ga in ?e enega veljaka nisem videl, da bi se ravnal po tem kar pi?e v tisti knjigi.

Vsi nekaj molijo k toleranci, miru, ljubezni in ravno te so najve?ji netolerantne?i, hujska?i in povzro?itelji vojn. Go figure...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nisva, ker spet ne zastopi? ni?esar - pa dejmo lepo po?asi ?e enkrat. ?e ?eli? uporabljati AC mora? kupit vinjeto in ne pla?uje? nikomur ni?, razen sebi, da lahko koristi? uslugo ni pa ti treba, ?e no?e? in se vozi? po drugih cestah. Jaz cerkvenih objektov ne uporabljam in ravno tako ne rabim uslug cerkvenih uslu?bencev a posredno jih pa pla?ujem oziroma jih pla?ujemo vsi, ho?e? no?e? ni izbire.

 

Sam teb Lojz bi pa vsaj malo kulture kar prav pri?lo, da ne bo? tak houdrec okrog hodu. Pa tud kak?en ?portni dogodek si gre? lahko ogledat, da ne bo? tolk zagrenjen in zafrustriran v ?elji, da se z vsakim skrega?.

Sem ti pa stopil na ?ulj kot izgleda saj si spet za?el nabijat - poka?i mi kje sem nestrpen do vernikov in kdaj sem rekel, da nekdo ne sme hodit v cerkev in verovat. ?e pa napi?em, da je ovca (to je izraz iz cerkvenih ust, samo da uporabljajo pomanj?evalnico ov?ice) in da pla?uje davek na neumnost je pa stvar vsakega posameznika - nej ?e jim tako pa?e sam druge pa ne vla?it v ta vrtiljak norosti.

 

Pa kako naj napi?em odgovor na bedasto vpra?anje, ki tudi hipoteti?no ni mo?no, da se zgodi - davek na Mazde? Sam teb se pa res me?a. Davek na vernike pa ?e obstaja v Nem?iji pa ?e drugod - in to ni ni? nenavadnega in hipoteti?no nemogo?ega. Pa da ne bo? tolk trapal in neveden hodil okrog si vsaj tole preberi.

http://www.siol.net/novice/svet/2012/09/ne...e_opozarja.aspx

Kdaj sem brskal po tvoji zasebnosti? Tole je huda obto?ba in zaslu?i konkretno obrazlo?itev s citatom primera, da sem kdaj brskal po tvoji zasebnosti. ?e sem pa kaj slu?ajno uganil pa itak ni te?ko saj se te z lahkoto bere kot odprto knjigo.

 

?e je Rode ali pa kdorkoli drug izkori??al svoj status in spolno ob?eval z mladoletnicami je to kaznivo dejanje, ki se bi ga moralo preganjati po uradni dol?nosti in si ne bi smel nih?e zatiskat o?i ter gledat stran v stilu "ne glej kaj delam ampak poslu?aj kaj ti govorim" (ti je kej znan tale citat?)

 

V bistvu me je pa zanimal samo to ali je po tvojih standardih Rode divjak (beri ?lanek iz leta 1966). ?e tretji? te isto spra?ujem in ?e vedno nisi pokazal jajc, ter napisal odgovora. Da vidimo kolk dvoli?nosti je v tebi, ker zna? vse druge zmerajt z divjaki, ?eprav jih ne pozna? in ne ve? kak?ni so v resnici, ampak tebi ljube idole bo? pa opravi?eval do konca in ??itil brez trohice zdravega skepticizma.

 

O opicah sem ti ?e povedal pa dejmo ?e enkrat: tvoji predniki so opice, moji so ?impanzi, od Jan?e so gorile, od Zokija pa orangutani. ?e kej?

 

Boss, tvoj procesor tako ?voh vle?e, da sploh ne pogrunta?, kako sam po sebi kozla?.

Ti men pravi?, da ne hodi? v cerkev in zato no?e? pla?evat v buđet, ki se namenja cerkvi. Pol mi pa v isti sapi ploza?, naj jaz pa hodim na "kulturne" prireditve pa na ?portne ?tadione!?!?!?!? Jah, zakaj naj bi jaz hodu tja na ?tadion pluvat pa lajat na nasprotnega navija?a, ti pa ne bi ?el v cerkev molit? Dej mi ti to razlo?i! Jaz ja, ti pa ne? Jaz naj pla?ujem za tvoje bedarije, ti pa ne bi za moje?

Jaz tud ho?em no?em, nimam izbire, zato pla?ujem tako, za ?port, kot "kulturo" (kultura v narekovaju, ker danes se za kulturo prodaja tud scanje na odru) in podobno sranje. Prisiljen sem to pla?evat! Enako je pri vinjetah. Vinjeta stane isto za vse, neglede koliko avtoceste kdo koristi. Pol bi po tvoji vrhunski logiki moral pla?at cerkveni davek tud ti, ker si najbr?, ?e vsaj enkrat stopu v cerkev vsaj pogledat kako noter zgleda. A res ?e nikol nisi bil v cerkvi? Dvomim, ko pa toliko "ve?" o njej.?

 

In ?e ti misli?, da bi blo zame dobro, ?e bi ?el na fuzbal, ker ?e itak pla?ujem za fuzbal ?tadione itd.....ja pol pa pejt ?e ti v cerkev, ?e jo ?e pla?uje?! Zakaj bi jaz moral hodit po tvojih poteh, ti pa ne po mojih, ?e jih ?e oba pla?ujeva? Teb se ne hodi tja kamor se meni hodi, men se pa ne hodi tja kamor se tebi hodi. Ampak ti ho?e?, da bi jaz dajal denar zate, ti pa ne bi zame dajal denarja!

Boss, ti, pa zdrava pamet, sta skregana.

Teb jaz lahko re?em enako, kot ti pravi? zame, in sicer, da tebi tud neb ?kodilo malo v cerkev stopit, da ne bo? tak houdrec in tak zagrenjenec pa zafrustriranc. Le pejdi le pejdi! Tebi edino Bog lahko ?e pomaga, ker on dela ?ude?e. Tvojo napiflano pamet pa lahko samo ?e ?ude? re?i. Ti ve? samo nekaj tistega, kar so te v ?oli napiflal, razmi?ljat ne zna? pa ?ist ni?. Zmrzne? v logiki.

In ja, ti vernike v svojih izjavah ?ali? in si nestrpen do njih! Tvoje izjave ?alijo ?ustva ljudi in to v stvareh, ki so za vernike svete. Sveto - a ve? kaj pomeni ta izraz? To je isto, kot bi se nekdo nor?eval in tebi reku, da si ovca, da si neumen, da si zafrustriranec itd... ker spo?tuje? ( ?e sploh v resnici spo?tuje? koga) svojo mati, svojega o?eta, svojo ?eno ali svojega otroka. Normalen ?lovek ima vest in spo?tovanje do dolo?enih stvari in nekatere stvari so ljudem svete in nedotakljive. ?e ti to njegovo svetost omalova?uje? in zani?uje?, na tak ali druga?en na?in, JIH ?ALI?!

V Indiji spo?tujejo celo kravo. Za njih je krava sveta ?ival. Verjetno zato, ker je bila neko? marsikomu krava edini vir, ki jim je omogo?il pre?ivetje. U bistvu pa spolh ni va?no zakaj je krava Indijcem sveta. Va?no, da ti to njihovo ?ustvo spo?tuje? in jih zaradi trega ne zani?uje?. Civilizirani ljudje spo?tujejo ?ustva ljudi katerim stvari so svete.. Ti, ker si tako hudi?evo "pameten" bi verjetno Indijcem uvedu davek na kravo.

Mah kaj ti sploh razlagam, ker itak nisi sposoben razumet, saj te tega ni nih?e napiflal.

 

In ker si ?e priznal, da je tvoj prednik ?impanz, pa bod ?e tolko dober in nam zaupaj ?e, ali si z ?impanzom v ?lahti po o?etovi, ali po mamini strani?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ker si ?e priznal, da je tvoj prednik ?impanz, pa bod ?e tolko dober in nam zaupaj ?e, ali si z ?impanzom v ?lahti po o?etovi, ali po mamini strani?

 

S ?impanzi smo si v ?lahti vsi, pa tut ti nisi izjema ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S ?impanzi smo si v ?lahti vsi, pa tut ti nisi izjema ;)

 

Ti o svoji ?lahti zase govor!

Hehe in pol vi pravte, da verniki verjamejo v neumnosti.

Kolk vas ima tukaj ?e ?lahto med ?impanzi? Dejte se prfo?kat prosm!

No saj bomo raz?istili, zakaj na cesti tako vozite kot vozite.

 

 

Ker cepec je ?e reku:

O?e odpusti jim saj ne vejo kaj delajo...........

 

To je reku Jezus na kri?u. Zakaj je ?e zate Jezus cepec?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.

Da pa ?e jaz svoje povem:

 

Dr?ava in cerkev bi morali biti lo?eni in po ustavi so vse vere enakovredne pri nas. nas.

Zakaj pa ho?e? pol ti cerkveni davek pobirat, ?e ho?e? da je cerkev lo?ena od dr?ave? ?e bi rad cerkev lo?il jo lo?i tud takrat, ko misli?, da je tebi cerkev kaj dol?na. Odlo?i se!

Aja, ti si spet eden tistih, ki bi takrat, ko je treba denar jemat, cerkev vklju?il v dr?avno blagajno, ko pa je treba dat, bi cerkev pa lo?il od dr?avnih stro?kov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa ho?e? pol ti cerkveni davek pobirat, ?e ho?e? da je cerkev lo?ena od dr?ave? ?e bi rad cerkev lo?il jo lo?i tud takrat, ko misli?, da je tebi cerkev kaj dol?na. Odlo?i se!

Aja, ti si spet eden tistih, ki bi takrat, ko je treba denar jemat, cerkev vklju?il v dr?avno blagajno, ko pa je treba dat, bi cerkev pa lo?il od dr?avnih stro?kov.

 

ojej ojej ojej :wacko: drugim govori?, da nimajo pojma si pa sam o?itno najve?ji neznalec tukaj. Pa dej preberi si sploh kaj je cerkveni davek. To ne bo pobirala dr?ava ampak bo to denar direktno za cerkev in za njeno delovanje. Se pravi vernik, ki bo pla?al cerkveni davek (?lanarino, da bo bolje razumljivo) bo ta denar ?el za cerkve in cerkvene uslu?bence in tukaj dr?ava nima ni?.

 

Ampak res bog pomagaj kolk je tvoje neznanje globoko - iz tega neznanja pa verjamem, da te?ko razume? stvari, ki ti jih razlagamo. In ker ne razume? napisanega misli?, da smo ostali idioti, ker zaradi nerazumevanja ti vidi? samo takole ... bla bla cerkev bla bla davek, bla bla bla bla, Rode. Bla bla ovce bla bla bla Lojz bla bla bedak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz zdej ti bom pa nekaj razlo?il pa prosim stopi malo ven iz tvoje cerkvene zaplankanosti pa poglej ?e kej drugega in ne upo?tevaj samo tistega kar ti vsiljujejo v tvojem dru?tvu imenovanem RKC.

 

Kulturni dose?ki (pustmo marginalce - ki so povsod) in ?portni dose?ki dajejo Sloveniji veljavo... postavljajo jo na zemljevid dose?kov, kijih svet razume in sprejema. S prepoznavnostjo dr?ave se lahko nato sklepajo tudi raznorazni legitimni posli in vse to pomeni ve? denarja in vi?ji standard.

 

Da, marsikateri ?portni objekt da dr?ava denar zraven (v Sto?icah ga recimo ni - nekaj je dala EU) zato, da se objekte zgradi. Ko pa so enkrat zgrajeni pa se morajo financirati sami in to s pomo?jo ?portnih navdu?encev, ki pla?ajo karte za oglede raznoraznih prireditev. Ve? kot je tega ve? denarja se obra?a, ve? davka se v obliki DDV vra?a v dr?avni prora?un. Zelo hitro so s tem pokriti tudi stro?ki vlo?ka dr?ave v take objekte. S kulturo je zgodba podobna saj obiskovalci predstav, razstav itd ravno tako pla?ajo vstopnice iz katerih se nato financirajo raznorazna dejavnosti kulturnikov. Ljudje so tudi na osnovi tega zaposleni in tudi tukaj se vra?a davek v prora?un.

 

Kaj pa cerkev? Cerkev je le in samo potro?nik, ki denar porablja za delovanje. Precej tega delovanja dr?ava sofinancira vklju?no s prispevki za socialno, zdravstveno in pokojninsko zavarovanje cerkvenega personala, ki ni majhen. Kaj cerkev vra?a v prora?un? Ni? oziroma bistveno manj kot iz prora?una dobi. Pobirajo darove (denar) vernikov, ki jih ne prijavljajo in ne pla?ajo davka - raznorazne ma?e, pogrebe, zadu?nice, poroke, kr??evanja, birme in ne vem kaj ?e vse mastno zara?unavajo in uporabnikom nikoli ne izdajo ra?una tako da DDV-ja tudi tukaj ne odvedejo. Se pravi spet ni? ne vra?ajo v prora?un.

 

In dose?ki cerkve (?e spustimo negativne v stilu Zvon 1 in 2, T-2 ipd) v Sloveniji ne predstavljajo v svetovnem merilu ni?esar in cerkev nikjer ne dviguje veljave slovenije niti se zaradi cerkve ne sklepajo finan?ne koristi za dr?avo.

 

Upam, da ti je zdaj jasno kje je ta bistvena razlika zakaj dolo?ene zadeve je dobro, da dr?ava podpre - recimo Eurobasket, ki te tako moti - da bo dobila posredni in neposredni profit in zakaj je podpiranje takih kot je cerkev pa? neumnost saj za dr?avo je to samo minus in tudi nikoli ni za pri?akovati, da bo kdaj plus - v taki ureditvi pa? ne.

 

 

Me pa zelo zabava tvoja izjava o ?aljenju verskih ?ustev, ?e se govori ?e stvari, ki so jim svete. A cerkev jim je sveta al so jim svete kr??anske zapovedi. Cerkev ti ne more biti sveta saj si je uzrupirala kr??anstvo za svoje bogatenje. Izkori??evalca verskega prepri?anja in verskih ?ustev si se spravil branit. A ti ?lovek bo?ji sploh ve? kaj je verovanje, kaj je vera... kaj je pridigal Kristus in kaj ima vse to veze s cerkvijo. Prav smili? se mi, ker si toliko neveden in zaradi svoje nevednosti te tako z lahkoto manipulirajo. Le ljudi z omejenim pogledom se da takole okrog prsta vrtet - taki ljudje ne zastavljajo vpra?an, se ne spra?ujejo in pu??ajo, da drugi mislijo namesto njih, da drugi odlo?ajo o njihovem ?ivljenju in kako iti skozi ?ivljenje.

 

Seveda rabi? veliko ve?, da si zna? zastaviti vpra?anja, da zna? ugotoviti kdaj te nategujejo in zato je treba biti precej ?ir?e razgledan in jemati znanje od vspovsod - ne Lojz znanja v cerkvi ni, v cerkvi so le in samo dogme, pravljice in cel kup BS-a.

 

A verjame? v boga? Zakaj mora? iti v cerkev, ?e verjame? v boga? A rabi? potrditev znotraj cerkve, da je prav, da verjame? v boga? A doma ne more? verovati, zmoliti molitev in se poklonit? Zakaj ne - ?e je tvoja vera v boga tako velika ne rabi? cerkve niti duhovnikov. Rabi? le vero in ni? drugega pa si zato kaj manj kristjana od tistega, ki i??e svojo pot v veri znotraj cerkve. Kaj misli?? Oba enako verujeta le da en ne hodi v cerkev - a ta, ki ne hodi ni vernik? ?e pa sta oba enako verna - zakaj pol sploh rabijo verniki cerkev? Torej, ?e udriham ?ez cerkev kot in?titucijo ne ?alim vernikov, ?e pa kdo tega ne razume in misli, da je to ?aljenje vernikov je pa pa? bebec. In takih bebcev, ki so pripravljeni tudi ubijat v ime cerkve je v vseh razli?nih verskih dru?tvih zadosti.

 

 

 

za konec pa spet ponavljam vpra?anje - tokrat ?e ?etrti?. A je Rode cestni divjak al ni? Zakaj no?e? odgovoriti na to vpra?anje?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti o svoji ?lahti zase govor!

Hehe in pol vi pravte, da verniki verjamejo v neumnosti.

Kolk vas ima tukaj ?e ?lahto med ?impanzi? Dejte se prfo?kat prosm!

 

tak je pa konc, se bo? mogu sprijaznit ;) (predvidevam, da si mel biologijo v ?oli cvek, ?e nisi podal takih

odgovorov :P):

 

http://sl.wikipedia.org/wiki/%C4%8Clovek

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hahaha, ej Boss, ti pa si kanon, da ga ni para.

A ?portni dogodki dajejo Sloveniji veljavo? Ta je pa dobra. Saj zato pa slovenija tako velja in nas svet tako hudi?evo upo?teva.

Ej Boss, zakaj tebe nih?e ni nau?u razmi?ljat? Glih obratno je! ?port ljudi med sabo krega in vna?a sovra?tvo med nasprotne ekipe. Ljubljana in Maribor se sovra?ita glih zaradi ?porta. Zagreb in Split se sovra?ita samo zaradi ?porta itd.... Skratka, pripadniki nasprotnih ekip se sovra?ijo, pretepajo, razgrajajo itd....A je to zate veljava? ?port ne dela drugega kot krega ljudi in molze denar, tako od dr?ave kot tudi od sponzorjev.

A zdaj bo? ti men reku, ?e bosta npr ?pilala fuzbal Slovenija : Hrva?ka, da bo? ti po kon?ani tekmi tako vesel, do hrvatov, da bo? takoj stekel v trgovino in kupoval hrva?ke proizvode? Kve?jemu obratno bo? naredu, hrva?ke makarone bo? dal nazaj na polico in reku kurc gleda hrvate.

Dej ti Boss ne prodajaj pravljic tukaj!

A ve? zakaj dr?ave in oblasti podpirajo ?port? To je zato, ker preko teh, kao, "iger" dr?avne oblasti najla?je vzgojijo dr?avne patriote in morebitne vojake klavce, katere bodo v morebitni vojni potem poslali na boji??e klat in ubijat nasprotnika. Razni ?tadioni niso ni? drugega kot farme bodo?ih vojakov, ki bodo za dr?avno zastavo neko? pripravljeni klat in ubijat. Ni? drugega. To je po?el Hitler pred in med vojno. Organiziral je razne igre in hujskal nam?ke ?portnike in jim vtepal v glavo kako so oni najbolj?i, ostali narodi pa so gnoj...

 

Boss podjetja od ?portnikov nimajo ni?, razen stro?ek. ?e noben ?portnik ni nosil na svojem hrbtu logotip in reklamo enga slabega podjetja ali podjetja v ste?aju. Zakaj ne, ?e pa pravi?, da je ?pornik koristen za podjetje? Vsak ?portnik nosi reklamo samo tistih podjetij, katero ga pla?uje. ?portnik nosi reklamo za pla?ilo, ne nosi jo iz milo??ine. A si ti ?e sli?al, da je kak?en ?portnik finan?no pomagal propadlemu podjetju?

 

Je pa med cerkvijo in ?tadionom malenkostna razlika.

V cerkvi se ljudje med sabo po navadi ne pretepajo in ne pljuvajo drug po drugem itd...Ko gredo ljude iz cerkve in od ma?e, se po navadi lepo vsedejo v avto in gredo domov.

?e gre? pa na ?tadion, se pa navija?i med sabo zmerjajo tepejo in pljuvajo drug ?ez druzga. Pol ko gredo pa navija?i domov pa ?e pol ulice razbijejo mim grede. In to je zate veljava?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ... Prej se je omenju Evrobasket ... Nevem kje si zdej ti ta fuzbal najdu k edini kreteni pa huligani so fuzbal navijaci ... Ok ne vsi ampak jih je pa kr velik k tega pr drugih sportih ni ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ... Prej se je omenju Evrobasket ... Nevem kje si zdej ti ta fuzbal najdu k edini kreteni pa huligani so fuzbal navijaci ... Ok ne vsi ampak jih je pa kr velik k tega pr drugih sportih ni ...

 

Ker je evrobasket pa? spet en nepotreben stro?ek, katerga se vsa pametna evropa otepa, neumni slovenci pa spet zagrabmo za to sranje, ki ga noben ne mara organizirat.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evrobasket je cist super zadeva sam ce bo nasim ajkunom sploh ratal spelat ... Evrobasket bo dober za promocijo v svetu in turizem ... In tle drzava nebo mela nobenga minusa kvecjem plus idin ce res sami novjo tok pokradl pa zavozil da bo minus drgac se pa iz tega dogodka da velik dobrga vn potegnt ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker tud ti men no?e? odgovort al si ti v ?lahti s ?impanzom po o?etovi ali mamini strani.

 

na to vpra?anje sm ti ?e js odgovoril! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evrobasket je cist super zadeva sam ce bo nasim ajkunom sploh ratal spelat ... Evrobasket bo dober za promocijo v svetu in turizem ... In tle drzava nebo mela nobenga minusa kvecjem plus idin ce res sami novjo tok pokradl pa zavozil da bo minus drgac se pa iz tega dogodka da velik dobrga vn potegnt ...

 

Hehe,

No ja, ima? pravico do svojega mnenja......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.