Skoči na vsebino

Mazda 6 in zapacan filter trdih delcev


Priporočeno sporočilo

Majes mi je razlagal, da imajo neko teko?ino in ?e se zadeva tolk zama?i, da se je ne da spucat, naj bi se DPF odmontiralo dol in potopilo v to teko?ino za nekaj ?asa. NAj bi bil uspeh zagotovljen. Gre seveda za zame?ene filtre ne pa za tiste, ki seji struktura podere.

 

Sirius je pa razlika med FAP in DPF pri Mazdi. FAP ima neko teko?ino za ?i??enje DPF pa saje med regeneracijo kuri pod visoko temperaturo tako, da vbrizgava gorivo v izpu?ni del ?tiritaktnega delovanja motorja.

 

Fap ima teko?ino, ki se vbrizgava direktno v tank (nafto) glede na koli?ino to?enega goriva (po doma?e dela me?anico)

 

in bral sem ?e na ford forumu da jih kar nekaj daje to teko?ino vsaki? v poln rezervoar da spucajo DPF v iber... :glare:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fap ima teko?ino, ki se vbrizgava direktno v tank (nafto) glede na koli?ino to?enega goriva (po doma?e dela me?anico)

 

in bral sem ?e na ford forumu da jih kar nekaj daje to teko?ino vsaki? v poln rezervoar da spucajo DPF v iber... :glare:

 

Ste dokaj blizu, vendar ne popolnoma.FAP ima res poseben aditiv v posebnem 5 litrskem rezervoarju, ki se dozira samo dizlu, ki se preko posebne pumpe vbrizgava diektno v FAP. Ta aditiv dviga temperaturo izgorevanja dizla v FAP, da bi tako ?imve? saj zgorelo. Tudi FAP ima svoj proces regeneracije, ki traja dokler se ne dose?e ustrazna preto?nost filtra. Mazdin DPF pa se regeberira z bogatej?o me?anisco gorivo-zrak, tako da se del prihrani za zgorevanje saj. Od tod tudi pove?evanje nivoja olja, ker se del vi?ka goriva prebije preko obro?kov v karter.

Do tu torej razlika. Pri nezgorelih delcih pa ne more biti razlike. Ti ma?ijo satje filtra in ob?asno ga je potrebno odstraniti in ne vidim neke razlike v postopku ?i??enja filtra. Zato sem tudi prilepil fotografije mojega ?i??enja.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

danes se mi je na avtocesti pri?gala lu?ka "DPF", ni utripala, je gorela. Kar vem to pomeni to:

If the soot accumulation rate in the DPF is 80 % or more, the DPF indicator light

illuminates. In this case an automatic regeneration of the DPF must be performed by

driving the vehicle at an engine speed of 2000 min-1 or more and a vehicle speed of

40 km/h or more for approx. 10…15 min. As soon as the automatic regeneration process

starts, the DPF indicator light turns off.

?udno se mi zdi ker je motor delal na 2300 obratih, imel je pogoje za regeneracijo. Po nekaj kilometrih se je spet ugasnila. Olja ni preve?. To je se zgodilo ?e drugi?, v prvo prav tako na AC. Vmes sem imel pa ve?inoma mestno vo?njo, skratka slab?i pogoji, a nikoli lu?ke. Kak mesec nazaj sem mu tudi ro?no naredil regeneracijo.

Sumim da bo filter po?asi ?el po gobe. Priklopil sem ga na obd, nobene napake. Verjetno ne bere teh napak. Kot je zapisano v servisnem manualu, se shrani vsaka taka napaka. Kdo bi mi lahko prebral napako? Kaj mislite da je napaka?

Mazda 6

89kW

185kkm.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes se mi je na avtocesti pri?gala lu?ka "DPF", ni utripala, je gorela. Kar vem to pomeni to:

If the soot accumulation rate in the DPF is 80 % or more, the DPF indicator light

illuminates. In this case an automatic regeneration of the DPF must be performed by

driving the vehicle at an engine speed of 2000 min-1 or more and a vehicle speed of

40 km/h or more for approx. 10…15 min. As soon as the automatic regeneration process

starts, the DPF indicator light turns off.

?udno se mi zdi ker je motor delal na 2300 obratih, imel je pogoje za regeneracijo. Po nekaj kilometrih se je spet ugasnila. Olja ni preve?. To je se zgodilo ?e drugi?, v prvo prav tako na AC. Vmes sem imel pa ve?inoma mestno vo?njo, skratka slab?i pogoji, a nikoli lu?ke. Kak mesec nazaj sem mu tudi ro?no naredil regeneracijo.

Sumim da bo filter po?asi ?el po gobe. Priklopil sem ga na obd, nobene napake. Verjetno ne bere teh napak. Kot je zapisano v servisnem manualu, se shrani vsaka taka napaka. Kdo bi mi lahko prebral napako? Kaj mislite da je napaka?

Mazda 6

89kW

185kkm.

 

Lahko cisto navaden stik ob takem vremenu in soli na kaki sondi...a je sel v standby?

 

Sicer se ne spomnim ampak za servisni interval 20.000km utripa in ne sveti...( ima tudi to funkcijo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko cisto navaden stik ob takem vremenu in soli na kaki sondi...a je sel v standby?

 

Sicer se ne spomnim ampak za servisni interval 20.000km utripa in ne sveti...( ima tudi to funkcijo)

 

Avto je normalno delal. No, zato sem omenil da lu?ka sveti in ne utripa. Zaskrbljujo?a je tudi razdalja med regeneracijami, ta je okrog 120km. Res da je vo?nja ve?inoma mestna, ampak vseeno prepogosta. Na AC nisem spremljal kdaj je v regeneraciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je normalno delal. No, zato sem omenil da lu?ka sveti in ne utripa. Zaskrbljujo?a je tudi razdalja med regeneracijami, ta je okrog 120km. Res da je vo?nja ve?inoma mestna, ampak vseeno prepogosta. Na AC nisem spremljal kdaj je v regeneraciji.

 

Zakaj prepogosta? Sej jo vozi? po mestu. Jaz sem ve?ino na AC in relaciji pa sem nekje na 160-200km za regeneracijo. Ja ko je bil pa avto nov se je pa regeneracija izvajala nekej med 220-250km. Tako, da po mojem je pri tebi podobno in ko bo? ?el na eno relacijo bo? verjetno nekje na teh kilometrih kot sem trenutno sam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj prepogosta? Sej jo vozi? po mestu. Jaz sem ve?ino na AC in relaciji pa sem nekje na 160-200km za regeneracijo. Ja ko je bil pa avto nov se je pa regeneracija izvajala nekej med 220-250km. Tako, da po mojem je pri tebi podobno in ko bo? ?el na eno relacijo bo? verjetno nekje na teh kilometrih kot sem trenutno sam.

 

Pri moji cx sem opazil, da je zdaj regeneracija pri 180 km in traja 18 km. Imam pa v? al manj AC od 130-170km/h.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji cx sem opazil, da je zdaj regeneracija pri 180 km in traja 18 km. Imam pa v? al manj AC od 130-170km/h.

 

Pa kako? Jaz pod 400 ne pridem???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry sem mislil, da na Bossa replicira?. Ja za novo je pa res mal malo 180km, razen ?e je re?im vo?nje tak?!?

 

Ne vem, je pa res, da so mi zamenjali senzor izpu?nih plinov (vpoklic preventivna menjava) in nadgradili program. Lahko je to krivo?!

Ta tank imam trenutno porabo po BC-ju 7,7 l/100km ampak na AC leti :punk: ...

Prej?nji pa je bil izra?unan 6.97 normalne vo?nje.

Nivo olja pa je malenkost nad normalnim.

 

Bo?!

 

Sorry, ker sem se priklju?il v to temo od M6

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da se ti bo s?asoma interval podalj?al. Pri meni je ?e bilo tako. Ko so mi pred leti menjali eno sondo je bil filter dost zapacan, in mi je delal regeneracijo na 80-100 km. No z leti se je to prestavilo na 200-220. ?e ga pritiskam (pBOX pa? :) ) pa je interval nekje na 170km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj prepogosta? Sej jo vozi? po mestu. Jaz sem ve?ino na AC in relaciji pa sem nekje na 160-200km za regeneracijo. Ja ko je bil pa avto nov se je pa regeneracija izvajala nekej med 220-250km. Tako, da po mojem je pri tebi podobno in ko bo? ?el na eno relacijo bo? verjetno nekje na teh kilometrih kot sem trenutno sam.

 

to ima? prav, je mestna vo?nja, na ac pa nisem spremljal. ?udno pa je da se mi je na na AC pri?gala, pri 130km/h oz. cca 2300 obrati :ne vem:

Sem opazil ?e eno razliko, in sicer da mi je regeneracija trajala 12-13km, do kakega meseca nazaj. Od takrat naprej pa se mi ponovi ?e 1x, to pomeni da mi dela 12km, potem pade poraba na normalno vrednost(in obrati), ?ez kaka 2 kilometra pa se spet za?ne in traja 12 km. Nekaj ne bo vredu tukaj.

Obi?en obd reader ne bere teh napak okrog filtra ne? Ko mi je ?la lampda sonda mi jo je prebral.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na predlanskem Frankfurtskem sejmu

AUTOMECANICA 2010 je bila predstavljena

inovacija podjetja za ci?cenje DPF filtrov s

tekocim cistilom na vozilu, s katerim lahko

odstranimo topljive saje in druge necistoce.

Postopek so patentirali in ga dejansko

uporabljajo v praksi ?e pri nekaj avtomobilskih

znamkah kot prvo pomoc pri zama?enem DPF

filtru pred prisilno regeneracijo. Nadalje se da

DPF filter regenerirati tudi izven vozila, a le ce

je filter zama?en izkljucno s sajami in ne tudi z

drugimi necistocami (trdimi delci). Pri tem

lahko DPF filter postavimo v ?arilno pec z

ustrezno ventilacijo in saje skurimo in

ocistimo.

 

?i??enje filtra z omenjenim sredstvom uspe?no izvajamo pri Transmatic diesel servisu, kjer smo tudi zastopnik za program avtokemije znamk Bluechem in Pro-tec.

 

Cena ?i??enja z demonta?o in ponovno monta?o filtra je od 100 do 140 eurov.

 

Tisti bolj spretni pa lahko kupite tudi ?istilo in delo opravite sami po navodilih. Cena za 1l ?istila je 20 eur. Po navodilih naj bi 1l zado??al za 1 filter, v praksi pa je vsaj pri filtrih, ki se jih ne da odpreti, to premalo in se raje uporabi ve?jo koli?ino.

 

Brez reklamacij smo opravili ?e lepo ?tevilo ?i??enj.

 

Odstranitev filtra prina?a strah, da bodo, kot obljubljajo, v bli?nji prihodnosti na tehni?nih pregledih ob merjenju plinov merili tudi vsebnost delcev.

 

Odlo?itev je va?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko ?asa pa traja ?i??enj?

 

Se opravi?ujem za zamudo pri odgovoru.

 

?i??enje na vozilu se izvaja kadar se senzor tlaka odvija?i brez te?av in traja kak?no uro.

 

Za temeljito ?i??enje z demonta?o filtra pa je filter potrebno pustiti v ?istilu najmanj 10 ur, preostali ?as pa je odvisen od tega kako je name??en filter in s tem ?asa, ki ga mehanik porabi na vozilu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.