Skoči na vsebino

Volitve 2012


Symon

Priporočeno sporočilo

Sam res vse tako ka?e. Borut bi lahko bil bolj dec pa se na skrivaj prepogiba Ivanu, ki ga je ?e dobro leto nazaj pljuval.

 

Kaj ?e?, mu ?e pa?e, kot ka?e, da ga nasko?ijo od zadi - zato pa ima v pisarni tako nizko mizo, da se la?je globoko prikloni :hudicek:

 

Jah jebi ga, ?e jih majo levi jih morajo met tudi desni, a ne :D

 

Ma? prav - res ne bi bilo fer, da bi jih mel sam eni... :hudicek:

 

Ravno danes pred?asno volil Pahorja... nikol v ?ivljenju si nisem mislil, da ga bom kadarkoli volil, ampak Zver tudi mene ni prepri?al, vse preve?krat se je izgubljal na soo?enjih, deloval nepripravljen, zmeden, po?iral slino na polno,.... se mi zdi Pahor bolj primeren za to funkcijo. Saj tudi T?rk ne bi bil napa?en, ?e le ne bi bil tako ekstremno levo usmerjen in bi se vsaj trudil biti malo bolj sredinski.

 

Evo, nimam kej pripomnit... ?ist lepa in korektna ocena

 

Se strinjam! Sploh to, da je pozitivc. Poglej Hitlerja kako lepe in zanimive govore je imel in kam je pripeljal dr?avo. Zdaj se pa vpra?aj ali bi imel za vodjo nekoga, ki ima histeri?ne govore (priznam, Borut zadnje ?ase ima zelo odrezav na?in govora, ni ravno umirjen, kot bi mu nekdo dr?al pi?tolo za hrbtom) ali nekoga, ki govori po?asi in premi?ljeno? ?e se ?e spu??amo na to raven, kak na?in govora ima nekdo.

 

To je ta razlika T?rk ima na?in govora kot dr?avnik, Pahor pa kot politik. Mislim, da je malce zame?al in da bi tak govor bil bolj na mestu, ko je bil predsednik vlade - takrat je bil pa preve? medel in cagav. Zdele bi pa po moji oceni moral biti bolj umirjen in z istimi argumenti operirat na prefinjen kulturen na?in. ?e enkrat predsednik je dr?avni?ka funkcija in ne politi?na.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 166
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

A tale Turkova pomilostitev preprodajalca mamil, izpustitev srbske narkomafije na prostost itd......komu od vas zvestih volivcev, kaj pove?

 

sej kva ma turk kej zravn ? ceprou toda so te mafijase spustil se tud men ne zdi prov in je skregan z pravno drzavo za kakrsno se neki mamo in z zdravo pametjo.

pa prosm da drgac ostanemo na temi volitve in tle volitve nimajo veze z takimi ali podobnimi dogodki

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in tle volitve nimajo veze z takimi ali podobnimi dogodki

 

A res ne? A Turk nima ni? z volitvami? A Turk nima ni? s pomilostitvijo kriminalca? A Turk se ne pozna s Zoranom Jankovi?em? A Jankovi?, ni Srb? A Srbska narkomafija ni iz Srbije? A se vam ne zdi, da je Jankovi? ?e takoj na za?etku Gorenakovega mandata nekam preve? zagret, da se tega grdega Gorenaka pospravi, ker je pa? za?el drezat po Jankovi?evih "poslih" itd...itd....?

A znate te stvari med sabo kaj povezat?

Ni??

Se mi je zdelo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A res ne? A Turk nima ni? z volitvami? A Turk nima ni? s pomilostitvijo kriminalca? A Turk se ne pozna s Zoranom Jankovi?em? A Jankovi?, ni Srb? A Srbska narkomafija ni iz Srbije? A se vam ne zdi, da je Jankovi? v zadnjem ?asu nekam preve? zagret, da se Gorenaka pospravi, ker je za?el drezat po Jankovi?evih "poslih" itd...itd....?

A znate te stvari med sabo kaj povezat?

Ni??

Se mi je zdelo.

 

pa dobr no, lej odpri novo temo pa bomo to tm not debatiral tle se pa dr?mo te teme kaj si usak misle o kandidatih za predsednika dr?ave ne pa zadeve na neki druzga napeljevt ker bo to nakonc ?izd druga tema z polno trollanja ... to se pravi ti ni Turk u?e? ker ne ukrepa pr takih zadevah ok smo dojel kva pa Zver pa Pahor ??

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa dobr no, lej odpri novo temo pa bomo to tm not debatiral tle se pa dr?mo te teme kaj si usak misle o kandidatih za predsednika dr?ave ne pa zadeve na neki druzga napeljevt ker bo to nakonc ?izd druga tema z polno trollanja ... to se pravi ti ni Turk u?e? ker ne ukrepa pr takih zadevah ok smo dojel kva pa Zver pa Pahor ??

 

Ja pa kaj je zdaj narobe? Preber za?etni post odpiralca teme! Kaj se v moji debati ne sklada s tem?

?e ho?e? ti zvedet samo za rezultate volitev napravi anketo, pa bo.

Kot jaz zastopim je avtor teme ?elel v tej temi zvedet koga, zakaj... in mnenja zakaj tega, onega itd... a ni tako?

Pa?, utemeljujem zakaj Turk ni dobra izbira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa kaj je zdaj narobe? Preber za?etni post odpiralca teme! Kaj se v moji debati ne sklada s tem?

?e ho?e? ti zvedet samo za rezultate volitev napravi anketo, pa bo.

Kot jaz zastopim je avtor teme ?elel v tej temi zvedet koga, zakaj... in mnenja zakaj tega, onega itd... a ni tako?

Pa?, utemeljujem zakaj Turk ni dobra izbira.

 

aja ok sorry se opravi?avam in perdoliram ... nm ve? zmotu debate ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja ok sorry se opravi?avam in perdoliram ... nm ve? zmotu debate ...

 

 

Aja, ?e za Zvera in Pahorja me spra?uje?;

Torej, Turk in Pahor mogo?e lep?e in bolj v?e?no govorita kot Zver, ampak tako Turk, kot tudi Pahor sta dokazala, da znata dr?avo zajebat jo spravit na kant in jo izro?it v roke mafiji. Zver za enkrat ?e ni imel te prilike.

Jaz sem bolj ?lovek dejanj in zame ?tejejo le dejanja, ne lepore?je. To si mogo?e tud ?e ti pogruntal, da jaz ne lepore?im rad.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tale Turkova pomilostitev preprodajalca mamil, izpustitev srbske narkomafije na prostost itd......komu od vas zvestih volivcev, kaj pove?

 

Sploh se ne mislim s tabo bost ampak bodi vsaj tako dober pa preveri kdo predlaga pomilostitve predsedniku. Dej poskusi najti pa bo? za?uden, da je to eden od tisth katerim se priklanja?.

 

Lojz pojma nima?, sli?i? samo stvari, ki jih ?eli? sli?ati in bere? samo tisto kar ti je po godu. S takim na?inom dojemanja sveta ostali pa? te?ko komuniciramo.

 

A res ne? A Turk nima ni? z volitvami? A Turk nima ni? s pomilostitvijo kriminalca? A Turk se ne pozna s Zoranom Jankovi?em? A Jankovi?, ni Srb? A Srbska narkomafija ni iz Srbije? A se vam ne zdi, da je Jankovi? ?e takoj na za?etku Gorenakovega mandata nekam preve? zagret, da se tega grdega Gorenaka pospravi, ker je pa? za?el drezat po Jankovi?evih "poslih" itd...itd....?

A znate te stvari med sabo kaj povezat?

Ni??

Se mi je zdelo.

 

O boh pomagi - pa kaj a ti res no?e? imeti demokracije in bi rad imel fa?isti?no avtokratsko ali pa diktatorsko nacionalisti?no policijsko dr?avo. Gorenak nima in ne sme imeti nobene veze ne s postopki policije ne s postopki to?ilstva niti ga ne sme usmerjati, ker to so avtonomne in?titucije, ki morajo delovati brez vme?avanja politike. Ja kam bi pa pri?li, ?e bi si vsak politik na oblasti uzrupiral organe pregona, to?ilstvo in pravosodje. O?itno si bil takrat ?e premlad in nisi vedel kako taki fa?isti?no diktatorski sistemi delujejo.

 

Nekam velik nezdravega nacionalizma je v tebi, da v vsakem, ki ni avtohtoni Dolenjec vidi? gro?njo - dej malo paranojo na stran in poglej zadevo iz razumskega vidika vseeno mi je pa sme?no, ko trdite taki kot si ti, da je za dr?avo ve?ja gro?nja nek me?etar z zemlji??i kot pa trgovec z oro?jem.

 

No ja sej smo res sme?na dr?ava ampak o tem pa kdaj drugi?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno ne bi ?elel imeti registrske GO DANILO :D:aaaaa:

 

GO MILAN (bi bilo v fuzbalskem stilu, ko mi je ravno ta klub dost okej). :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sploh se ne mislim s tabo bost ampak bodi vsaj tako dober pa preveri kdo predlaga pomilostitve predsedniku. Dej poskusi najti pa bo? za?uden, da je to eden od tisth katerim se priklanja?.

 

Lojz pojma nima?, sli?i? samo stvari, ki jih ?eli? sli?ati in bere? samo tisto kar ti je po godu. S takim na?inom dojemanja sveta ostali pa? te?ko komuniciramo.

O boh pomagi - pa kaj a ti res no?e? imeti demokracije in bi rad imel fa?isti?no avtokratsko ali pa diktatorsko nacionalisti?no policijsko dr?avo. Gorenak nima in ne sme imeti nobene veze ne s postopki policije ne s postopki to?ilstva niti ga ne sme usmerjati, ker to so avtonomne in?titucije, ki morajo delovati brez vme?avanja politike. Ja kam bi pa pri?li, ?e bi si vsak politik na oblasti uzrupiral organe pregona, to?ilstvo in pravosodje. O?itno si bil takrat ?e premlad in nisi vedel kako taki fa?isti?no diktatorski sistemi delujejo.

 

Nekam velik nezdravega nacionalizma je v tebi, da v vsakem, ki ni avtohtoni Dolenjec vidi? gro?njo - dej malo paranojo na stran in poglej zadevo iz razumskega vidika vseeno mi je pa sme?no, ko trdite taki kot si ti, da je za dr?avo ve?ja gro?nja nek me?etar z zemlji??i kot pa trgovec z oro?jem.

 

No ja sej smo res sme?na dr?ava ampak o tem pa kdaj drugi?.

 

Mah Boss, ti si tako neumno naiven, da stabo res nima smisla diskutirat.

A kdo predlaga pomilostitev spra?uje?? Ja, Jan?a verjetno.

Kaj ti pa jaz skoz trobim? Predlagal je nekdo po naro?ilu nekoga druzga, po?egnal je pa Turk. Saj Turk ni bil dol?en ubogat!

Pa ta izpustitev srbske narkomafije. To je spet pri?la komanda od nekoga, ki je naro?il nekomu drugemu, sodnica je pa morala tako narest, ker druga?e.......to pa to....

Pobje, vi se sploh ne zavedate kak?na ?tala je ta Slovenija. Na?a sodnija je v kremplijih mafije, al je pa sodnija celo sama sodelavec te mafije. Druga?e ne more bit, ker slovenija je edini otok, kjer za zapahi ne sedi ?e noben tajkun in vele lopov tipa Jankovi?.

 

In ?e enkrat te prosim odgovori, kako ti sploh lahko nekoga u?i? demokracije, ko pa si slepi vernik in zvesti volilec politi?ne totalitarne garniture, ki nam vlada ?e 65 let? A ti sploh vidi?, da sam po sebi kozla?? Tebe so polna usta demokracije, voli? pa totalitarce.

In kako more? sploh volit nekoga, ki je ?e najmanj 2X dr?avo zapravu? Boss, pa kaj je s tabo? A ti kaj tazga kadi? mogo?e?

 

Aja ?e gorenaka si mi serviral....

Boss, ti pojma nima?, zato ti moram vse po ?rkah razlagat.

Jasno, da ni Gorenak dal komando naj gredo Zokijevemu Jur?ku v bajto rubit. Gorenak je pa? v okviru svojih pristojnosti samo postavil PRAVEGA ?loveka na tak?no mesto, ki to lahko naredi. Gorenak samo posku?a zamenjat garnituro, ki je do zdaj delala za Jankovi?ev ?ep, namesto nje, pa nastaviti tako garnituro, ki bo morda delala celo za dr?avo, ne samo za mafijose.

Eh Boss, ti sploh ne zastopi?, kako zadeve V RESNICI funkcionirajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A dej Lojz, reku si da se te volitve ne ti?ejo, tko da ne vem zakaj si zdej pameten? Ali pa samo namerno pod*ebava? ljudi?

 

Vinkel, nisem reku, da se me volitve ne ti?ejo, ampak sem reku, da jaz na volitve ne hodim. To ni isto.

 

In zakaj se tebi zdi to podjebavanje, ?e ti posku?am razlo?it, kako pribli?no zgleda in deluje ozadje na?e udbonarkomanske mafije?

 

Tle imate dolo?eni kanoni polna usta demokracije, meni pa ne pustite, da izrazim svoje mnenje. kak?na demokracija pa je to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No poglejte, kako je TURK pripravljen na pogovor.

 

No pa TOLE je tud zanimivo prebrat.

Turkov Danil?e je pomilostil kriminalca, ?e?, da je reve? bolan in v arestu ne more bit, kriminalc jo je pol, namesto v bolni?nico, pa s svojo jahto na morje in ribarjenje po Dalmaciji mahnu. No, prej je ta preprodajalec mamil, ves bolan in ubogi, mim grede ?e enga froca namigal in je zdaj sre?ni o?ka.

Oh ti ?ment kak?na huda bolezen je to morala bit..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No poglejte, kako je TURK pripravljen na pogovor.

 

No pa TOLE je tud zanimivo prebrat.

Turkov Danil?e je pomilostil kriminalca, ?e?, da je reve? bolan in v arestu ne more bit, kriminalc jo je pol, namesto v bolni?nico, pa s svojo jahto na morje in ribarjenje po Dalmaciji mahnu. No, prej je ta preprodajalec mamil, ves bolan in ubogi, mim grede ?e enga froca namigal in je zdaj sre?ni o?ka.

Oh ti ?ment kak?na huda bolezen je to morala bit..

 

Zanimovo je kako desna lajna deluje, vglavnem ne samo desna marve? se pojavlja tudi pri drugih kavarni?kih strokovnjakih za pravo. Zadnje ?ase se tudi Siolov Net obna?a precej kavarni?ko. Kdo ve zakaj???

 

Torej da malo analizirmo Turkovo "napako".

 

Pomilostitve se ne opravljajo kar tako, na lepe o?i, marve? po Zakonu o pomilostitvah. Lahko si ga najde? na internetu.

 

Torej kako se postopek za?ne.

 

Za?ne se po uradni dol?nosti, ali na pro?njo za pomilostitev. Po uradni dol?nosti za?ne postopek minister za pravosodje in verjemi, da ta ni samo formalnost.

Ministrstvo, pristojno za pravosodje, predlo?i predsedniku republike poro?ilo o navedbah prosilca, zbranih podatkih in mnenjih s predlogom ministra o pomilostitvi.

 

Pri postopku na pro?njo je druga?e.

Pro?njo za pomilostitev lahko vlo?i obsojenec, obsojen?ev zakonec ali oseba, s katero ?ivi v zunajzakonski skupnosti, krvni sorodnik obsojenca v ravni ?rti, brat, sestra, posvojitelj, posvojenec, rejnik ali skrbnik.

 

Pro?nja za pomilostitev se vlo?i pri sodi??u, ki je izreklo sodbo na prvi stopnji.

V kolikor je pro?nja dopustna (so dolo?ene omejitve). Za?ne sodi??e postopek.

Sodi??e v postopku za pomilostitev zahteva od pristojnih dr?avnih organov, organov lokalnih skupnosti, organizacij in skupnosti podatke o obsojen?evih socialnih in premo?enjskih razmerah, o njegovem ?ivljenju pred nastopom prestajanja kazni, o obna?anju med prestajanjem kazni in o drugih okoli??inah, pomembnih pri odlo?anju o pomilostitvi.

 

?e se prosilec sklicuje na dolo?ena dejstva ali okoli??ine, ki utegnejo biti pomembne za odlo?itev o pomilostitvi, jih sodi??e preveri.

 

Pro?njo za pomilostitev po?lje sodi??e skupaj s svojim obrazlo?enim mnenjem ministrstvu, pristojnemu za pravosodje.

 

Mnenje iz prej?njega odstavka da sodi??e v enaki sestavi, kot je odlo?alo pri sojenju na prvi stopnji.

Mnenje o upravi?enosti pomilostitve da tudi pristojni dr?avni to?ilec.

 

Lepo je za ?ankom zvrniti kak ?pricer, ali pa v zidanici izprazniti kako majolko cvi?ka in razglabati o Predsednikovih pooblastilih in jih ustrezno prefarbati z rumeno, kot je to po?el rumenomodtri internetni portal ter se zgra?ati kak?ne neumnosti po?ne sedanji Predsednik, ki pretendira na ?e en mandat.

 

Daj mi objasni kak?en razlog bi imel Predsednik za zavrnitev obrazlo?enih mnenj zato pristoljnih organov, da pomilostitev zavrne, saj nima po zakonu o pomilostitvah nobenih pristojnosti, da bi predloge za pomilostitev preverjal. In zakaj jih nima. Ker smo domnevno demokrati?na dr?ava, v kateri si morajo organi oblasti zaupati in korektno opravljati svoje zakonske obveze.

 

Ne vem, ?e bo? zgornje pojasnilo razumel, ?e bo?, bo? ugotovil ka?ne novinarje imamo in kak?ne neumnosti pi?ejo, ?e bolj neumno pa je takim nesmislom dajati veljavo z ?irjenjem med ljudmi, pa ?e tudi med ?ankarji.

 

Obstja posebna metoda ?irjenja "resnic" : vzame? nako resni?no dejstvo (napr. Turk je predsednik RS), mu prikrpa? nekaj verjetnih "resnic", vse skupaj lepotno "prefarba?" in glej ga zlomka, nova "resnica" je tu. Potrebno jo je samo po ustrzni frekvanci ponavljati in uspeh je na dlani.

 

"Predsednik Turk je pomilostil te?kega kriminalca" kar je hkrati res in tudi dale? od resnice.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No poglejte, kako je TURK pripravljen na pogovor.

 

Lojz, ni? ne ve?... dejmo osnove ponovit: prvi ?lovek dr?ave je predsednik dr?ave in on bo vabil koga in kaj k sebi na pogovor. Predsednik vlada je po funkciji "?ele" tretji v dr?avi in kot tak se v predsedni?ke volitve sploh ne bi smel vme?avat in vabit kandidate k sebi sploh, ker je eden izmed njih trenutni predsednik dr?ave in dve stopni?ki nad njim. Vmes med njima je ?e predsednik parlamenta zgolj za info. Tole zgodbo so novinarji tabloidov spet napihnili do neba gre pa za ?isto ustaljene protokole. In ?e te to skrbi, se bodo dobili in se bodo tudi pogovorili.

 

No pa TOLE je tud zanimivo prebrat.

Turkov Danil?e je pomilostil kriminalca, ?e?, da je reve? bolan in v arestu ne more bit, kriminalc jo je pol, namesto v bolni?nico, pa s svojo jahto na morje in ribarjenje po Dalmaciji mahnu. No, prej je ta preprodajalec mamil, ves bolan in ubogi, mim grede ?e enga froca namigal in je zdaj sre?ni o?ka.

Oh ti ?ment kak?na huda bolezen je to morala bit..

 

Sicer ti je Sirius zelo lepo napisal sam je res vpra?anje ?e bo? to znal razumeti. Na kratko predsednik dr?ave ima uradno funkcijo, da lahko pomilosti ljudi. A predsednik ne hodi naokrog in ne i??e teh ljudi, ki jih bo pomilostil ampak dobi na mizo seznam mo?nih pomilostitev, ki ga z vsemi argumenti pripravi ministrstvo za pravosodje, katerega vodi KOALICIJA, ki je na oblasti in ne predsednik dr?ave. ?e so argumenti vzdr?ni, predsednik dr?ave ne hodi naokrog in se ne igra detektiva, ter preverja ali so dokumenti ustrezni. Ker zaupa institucijam v dr?avi in vejam oblasti bo tak dokument podpisal.

 

Ampak res oprosti Lojz, ti blage veze nima? kako deluje dr?ava, kak?ne so funkcije dr?ava, oblasti in kako cela zadeva funkcionira. Ampak kljub temu se dela?, da si najpametnej?i in da vse ve? in kar je ?e najbolj butasto, da s svojo resnico posiljuje? vse ostale in jih u?i? stvari, ki ne dr?ijo ali celo ne obstajajo.

 

Sploh pa ne razumem to tvoje obna?anje, kjer v primeru prometa in prometne zakonodaje vsem soli? pamet, kako se je treba podrejat zakonom in pravilom in da jih ne smemo kr?it v dobrobit vseh, ko pa so na vrsti pravila in zakoni na nivoju dr?ave se jih pa ni treba dr?at ampak naj vsak po svoje dela.

 

Kako lahko ima? taka dvojna merila in tako skrajno razli?no dojemanje iste zadeve - spo?tovanja zakonov?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, mi smo se na faksu (mislim da ustavno pravo) u?ili, da je predsednik vlade po pomembnosti vsekakor pred predsednikom parlamenta oz. DZ-ja in da je ta "?ele" tretji mo? na?e republike. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je nekdo po ZS pozval, naj se tudi jaz udele?im debate. Sem se mu lepo opravi?il. Zakaj? Pri takih debatah je treba biti natan?en. In ?e ho?e? napisati kratko in jasno, a vseeno dovolj argumentirano, mora? biti zbran. Jaz pa imam "izredne razmere". Ne vem, ?e Vam je znano, da delam v bolnici v ?empetru. In tam smo imeli 27. in 28. 10 poplave. V glavni kleti smo imeli samo 5 cm vode, a so tam pomembni prostori: sterilizacija, energetika, ra?unalni?ki center, kuhinja, pralnica, arhiv,... Baje da ?e bi se gladina vode dvignila za 15 cm, bi pri?lo do stikalnice in spojk na transformatorjih, kar bi ustvarilo mrk v bolnici, v kateri pa je bilo okoli 470 pacientov. No, za evakuacijo bi jih bilo "le" 420, ker so ostali priklopljeni na aparature in itak ne bi pre?iveli. Pa tudi 3. in 4. 11. smo bili blizu poplav. In za prihajajo?i vikend nam spet napovedujejo. In ne vem, ?e veste, da imamo pri nas (?e tretjega) novorojen?ka. In enostavno nisem dovolj zbran, da bi se lotil resne debate pri tako resni temi.

 

Jaz zase sem prepri?an, sem ?e volil, ker vikend sem de?urni, glede debate pa pa? zaenkrat ne. In sem mislil, da bo mir. A ni hudi?, ?e nekdo se me je spomnil in me povabil k tej debati. Ne vem, zakaj bi me nekateri tako radi zraven, pa dobro. Sicer se ta debata precej sprevra?a v na?in, kakr?en mi ni v?e?. ?e je nekdo druga?nega mnenja, se ga posku?a takoj osramotiti, ozmerjati in upati, da se ne bo ve? oglasil. ?e pa se vseeno oglasi, se ga pa ?e bolj ozmerja in sramoti… Nisem jaz za tak nivo debate. Pa dobro. Poskusimo.

 

Z nekom sva se enkrat malo zataknila zaradi trenutne vlade in prej?njih volitev. Sicer sem bil takoj ozna?en kot desni?ar in SDS-ovc, pa bi zdaj malo raz?istil za prej?nje volitve:

Na ?alost je bil na prej?njih volitvah Jan?a edina smiselna izbira. Zakaj? Na? Pahor (za nepoznavalce: Pahor je doma iz ?empetra) je bolj baba kot dedc ? ?e od nekdaj. Nikoli ni bil mo?, ki bi udaril po mizi in naredil red. In tudi zdaj ni. Ko so dobili njegovega ministra na la?i in utaji, je Pahor vzel 14 dni ?asa za premislek. Ne, v takem primeru udari? po mizi, doti?nega ministra zamenja? in ga postavi? na kak?no manj vidno, a ?e vedno pomembno (ali pa ?e bolj pomembno) funkcijo. A Pahor to ni bil. In potem so ga ?eleli prikazati kot ?rtev, ker je dobri?ina, pa so ga izigrali. A bej? no. Politika je… pa? tista ?enska, ki jo pokli?e? domov (ali pa jo pobere? na cesti) in pla?a?, da se z njo lahko zabava?. In ko kon?a?, jo pokli?e drugi. In Pahor bi to moral vedeti. In ?e so ga prvi? izigrali, bi ga tudi drugi?. Torej on ni bil izbira. Glede Jankovića je dovolj, da se pogleda bilanca Ljubljanske ob?ine. Lahko se vzame kredit in gradi. A kredit bo treba vrniti. In Sto?ice ga ne bodo. Imajo 10000 sede?ev, a kolikor vidim, je tam komaj 10000 ljudi v celem mesecu, ne pa na eni prireditvi. In polovica trgovskih prostorov je praznih - torej ni najemnin. Naj me kdo popravi, ?e se motim. ?e se pa ne motim, je to popolnoma zgre?ena investicija. Mostov je pa zgrajenih toliko, da ima vsak brezdomec svojega, pod katerim lahko spi. A to ne odpla?uje kreditov. In tak mo? ne more voditi vlade. In potem je tu ?e Jan?a. V vojni za osamosvojitev Slovenije je odigral pomembno vlogo, ?eprav mu je ne priznavajo. A kdor je bil zraven, ve, kaj se je dogajalo in kak?na so bila tveganja. In vsa ?ast mu za delo, ki ga je opravil pri osamosvojitvi Slovenije. A to je to. Mar mo?akar misli, da bo zdaj dosmrtni predsednik, tako kot Tito? Lepo naj se dr?i svojega poklica in pusti politiko pri miru. A spri?o protikandidatov je bil pa? edina resna izbira. In edini, ki je za?el opozarjati, da se ne da ?iveti tako, da se zapravi ve? kot se proizvede. In, lepo Vas prosim, ne me zaradi tega ozna?it kot SDS-ovca. Dobro, desni?ar sem, priznam, pi?em z desno roko, SDS-ovc pa nisem.

 

Zdaj pa ?e te volitve za predsednika. Trio je kar lepo poslu?ati, ?e so lepo ugla?eni in obvladajo petje. No, ta trio je bolj podoben na?im koko?im; kup kokodakanja, pa mogo?e kak?no jajce (za nepoznavalce: v mrazu koko?i prenehajo nest jajca). Eden nastopa stvarno, dva pa samov?e?no. Dva imata hi?o in dvori??e, eden ?ivi v bloku. Eden z izku?njami v Bruslju, eden se kvalificira za razna dela, eden pa bi rad podalj?al svoje bivanje v predsedni?ki pala?i. Pa si jih malo bolje poglejmo. Pahor se sicer preizku?a za razna dela, lahko, da je v kak?nem tudi uspe?en, a kot predsednik vlade se ni preve? izkazal. Preve? je premi?ljeval in premalo ukrepal. Kot predsednik dr?ave se mu sicer ne bi bilo treba toliko odlo?ati, vseeno pa bi moral kdaj pa kdaj sprejet kak?no stali??e. A preden bi ga on sprejel, bi bilo ?e vse mimo. Ko bo pri?el ?as, da umrem, bi rad Pahorja poslal po smrt. Pa bi zagotovo ?e dva tedna ?ivel... Za mene ni dober. Poglejmo T?rka. Najbolj mu zamerim, ko je ob odkritju Hude jame rekel, da je to drugorazredna tema in se tudi kasneje ni nikoli opredelil do te najdbe. Mislim, da nih?e od zbranih na forumu ne ve, da se Mazdin piknik v Lokovcu dogaja manj kot 1400 metrov zra?ne linije od brezna z vsaj 70 po vojni pobitimi. Tisti, ki ste ?li po Lokovcu preizku?at zmogljivosti BTjke, ste se vozili po samem robu tega brezna. In jaz ?ivim okoli 460 metrov zra?ne linije od tega brezna. In nih?e ne sme vedeti, da so tam pobiti ljudje. Zraven tega se pa T?rk vsako leto prika?e v Dra?go?ah zraven Stanovnika. S tem o?itno ka?e, da ni predsednik VSEH Slovencev. ?rtve ? partizane po?asti vsako leto s svojim obiskom, ?rtvam partizanov pa ne prizna obstoja. Torej tudi ta za mene ni dober. Torej ostane samo ?e Zver. Do sedaj je nekako kar spretno krmaril skozi politiko, ?eprav tudi on ni povsem brez napake. A se mi zdi, da je od vseh treh najmanj neprimeren. Primernega pa za moje pojme spet nimamo.

 

In zanimiva mi je zveza »volitve predsednika«. Tako kot zveza »streljanje ?astnikov«. Bodo streljali ?astnike ali bodo ?astniki streljali. Tako pa tudi to: bodo predsedniki volili ali bomo volili predsednika?

No, tole sedaj nikakor ni bilo kratko, upam, da je bilo vsaj jasno in upam, da me ne boste zaradi vsebine zalili ?e z vso gnojnico, ki Vam je ?e ostala - me je ?e voda v ?empetru dovolj zalivala… In tudi ?e me boste: kdor je do vratu v dreku, naj nikar ne skloni glave. Torej bom ?e vedno pokon?en… :hudicek:

 

 

 

 

Ne, Boss, za to ni zaslu?na Pahorjeva vlada.

Ne, Boss, za to ni kriva Jan?eva vlada.

Da te ustavim, ?e preden sploh za?ne?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, mi smo se na faksu (mislim da ustavno pravo) u?ili, da je predsednik vlade po pomembnosti vsekakor pred predsednikom parlamenta oz. DZ-ja in da je ta "?ele" tretji mo? na?e republike. :D

 

Dvomim, da ste se to u?ili ali pa je predavatelj pa? slabo seznanjen kak?na je protokolarna hirarhija v dr?avi. Vse to lepo pi?e v ustavi le prebrat je treba oziroma imeti neko ?ir?o splo?no razgledanost.

 

?e enkrat, da bo jasno:

 

- prvi ?lovek oziroma najvi?ji funkcionar v dr?avi je predsednik republike

- drugi ?lovek v dr?avi je predsednik dr?avnega zbora, prvi? zato, ker je dr?avni zbor najvi?ja zakonodajna in predstavni?ka institucija v dr?avi, ki sprejema vse od ustave do zakonov, aktov, pravilnikov itd. Drugi?, ?e umre ali zaradi ?esa drugega predsednik dr?ave ni ve? opravilno sposoben, ga nadomesti drugi ?lovek v dr?avi in to je predsednik DZ (106. ?len ustave)

- tretji ?lovek v dr?avi je predsednik vlade saj je vlada kot institucija na lestvici stopnico pod dr?avnim zborom. Upravlja pa politi?no in upravno funkcijo, pripravlja zakone, vodi politiko dr?ave, ki pa jo dolo?a dr?avni zbor in tudi le ta sprejema zakone, ki jih pripravi vlada.

 

 

 

TheBill, ti pa izkoristi? vsako zadevo, da me proba? diskriditirat - prav ti pridejo vsake izjave, ?etudi niso pravilne in se jih da enostavno preverit ... ustava namre? ni nek skriven dokument na voljo samo izbrancem ampak si jo lahko vsak prebere in sploh ne bi bilo slabo, da bi si jo vsak tudi prebral. Bo marsikaj bolj razumljivo in bo manj te grde desni?arske navade, da dejmo najprej ?loveka o?rnit pa ?etudi ima prav.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.