Skoči na vsebino

Servisiranje Mazde po poteku garancije. Poobla??eni servis ali ne


mika

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Servise se dela na 20.000km, ta veliki servis z menjavo zobatega jermena pa na vsakih 120.000km.

 

 

Hvala vsekakor bom avto peljal prej na pooblasceni servis na pregled (je v lj, se kaksen drug razen Cosmos?). Sem pa nekje zasledil da so glavni servisi tudi ze na 100 000km..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mika, glavni servis ni vezan le na prevo?ene km-je (torej 120.000), pa? pa tudi na prete?eno dobo od zadnjega velikega servisa (ena vozila imajo 5 let, druga 6), se pravi nek penzjoner ki dela 5.000km na let, bi avto ?ele pri 24-ih letih starosti peljal na menjavo pogonskega jermena, kar je jasno - NAPAKA! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mika, glavni servis ni vezan le na prevo?ene km-je (torej 120.000), pa? pa tudi na prete?eno dobo od zadnjega velikega servisa (ena vozila imajo 5 let, druga 6), se pravi nek penzjoner ki dela 5.000km na let, bi avto ?ele pri 24-ih letih starosti peljal na menjavo pogonskega jermena, kar je jasno - NAPAKA! :P

 

Ja to mi je jasno.. zanimalo me je samo kaj je po normativih.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to mi je jasno.. zanimalo me je samo kaj je po normativih.

 

lp

 

 

Po normaltivih je redni servis predpisan na 12 mesecev ali 20.000 km... kar prej pride ...

 

Torej je "veliki" servis pri 120.000 ali po sestih letih ... To velja za dizelski motor z jermenom, med katere sodi tudi omenjena Mazda 6 Cd140, l 2008...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po normaltivih je redni servis predpisan na 12 mesecev ali 20.000 km... kar prej pride ...

 

Torej je "veliki" servis pri 120.000 ali po sestih letih ... To velja za dizelski motor z jermenom, med katere sodi tudi omenjena Mazda 6 Cd140, l 2008...

 

TNX

 

Koliko pa so 'predvideni' stro?ki tega servisa..okvirno?

 

Kolikor berem so te ma?ine dokaj neproblemati?ne?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://goo.gl/qktYF

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...1&hl=servis

 

...

 

Moji servisi pri sednji sestici so cenovno taki:

 

30.01.2009 ....... 257,90 ? ....... ?t. kilometrov: 20.000 km

24.09.2009 ....... 298,69 ? ....... ?t. kilometrov: 40.060 km

12.08.2010 ....... 550,13 ? ....... ?t. kilometrov: 60.000 km

15.07.2011 ....... 307,86 ? ....... ?t. kilometrov: 79.300 km

 

Pri 60.000 je visji zaradi dodatnih del cca. 150? ... pa se sedajle ne morem spomnit, kaj je ze bilo... bi moral po racunih pogledati ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vozilo ki ga kupuje? bo najverjetneje ?e izven garancije, tako da potem vpra?anje ?e je smiselno voziti k poobla??enim serviserjem, imamo tule kar precej dobre alternative, ki so dooosti cenej?e! :danzoman::P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ni v garanciji. Na poobla??enga bi peljal samo za pregled pred nakupom, na splo?no se izogibam poobla??enim servisom.

 

lp

 

 

quote name='JozaGulikoza' date='9 Feb 2012, 08:44' post='244203']

Vozilo ki ga kupuje? bo najverjetneje ?e izven garancije, tako da potem vpra?anje ?e je smiselno voziti k poobla??enim serviserjem, imamo tule kar precej dobre alternative, ki so dooosti cenej?e! :danzoman::P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za ta denar bo rajs kupu ferrarija :P

 

aja.......sem prehiter :):):)

 

recimo od 500? naprej nepoobla??en in 1200? poobla??en - odvisno kaj ti 'najdej0'...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Moja Mazda ima 99400Km in jo bo treba malo pregledat. Resda servisi niso nevem kako dragi pa vendar bi rad tudi jaz kaj pri?paral. Sam ne vem kak?ne oblike servisiranja uporabljate drugi vozniki Mazd. Ne vem zakaj bi pla?eval 60-70% ve? za nek pe?at o rednem servisiranju. Ker pa vem da se vsi ne strinjate z mano bi prosil za "pro et contra."

 

Pay ?e to me zanima. Kako vi skrbite za mini po?kodbe laka. Pr men se skoraj zmeraj pojavijo rjavi made?i. Potem mi to na servisu nekako zakrpajo s korekcijsko barvo. Ne vem pa kako odstranijo za?etek rje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... 60-70% vec prav gotovo ni na pooblascenem servisu... Edino ce kaksen servisni interval izpustis ;) ...

 

Pri nepooblascenih servisih je problem, ker ne morejo vpisovati v DSK (digitalna servisna knnizica)... Potem je recimo se ena zadeva... MES (Mazdina mobilna pomoc)...

 

Taksno je moje mnenje glede tega... In zaenkrat se vedno vozim svojo Mazdo na pooblasceni servis...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... 60-70% vec prav gotovo ni na pooblascenem servisu... Edino ce kaksen servisni interval izpustis ;) ...

 

Pri nepooblascenih servisih je problem, ker ne morejo vpisovati v DSK (digitalna servisna knnizica)... Potem je recimo se ena zadeva... MES (Mazdina mobilna pomoc)...

 

Taksno je moje mnenje glede tega... In zaenkrat se vedno vozim svojo Mazdo na pooblasceni servis...

 

 

Noja... 60-70% pa je manj, ?e ne gre? na poobla??eni. Recimo Avto Pelko. Razen, ?e bo? podalj?eval garancijo do 150 kkm.

 

AMZS, zavarovalnica, to so alternative.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... 60-70% pa je manj, ?e ne gre? na poobla??eni. Recimo Avto Pelko. Razen, ?e bo? podalj?eval garancijo do 150 kkm.

 

AMZS, zavarovalnica, to so alternative.

 

 

Tudi Pelko ne dela zastonj... in take razlike v ceni ni... Sploh ce bi rad imel z avtom vse poslihtano za kasnejso prodajo (vpisi v DSK)... Sem zadnjic Pelkota vprasal in on nikakor ne more narediti vpisa v DSK. Pri garanciji sicer pravi, da se vedno velja... pogoj je, da so uporabljeni originalni Mazdini rezervni deli in predpisane tekocine ... Pred kratkim je imel eno podobno Mazdo moji, kjer je naredil veliki servis na 120.000 km... in je rekel, da je bilo nekaj manj kot 700? ... Na pooblascenem servisu pa je koliko? Jaz sem nazadnje dal pri prejsnji sestici tudi nekaj takega. So se pa menda servisi podrazili... oz. je pri novejsih letnikih visji strosek (drazje olje zaradi DPF,...) ...

 

 

Taksno je moje mnenje... Saj to je bil cilj te teme, da se pridobi razlicna mnenja ali? :cheers::) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.