Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA


curko

Priporočeno sporočilo

Zdravo mazda?i

 

Zopet jaz :D Zanima me ?e ima kdo kaj izku?enj z homologacijo pnevmatik. Saj bom dal na mazdo namest 215/45/17 pnevmatike ve?je dimenzije 225/45/17. To gre pa za mazdo 6 letnik 2005. Zanima me ?e je kdo imel kak?ne te?ave in kaj je moral postoriti. Preden je odpeljal na homologacijo vozilo. Ali se lahko tja pripeljem z novimi pnevmatikami ali je to ?e prekr?ek. Hvala Lp

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e si spregledal ima Mazdo 6.

Pa na original feltne je jeba, pa za 1.8 motor je to britof, poraba pospe?ki,....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bla?, ne ga biksat s tok velkimi gumami, tebi bo tvoja 1.8 ve? pila kakor meni 2.3 (ali pa ?e skoraj kakor Ajvarju Sucker makina). <_<:jezicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo mazda?i

 

Zopet jaz :D Zanima me ?e ima kdo kaj izku?enj z homologacijo pnevmatik. Saj bom dal na mazdo namest 215/45/17 pnevmatike ve?je dimenzije 225/45/17. To gre pa za mazdo 6 letnik 2005. Zanima me ?e je kdo imel kak?ne te?ave in kaj je moral postoriti. Preden je odpeljal na homologacijo vozilo. Ali se lahko tja pripeljem z novimi pnevmatikami ali je to ?e prekr?ek. Hvala Lp

 

na 323c 1.5 sm obesu 205/40R17, pa avto ni nikamor ?ou, pa ?e totaln porabnik je ratu ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

 

To ni bila moja odlo?itev :angry: jaz bi 100% vstal na 215/45/17 ampak je o?e v slu?bi dobil zelo ugodno gume 225/45/17 GOODYEAR EAGLE F1 ASYMETRIC 2 zato bom mel na ?alost letos na avtu te gume z dimenzijo 225/45/17

 

V po?tev pa nikakor ne pridejo 225/40/17 ker je pa ?e odstopanje prevelik ?e pogleda? na spletni strani

http://freeweb.siol.net/anddrej/

 

Kaj rabim da bi homologiral tak?no dimentijo gum? Kak?no potrdilo potrebujem

 

Hvala pa vsem za odgovore

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jaz mam tudi eno vpra?anje glede homologacije, in sicer: na avtomobilu imam homologirane pnevmatike 225/35/R18 na plati??ih 7.5jx18H2 ET35. Original so predpisane pnevmatike 205/55/R15. Na avto pa bi rad montiral pnevmatike 225/45/R17, to?ne dimenzije plati?? ne vem, predvidevam da je ET isti, pravtako ?irina plati??. Si moram za te nove pnevmatike in plati??a priskrbeti novo homologacijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam tudi eno vpra?anje glede homologacije, in sicer: na avtomobilu imam homologirane pnevmatike 225/35/R18 na plati??ih 7.5jx18H2 ET35. Original so predpisane pnevmatike 205/55/R15. Na avto pa bi rad montiral pnevmatike 225/45/R17, to?ne dimenzije plati?? ne vem, predvidevam da je ET isti, pravtako ?irina plati??. Si moram za te nove pnevmatike in plati??a priskrbeti novo homologacijo?

 

seveda, razn ce nima tvoj avto ze tovarnisko vpisano to dimenzijo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Sloveniji imajo vsi avtomobili od dolo?enega leta (se mi zdi da leto po vstopu v EU) samo eno dimenzijo v homologacijskem karton?ku, ?eprav npr. v Nem?iji ali drugje velja ve? dimenzij za "legalne".

 

ka pa teb dogaja? :huh:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Sloveniji imajo vsi avtomobili od dolo?enega leta (se mi zdi da leto po vstopu v EU) samo eno dimenzijo v homologacijskem karton?ku, ?eprav npr. v Nem?iji ali drugje velja ve? dimenzij za "legalne".

 

jop...mejckn kozla ustrelu :D

 

aja pa se da se pohvalm,sm vceri vse na avtu homologeru :rulam:

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jop...mejckn kozla ustrelu :D

 

aja pa se da se pohvalm,sm vceri vse na avtu homologeru :rulam:

 

Zanimivo... Pri nas pa je res tako... Smo kupili mazdo premacy 2.0D (2003) in ima v homologaciji samo 195/55 R15, C3 (2002) je imel 185/65 R14 - ?e se ne motim, BMW (2006) ima 235/65 R17, edino kia (2009) ima dve dimenziji v homologaciji.

 

Druga?e pa ima mazda v knjigi dve ali tri dimenzije, ?e se ne motim, C3 je imel dve dimenziji, BMW pa ima 3 ali 4 razli?ne dimenzije v knjigi. V homologaciji pa ?al ni tako. :)

 

Enako je bilo, ko je sosed kupil mercedes C z AMG lookom in je imel tudi samo standardna AMG plati??a v homologaciji. Potem si je vse skupaj uredil in so mu dopisali vsaj 10 razli?nih dimenzij (sem mu jaz vozil papirje v MB).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo... Pri nas pa je res tako... Smo kupili mazdo premacy 2.0D (2003) in ima v homologaciji samo 195/55 R15, C3 (2002) je imel 185/65 R14 - ?e se ne motim, BMW (2006) ima 235/65 R17, edino kia (2009) ima dve dimenziji v homologaciji.

 

Druga?e pa ima mazda v knjigi dve ali tri dimenzije, ?e se ne motim, C3 je imel dve dimenziji, BMW pa ima 3 ali 4 razli?ne dimenzije v knjigi. V homologaciji pa ?al ni tako. :)

 

Enako je bilo, ko je sosed kupil mercedes C z AMG lookom in je imel tudi samo standardna AMG plati??a v homologaciji. Potem si je vse skupaj uredil in so mu dopisali vsaj 10 razli?nih dimenzij (sem mu jaz vozil papirje v MB).

 

ne more? primerjat va?e avte s standardi :jezicek: moja ima 4 dimenzije + 1 dodano :party0035: , za ?portne avte pa je normalno da imajo eno specifi?no narejeno dimenzijo, da ja dra?je pride in te?je dobiti....tako kot moj '?portnik' ki ?e vedno nima zimskih gum na trgu, ampak je dobil tudi tretjo 'dimenzijo' v homologo :dudek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.