Skoči na vsebino

Mazda 6 1.8TE


Tomas

Priporočeno sporočilo

Nima veze kaj je zadaj. Plo??i?e se menjajo prvi? ?ez 100.000 km. Moje so zdr?ale skoraj 160.000, pa je bil prvi lastnik avtomobila trgovski potnik (do 80.000 km). Zadnje plo??i?e so bile menjane pri nekaj ve? kot 180.000 km. In ne vozim nedol?no. Vozim enako, kot sem vozil s citroenom C3, kjer so se plo??ice menjavale na 40.000 km ali pogosteje, dokler smo avtomobil servisirali na poobla??enem servisu (plo??ice je dobesedno pobralo, popolnoma, da se je sli?alo ?e tisto kovina na kovino pri zaviranju, kar je sramota za material). Dobro, kvaliteta citroenovih delov, se z mazdo pa? ne more primerjati, ker je mazda nekaj razredov vi?je. Le?aj 82 EUR in podobne drage zadeve... Nategujejo te kot psa (se opravi?ujem na izrazu)! Edino za olje jaz pla?am enako (Mobil). Pa za brisalce pla?am ve?, ker vzamem tiste cele gumirane, brez kovinskega zunanjega ohi?ja. Je pa res, da zdr?ijo skoraj en avtomobil, brez menjave.

 

Drugi? ti naj menjajo ?e diske in plo??ice in bo? imel mir, ?e je res problem v diskih. Glede na to, da se gre za zavorni sistem je ?alostno, ?e se tvoj servis igra na ra?un varnosti. Jaz se vedno zajebavam in re?em: "Vse kar boste menjali, glejte, da bo japonsko!!". Res je, da smo menjali samo ?e zavorne plo??ice, le?aje spredaj in kon?nik na eni strani spredaj. Ampak za zadnje dvoje bi naj bil vzrok udarne jame na cesti, katerih na sre?o ve? ni.. Smo pa res imeli cesto kot zorano njivo en ?as.

 

Koliko te bo potem stal veliki servis??? Po teh podatkih krepko ?ez 1000 EUR.. :vskalo:

 

Jep veliki servis za dizle je 1200 ?....benz ga ne rabi. Ocitno pa nisi informiran o mazdinih problemih na diskih.....nekateri smo pri 40k imeli ze 3x nove

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jep veliki servis za dizle je 1200 ?....benz ga ne rabi. Ocitno pa nisi informiran o mazdinih problemih na diskih.....nekateri smo pri 40k imeli ze 3x nove

 

Ja ampak jih nisi kupil sam :harhar:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jep veliki servis za dizle je 1200 ?....benz ga ne rabi. Ocitno pa nisi informiran o mazdinih problemih na diskih.....nekateri smo pri 40k imeli ze 3x nove

 

Veliki servis je okoli 750?, da ne bomo pretiravali. Tudi problemi z diski so odvisni od modela avtomobila. ?e glih ne zavira? na polno pri 200km/h oziroma, ?e z razgretimi bremzami ne zapelje? v lu?o ima? na?eloma mir.

 

Druga?e pa ob neupo?tevanju tega diske zvije tako pri Golfu ali Passatu kot pri Mazdi, Fordu, Oplu ali Hondi oziroma, da malo starej?ih Kijinih vozil sploh ne omenjam, pa verjetno ?e pri kom. Tako, da to ?e zdale? ni samo Mazdin problem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliki servis je okoli 750?, da ne bomo pretiravali. Tudi problemi z diski so odvisni od modela avtomobila. ?e glih ne zavira? na polno pri 200km/h oziroma, ?e z razgretimi bremzami ne zapelje? v lu?o ima? na?eloma mir.

 

Druga?e pa ob neupo?tevanju tega diske zvije tako pri Golfu ali Passatu kot pri Mazdi, Fordu, Oplu ali Hondi oziroma, da malo starej?ih Kijinih vozil sploh ne omenjam, pa verjetno ?e pri kom. Tako, da to ?e zdale? ni samo Mazdin problem.

 

Akcije 750 ni ve? kakor vem, ali pa??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akcije 750 ni ve? kakor vem, ali pa??

 

http://www.mazda.si/owning_mazda/ohrani-in...rvis-120000-km/

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok ce nasplosno recemo Mazda nima nekih velikih okvar, so pa? mal dra?ji servisi. Zanima me se samo za Mazdo 3 (se odlo?am med 3 in 6). Verjetno tudi nima nekih ve?jih okvar. Kako pa je kaj prostorna? sploh me zanima prtlja?nik?

 

1. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7179597&show=1 Kako pa je kaj s tem motorjem? Je zadosti mo?an za tak avto?

 

 

Gledal sem se

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6546011&show=1

 

Tehle se ne prodaja veliko. Lahko pri?akujem kak?ne ve?je probleme?

 

 

Druga?e pa hvala za odgovore :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Velikeka servisa sploh nimam.

 

In milkina krava je rumene barve.

 

Ima? veliki servis,kjer se poleg rednega me ja ?e olje v menjalniku in v?igalne sve?ke,po potrebi pa ?e mikrojermen.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni, bom kar tole temo ugrabil, da ne bom na novo odpiral...

 

Zanimajo me 1.8 motorji v Mazdi 6, druga generacija, se pravi 2008 naprej. Kak?ne posebnosti, kak?na je poraba, vzdr?evanje, je dovolj mo?i za tak?en avto? Verjetno imajo vse po 5 prestav?

 

Namre? vidim jih na avto.net vsake tolko, dozdaj se nisem usmerjal na njih, ampak me zanima mnenje.

 

 

Trenutno vozim Mazdo 3 1.6 bencinar, 2005 letnik. Sicer ni dosti stro?kov z vzdr?evanjem, ampak kdaj bi si pa mogo?e ?elel malo ve? mo?i, plus da na avtocesti pride? v visoke obrate, poraba temu primerna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam sem imel 626 1,8 z 101KM in sem potem vozil en teden nadomestno Mazdo6 z 1,8 z 125 KM in je razlika ob?utna na 6tki dela motor lep?e in tudi bolje vle?e. Je pa res da to ni diesel z svojim navorom. Za zmernega in umirjenega voznika po moje ve? kot dovolj.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Danes sem peljal svojo mazdo 6 1.8te bencin k Pelkotu ker se blizam 120k km in je potrebno opraviti "veliki"servis.

Zaracunal mi bo 160eur za olje, oljni filter, filter kabine, svecke itd...

Zadnje ploscice 140, rocna zajla 80eur....

 

Sumljiva mi je ta zajla, je res tako draga? kaj mislite?

 

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko te ne bo okrog prinesel, to je mo?akar prva liga, cena pa navadno na koncu ni?ja kot sta se sprva dogovorila. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem peljal svojo mazdo 6 1.8te bencin k Pelkotu ker se blizam 120k km in je potrebno opraviti "veliki"servis.

Zaracunal mi bo 160eur za olje, oljni filter, filter kabine, svecke itd...

Zadnje ploscice 140, rocna zajla 80eur....

 

Sumljiva mi je ta zajla, je res tako draga? kaj mislite?

lp

 

stari mislim da je cena za ta servis ok. ker dr. peloko je mojster :prstgor: kaj pa mazdin servis :blink: pride full ve? lp ale? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari mislim da je cena za ta servis ok. ker dr. peloko je mojster :prstgor: kaj pa mazdin servis :blink: pride full ve? lp ale? :D

 

Zakaj tako prepri?ano trdi?? V zadnjih parih letih so tudi poobla??eni servisi kar po?teno spustili cene tako, da razlike niso v rangu "full ve?".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Materijal ?e mogo?e, delo pa je uber alles predrago. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem peljal svojo mazdo 6 1.8te bencin k Pelkotu ker se blizam 120k km in je potrebno opraviti "veliki"servis.

Zaracunal mi bo 160eur za olje, oljni filter, filter kabine, svecke itd...

Zadnje ploscice 140, rocna zajla 80eur....

 

Sumljiva mi je ta zajla, je res tako draga? kaj mislite?

lp

 

Men so vse te navedene cene prevelke :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so vse te navedene cene prevelke :)

 

Se strinjam. Olje s filtri max 90, zadnje ploscice 30?...ravno to menjal vse na mazgi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem peljal svojo mazdo 6 1.8te bencin k Pelkotu ker se blizam 120k km in je potrebno opraviti "veliki"servis.

Zaracunal mi bo 160eur za olje, oljni filter, filter kabine, svecke itd...

Zadnje ploscice 140, rocna zajla 80eur....

 

Sumljiva mi je ta zajla, je res tako draga? kaj mislite?

lp

 

V?eraj sem Simona povpra?al konkretno o tej jeklenici oz. zajli, povedal mi je, da je material cca. 60?, delo v zvezi z njo pa 20, ker je treba razdreti osrednjo konzolo.

 

Zdi se mi po?teno, da sedaj napi?e? kolik?en je bil dejanski stro?ek glede te zadeve, da ne bo kdo po krivici na slabem glasu, ker kolikor vem, ti jo je dr. Pelko re?il zadevo z nula stro?ki. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Ker je leto naokoli bo treba spet na servis. Ker sem ostal brez sluzbe bi najraje vse zadeve nabavil sam, da pridem cimceneje skozi. Sicer nevem kaj bo treba vse menjati me pa zanima ce kdo ve kje dobiti filtre, olje itd cimceneje?? Pomoje je najcenejsa nemcija tko da mogoce narocim celo iz tam. Skratka vsakrsni predlogi dobrodosli:) imam mazdo 6 1.8 benz prva generacija

 

Kar se tice lanskega "velikega"servisa pri pelku me je stal 340eur, vec je vidno na spodnji sliki. Zajla je se zmer v kur*u in prime samo 20% torej prakticno nic (zategujem jo na polno in prime komaj pri koncu-ce se prav spomnil jo je potem pele samo nategnil, kar sicer ni pomagalo nic...)

 

slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.