Skoči na vsebino

Nategi po ?tacunah.


Priporočeno sporočilo

Kakorkoli obrne? je to natega....sploh pa ker norc ima pol leta v hladilniku 30dag sira....tako da razlog za dvig cene, nabijajo v izgovoru folije....kekci....kredite za megacentre je treba odpla?evati in to se vidi pri teh cenah in tak?nih bednih razlagah...zato pa 95% hodim Hofer,Lidl...pa sem ?e kar ?iv, pa mal manj reven k prej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 75
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Skladi??a?? hehe....ma vse kar sem vzel je TOP, ogromno tudi slovenskega....res pa da meni ni interes odpla?evati kredite ?paru in mercatorju niti pod razno, jest rabim izdelek ne pa 100razli?nih vrst, ki stojijo na top shit policah, po tleh pa marmom idp...ja pa kaj ?e...pa tudi v vrstah za pike, pa super penzionisti?ne torke in podobna sranja, pa polnce cene, cena s kartico in da jih tako ?e brezobrestno kreditiram...ma ni ?ans, kar so si zakuhal....naj ?e po?rejo oz. propadejo. Kar primem v roke, vidim ceno in to ceno pla?am takoj...simpl daj dam in to je to...ne pa da folk ki je zakompleskan in ne zna razmi?ljat da s temi karticami vedno prepla?a? izdelek potem ti pa gor razliko me?ejo...tipi?no kreditiranje trgovca in ti od tega nima? ni?...pa ?e v ?ahu te ma da mora? potem spet k njemu to zapraviti in spet kupi? po vi?ji ceni, nekaj ti obije od tega...kar je potem razlika v ceni izdelka po redni ceni in ceni s kartico ti pa spet na kartico dajo...ma halo, bolano do konca. To bi moral ukint.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men tud ?e ne gre slabo pa hodim v skladi??a, tam dobim bolje kot pa v kao top trgovini, ki je vse poneumila z lastno blagovno znamko....all is in perception of the eye

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vse kar imamo, smo si naredili sami... sami vzpodbujamo potro?ni?tvo... na vse mo?ne na?ine... in to je to...

 

z lastnimi blagovnimi znamkami pa so itak za?ele diskont/type trgovske verige ala Hofer, Aldi, itd... In pod taiste spada Spar, potem pa ?e na? lokalni siroma?ek Mercator...

 

jaz grem po potrebi v katerokoli od navedenih trgovin, in tam kupim tisto, kar mi ustreza po okusu, barvi, ceni, itd... in to to?no v tem vrstnem redu, seveda mora biti razmerje cena/kvaliteta sprejemljivo za moja osebna merila... drugi imate pa? druga?na merila...

 

pa vendar, tako kot nekateri opisujete, da je zani? v eni trgovini, v drugi pa ne, in obratno, to pa ne sprejemam in trdim da to ne dr?i... :)

 

sem pa prepri?an da nas velika ve?ina preve? ?asa porabi za nakupovanje... ?esarkoli

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No s tem sirom je dejanski primer kdo nateguje, pa je ista kvaliteta in SLO proizvajalec....ga ni junaka ki bo predstavil tehtno dejstvo, da je skoraj za 1/4 po kilogramu vi?ja cena sira upravi?ena zaradi debelej?e folije in nenormalno podalj?anjega roka sira (ker ga tako ali tako v parih dneh poje? 1000%). Doma?i so ?e tako po?re?ni ratali da so nas ?e s takimi bedarijami za?eli nategovati....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nekomu Hofer izgleda kot skladi??e, meni izgleda me?kator kot zabavi??ni park za zapravljanje prostega ?asa. Odkar so pri me?katorju uvedli neke kupone in si lahko na blagajni ?akal 20 in ve? minut pri tem, da so bili pred tabo v vrsti samo 3 (trije) kupci, se trudim, da me ta sosed ne vidi ve?.

 

Slabost Hoferja v primerjavi z me?katorjem/?parom je omejena ponudba. Prednost je ni?ja cena pri enaki kvaliteti, oz. bol?a kvaliteta. Sicer nekateri trdijo da hitrost ubija, ampak v Hoferu je ?lovek lahko vsaj ?e enkrat hitrej?i kot v me?katorju.

 

?e to, ko so me enkrat pri me?katorju nategnli za konkretno vsoto denarja in sem ra?un reklamiral takoj, ko mi ga je blagajni?arka dala v roke, sem moral na vra?ilo denarja ?akat ve? kot pol ure, ker je moralo na kup prit kar 5 raznih uslu?bencev (o?itno nepismenih ker tudi "oprostite" ni znal nobeden izustit).

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pravim, da naj gre vsak tja, kjer ga nakup veseli...Nekateri pa? pri hrani stiskajo in hodijo v te diskonte.Sem malo primerjal cene v enem diskontu takoj ?ez mejo in ugotovil,da nekatere stvari (govorim o priznanih znamkah in ne o nekih ?udnih) so res cenej?e, druge so pa dra?je.In,ko potegne? ?rto si na istem le da kupuje? v nabasanih in prnatrpanih ni? kaj lepih skladi??ih.

To je podobno kot pri avtomobilih;nekaterim pa? je avto pomemben za vo?njo od to?ke a do to?ke b in tako kupijo dacio. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK avto pa hrane pa res ne more? primerjati. Lahko seveda naredi? razliko kaj dobi? pri Dacii za par jurjev in kaj dobi? pri BMW M5 za 30x ve? razlike. Povej mi kaj ve? dobi? pa pri zobni pasti ki je 10x dra?ja pa izberi katerokoli znamko (lidlova je itak nascala vse po vrsti na testu) in kaj dobi? npr. pri ribah v konzervi (spinove in hoferjeve so top, kjer vidi? celo vidi? strukturo ribe, pri rio je struktura samo na sliki ko pa konzervo odpre? pa notri fa?irana tuna,hehe, da ne govorim o tisti mercatorjevi trgovski), in kaj je razlika v kvaliteti za 1/3 cene pri tistemu siru kjer je gor fotka? :) ...diskonti so cenej?i tudi zato, ker so vsi narejeni po istem ?imlu, manj prodajalcev pa teli delajo kot je treba in ?e bolj so pla?ani kot v teh megancentrih, asortiman lih prav ?irok, niso zapufani vsepovprek ter niso na 5000m2, oprema preprosta-regal je regal.

Jest nimi malo ne ob?utim da so izdelki v teh diskontih ?e tako re?em kaj manj kakovostni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pravim, da naj gre vsak tja, kjer ga nakup veseli...Nekateri pa? pri hrani stiskajo in hodijo v te diskonte.Sem malo primerjal cene v enem diskontu takoj ?ez mejo in ugotovil,da nekatere stvari (govorim o priznanih znamkah in ne o nekih ?udnih) so res cenej?e, druge so pa dra?je.In,ko potegne? ?rto si na istem le da kupuje? v nabasanih in prnatrpanih ni? kaj lepih skladi??ih.

To je podobno kot pri avtomobilih;nekaterim pa? je avto pomemben za vo?njo od to?ke a do to?ke b in tako kupijo dacio. ;)

 

Torej govoris o sramovanju. Nic drugega....verjetno nosis tudi samo blagovne znamke a ne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej govoris o sramovanju. Nic drugega....verjetno nosis tudi samo blagovne znamke a ne

 

Ne,jaz govorim o kvaliteti. In ja, kupujem posebej v zadnjem ?asu dobre znamke (predvsem ?evlje, obleke ,tehniko ter ?porte izdelke), ker nisem tako bogat, da bi kupoval poceni in dvakrat.

Kar se pa ti?e teh "neodvisnih" testov izdelkov pa imam svoje mnenje;ni? ni tako neodvisno, da ni vsaj malo pristransko oz.

"predpisano".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa ti?e teh "neodvisnih" testov izdelkov pa imam svoje mnenje;ni? ni tako neodvisno, da ni vsaj malo pristransko oz.

"predpisano".

 

Pa kje v tej debati, je govora o "neodvisnih" testih. Govora je o tem, da smo nekateri pri?li do spoznanja, da se da dobit bolj?o kvaliteto, oz isto ceneje, kot pa jo je mo? kupit v me?kator?parih. Pa ?e kupovanje je manj stresno, ker ga lahko opravi? hitreje (kar je slabost za tiste, ki jim je kupovanje v u?itek)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK avto pa hrane pa res ne more? primerjati. Lahko seveda naredi? razliko kaj dobi? pri Dacii za par jurjev in kaj dobi? pri BMW M5 za 30x ve? razlike. Povej mi kaj ve? dobi? pa pri zobni pasti ki je 10x dra?ja pa izberi katerokoli znamko (lidlova je itak nascala vse po vrsti na testu) in kaj dobi? npr. pri ribah v konzervi (spinove in hoferjeve so top, kjer vidi? celo vidi? strukturo ribe, pri rio je struktura samo na sliki ko pa konzervo odpre? pa notri fa?irana tuna,hehe, da ne govorim o tisti mercatorjevi trgovski), in kaj je razlika v kvaliteti za 1/3 cene pri tistemu siru kjer je gor fotka? :) ...diskonti so cenej?i tudi zato, ker so vsi narejeni po istem ?imlu, manj prodajalcev pa teli delajo kot je treba in ?e bolj so pla?ani kot v teh megancentrih, asortiman lih prav ?irok, niso zapufani vsepovprek ter niso na 5000m2, oprema preprosta-regal je regal.

Jest nimi malo ne ob?utim da so izdelki v teh diskontih ?e tako re?em kaj manj kakovostni.

 

Seveda lahko primerja? avto in hrano. ;)

Pri zobni pasti je predvsem pomembno to, da ni ?kodljivih snovi v njej (kot npr. v Colgate).So pa druga?e vse ostale bolj sredstvo za osve?itev ust kot karkoli drugega.Par centov gor ali dol...

Ribe (tune recimo)v konzervi skoraj za vse firme pakirajo v ?paniji (tudi za delamaris).Vsak prodajalec samo pove, kaj ho?e noter(kvaliteto olja in embala?e) in se potem prerekajo, katere so bolj?e in pametujejo na testih, katere so bolj kvalitetne.Tudi pri prehrambenih izdelkih prihaja do razli?nih kvalitet za razli?ne prodajalne verige;kar naro?i? in pla?a? to dobi?.

Manj prodajalcev ne pomeni nujno,da delajo bolj?e (le lastnikom ostane ve? v denarnicah).Kdo pravi, da so bolj?e pla?ani v teh diskontih?

Plus, vsaj bilo je tako, da niso sprejemali active oz. mastercart. To jaz razumem, da so se pa? zadovoljili le z manj?imi nakupi.

 

 

Pa kje v tej debati, je govora o "neodvisnih" testih. Govora je o tem, da smo nekateri pri?li do spoznanja, da se da dobit bolj?o kvaliteto, oz isto ceneje, kot pa jo je mo? kupit v me?kator?parih. Pa ?e kupovanje je manj stresno, ker ga lahko opravi? hitreje (kar je slabost za tiste, ki jim je kupovanje v u?itek)

 

To, da ste nekateri pri?li "do spoznanja" o bolj?i kvaliteti je zgolj va?e mnenje.Nih?e vam ne prepoveduje, da tja zahajate.

 

Drugi primer.Nekateri pravijo :"sej pri nas imamo tudi sneg in lahko smu?a?" ali pa gre? v Italijo in Avstrijo in tudi tam smu?a?.

Nekateri pravijo, da je pri nas smu?anje lep?e...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi hofer/lidl imata zani? kvaliteto. Najbolj sem opazil pri raznih sokovih za par centov, kar 2 litra pija?e. Ko pogleda? sestavine pa sadje tud mimo ni letela, kaj ?ele da bi kaj notri padlo. Sladkano pa tudi samo z sladili, kot so aspartam in podobno.

 

 

Tako, da povsod je treba bit pozoren na kvaliteto in sestavino izdelka.

 

 

Je pa tudi meni v?e?, da lahko hitro nabavim in sem hitro ven :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako. Eni pa? hodijo v ?tacune zato da u?ivajo, drugi zato ker morajo. :D

 

obstajajo tudi tretji, ki jim je muka hodit po ?tacunah, ?e pa ?e morajo pa ?elijo, da se vsaj tiste pol ure notri po?utijo kot dobrodo?la stranka v nekem dokaj urejenem in prijaznem okolju ne pa da ima? skos ob?utek, da si prepo?asen - sploh na blagajni, kjer une reve ?opajo kot nore, sam pa te brzine zlaganja nazaj v vozi?ek enostavno ne zmore?. Pol pa nehote pogleda? tiste, ki stojijo za tabo in te vsi prebadajo z o?mi, kaj me?ka?. Sorry ampak ravno ta gonja ti ubije ?e tisto malo volje, ki jo ?lovek komaj zbere, da opravi nakup.

 

Aja pa ne vem v katere ?tacune zahajate ampak zadnjih 20 let se ne spomnim, da bi kje stal v vrsti ve? kot 10 minut pa sem vsak teden vsaj enkrat po nakupih (sem edini nabavni doma, ker moja sovra?i ?tacune - kar je v bistvu velika sre?a ;) ).

 

 

Se pa popolnoma strinjam z Alexom, ker je napisal ve? ali manj tisto kar dejansko je res in pri vseh, ki imamo omejeno ?asa za nakupe je to?no tako kot pravi. Seveda pa obstaja tudi druga plat in za to je lep primer moj biv?i sodelavec, ki je ?el med penzioniste in on zdaj zjutraj lepo preveri vse prospekte in reklame trgovin ter odpre internet ter predela cene, si vse to zapi?e nato pa si naredi seznam, kje bo kaj kupil in tako gre vsak dan v tednu v drugo ?tacuno, da nakupi najceneje.

 

Aja pa ?e beseda dve o sramovanju - verjetno, ?e bi bilo vsem tako nerodno ali sram v ?em se vozimo bi verjetno morali vsako leto ali dve menjati avto, obleke, pohi?tvo itd itd... meni osebno to kar si drugi mislijo o mojem avtu prav dol visi, edino bi me bilo sram, da imam zanemarjen avto, rjast in obtol?en kot ?e bi imel strgane obleke, preluknjane in zguljene ?evlje, ter razpadajo? dom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

obstajajo tudi tretji, ki jim je muka hodit po ?tacunah, ?e pa ?e morajo pa ?elijo, da se vsaj tiste pol ure notri po?utijo kot dobrodo?la stranka v nekem dokaj urejenem in prijaznem okolju ne pa da ima? skos ob?utek, da si prepo?asen - sploh na blagajni, kjer une reve ?opajo kot nore, sam pa te brzine zlaganja nazaj v vozi?ek enostavno ne zmore?.

 

Boss, ?e nisi sposoben tako hitro zlagat stvari v vozi?ek kot jih je blagajni?arka sposobna preskenirat enostavno pomeni, da si ?e star. In razumem, da je stvar frustrirajo?a, ?e to opazijo ljudje v vrsti za teboj. :hohoho:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ?e nisi sposoben tako hitro zlagat stvari v vozi?ek kot jih je blagajni?arka sposobna preskenirat enostavno pomeni, da si ?e star. In razumem, da je stvar frustrirajo?a, ?e to opazijo ljudje v vrsti za teboj. :hohoho:

 

hodim v trgovine, kjer vrst ni... in kjer se po?utim kot stranka in ne ?tevilka, ki jo morajo ?im prej ven sterat... ne ?tekam pa kako eni u?ivate, da ste kot na teko?em traku - in ja, vsaka normalno sposobna blagajni?arka lahko stvari skenira bistveno hitreje kot jih me?e? v vozi?ek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e ena cvetka je v teh ?tacunah.Najprej ogla?ujejo na veliko kak tehni?ni izdelek ali cunjice.In ?e nisi v nizkem ?tartu takoj, ko odprejo trgovino se lahko obri?e? pod nosom, ker imajo par komadov in ponavadi stvari zmanjka ?e dopoldan.

Vsaj parkrat, ko sem kaj iskal po dveji uri izdelka, ki bi ga rabil ni bilo ve?.

Pa ?e reklame;en diskont blati vse ostale trgovce.Znano je, da imajo negativno reklamo nemo?ni in nezadovoljni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e reklame;en diskont blati vse ostale trgovce.Znano je, da imajo negativno reklamo nemo?ni in nezadovoljni.

 

Jap, sem sicer pri?akoval, da bo to po?el en drug diskont ampak to?no to kar pravi?. Kdor rabi na ves glas razgla?at, da je najbolj?i ?al ni vreden pol pizde mrzle vode. ?e si dejansko najbolj?i bodo kupci itak najbolje vedeli, ali pa? tile mislijo, da smo klele nekje bogu za hrbtom in ?ist neizobra?eni in neumni - pa? meni osebno je njihova reklama ?aljiva do kupcev saj jim posredno pove?, da so neumni, ker se ne znajo sami odlo?it kje bodo kupovali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da SLO trgovcem mo?no pada dele? lepo pomeni da niso vsako leto bolj?i, ve?ina prodajalk je tudi nezadovoljnih in naveli?anih....gu?ve...hmmm...Mercator...vsak faking torek miljon penzi?ov (ga mam 10m od ?ihta), potem so neki ?etrtkovi popusti al kaj je ?e ipd. ipd. pa dvojne pike pa ne vem kaj ?e, sej ?par je nekaj podobnega....Leclerc ?e najbolj normalen od teh treh.

Sicer sam kar je hrane kupujem ogromno v Hoferju (ri?,testenine,tuna,losos,sir,zamrznjena zelenjava-zdej ko ni sezone za na?o iz vikenda,skuta), sve?e meso v Leclercu (predvsem govedino) in kupim masovno pa zamrzem, pi?anca v ind. prodajalni Perutnine Ptuj v BTC (je kar lepo cenej?i) - res da pojem cca- 400g mesa na dan, jajca pa tudi kupujem v ind. prodajalni Jate (jih pojem cca. 100 na mesec) in konec koncev vse skupaj nato konec meseca pride dosti ceneje.

?ipsov,sadnih sokov,smokijev,?okolad,kruha ipd. pa itak ne jem in jih ne kupujem nikjer.

 

Glede blagajn v teh diskontih se pa ne sekiram...naj ona me?e ?ez, jest ko pospravim v vre?ko pla?am, res da zlagam malo hitreje ampak prej ne pla?am in ni? ne te?i...ona mora samo ?imprej nakup ?ez spravit in pritisnit ra?un (tko je v privat tujih podjetjih-treba je delat ne pa luftat), zato jih razumem.

 

V Mercatorju opa?am ogromno starej?ih, kateri so navajeni na tega trgovca oz. kjer nimajo izbire iti drugam, pa? stara ?ola in ne ?elijo sprememb v ?ivljenju pa tud ?e je dra?je....ko se bosta generacija ali dve zamenjali bodo samo zaprli vrata ?e se ne bodo v red spravli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj ... pa ti sam sebe v istem postu negira?. kako gre skupaj to, da so prodajalke naveli?ane, ?e je gu?va a isto?asno pa so druge zadovoljne, k morajo ?opat kot nore in to ponekod tudi v stoje (ne dovolijo, da bi se usedle). Glej, ?e nekdo v reklami podjetja razlaga kako je zadovoljen ker dela v Hoferju to dejansko ni odraz splo?nega stanja tam in ?e manj realna slika zadovoljstva ali nezadovljstva zaposlenih.

 

Sicer pa ?e ti je v redu, da mora? divjat ?ez blagajno tud ok... jaz osebno, pa ?etudi mi pravi? penzi?, kupujem in pla?ujem z normalno hitrostjo kot normalna stranka, ki jim da denar in ne nek nebodigatreba, k ga je treba ?imprej iz trgovine zabrisat, ko je enkrat z denarjem na blagajni. Ne vem, osebno se kot stranka pri takih pa? ne po?utim dobro niti ne preve? za?eljeno in isto velja v banki - verjetno ti svoje stranke tud ne sprejema? po na?elu kvantitete ampak raje po na?elu kvalitete in ji da? vedet, da je zate pomembna in ne samo ?tevilka, ki jo mora? ?imhitreje obdelat.

 

Sej vem, da so za nekoga to malenkosti ampak ravno take malenkosti na koncu odlo?ijo ali ti bo nakup nadle?no dejanje ali pa bo? vseeno ob?util, da to le ni nekaj zoprnega - in glede kako marsikdo jamra nad tem kako so mu nakupovanja zoprna bi to dejasnko lahko povezal tudi s tem kak?en odnos ima trgovina globalno do tebe. In spet se vrnemo na za?etek - vsak delujo? avto te lahko odpelje od to?ke A do B razlika je le v tem kako kvalitetno to naredi in ali ti je ta pot zoprna ali pa v njej u?iva?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ko je za blagajno sedi, ko pa ni dela na blagajni pa fila police in ne ?aka na kupca (to sem do?ivel sedaj v nedeljo), ko ni bilo gu?ve, ko se pojavi gu?va, pozvonijo za drugo blagajno da spucajo gu?vo. Sem ?e veliko bral o pla?ah, moram najti tisti ?lanek, in je okoli 700 eur neto za pod 40ur tedensko ?e se ne motim. Pa niti ne menjajo se toliko, sicer hodim redno v enega in so ve? ali manj isti obrazi notri.

Pri bankah bi lahko primerjal (kot sedaj ti navaja?) npr. pri dvigu denarja. Ali gre? na ?alter in ?aka? v vrsti pred penzi?i s knji?ico ipd., pa da ?e kak?no re?e? in tam stoji? 5-10min, ali pa brez besede vtakne? kartico v bankomat, vtipka? cifre in ti plune ven denar v 10 sekundah.

Jest ?elim ?imhitreje nabaviti to kar rabim in to je to...zdej ali kvalitetno vle?e ?ez skener ali ne mi je pa vseeno :) Tudi spra?evat mi ni potrebno ni? kar rabim vem kje je :)

 

Res pa kot pravi? da ima vsak svoje prioritete pri teh zadevah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e vedno raje dvignem denar v banki na okencu, kot pa na kak?nem bankomatu, kjer ti z lahkoto skenirajo kartico.

Moji sodelavki so kvalitetno tako dvignili dvakrat po 500?-

In ni mi te?ko ?akati tistega enega pred tabo.Vsaj na Koprski banki je tako, za katero menim, da je dale? najkvalitetnej?a pri nas.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.