Skoči na vsebino

Blokirana voznikova vrata


Priporočeno sporočilo

Dober ve?er Mazda?i!

 

Pred dvema dnevoma se mi je zgodila "sme?na" okvara in sicer sem tik pred njo ?e prestavil avto z enega parkiri??a na drugega (20m oddaljenega), potem pa ?elim ?e nekaj odlo?iti v avto in voznikova vrata se no?ejo ve? odpret. ?zmeden? :ne vem:

 

Gledam kaj se dogaja, ?e parkrat poizkusim zaklenit in odklenit, pa ni bilo nobene razlike. Kasneje sva s kolegom (Mazda?em obvlada?em) potegnila dol tapeto voznikovih vrat (je kar konkretna muka, glede na to, da vrat nisva zmogla odpret), no pa nisva kaj dosti re?ila, tako da sedaj nadaljnje re?evanje te te?ave prepu??am dr. Pelku v prihajajo?em tednu. :aaaaa:

 

Zaenkrat mi je ta okvara ?e dokaj zabavna, ker lezem v avto kot da imam volan na desni strani in me folk mal ?udno gleda. Pri tej nev?e?nosti mi rahlo pomagajo zatemnjena stekla, tako da se ne vidi ?e na 300m kako se z enega sede?a kobalim na drugega. :hohoho: :mi pijemoo:

 

Pelko je takoj rekel, da sumi strgano jeklenico (zajlo) za odpiranje voznikovih vrat, druga opcija pa je, da mi je zablokirala klju?avnica, ki je ostala v poziciji "zaprto". :jezicek:

 

?e bi moral nujno imeti eno okvaro na avtu in bi si lahko izbral katero, bi izbral to?no tak?no, no ampak v tem primeru naj bi mi zablokirala recimo sovoznikova vrata ali pa zadaj levo recimo. Ker voznikova so vseeno pomembnej?a. :cheers:

 

Se vam je ?e zgodilo kdaj kaj podobnega kot tale moj primer? :zvizga:

 

Imejte fajn wikend!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Batko in kako si potem uspel odpret zadevo, upam da nisi uporabil flexarce in kasneje kupil nova vrata? :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa, ?e te scat prime? Po pivu npr.? :cheers::hohoho::aaaaa:

 

Jah, to dalj?o izhodno pot je treba vkalkulirat pri vseh opravilih, ?e zlasti mi narobe hodi ko tamalo okrog preva?am in ne morem sovoznikovega sede?a do konca nazaj pomaknit, s tem pa si ?e precej ote?im vstop in izstop iz korete. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmontiri si stol?ek za voznika - baje naj bi bilo tam celo najbolj varno tudi v primeru karambola.

 

?e pa nima? ISOFIX se pa da stol?ek lepo zmontirat tudi na sredinski sede?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Dober ve?er Mazda?i!

 

Pred dvema dnevoma se mi je zgodila "sme?na" okvara in sicer sem tik pred njo ?e prestavil avto z enega parkiri??a na drugega (20m oddaljenega), potem pa ?elim ?e nekaj odlo?iti v avto in voznikova vrata se no?ejo ve? odpret. ?zmeden? :ne vem:

 

Gledam kaj se dogaja, ?e parkrat poizkusim zaklenit in odklenit, pa ni bilo nobene razlike. Kasneje sva s kolegom (Mazda?em obvlada?em) potegnila dol tapeto voznikovih vrat (je kar konkretna muka, glede na to, da vrat nisva zmogla odpret), no pa nisva kaj dosti re?ila, tako da sedaj nadaljnje re?evanje te te?ave prepu??am dr. Pelku v prihajajo?em tednu. :aaaaa:

 

Zaenkrat mi je ta okvara ?e dokaj zabavna, ker lezem v avto kot da imam volan na desni strani in me folk mal ?udno gleda. Pri tej nev?e?nosti mi rahlo pomagajo zatemnjena stekla, tako da se ne vidi ?e na 300m kako se z enega sede?a kobalim na drugega. :hohoho: :mi pijemoo:

 

Pelko je takoj rekel, da sumi strgano jeklenico (zajlo) za odpiranje voznikovih vrat, druga opcija pa je, da mi je zablokirala klju?avnica, ki je ostala v poziciji "zaprto". :jezicek:

 

?e bi moral nujno imeti eno okvaro na avtu in bi si lahko izbral katero, bi izbral to?no tak?no, no ampak v tem primeru naj bi mi zablokirala recimo sovoznikova vrata ali pa zadaj levo recimo. Ker voznikova so vseeno pomembnej?a. :cheers:

 

Se vam je ?e zgodilo kdaj kaj podobnega kot tale moj primer? :zvizga:

 

Imejte fajn wikend!

 

Borut

 

 

 

 

Za?etek marca, dopoldan, 2012 : Pridem do avta, odklenem z daljincem, zagrabim za kljuko, ZAKLENJENO !!! PANIKA ! Kaj sedaj ?

 

No po preostalem delu dneva je pri?la re?itev, vrata so se odprla, te?ava je sanirana.

Vzrok za te?avo je bila po?ena majhna vzmet v klju?avnici.

Na uradnem servisu sicer zamenjajo celo klju?avnico.

 

Napotek za samostojnej?e : tako zaklenjena vrata lahko odpre?, ?e spusti? ?ipo si naredi? nekaj prostora med gumo in ?ipo, stakne? ?tangico od kljuke, jo potegne? navzgor ter hkrati s klju?em odklene? klju?avnico. Zatem potisne? ?tangico navzdol in vrata se odprejo.

Demonta?a klju?avnice in zamenjava vzmeti je potem le ?e igra?kanje.

 

 

 

Sicer pa : vaja dela mojstra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Dol?an sem ?e zaklju?ek zgodbe. Odpeljal sem jo do Avto Pelko d.o.o., kjer se je Simon trudil odpreti vrata, pa mu ni uspelo, zato me je napotil k njegovemu sosedu (Kia servis ?re?nik), kjer je lastnik klepar in obvlada te zadeve. Stro?ek je bil komaj okrog 70?, ?e se ne motim. :cheers:

 

Tule pa ?e tudi obstaja ena precej sorodna tema, ?e bo komu v pomo?;

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=6824

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam lahko omenim podobno situacijo..namre?, kar naenkrat se ni dalo odpreti voznikovih vrat, ne od zunaj in niti znotraj. Odklepanje in zaklepanje je delovalo normalno, tako da sem imel na sumu enako te?avo kot pri Zmaju in sem prav tako na dr. Pelkovo priporo?ilo peljal avto k servisu ?re?nik, kjer so v nekaj urah zadevo re?ili, stro?ek je bil pa kot ?e re?eno 60 ali 70? :bravo:

 

Najbolje, da pokli?e? Pelkota, ker se z lastnikom servisa ?re?nik dobro poznata in bo zrihtal neko ugodno ceno za re?itev te?ave. Druga?e pride menjava celotne klju?avnice z novo okoli 150? + delo :unsure:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.