Skoči na vsebino

Mazda CX-7


peterrojec

Priporočeno sporočilo

O ja, pa asistenta rabim pri bremzah so na poti.......

 

A ve? za kterga. :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

En ?alabajzar iz Poljanske se neki hval naokol....

 

Ja mater spet en ki mi "mal" u zele hod al kaj ? ?zmeden?

 

 

 

PS: Pa re?e se Polanska in ne Poljanska, to pravjo ?abarji, ups, saj si v njihovi bli?ini. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na podlagi ?esa dvomite v kvaliteto citroenovih dizlov, ki to ve? niso (PSA/Ford)??

 

O?itno se sploh ne zavedate, da vsi, ki vozite mazdine dizle, vozite dejansko PSA motorje. Zakaj mislite, da je Ford za?el sodelovati s PSA??? Zaradi lep?ega? Prav gotovo ne . Zdru?il je lastno tehnologijo duratoque in znanje PSA v izdelavi dizel motorjev, ki je eno od najnaprednej?ih na svetu. PSA spo?tuje tudi BMW, ki je skupaj z njim razvil 1,6 bencinski motor.

Torej ne zani?ujte PSA tehnologijo (ki je v dolo?eni meri precej bolj?a, predvsem pa zdr?ljivej?a od Renaulta).

 

Tudi Mazda CD motor 2.0 je s citroenovimi geni, le da je Mazda ?la svojo pot pri filtru trdih delcev.

Mazda je pred leti za?la v krizo in jo je kupil Ford. A mislite, da bi bilo pametno razvijati lastni dizel motor in izi?ljati toplo vodo(???) medtem, ko gospodar ?e sodeluje z izdelovalcem odli?nih, predvsem pa zdr?ljivih motorjev.

 

PSA in francozi imajo ob?asno te?ave z elektriko, zaradi nekvaletetnega stikalnega meteriala, vendar pa to ni niti zdale? od tega, da bi rekli, da so njihovi izdelki nezanesljivi. Ali mislite, da bi jaz vozil njihovo tehniko od leta 84???

Res pa je, da ti avtomobili niso za vsakega. So v?asih muhasti in,?e ne ve? kako pregnati muhe, za biti dramati?no.

Sedanji moj voz 2.2 ima 190.000 km. Pred kratkim je poraba sko?ila za dva litra. Vzrok? Po?ena plastika na vzvodu sistema regulacije obvoda zraka v motor. In cena popravila 60?. Do sedaj pa ni bilo nobenih izrednih stvari, tazen vzdr?evanja.

 

Tako, da tisti, ki boste kupili novi CX7 z 2.2 motorjem, bodite veseli, ke boste vozili odli?en moter.

 

Mogo?e pa ?e malo po?akata do vgradnje 2.7 V6 s preko 200 dizelskih komnjev, ?e se bo ata Ford odlo?il za vgradnjo, tako kot v Land Roverje.

 

Mudi se mi. Napake popravim pozneje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ne velja za mojega npr.

 

za mojega tudi ne... moj ma mazdin znak na pokrovi :P:D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za mojega tudi ne... moj ma mazdin znak na pokrovi :P:D

 

Tako lahko trdijo tudi lastniki mal?kov Toyota aigo, peugeota 107, citroena C1, da je njihova blagovna znamka unikatna, pa ni. Gre dejansko za isti avtomobil?ek s faceliftom vsake zanke posebej.

To, da imate pokrov Mazde, ?e ne pomeni, da ni drobovje motorja isto.

 

Z gornjim napisom sem hotel povedati le to, da smo si lastniki avtomobilav veliko bolj v ?lahti, kot smo pripravljeni priznati. To, da je pokrov blagovne znamke avtomobila in ?e kake periferne druga?nosti v konstrukcij lahko pomeni tudi to, da je mazda 2.0 CD (prej?nja generacija) problemati?nej?a od PSA 2.0 HDI. Zaradi razlik " debelem ?revesju" so lastniki mazd imeli veliko ve? sivih las od bratskih citroenov.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius, moja mazda 2.0 CD vlece korenine od starega mazdinega dizla (se takrat, ko so imeli comprex na stari 626)

 

drugace pa, lahko preverjas tudi po netu :)

 

npr: http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_engine

 

do tocke 1.6 (RF 2005)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius, moja mazda 2.0 CD vlece korenine od starega mazdinega dizla (se takrat, ko so imeli comprex na stari 626)

 

drugace pa, lahko preverjas tudi po netu :)

 

npr: http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_engine

 

do tocke 1.6 (RF 2005)

 

Ta dizel je ?e iz ?asov, ko je mazda vozila po svoji poti in bila veliko bolj "svoja" kot je sedaj. Mogo?e moja trditev o bratstvu ne dr?i, vendar mislim, da je zdru?evanje s ta velikimi prav temu namen, zmanj?anju stro?kov za razvoj. Kar pomeni ve? avta za manj denarja. Konkurenca na avtomobilskem trgu je pa? zelo huda.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Z gornjim napisom sem hotel povedati le to, da smo si lastniki avtomobilav veliko bolj v ?lahti, kot smo pripravljeni priznati. To, da je pokrov blagovne znamke avtomobila in ?e kake periferne druga?nosti v konstrukcij lahko pomeni tudi to, da je mazda 2.0 CD (prej?nja generacija) problemati?nej?a od PSA 2.0 HDI. Zaradi razlik " debelem ?revesju" so lastniki mazd imeli veliko ve? sivih las od bratskih citroenov.

 

 

Se pravi kupi mercedes, subaru, hondo pa BMW ostalo je vse v ?lahti? :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno vpra?anje za ostale lastnike CX-7... V podatkih pi?e da je velikost tanka za gorivo 69 litrov, ampak ko grem tankat skoraj nikoli ne nalijem ve? kot 60-62 l, kljub temu da lu?ka ?e dolgo gori in BC ka?e da mam do konca ?e ca. 20km. Va?e izku?nje?

 

BTW, bli?a se mi servis na 15.000 - kateri servis v LJ mi priporo?ate (z Mazdinimi ?e nimam izku?enj)?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eno vpra?anje za ostale lastnike CX-7... V podatkih pi?e da je velikost tanka za gorivo 69 litrov, ampak ko grem tankat skoraj nikoli ne nalijem ve? kot 60-62 l, kljub temu da lu?ka ?e dolgo gori in BC ka?e da mam do konca ?e ca. 20km. Va?e izku?nje?

 

BTW, bli?a se mi servis na 15.000 - kateri servis v LJ mi priporo?ate (z Mazdinimi ?e nimam izku?enj)?

 

LP

 

Yep 60 L max....jaz sem zelo zadovoljen z interclassom - Trzaska.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem,

 

pred kratkim sem kupil sicer rabljeno cx-7 in zaenkrat lahko re?em, da je vse tako kot sem pri?akoval, udobje kot se ?ika, poraba v okvirih normale (11 - 12 l), sicer pri mestni vo?nji povpre?je hitro naraste, ampak ni panike. Sicer sem mazde navajen saj imamo v slu?bi same ?estice, tako da mi je bil interier znan ?e od prej. Imam pa eno dilemo, prej?nji lastnik je imel vseskozi v uporabi letne gume, pozimi je rekel da ni imel nobenih problemov, tudi ko je ?el na smu?anje v planine. Zanimajo me izku?nje ostalih uporabnikov torej zimske gume da ali ne?

 

Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem,

 

pred kratkim sem kupil sicer rabljeno cx-7 in zaenkrat lahko re?em, da je vse tako kot sem pri?akoval, udobje kot se ?ika, poraba v okvirih normale (11 - 12 l), sicer pri mestni vo?nji povpre?je hitro naraste, ampak ni panike. Sicer sem mazde navajen saj imamo v slu?bi same ?estice, tako da mi je bil interier znan ?e od prej. Imam pa eno dilemo, prej?nji lastnik je imel vseskozi v uporabi letne gume, pozimi je rekel da ni imel nobenih problemov, tudi ko je ?el na smu?anje v planine. Zanimajo me izku?nje ostalih uporabnikov torej zimske gume da ali ne?

 

Hvala za odgovore

 

Tezko re?i, ker sem imel vedno zimske gor, ni se za hecat. Druga?e je ta avto zelo stabilen na cesti v snegu, ce pa zavijes s ceste na teren pa ne gre nikamor....je le cestni 4x4.

PRi extremnih razmerah bi rekel da so zimske gume zelo potrebne ker le 4 gume drzijo 1800kg na cesti. Predstavljaj si voznjo navzdol iz smu?i??a na primer....medtem ko po normalnih cestah verjetno res ni razlike.

Vseeno ne reskiram.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je sneg na cesti je zimska guma vseeno vredna svojega denarja neglede na 4x4 in teste letnih gum v suhi zimi. Jaz verjamem, da letne na suhem asfaltu dr?ijo bolje ampak ko se za?ne klanec in malo snega pa se pazi.

Z Quatrotom sem se vozil z letnimi gumami po snegu pa ti povem ?tart sploh ni problem ampak kako se ustavit?? Mora? imeti sre?o :D

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Evo, plinska in?talacija za mojo CX-7 dela BP.

 

Malo sem prera?unal podatke zadnjih 1.700 km in to so ?tevilke:

 

Povpre?na poraba prej: 11,7 l/100km (poletje/jesen)

Povpre?na poraba zdaj (plin + bencin): 13,5 l/100 km, bencin 25%, plin 75% Pove?anje skupne porabe: +15%.

Povp. poraba glede na stro?ke (prera?unano na bencin): 9,15 l /100 km

Prihranek: 22%

To?ka preloma da se zadeva izpla?a (prihranek:cena in?talacije): 50.000 km

 

Malo sem negativno presene?en nad porabo bencina (ob vo?nji na plin), verjetno pa je nekaj tega posledica tudi nizkih temperatur zadnje tedne.

 

Sem si pa dal narediti novo polico za v prtlja?nik, da mi res lepo objame plinski tank in izgleda vrhunsko. Sem na?el enega fanta na Dolenjskem ki je CNC programer pa je zadevo izmeru, izrisal v 3D in dal izrezat.

 

LP,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, plinska in?talacija za mojo CX-7 dela BP.

 

Malo sem prera?unal podatke zadnjih 1.700 km in to so ?tevilke:

 

Povpre?na poraba prej: 11,7 l/100km (poletje/jesen)

Povpre?na poraba zdaj (plin + bencin): 13,5 l/100 km, bencin 25%, plin 75% Pove?anje skupne porabe: +15%.

Povp. poraba glede na stro?ke (prera?unano na bencin): 9,15 l /100 km

Prihranek: 22%

To?ka preloma da se zadeva izpla?a (prihranek:cena in?talacije): 50.000 km

 

Malo sem negativno presene?en nad porabo bencina (ob vo?nji na plin), verjetno pa je nekaj tega posledica tudi nizkih temperatur zadnje tedne.

 

Sem si pa dal narediti novo polico za v prtlja?nik, da mi res lepo objame plinski tank in izgleda vrhunsko. Sem na?el enega fanta na Dolenjskem ki je CNC programer pa je zadevo izmeru, izrisal v 3D in dal izrezat.

 

LP,

 

Yep plin vklopi pri cca 40C, kar te dni malo traja, jaz sem dal webasto in vklopi takoj.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Lep pozdrav,

 

zanima me, ?e je kdo od lastnikov CX7 sprobal terenske zmogljivosti v leto?njih sne?nih pogojih?

Trenutno imam A4 quattro in se ?e kar za dobro pelje po snegu, razen da je prenizek in po par km malo bolj aktivnega plu?enja za?ne smrdet, kot da bi se ?gala sklopka.

Vem da tudi od CX7 ni za pri?akovat ?ude?ev, vendar vseeno:

- je mo?no izklopit traction control? Morda tudi ABS?

- je spodnji rob odbija?a dovolj robusten za bli?nje sre?anje s kupom snega?

- je Mazdin 4x4 mehanizem (bojda nekaj podobnega Haldexu) dovolj robusten za dalj?e priganjanje po te?jem terenu - npr. da ga pri?enem na vrh zaprtega Vr?i?a.

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-7 je SUV in ne more? pri?akovati ?ude?ev:

 

-ni reduktorja

-ni mehnske zapore diferenciala

-traction control se da izklopit a se (?al) sam ponovno vklopi nazaj po dolo?enem ?asu oz. pri dolo?eni hitrosti

-ABS se ne da izklopit razen, ?e sam potegne? ven varovalko (ne priporo?am)

-odbija? je ob?utljiv in bo ob sre?anju s snegom veselo po?il ali pa bo napokal lak tako, da ne priporo?am

-glede trpe?nosti je vedno vpra?anje kaj se dela z avtom ampak dvomim, da je narejeno tako robustno kot pri klenih terencih - ampak za tako konjenico bo? pri klenem terencu moral dodati ?e kar 10-20.000? ve?

-s cestnimi gumami bo? te?ko pri?el na Vr?i?, ?e je ta nesplu?en oz. zaprt.

 

Najve?ja prednost pred quattrom je v bolj dvignjenem podvozju in bo? pri?el bistveno dlje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav,

 

zanima me, ?e je kdo od lastnikov CX7 sprobal terenske zmogljivosti v leto?njih sne?nih pogojih?

Trenutno imam A4 quattro in se ?e kar za dobro pelje po snegu, razen da je prenizek in po par km malo bolj aktivnega plu?enja za?ne smrdet, kot da bi se ?gala sklopka.

Vem da tudi od CX7 ni za pri?akovat ?ude?ev, vendar vseeno:

- je mo?no izklopit traction control? Morda tudi ABS?

NE

- je spodnji rob odbija?a dovolj robusten za bli?nje sre?anje s kupom snega?

O je je, kar nekajkrat - predvsem ker ne mores izklopiti TCS

- je Mazdin 4x4 mehanizem (bojda nekaj podobnega Haldexu) dovolj robusten za dalj?e priganjanje po te?jem terenu

Tu ni problema, a ne po celem snegu.....edino kar je bolj zenstveno tu je sklopka, treba pazit

- npr. da ga pri?enem na vrh zaprtega Vr?i?a.

Do 10cm snega gre lepo.....

 

P.S. kje pa hodis po zaprti cesti?

 

Hvala!

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj rabim tak avto? V 95% za povsem obi?ajno vo?njo po mestu in po avtocestah. V prostem ?asu se pa ukvarjam z alpinizmom in tukaj pride prav malo bolj sposoben avto. Npr. ?e grem zdaj plezat v severno triglavsko steno, moram prehodit 12 km po nesplu?eni gozdni cesti od Mojstrane do Alja?evega doma v Vratih.

 

Kak?nega pregre?no dragega in po?re?nega terenca ne ?elim kupit ker bi potem moral preve? delat in bi ostalo premalo prostega ?asa, i??em nekaj do 30k in z normalnimi stro?ki vzdr?evanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj rabim tak avto? V 95% za povsem obi?ajno vo?njo po mestu in po avtocestah. V prostem ?asu se pa ukvarjam z alpinizmom in tukaj pride prav malo bolj sposoben avto. Npr. ?e grem zdaj plezat v severno triglavsko steno, moram prehodit 12 km po nesplu?eni gozdni cesti od Mojstrane do Alja?evega doma v Vratih.

 

Kak?nega pregre?no dragega in po?re?nega terenca ne ?elim kupit ker bi potem moral preve? delat in bi ostalo premalo prostega ?asa, i??em nekaj do 30k in z normalnimi stro?ki vzdr?evanja.

 

Glede porabe imas sedaj dizla, bencinar je kar la?en, ampak to se vzame v zakup pri tej ceni in ma?ini.

 

Kak?en blazen terenec to ni, ko bi vsaj lahko ga uporabljal po svoje pa ne gre, vse je automatsko....pa tudi navsezadnje ni za mesto....

 

pa ne me narobe razumet, jaz sem z njim extra zadovoljen, samo moje so dolge proge, ve?inoma avtoceste...v mesto ne hodim.

Sedajle sem ravno iz francoskih alp in avto je bil zakon, zakon, zakon...ampak on-road (tudi zasne?enih)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Lepo pozdravljeni, jaz sem pa nov na va?em forumu!

 

?eprav do sedaj sem bil prista? "nem?kih" konji?kov, zdaj pa me vle?e na bolj na daljni vzhod. ?as je za spremembe :bravo: .

 

V leto?njem letu na?rtujem nakup novega SUV-a in meni osebno po zelo lepem dizajnu sem se odlo?il za Mazdo CX-7 dizel. Zanima me, ?e poznate ta 2.2. motor in kak?ne izku?nje imate z cx7? Kako je pa z servisi (cena)?

Trenutno sem ?isto na za?etku tega "projekta"...

 

Zaenkrat hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni, jaz sem pa nov na va?em forumu!

 

?eprav do sedaj sem bil prista? "nem?kih" konji?kov, zdaj pa me vle?e na bolj na daljni vzhod. ?as je za spremembe :bravo: .

 

V leto?njem letu na?rtujem nakup novega SUV-a in meni osebno po zelo lepem dizajnu sem se odlo?il za Mazdo CX-7 dizel. Zanima me, ?e poznate ta 2.2. motor in kak?ne izku?nje imate z cx7? Kako je pa z servisi (cena)?

Trenutno sem ?isto na za?etku tega "projekta"...

 

Zaenkrat hvala in lp

 

mislim datu se nimamo 'sedmice z navorom' ali kot mi re?emo traktorja :dudek:

 

Jaz ti iz prve roke re?em da je bencinarka 1A, ?eprav zelo ?ejna, a to je skompenzirano s predelavo na plin. 260 kon?kov iz MPSke je le nekaj posebnega in uglajenega.

 

Avto je druga?e izredno ?porten in vodljiv, pelje se kot limuzina, ni glasen, udoben, sam lahko vozim ure in ure pa me ne boli ni? razen u?esa od BOSE ozvo?enja... :huh:

Ob?utek sedenja malo vi?je je zelo dober, malo pa me motita stebri?ka prednje ?ipe, ki sta zaradi 'aerodinamike' polo?na in ravno na poti ko gledas levo desno.

 

Do sedaj pomankljivosti ni bilo razen vsemazdine boleznio tresenja diskov, a to naj bi bilo sedaj ok.

 

Servis ima na 15.000 bencinarka, in ni drag, a pazi dizel je drazji

 

zadnji servis na 45.000 je bil 220?. Prejsnji na 30.000 enako + 30? za kabinski filter

 

Ne pri?akuj pa da je to terenec, to je '?mekerski' 4x4 ki se zelo dobro obnese na cesti tudi ob snegu (letos na primer) ni pa za off road.

Pri tem ima eno butasto zadevo da se TCS sam aktivira nazaj - TCS OFF NI MOZEN :whatever: - ampak ce se ne motim je pri bundesavtih to tudi...

 

Skratka se mi zdi vreden te cene, in mi ni zal ker je krit za sluzbene potrebe, druga?e ni poceni....zavarovanje, pa samo gume najcenejse zimske 18' so ble 850? :punk:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.