Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 2 urama je Tilen5 napisal:

Jaz sem si zložil sam custom ISO tipkovnico, pa sem zadnjičal gledal je bore malo ponudbe za barebone, večinom kar ansi prakticirajo.

Ja ANSI prevladuje, ampak kar dobiš barebone, sploh, če si TKL fan. So discord kanali in razne trgovine, ki delajo tudi skupinske nakupe, potem imaš še Geekhack forum... Se najde marsikaj modularnega na nivoju, večinoma pa vse TKL. Ampak je cenovno potem hitro nesmiselno. Primer Ducky... Prebuilt je 160€, pa imaš par stikal na izbiro. Barebone je pa 130€, brez vsega... potem boš dodal 30-40€ za stikala in potem še za stabilizatorje 10-20€ in tipke 20-120€, kakršnekoli pač že izbereš. Osebno sem se navdušil nad Meletrix Zoom serije, ker sem se tudi sam spogledoval z mislijo, da bi si kar custom naredu, samo bi me potem prišla blizu 300€, tolk entuzijasta pa spet nisem, za tipkovnico. 

Napisano (urejeno)

To mi pišeš kar že vse vem :D Saj sem napisal, da sem si jo sam z nule sestavil mojo. Sam sem malo firbcal tenutno ponudbo. Barebone je bil takrat 190€, jaz sem kupil od kolega nerabljenega za 100€, 40€ stikala, 20€ stabs, 5€ lube, 100€ keycaps,..ostale moding zadeve so cheap bile. Najbol smotano je blo umit stikala in namazat enega po enega(plus isto na stabilizatorjih). Ma pa moja tipkovnica, ki je 75% kar 1.7kg lol

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Oooo ti si jih še pucat mogu... 🙄 ne govori. Že to odpiranje in penzlanje vsakega stikala posebej je mukotrpno delo.😵 🔫 Kaj pa si vzel potem sploh? Si tudi sound freak? Si delal tape mod, ker iščeš ''thock''? 😄

Napisano (urejeno)

Pač bili so tovarniško pre-lubed sam za tak dnar sm jih hotu met tipi topi namazane,..tko,da sm use še 1x umil pa namazal. Naredu sm tape mode zad na vezju ter med ploščo stikal in pcb sm naredl  še foam mode. Na space (notranjost) sem tud naflikal tape pa foam da je bolj gobok sound,..pa tesnila okol tipkovnice itd... Šel sem na thocky sound, ki sem ga dosegel ter smooth občutek. Imam GMMK pro, ki ni baš neki,..če bi še 1x bi vzel kaj bolj kvalitetnega. Stikala pa gateron milky nevem kaj, linarna z 50+15gf operating force,..i think


 To je med vezjem in ploščo stikal(plate),..obična pena ponavad dobiš kak nov ekran notr zavit, to sem jaz uporabil (Ta slika je z neta)

How to PE Foam Mod your Keyboard - Switch and Click

 

Tape mode je pa klasika moder avtoličarski natančno zad na vezju. Je pa razlika ko daš samo tape ali pa foam oz tape + foam ogromna,..jaz sem bil tko wtf, kako je to možno

 

 

Imam pa doma še en cel set stikal roza od gaterona, ki mi je ta kolega giftu(nimam pojma sploh kako se kličejo, so pa ravno tako linearni),..pa komplet belih keycapsov,..tako če bi dobu en poceni barebone bel plastičen kar(za 50-60€) bi lahko zložu eno belo retro tipkovnico.

20251212_180601.jpg

Popravljeno od Tilen5
  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
dne 12. 12. 2025 ob 18:03 je Tilen5 napisal:

Pač bili so tovarniško pre-lubed sam za tak dnar sm jih hotu met tipi topi namazane,..tko,da sm use še 1x umil pa namazal. Naredu sm tape mode zad na vezju ter med ploščo stikal in pcb sm naredl  še foam mode. Na space (notranjost) sem tud naflikal tape pa foam da je bolj gobok sound,..pa tesnila okol tipkovnice itd... Šel sem na thocky sound, ki sem ga dosegel ter smooth občutek. Imam GMMK pro, ki ni baš neki,..če bi še 1x bi vzel kaj bolj kvalitetnega. Stikala pa gateron milky nevem kaj, linarna z 50+15gf operating force,..i think


 To je med vezjem in ploščo stikal(plate),..obična pena ponavad dobiš kak nov ekran notr zavit, to sem jaz uporabil (Ta slika je z neta)

How to PE Foam Mod your Keyboard - Switch and Click

 

Tape mode je pa klasika moder avtoličarski natančno zad na vezju. Je pa razlika ko daš samo tape ali pa foam oz tape + foam ogromna,..jaz sem bil tko wtf, kako je to možno

 

 

Imam pa doma še en cel set stikal roza od gaterona, ki mi je ta kolega giftu(nimam pojma sploh kako se kličejo, so pa ravno tako linearni),..pa komplet belih keycapsov,..tako če bi dobu en poceni barebone bel plastičen kar(za 50-60€) bi lahko zložu eno belo retro tipkovnico.

20251212_180601.jpg

Nimam kaj dost pojma tukaj,a ko to berem se sliši "doterano v nulo"...vsa čast😃👍👌

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 28. 12. 2025 ob 10:10 je Scr3am napisal:

Naročil arctic freezer III pro ARGB 360 mm. 🙃

Dober za cvenk...ni pa ravno med tišjimi....se ga pa da lepo zabremzati...

Dober komplet,če je to,tisto,kar nucaš (lučke itd...).

Na HardwareluXX fajn test...tudi drugače to stran priporočam👍

Napisano
pred 1 uro je skritikrt napisal:

Dober za cvenk...ni pa ravno med tišjimi....se ga pa da lepo zabremzati...

Dober komplet,če je to,tisto,kar nucaš (lučke itd...).

Na HardwareluXX fajn test...tudi drugače to stran priporočam👍

Ja naj bi bil najboljši AIO 360mm. Je pa to pro verzija z drugačnimi (boljšimi) ventilatorji. Priklopil bom vrjetno vsako stvar posebi, da jo potem lahko reguliram. Načeloma se ga v idle oz. ko ni pod obremenitvijo nebi smel neki slišat. Ko je pa pod obremenitvijo se pa tako ali tako vsaka stvat sliši in me to ne moti :). Razn če imaš vse na minimum. Sedaj se mi recimo 3x intake fani vrtijo na 100% k je nad 65C. 

Napisano
pred 38 minutami je Scr3am napisal:

Ko je pa pod obremenitvijo se pa tako ali tako vsaka stvat sliši

Res je👍

Tukaj je v redu,k je zelo močen po hladilni moči...sicer je pa po tem tudi najglasnejši,ko laufajo venti na 100%

Da se boš pa itak moral potruditi pri nastavitvi krivulje za ventilatorje je jasno kot beli dan...na saj to moraš tako ali tako...

Upam,da ti bo dobro služil😉

Napisano

V idle boš samo mal frekvence od pumpe slišal, če bo res tišina v sobi in maš vse ostale fane na tiho nastavljene. Če boš priklapljal ločeno, kot si rekel, lahko v biosu pumpo komot spustiš na 70% oziroma tolk, da ne boš porajtal. Če te bo sploh karkoli zmotilo. Pri obremenitvi boš slišal pa kvečjem fane na radiatorju. Pomoje boš zelo zadovoljen.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je samSimon napisal:

V idle boš samo mal frekvence od pumpe slišal, če bo res tišina v sobi in maš vse ostale fane na tiho nastavljene. Če boš priklapljal ločeno, kot si rekel, lahko v biosu pumpo komot spustiš na 70% oziroma tolk, da ne boš porajtal. Če te bo sploh karkoli zmotilo. Pri obremenitvi boš slišal pa kvečjem fane na radiatorju. Pomoje boš zelo zadovoljen.

Upam, da nebom čez dva dni pisal v tej temi, da sem novo ohišje naročil :D. Kokr sm meril se mi lih za lih izide z debelino (radiator+fan), da se ne dotika GPUja.

 

Tale "špica" je v napoto malo :)

 

IMG_20251230_120322_edit_777666537710894.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano

Zbrusi špico, sej je samo od gpu hladilnika zaključek 😄 Ali pa kupi slim fane. Sicer pa lahko verjetno daš fane s sprednje strani tega ohišja, pa jih obrneš, pa z notranje strani samo radiator našraufaš, če ti zarad grafe ne znese. Mogoče boš pa ugotovil, da ga nekako vseeno spraviš zgoraj not.

Napisano (urejeno)

 

 

pred 1 uro je samSimon napisal:

Zbrusi špico, sej je samo od gpu hladilnika zaključek 😄 Ali pa kupi slim fane. Sicer pa lahko verjetno daš fane s sprednje strani tega ohišja, pa jih obrneš, pa z notranje strani samo radiator našraufaš, če ti zarad grafe ne znese. Mogoče boš pa ugotovil, da ga nekako vseeno spraviš zgoraj not.

Kontra nemorem narediti ker ni prostora, da bi iz zunanje strani nasraufal ventilatorje. Pride filter za prah. Ne sej bo slo pomoje :)

 

 

Popravljeno od Scr3am
Napisano
Pravkar je Scr3am napisal:

Ne sej bo slo pomoje :)

 

Če ne, pa večja macola, ni druge ;) 

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Scr3am napisal:

 

 

 

Kontra nemorem narediti ker ni prostora, da bi iz zunanje strani nasraufal ventilatorje. Pride filter za prah. Ne sej bo slo pomoje :)

 

 

Kater ohišje mas to?  5000?

Zakaj ga pa ne namontiraš navrh? 

Napisano
Pred eno uro je TBA napisal:

Kater ohišje mas to?  5000?

Zakaj ga pa ne namontiraš navrh? 

Corsair 4000D airflow. Zgoraj gre lahko max 280 mm pa še to samo, če imaš low memory profile rame.

Napisano
pred 33 minutami je Scr3am napisal:

Corsair 4000D airflow. Zgoraj gre lahko max 280 mm pa še to samo, če imaš low memory profile rame.

ajej.... potem pa ''žago v roke'' al pa večje ohišje, al pa če daš tam k je grafa slim ventilator če paše, samo je potem slabše hlajenje.

Napisano
pred 20 urami je Scr3am napisal:

Upam, da nebom čez dva dni pisal v tej temi, da sem novo ohišje naročil :D

Narobe razmišljaš..."vsaka slaba stvar je tudi za nekaj dobra"....na to moraš gledati kot priložnost😄😉

 

Dost heca...meni se pa zdi,da si se pri sebi na skrivaj že odločil,in da imaš ohišje že ogledano🤔

Ceneje kot nizkoprofilni RAMi bo ziher🧐

 

Je pa res,da,ko je ohišje toliko zmanjšano moraš biti "čarovnik",da vse optimalno zbašeš vanj...že pri večjih zna biti problem,in moraš v določenih pogledih in ciljih sprejemati kompromise (prevetritev,možni performance itd.)...kaj šele pri takem majhnem🥺

Napisano

Resnici na ljubo ima precej neposrečeno ohišje, glede na to, da v midi tower ne more spravit 360 na vrh po defaultu. Pa tako so pupularni teli 4000D. Mogoče lahko pa samo zamenja ram s kom, ki ima nižjega. Mogoče pa lahko naredi nove luknje zgoraj za radiator, centimeter bližje stekleni stranici in mu bo zneslo mimo ramov. Jaz sem ta cooler spravil v Micro-ATX kišto na vrh, ni vrag, da ne bo nekaj pogruntal na svojem Midi Towerju. 🤪

Napisano (urejeno)

Ohišje je drgač top in ima tudi več, kot dovolj prostora na zadnji strani za cable managment. Edino kar so failal pa še to so naknadno sami pogruntal, da zgoraj paše 280mm samo, če imaš low profile memory rame. Takoj k je ohišje vn pršu tega podatka ni bilo in je pisalo pač da zgoraj normalno paše 280mm. No potem, ko je pa folk začel delat reviewe so pa pogruntal, da so ga malo kiksnli. Drgač pa overall je meni ohišje bomba. Ima opcijo tudi vertical gpu mount. Nisem pa namerno želel kupiti nekih večjih formatov oz. tistih akvarijov na foro lian li. To njihovo čist novo ohišje frame 4000D mi je pa še bolj všeč samo kaj k ga takrat, ko sem jaz kupoval še ni bilo na trgu :)

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 3 urami je Scr3am napisal:

To njihovo čist novo ohišje frame 4000D mi je pa še bolj všeč samo kaj k ga takrat, ko sem jaz kupoval še ni bilo na trgu :)

Sem vedel,da imaš že ogledano😃😉😄

Napisano
pred 9 urami je Scr3am napisal:

Ohišje je drgač top in ima tudi več, kot dovolj prostora na zadnji strani za cable managment. Edino kar so failal pa še to so naknadno sami pogruntal, da zgoraj paše 280mm samo, če imaš low profile memory rame. Takoj k je ohišje vn pršu tega podatka ni bilo in je pisalo pač da zgoraj normalno paše 280mm. No potem, ko je pa folk začel delat reviewe so pa pogruntal, da so ga malo kiksnli. Drgač pa overall je meni ohišje bomba. Ima opcijo tudi vertical gpu mount. Nisem pa namerno želel kupiti nekih večjih formatov oz. tistih akvarijov na foro lian li. To njihovo čist novo ohišje frame 4000D mi je pa še bolj všeč samo kaj k ga takrat, ko sem jaz kupoval še ni bilo na trgu :)

trenutno še vedno uporabljam 5 let starega lian li o11 dynamic xl der8auer :), tako imenovanega fish tank :P. prvotno sem imel nagledanega od corsaira Obsidian 1000  in pa od Bequiet (dark base 900) ohišje samo nisem hotel dati 500€. o11d XL sem dobil pa takrat po smešno nizki ceni (200€) za ta denar takrat noben ohišje, ki bi ga poznal ni prišel blizu. 

Malo si poglej ohišje lancool 217, sem slišal kar nekaj dobrih stvari.

 

Če bi sedaj menjal sistem in ohišje so mi od in win mod free ohišja zanimiva, ker so modularna, še podebi free mod mini kjer lahko dokupiš komponente in ga razširiš (še posebi on z lesenimi dodatki) in lian li SUP1, kjer maš grafično kot intake :) 

Sem pa tudi gledal micro ATX in ITX, da bi mel bol prensono zadevo, sam bi moral prej vededet katere komponente, še posebi grafično bi mel ker tam si pa res omejen s prostorom :)

 

Napisano (urejeno)

Evo sem si vceraj vzel cas in zmontiral zadevo :). Sem moral ventilatorje locit od hladilnika in prvo zmontirat hladilnik in sele nato ventilatorje, ker v nasprotnem primeru ga pod kotom nisem dobil notri. Kar se pa tice GPUja je slo pa brez problemov :). AIO sem priklopil na vsak header posebi tako, da se moram se malo z nastavitvami igrati. Trenutno sem pumpo iz 100% spustil na 50% pa na intake fanih sem naredil custom krivuljo tako da so do 60C na 50%.

Sem pa prišel iz ingame (prej) 80C na trenutno 50-55C. V eni uri nisem opazil, da bi sle temperature nad 55C.

 

 

IMG_20260103_113436_edit_872131210977410.jpg

IMG_20260103_120843_edit_873532662431667.jpg

 

 

IMG_20260103_120641.jpg

 

 

 

 

 

Screenshot 2026-01-03 014947.jpg

 

 

 

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je Scr3am napisal:

 AIO sem priklopil na vsak header posebi tako, da se moram se malo z nastavitvami igrati.

 

 

 

 

 

 

Tole pa nekak ne zastopim. Pumpa se priklop na AIO heder ventilatorji pa na header za CPU, RGB pa na RGB. 

 

Če si mislil da si moral ventilatorje na 3 hederje dat si kupi razdelilnik iz 3 ->1 🤷‍♂️

 

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je TBA napisal:

Tole pa nekak ne zastopim. Pumpa se priklop na AIO heder ventilatorji pa na header za CPU, RGB pa na RGB. 

 

Če si mislil da si moral ventilatorje na 3 hederje dat si kupi razdelilnik iz 3 ->1 🤷‍♂️

 

 

 

AIO mislim kot celoto. Pumpa je na aio pump header, ventilatorji so na CPU header, VRAM  je pa na klasicn SYS_FAN. 3 pin headerjev moja plata sploh nima. So vsi PWM. Sej priklopljeno je vse pravilno. Mogoce si narobe zastopil oz. sem jaz mal nerodno napisal :). AIO sem mislil kot vodnjo hlajenje nasplosno in ne kot AIO pump :)

Popravljeno od Scr3am

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.