Skoči na vsebino

Mrtva reka, kam hiti??


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pred nekaj dnevi sem ?el na sprehod ob "reki moje mladosti", ko sem po?itnice pogosto pre?ivljal pri babici, v bli?ini Kamnika.

 

Govora je o reki Nevljici, ki izvira v bli?ini Snovika, v samem Kamniku pa se potem izliva v Kamni?ko Bistrico.

 

?e pred ?asom sem sli?al, da naj bi se vanjo stekala tudi gnojnica, no vseeno so me slike ?okirale, saj sem se cca. 20 in ve? let nazaj v njej brez te?av kopal, zdaj pa si ne bi upal niti roke noter pomo?it, da mi je ne raz?re ta svinjak od reke. :ninja:

 

Hote ali nehote sem se pri ogledu te nagnusne rjave barve spomnil na Marjana Smodeta; Mrtva reka. :(

 

Kaj hudi?a po?nejo pristojne in?titucije? Mater, jaz bi poiskal kr?itelje, pa jim take kazni zalepil, da bi se ?e vnukom kolcalo, ker tole je pa vi?ek in komaj verjamem, da sem zadevo videl na lastne o?i. :whatever:

post-185-1397028617_thumb.jpg

post-185-1397028627_thumb.jpg

post-185-1397028641_thumb.jpg

post-185-1397028651_thumb.jpg

post-185-1397028662_thumb.jpg

post-185-1397028672_thumb.jpg

post-185-1397028681_thumb.jpg

post-185-1397028690_thumb.jpg

post-185-1397028703_thumb.jpg

post-185-1397028712_thumb.jpg

post-185-1397028722_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob tej reki smo imeli take fajn dru?inske piknike, bilo je super, zdaj je treba skoraj s plinsko masko hodit ob njej. :ninja:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem bil mali se tudi spomnin, so bile v okoli?kih potokih ribe in tudi vidre. Potem pa se je na?lo nekaj pametjakovi?ev, ki je mislilo da vejo ve? kot mati narava in zdaj ni drugega kot gnojnica.

 

Sam nikoli ne odmetavam smeti v potoke, ne me?em tudi smeti iz avta (no kak?en ogrizek od jabuka).

 

?istilnih akcij se pa namerno ne udele?ujem, je malo dalj?a razlaga, bi bilo blizu, ?e bi rekel, da imam ?e poln kurac pucanja dreka za drugimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Wankel, sam sem ZA tak?ne zadeve kot si predlagal, ?eprav tule niti ne vem kako se lotil. No, v bistvu vem; ZA U?ESA BI PRIVLEKU ONESNA?EVALCE IN NAJ Z ZOBNO ??ETKO ?ISTIJO VSAK KAMEN POSEBEJ!. :zvizga:

 

Menim, da bi bilo najprej potrebno odpravit vzrok, ?ele kasneje posledico, torej ?i??enje, ker ?e se vedno znova in znova onesna?uje, potem je ?i??enje dejansko Sizifovo delo. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem fotografiral ?e sti?i??e omenjene Nevljice in Kamni?ke Bistrice, kar je pod mostom, to?no zraven glavne avtobusne postaje v Kamniku. :zvizga:

 

Se je kar malo za zamislit. :ninja:

post-185-1397755533_thumb.jpg

post-185-1397755545_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ste prepri?ani da je tole svinjarija? Je kdo dal delat analize vode? Men tole zgleda bolj kot neka vrsta alg druga?e. Pri nas Sava taka rata ko je majhen vodotok in posledi?no v vodi ni dosti kisika in alge odmirajo postanejo rjave in zgleda kakor gnojnica...

s2k_sig_transition_small.gif
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem hotel kontrirat ?e pri prvih slikah ampak men je tud delovalo da so alge... sem ?ivel zraven potoka in se je to?no taka situacija dogajala pa ni nih?e ni? notri zlival. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj leti vem, da je bilo gnoji??e neposredno ob tej reki, zato sem tudi posumil na to zadevo. Je pa res, da brez neke konkretne biolo?ke analize je te?ko trdit s 100% zanesljivostjo. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.