Skoči na vsebino

Mazda RX-8


Hazzard20

Priporočeno sporočilo

Da nebom odpiral nove teme, bom kat tukaj vpra?al :D

 

Tudi jaz razmi?ljam da bi nabavil rx8, pa me zanima ?e kdo od vas ve kak?ne dodatne info(inside info) o tistih ki se prodajalo na avto.net. vse so dokaj stare, tako da sem prepri?an, da si jih je kdo od vas ?e kdaj pobli?e ogledal. vzel bi pa mo?noj?o verzijo.

 

Pa ?e mi kdo lahko na?teje vse vpoklice, ki so bili opravljeni pri nas bi bil zelo hvale?en :D

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nebom odpiral nove teme, bom kat tukaj vpra?al :D

 

Tudi jaz razmi?ljam da bi nabavil rx8, pa me zanima ?e kdo od vas ve kak?ne dodatne info(inside info) o tistih ki se prodajalo na avto.net. vse so dokaj stare, tako da sem prepri?an, da si jih je kdo od vas ?e kdaj pobli?e ogledal. vzel bi pa mo?noj?o verzijo.

 

Pa ?e mi kdo lahko na?teje vse vpoklice, ki so bili opravljeni pri nas bi bil zelo hvale?en :D

 

Hvala

 

Dobr zber in kupi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tvojem mestu bi jaz pred ogledom (ali pa ga s seboj vzel) forumskega Wankel obvlada?a, kontaktiral, g. Mitjo (MitjaMX6&T ima vzdevek na forumu). :cheers::D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tvojem mestu bi jaz pred ogledom (ali pa ga s seboj vzel) forumskega Wankel obvlada?a, kontaktiral, g. Mitjo (MitjaMX6&T ima vzdevek na forumu). :cheers::D

 

Fajn da je tle na forumu nekdo, ki obvlada zadeve, za pomoc, v primeru, da se kdaj odlocim za nakup RX8-ke (dolgo jo mam ze ogledano, pa sem kr mal v dvomih glede nakupa). :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn da je tle na forumu nekdo, ki obvlada zadeve, za pomoc, v primeru, da se kdaj odlocim za nakup RX8-ke (dolgo jo mam ze ogledano, pa sem kr mal v dvomih glede nakupa). :D

 

Mislim, da sta samo 2 v Sloveniji, ki se ukvarjata s popravili wankla. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 1 leto kasneje...

Sem tvojo temo zdruzil z eno, kjer je ze nekaj napisanega... Vejretno pa bo se kdo dodal kaj svezega :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam da si avto ze malo raziskal tako da ?e ti samo na hitro povzamem

 

Slabosti:

1: Poraba, poraba, poraba.

Avto pije ko ?olna, in pri?akuj realno porabo od 12-20+. Ko bo? hodil okoli vpra?aj koliko avto porabi (avto nima displeja kak?no ima? porabo tako kot ve?inoma vsi ostali avti a dober lasnik ti bo lahko povedal okvirno porabo) pozoren bodi da je poraba vsaj okoli 12l, ker to je neka normalna poraba ko nastane ob ?praranju avta z ob?asnimi visokimi obrati tako da je motor v dobrem stanju. ?e je bil avto vo?en samo za vikend vo?nje (se pravi bolj za zabavo) pri?akuj povpre?no porabo 15-18, tu pa tam se pa najde tut tak ki se dr?i na?ela drive it like you stole it in lahko sli?i? tudi porabo nad 20. Na splo?no pazi da je poraba vi?ja, ker avto je narejen za visoke obrate s katerimi se motor bolje podma?e in ?isti (vi?ja poraba->vi?ji obrati->ve? vbrizganega olja in manj oz skoraj ni? saj ker jih motor vr?e ven->bolj zdrav motor brez te?av) ?e ti bo pa kdo podal ni?jo porabo pa pomeni ali da te ho?e nategniti glede realne porabe ali pa da je avto dejansko ?paral kar pa 100% pomeni zani? motor. Kakorkoli od takega ?loveka jaz nebi kupil ni?.

 

2: Dejstvo da avta ne more? samo premakniti za nekaj metrov ker ti bo skoraj 100% zalilo motor. Zdej to sicer ni tak bav bav kot bo? sli?al da vsi jamrajo in se da v veliki ve?ini primerov re?iti doma a vseeno ni priporo?ljivo da se motor ve?krat zaliva zaradi malomarnosti. ?e se pa to zgodi ke pa sam zaradi kak?ne pomote pa ni ni? huj?ega.

 

3: Delikatnost motorja

S tem mislim predvsem na dolgotrajno ?akanje v kolonah. Pogosto se namre? zgodi da avto rata bolj trd ?e pade? v kak?en res hud prometni zastoj (?ez mejo poleti ko lahko ?aka? ve? ur). Takrat se avto mo?no za?ne segrevati, speljuje bolj trdo, in za?ne cukati, takrat se avto za?ne ''du?iti'', a ko ga na ravnini pohodi? hitro spet postane normalen.

 

4: Olje

To niti ni toliko slabost avta kot pa nesposobnost lastnikov. Motor je pa? narejen tako, da pije olje kar pa pomeni da ga je treba konstantno dolivati, prav tako pa je priporo?ljivo menjati olje bolj pogosto. Vendar vse skupaj ni tak problem kot veliko ljudi to prikazuje, ker avto pije pribli?no toliko kot katerikoli drug bolj ?porten avto in olje ni nikaker?en resnej?i stro?ek.

 

5: Nizka Kompresija

To je razlog zakaj so ti avti na tako slabem glasu, ker so lastniki avto ?prarali in vozili v nizkih obratih, kar pomeni manj olja in manj mazanja, predvsem pa nabiranje saj. Vse to pa vodi v veliko obrabo tesnil kar pa v nizko kompresijo in v te?ji topel zagon avta, v dolo?eni primerih pa ?e do kak?ne huj?e po?kodbe motorja. Enaki simptomi nastanejo ?e v avtu ni dovolj olja ali pa ?e olje ni menjano dovolj pogosto.

 

6: Nesposobnost dragih uradnih servisov in birokracija

To ne more? verjeti kako so nekateri servisi neizobra?eni glede wankla in kaj vse ti bodo povedali. Meni je preseglo ko sem sam nabavljar rx8 in sem hotel narediti kompresijski test, klicati sem moral na 4 razli?ne servise, da sem dobil enega ki je imel ustrezno aparaturo za wankel motor, cena je bila pa nekje okoli 200?, kar je ogromno za tistih nekajminut dela. Seveda bi moral test pla?ati kot kupec jaz in se mi je zdelo absurdno dati toliko denarja samo za to da bi vedel kompresijo od tistih par ki so bile v o?jem izboru. Tako da sem se na koncu raje osredoto?il na to koliko ?asa so v?igale in se mi zdi da sem se pravilno odlo?il. ?e se prav spomnim je bilo za mazdo sprejemljivo ?e je avto v?gal v 5s ali manj in je to lahko poceni trik da ugotovi? v kak?nem okvirnem stanju je motor. (recimo 1s: je kot nov-a takega danes verjetno nebo? dobil, 2s super ohranjen, 3s dobro, 4s zadovoljivo, 5s ?e gre a bo verjetno avto po?asi potreben kak?ne obnove tesnil). Druga?e pa ja, ko sem na servisih spra?eval za podrobne informacije so mi dostikrat dali povsem nasprotujo?a si mnenja, tako da si z njimi nisem mogel kaj veliko pomagati. Tudi njihova elektronska servisna knji?ica je bila porazna, ker za sedaj moj avto so imeli napisanih le nekaj servisov medtem ko je imel prej?nji lastnik shranjenih veliko ve? ra?unov za servise, za katere servisna hi?a ni imela nobenih evidenc in niso bili ni? kaj prijazni iz sploh niso hoteli sodelovati ko sem klical na doti?en servis ?e mi lahko podajo to?ne podatke temve? so vedno na?li kak?en izgovor. Na koncu sem lastniku verjel na besedo ker se mi je zdel po?ten in avto je bil v dobrem stanju. Sem pa ?ez leta na tuljavah ugotovil da je lastnik povedal resnico ker so bile menjane z novej?imi, kar ne bi bile ?e on res ne bi  peljal na servis, tako da avtohi?i ni ni? za verjet, oni bi ti najraje prodali nov avto ali pa te prepri?ali da potem pri njih vse menjaj. Podobno te?avo sem pa imel pri ?tevilu lastnikov, ker nobena rx8 ki se je takrat prodajala ni imela pavilnega ?tevila lastnikov pa? pa so imele vse okoli 10, kar je pa prakti?no nemogo?e da bi imel avto toliko lastnikov a tudi za ta problem nisem nikoli dobil to?nega odgovora, a se pa? nisem sekiral.

 

Prednosti:

 

1: Avto kot celota je ?pica, odli?na lega, vozne lastnosti, zabaven motor, dober zvok,...

2: Izgled

Kljub starosti avto ?e dones izgleda super in ljudje se obra?ajo za njim

3: Prakti?nost

s tem mislim predvsem na zadnja vrata in sede?e, ter ok prtlja?nik. Vse skupaj omogo?a da se za vikend z prijatelji/dru?ino pelje? na morje. Nekar kar v ve?ini drugih ?portnih avtih ne more? narediti

4: Meni je v?e? da si v avto bolj vpleten kot v obi?ajnega, saj vedno nadzira? olje, gleda? ?e je vse v redu, kaj je treba zamenjati,... Skratka ima? bolj?i odnos z avtom

5: Ogromna podpora preko forumov (sicer predvsem tujih), skratka povedali ti bodo vse kar te lahko zanima o tem avtu

6: Veliko poceni delov in ?e sam kaj popravi? lahko pride? dosti poceni skoz

7: Motor je 1.3 kar poleg bol?e lege, manj?e te?e itd pomeni tudi najcenej?o cestno takso, kar je lahko napram drugim ?portnikom lahko razlika tudi nekaj 100?

8: Price/performance

Za take denarje kot se prodajajo ne skoraj more? dobiti bolj?ega/bolj zabavnega/?portnega/prakti?nega/atraktivnega avta. Lahko gleda? kak?ne 350z in s2000 vendar je meni rx8 bolj privla?en avto. ?eprav tiste za 4 ali 5000? jaz ne bi kaj preve? gledal (poglej vseeno ampak bodi pozoren) ker avto je verjetno tako poceni zaradi dolo?enih razlogov. Pa bodi pozoren ker ?e bo kak?na dobra bo verjento hitreje ?la ( rde?a za 7500 ne vem ?e je bila cel mesec gor)

9: Unikatnost. Avto je pa? res nekaj unikatnega in dokaj redkega in ko ga vozi? si skoraj ne mora? pomagati da se ne bi smejal :D

 

Sem se pa bistveno bolj razpisal kot sem najprej mislil :D

 

Ampak ?e povzamem, avto je super, in kot drugi avto skoraj ne more? kupiti kaj bolj?ega. Trenutno se prodajajo samo 3 je tako da si oglej vsakega in bodi pozoren na to kako hitro v?ge, ?e pa noben ne bo dober pa pa? malo po?akaj ali pa poglej v tujino ker takega s slabim motojem jaz ne bi kupoval ker je samo dodaten stro?ek, pa ?e je bil lastnik tako nesposoben da je uni?il motor je poj velik riziko da je uni?il ?e bistveno ve? stvari (slabo vzdr?evanje itd). ?e ti pa da ?akati ali ukvarjati z uvozom bi pa jaz pogledal za 06 ali mlaj?o ker ?e prav vem naj bi imela narejene vse vpoklice, pa raj?i bi gledal take od privat lastnikov ker z tisimi v avtohi?ah delajo grdo (razne kratke testne vo?nje z priganjanjem do konca brez pravilnega ogrevanja motorja itd).

 

?e pa rabi? ?e ka?en nasvet pa kar vpra?aj

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni problema, glad to help :D

 

Dodal bi samo ?e to, pri testni vo?nji bodi pozoren kako v?iga mrzla in kako bo lastnik delal z avtom ko bo ?e mrzel (ali bo takoj nabijal obrate ali pa bo ne?en z no), pa ?e jo bo po tem ko se bo segrela kaj bol pritisnil. Potem pa pojdita magari tankat ali pa pusti avto ugasnen nekaj minut, ?ele po nekaj minutah ga v?gita nazaj pa primerjaj koliko dalj bo takrat v?igala. Takrat je pa idealna ?ansa da jo nekaj minut pusti? v prostem teku in opazuje? ?e bo avto deloval normalno. To da se ropota, trese, cinglja, dviga obrate od 800-1200 ter topota na kak drug na?in je dokaj normalno, ?e pa ima slab motor pa na?eloma prostega teka ne more dr?ati in se ugasne. Pa vpra?aj ?e sta bila menjana katalizator ali pa sklopka, oboje je namre? v prvih serijah zelo rado crkovalo (lahko ?e pri 30kkm), sploh pa katalizator pri katerih se je delal pre-mix, se pravi se je ?e v bencin dajalo malo olja da je bil motor bolje za??iten.  Zdej ?e avto tega ni imel menjano ni ni? narobe, pa? pomeni da je imel lastnik ve?jo sre?o, po drugi strani pa lahko ti naleti? na ta stro?ek (original sklopka in deli je okoli 2000 katalizator pa tudi, saj kar se jaz na pamet spomnim), tako da v primeru da to ni bilo narejeno lahko s tem dobro baranta?. ?eprav glede na kilometre bi morale imeti vse tri to ?e zamenjano.

 

Aja pa v starej?ih postih je napisano da avto vbrizguje olje ?ele pri 4000rpm (?e sem jaz prav zastopil), to seveda ni res, avto  vbrizgava olje skozi vse obrate. Slika koli?ine vbrizganega olja pri dolo?enih obratih pa je prilo?ena tu http://www.rx8club.com/series-i-engine-tuning-forum-63/mazdaedit-239275/page28/  post ?t 691. (se opravi?ujem moderatorjem ?e obstaja kak?na prepoved linkanja drugih forumov ampak tu neznam druga?e razlo?iti)

 

Vpra?al bi te pa ?e ima? ?e kero posebej ogledano, ali mora biti slovensko poreklo ali bo? nabalvjal iz tujine?

Izmed trenutnih na na?em trgu bi se jaz najbolj nagibal k tisti z zamenjanim motorjem, ker ostali dve sta prepoceni da bi bili v dobrem stanju, pa ?e ena je iz avtohi?e druga pa je ?ibkej?a verzija (baje ima malce slab?i motor, neki zardi nekih portov ?e se prav spomnim  in pa slab?i menjalnik). Ampak tudi tista za 7k ni nek biser, je 03 letnik kar je ?isto prva ki so se delali in je velika verjetnost da je klump od klumpa (na 03 so se u?ili, na 04,05 so ?a?elu ugotovati napake, 06,07 so se napake odpravile, starej?e naj bi bile vpoklicane, ?eprav pri nas za to skoraj noben lastnik ni sli?al kot tudi ne avtohi?e, 08 je pa pomoje ?e pri?la r3 ki je pa dale? najbol?a a pri nas nevem ?e je sploh kak?na), z motorjem se je skoraj sigurno delalo narobe ali pa je bilo slabo vzdr?evanje ker ?e je tovarni?ki motor slab so crkovale pri manj?ih km (to zdej samo posplo?ujem, ni nujno da velja tudi za tisto), ta je pa imela menjan motor pri 100+ kar naj bi pomenilo da je bila slabo vzdr?evana. Sicer je imela motor zamenjan a vseeno, ?e lastnik ni mogel pravilno vzdr?evati motorja ki je najbolj o?iten del potem skoraj 100% ni vzdr?eval niti ostalega dela avta (olje, olje za menjalnik, olje za diferencial, katalizator, volan in pripadajo?e stvari itd itd (pri rx8 se vsi osredoto?ijo samo na motor in pozabijo na vzdr?evanje ostalid delov)), tako da je lahko tudi ta ?e vedno jama brez dna. Pri tej in pa pri rde?i me pa ?e dodatno zmoti da sta ogla?evani kot revolution C ki naj bi imela popolno opremo, zraven pa na nobena nima vgrajene navigacije in ?ibedaha tako da nevem kaj so me?kali pri tem, ali je avto res napa?no kvalificiran ali pa posku?ata zavajati glede opreme.

 

Kakorkoli ?elim ti veliko uspeha pri nakupovanu, ?e bo? ?e kaj rabil lahko vpra?a? tudi na zs, ?e se bom jaz ?e kaj spomnil bom tudi objavil :) Pa daj ?e se ti bo dalo malo poro?aj v kak?nem stanju so avti, tudi ?e ne bo? kupil, ker ko sem jaz kupoval jih je bilo bistveno ve? pa vsi so bili bolj slabi in me resni?no zanima ?e se je stanje kaj izbolj?alo :D

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce slucajno isces novejso rx8, letnik 2011, prevozenih okoli 15.000km a okoli 16000 eur, mi napisi

Bo RX-a spet zamenjal prst ? :jezicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo tko, a si se pred nakupom kaj pozanimal o avtu? Ve? kaj si kupil?

 

Druga?e ima? pa na forumih ?e dosti od tega napisanega, ?e te pa ?e kaj dodatno zanima me pa lahko kontaktira? tudi na zs, da ne bo v eni temi ve?krat napisano eno in isto.

 

Pa ?estitke za nakup, ?e si avto kupil pametno ti garantiram, da bo? z njim zeloooooo zadovoljen :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato sem njegovo sproocilo zdruzil s tole temo, kjer je ze ogromno napisanega ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.Pravkar sem kupil mazdo rx-8 in bi rad spoznal koga ki ima isto ali pa da bi mi malo svetovali glede avta.hvala

V SLO velja za (verjetno) najve?jega mojstra za Wankel motorje na? kolega Mitja Sorko iz Ru? pri MB, ima tudi svoje podjetje MS vzdr?evanje vozil.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.Pravkar sem kupil mazdo rx-8 in bi rad spoznal koga ki ima isto ali pa da bi mi malo svetovali glede avta.hvala

Katero si pa kupil, ?e so ?e vse tri na Avto netu?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.