Skoči na vsebino

Obnova počitniške prikolice


jures

Priporočeno sporočilo

Po?itnic je konec, torej je ?as za obnovo do naslednjih...

 

Pri?el sem na idejo, da bi v prikolico vgradil toplotno ?rpalko. Spredaj v boks poleg posode za vodo in jeklenke s plinom. Sicer potem zmanjka prostora za baldahin, a ni panike. Ko smo vkampirani, je itak postavljen, med potjo ga pa na katero od postelj zlo?im.

 

Torej, toplotna ?rpalka. To pa zato, da bi lahko poleti hladil, za prvomajske in krompirjeve pa malo tudi pogrel. Vsekakor pa ne potrebujem postrojenja s 1500 kW priklju?ne mo?i, ker ne mislim klimatizirati celega kampa ampak zgolj eno prikolico oz okoli 20 kubikov zraka.

 

Je kdo ?e delal kaj takega?

Ima kdo izku?nje s tega podro?ja?

Vpra?am, da ne bom na novo odkrival tople in mrzle vode...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ne rabi? T? ampak Klimatsko napravo, morda lahko re?i? celo z kak?no prenosno (ampak ne vam ?e lahko grejejo).

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha ha ha...ne samo da spet kompliciras, to bo varovalka v kempih tudi res furala a ne...

Rukni keramicno pecko ali klimo not pa je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimatska naprava hladi. Toplotna pa lahko oboje. Nekatzeri toplotno ?rpalko imenujejo tudi dvosmerna klima...

 

Sem napisal, da ne potrebujem 1500 kW postrojenja. Saj ni potrebno, da mi sredi poletja naredi Sibirijo v prikolici. Pa tudi pozimi ne bomo ?li v Sibirijo, da bi potreboval ne vem kak?no ogrevanje.

 

Kolikor vem, je varovalka v kampih 4A. Vzamemo malo rezerve in re?emo, da je 3,5A. Nekaj pokuri hladilnik (absorbcijski), torej ostane le ?e 3A. Nekaj gre za ?arnice in ?rpalko za vodo, torej ostane le ?e 2,5A. ?e pravilno kalkuliram, je to 500W mo?i zagotovo, brez bojazni, da bo mrknilo.

 

Za za?etek me zanima, ?e sem jaz to prav zra?unal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimatska naprava hladi. Toplotna pa lahko oboje. Nekatzeri toplotno ?rpalko imenujejo tudi dvosmerna klima...

 

Sem napisal, da ne potrebujem 1500 kW postrojenja. Saj ni potrebno, da mi sredi poletja naredi Sibirijo v prikolici. Pa tudi pozimi ne bomo ?li v Sibirijo, da bi potreboval ne vem kak?no ogrevanje.

 

Kolikor vem, je varovalka v kampih 4A. Vzamemo malo rezerve in re?emo, da je 3,5A. Nekaj pokuri hladilnik (absorbcijski), torej ostane le ?e 3A. Nekaj gre za ?arnice in ?rpalko za vodo, torej ostane le ?e 2,5A. ?e pravilno kalkuliram, je to 500W mo?i zagotovo, brez bojazni, da bo mrknilo.

 

Za za?etek me zanima, ?e sem jaz to prav zra?unal?

varovalke v kampih so 16A in meni ven vrze ce mam klimo pa 2 induktivni na full. ZA hlajenje pa rabi? vsaj 1kW oz 2kW ?e ma? ?e baldahin. Moja je 3kW (govorim o nazivni mo?i, drugo merilo pa je BTU, oz koli?ina zraka ki jo lahko shladi v dolo?enem ?asu) pa je letos ravno ?e sfolgala, ker ko se sonce upre v pvc baldahin..........

 

Pa za T? verjetno rabi? trofazni tok, pa zalogovnik vode, ?lovek to ni bajta to je 2 x 4 m .... :) ne vem zakaj si ho?e? zakomplicirati ?ivljenje 

ravno ko si rekel saj to je klima samo...se demantira?, ker je to res klima sam da rabi hladiti/greti manjk kot dnevno sobo v bajti, zato je to enostavna klima.....

moj primer 50? za split klimo z inverterjem bolha, 40? lokalcu za plin....mirna bosna

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ele zdaj razumem, kaj ima? v mislih.

 

Ne, nisva se dobro razumela.

 

Ne mislim delati postrojenja s 1000 litrskim zalogovnikom in radiatorji in ne vem ?e ?em, ampak nekaj takega kot je klima, samo da ne navadna, ki zgolj hladi, ampak tako, da tudi greje.

 

No, do nekaj informacij sem pa le pri?el. Torej so v kampih precej mo?nej?e varovalke. Toliko bolj?e.

Za hlajenje pa kilowat ali dva.

Za za?etek dovolj, da pogledam, kaj se dobi in kako bi se lotil.

 

 

?akaj, ti si hlajenje ?e naredil? Se lahko to kje malo pogleda? ?isto iz firbca, gotovo dobim kak?no dobro idejo...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ele zdaj razumem, kaj ima? v mislih.

 

Ne, nisva se dobro razumela.

 

Ne mislim delati postrojenja s 1000 litrskim zalogovnikom in radiatorji in ne vem ?e ?em, ampak nekaj takega kot je klima, samo da ne navadna, ki zgolj hladi, ampak tako, da tudi greje.

 

No, do nekaj informacij sem pa le pri?el. Torej so v kampih precej mo?nej?e varovalke. Toliko bolj?e.

Za hlajenje pa kilowat ali dva.

Za za?etek dovolj, da pogledam, kaj se dobi in kako bi se lotil.

 

 

?akaj, ti si hlajenje ?e naredil? Se lahko to kje malo pogleda? ?isto iz firbca, gotovo dobim kak?no dobro idejo...

klima z inverterjem..........................................navadna klima

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimatska naprava hladi. Toplotna pa lahko oboje. Nekatzeri toplotno ?rpalko imenujejo tudi dvosmerna klima...

"Dvosmerne" oz. klimatske naprave ki znajo greti in hladiti so danes ?e skoraj vse. Poleg tega ?e skoraj vse delajo na inverterskem principu. Pravzaprav ne vem da bi sploh druga?ne prodajali kot "dvosmerne" in inverterske.

 

Ne komplicirat, za 20m3 zraka pogret, ?e ni glih huda zima je dosti grel?ek od cca 800 W , za ve?je udobje mogo?e el. talno gretje. Poleti pa kak?no namensko klimo za prikolice.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, dobro.

 

Torej, inverterska klima.

 

Malo pobrskam po oglasih, ko se mi bo pa spet zataknilo, se pa spet oglasim...

Ej...g.Slivka poglej za Mitsubishi inverter..te so najbolj?e tihe in najbolj?i izkoristek.A++++

mi na obali vemo kaj pomeni imeti dobro klimo....he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ja, ne vem. Kogarkoli z invertersko sem vpra?al po telefonu, vsak je odgovoril, da samo hladi...

Ti jih sam vprasaj ce je na daljincku kapljica (razvlazevanje) soncek (gretje) ventilator in snezinka (hlajenje) ...pa mas vse :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:lol:

Ma? res, zaslu?im si cvek. Na Gorenjevi strani imajo 2 prenosni klimi - ena zna hladit in gret ena pa ne: http://www.gorenje.si/izdelki/ogrevanje-hlajenje-in-ventilacija/klimatske-naprave/modeli/prenosne

 

Samo domnevam, folk kupuje prenosne klime kot zasilno re?itev in posledi?no gleda na ceno. Tako bo? te?ko na?el rabljeno ki zna tud greti.

 

 

Ampak ?e vedno rabi? 10A varovalko.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ne rabi? T? ampak Klimatsko napravo, morda lahko re?i? celo z kak?no prenosno (ampak ne vam ?e lahko grejejo).

Jaz imam tak?no http://www.beko-si.com/KLIMATSKE-NAPRAVE/Prenosne-klime/Prenosna-klima-Beko-BNP09H v prikolici, ?e polni dve sezoni, dela  tudi po 12 h na dan od aprila do oktobra. Greje in hladi. Mislim da je ko?tala 250 ? al nekaj takega, 3 leta garancije. Gretje je preko elektri?nih grelcev.

Seveda, ni tako fina kot tiste integrirane, invertorske v bajti, a za mene ve? kot zadovolji potrebe v prikolici. Vse kar mora? nardit je ena luknja za odvod toplega zraka in je to to. Kondez sproti uparja in odvaja skupaj s toplim zrakom, tako da se tudi s tem ni treba zezat. 

Minus je samo glasnost, ki je mote?a ?e jo ?eli? laufat skozi no?. Ampak pono?i je itak ne rabim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti samo vpra?i koliko ima v podatkih COP.

 

Edit: kolikor sem gledal po bigbangu, prenosne klime o?itno ne znajo greti.

Peenosne niso invertorske

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peenosne niso invertorske

Pri prenosnih v podatkih ni? ne omenjajo da bi bile inverterske. Glede na precej?en hrup in pa zaenku.. izkoristek verjetno niso. Po pravici povedano, da bi s klimo grel, tisti realen faktor 2 (da? 1kw da dobi? 2kw) je ?ist premalo privla?en da bi poslu?al kako mi na dopustu zve?er klima zganja hrup. Raje en poceni kerami?en grelc- tak ki lahko dela z ali brez ventilatorja. Pa seveda 48 V talno gretje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri prenosnih v podatkih ni? ne omenjajo da bi bile inverterske. Glede na precej?en hrup in pa zaenku.. izkoristek verjetno niso. Po pravici povedano, da bi s klimo grel, tisti realen faktor 2 (da? 1kw da dobi? 2kw) je ?ist premalo privla?en da bi poslu?al kako mi na dopustu zve?er klima zganja hrup. Raje en poceni kerami?en grelc- tak ki lahko dela z ali brez ventilatorja. Pa seveda 48 V talno gretje.

prenosne klime v bistvu med hlajenjem grejejo, ker odvajajo topel zrak preko tiste cevi ki spet oddaja toploto...za?aran krog.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res ne rabi? grelno/hladilne ampak samo hladilno. Poleti spelje? cev ven, da hladi (?e hladi premalo pusti? ?e hladilnik odprt), pozimi spelje? cev nazaj v prostor, pa greje. ?e gretje ne zado??a, da? gajbo fajn toplega pira v hladilnik, da se le ta fajn matra in tako dogreva prostor.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prenosne klime v bistvu med hlajenjem grejejo, ker odvajajo topel zrak preko tiste cevi ki spet oddaja toploto...za?aran krog.

Saj zato ima? na?eloma cev ?im kraj?o.

 

No?em Turkov promovirat, ampak zgoraj omenjen Beko shladi po?itni?ko prikolico precej dobro, poleti 40 ?C, prikolica na soncu, not pa recimo max 27 ?C. (O izkoristku ne bi.) Sem pa videl pri enih drugih, kjer so bile xxx znamke in je res bolj grelo kot hladilo, ni izjema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prenosne klime so en ?iken?it. ?al sem se tudi sam nategnil in razen ropota je izkoristek stra?no slab. Slab je pa zato ker je princip delovanja ?isto neustrezen. Pri prenosni rine? topel zrak ven skozi cev, da ti klima izpihava v prostoru hladnega. In ker piha? toplega ven mora tega nadomestit drug zrak, ki pa lahko pride v prostor samo od zuni. Ker je zunaj vro?e se pravi dobiva? notri spet vro? zrak, ki ga je treba ohlajat.

 

Klasi?na ali pa konverterska klima je tukaj bistveno bolj?a samo zato, ker je sistem odvajanja toplote popolnoma lo?en na zunanji strani objekta, medtem, ko klima hladi le in samo notranji zrak, ki kro?i in se ohlaja. Se pravi od zunaj prakti?no ne pride v prosto topel zrak. Zato je efekt odli?en.

 

Za moje pojme ena pocen inverterska naredi ?ude?e tako poleti glede hlajenja kot pozimi glede gretja - vse ostalo je pa tko tko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prenosne klime so en ?iken?it. ?al sem se tudi sam nategnil in razen ropota je izkoristek stra?no slab. Slab je pa zato ker je princip delovanja ?isto neustrezen. Pri prenosni rine? topel zrak ven skozi cev, da ti klima izpihava v prostoru hladnega. In ker piha? toplega ven mora tega nadomestit drug zrak, ki pa lahko pride v prostor samo od zuni. Ker je zunaj vro?e se pravi dobiva? notri spet vro? zrak, ki ga je treba ohlajat.

 

Klasi?na ali pa konverterska klima je tukaj bistveno bolj?a samo zato, ker je sistem odvajanja toplote popolnoma lo?en na zunanji strani objekta, medtem, ko klima hladi le in samo notranji zrak, ki kro?i in se ohlaja. Se pravi od zunaj prakti?no ne pride v prosto topel zrak. Zato je efekt odli?en.

 

Za moje pojme ena pocen inverterska naredi ?ude?e tako poleti glede hlajenja kot pozimi glede gretja - vse ostalo je pa tko tko.

Boss, glej, itak da ne more? primerjat prenosne in inverterske klime. Slednje so neprimerno u?inkovitej?e, plus to kar si napisal, prenosna izpihuje zrak kar sploh ni zanemarljivo.

Hotel sem samo povedat, da sem jaz nabavil prenosno klimo in je u?inek za moje potrebe zelo zadovoljiv. Govorim pa o po?itni?ki prikolici na pav?alu. Grdo re?eno, me boli k.... kolko elektrike skuri, samo da varovalke ven ne me?e. In ?e v najhuj?i vro?ini pridem v prikolico in je notri normalna temperatura, je potem to to. Ne rabim inverterja za 4 x vi?ji dnar. Poleg tega mi jo po potrebi zagreje, res pa je nikoli ne laufam ?ez no?, kjer bi bil hrup mote?. Oz. tudi ?e bi bila ?isto tiha, v prostoru kot je prikolica vsaka klima enostavno preve? piha, da bi lahko spal. (Vsaj jaz...)

?e bi kupoval klimo za bajto ali stanovanje, prenosna ne pride v po?tev pod nobenim pogojem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.