Skoči na vsebino

Mazda 6 2.0 diesel, prikazovalnik za gorivo


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sem nov ?lan na forumu, dva tedna sem lastnik mazde 6 diesel, 2005 letnik, 127.000 prevo?enih km. Do sedaj sem bil stalno lastnik VW, vendar odkar sem probal mazdo ne verjamem na povratek na nemca. ZAnima me slede?e, namre? v?eraj se mi je pri?gala rezerva, danes tankal vendar prikazovalnik goriva ostaja na rezervi. Je imel kdo te te?ave? Kaj naresti?

 

V upanju na odgovor sem vam vnaprej zahvaljujem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa si zares tankal? Da ti niso samo ra?unali? :-) Hec. 

 

Pomoje se ti je plovec zataknil. Zadnji zic dol vzet, pa pumpo ven... To bi bla skrajna opcija.

 

Druga?e pa probi kak reset naredit, akkumulator izklopit za ene 10 minut recimo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo reset je pomagu :) hvala

 

pra?u bi kolk je ?e litrov v tanku ko se pri?ge rumena lu?ka. ?e kdo ve ?

Ko se meni pri?ge lu?ka in tankam takoj gre v rezervoar ponavadi 54 litrov.Rezervoar dr?i 64 litrov se pravi, da ostane v rezervi okoli10 litr?kov.Pa na BC se ne zana?aj, koliko je ?e dosega. :prstgor:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko se meni pri?ge lu?ka in tankam takoj gre v rezervoar ponavadi 54 litrov.Rezervoar dr?i 64 litrov se pravi, da ostane v rezervi okoli10 litr?kov.Pa na BC se ne zana?aj, koliko je ?e dosega. :prstgor:

 

ja sem vidu da tale doseg ni relevanten haha zmeri manj goriva je blo un mi je pa kazu da lohk zmeri ve? poti nardi, potem pa se je ustavu na 170km :) ?e bi njega ubogu bi ?e na cesti kje ostal :) kolk pa mate kej porabe, js mam 120 konsko verzijo pa mi ka?e 5.5 porabe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sem vidu da tale doseg ni relevanten haha zmeri manj goriva je blo un mi je pa kazu da lohk zmeri ve? poti nardi, potem pa se je ustavu na 170km :) ?e bi njega ubogu bi ?e na cesti kje ostal :) kolk pa mate kej porabe, js mam 120 konsko verzijo pa mi ka?e 5.5 porabe?

 

5,5 ?esa? a je to na BC-ju? Ga bo? moral verjetno kalibrirati, ker ti najbr? ka?e, da se kadi.Pri meni:dolge poti, ful nalo?en tam nekje 6,2 z nem?ko nafto ?e manj, me?ani cikel,7 in samo mesto 7, 7-8.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC 4.7, realno 5.3. skoraj 15% razlike.    Drugace ostane BC med 4.9 in 5.0. Vcasih 4.8. Pod 4.6 ni sans.  Ce prav priganjas tudi 5.2.  Na zalost se zmeraj 0.5 litra vecja poraba od starejsih DITD motorjev.  7 ali vec je sprejemljivo za benz avte, oziroma trilitrske sestvaljne dizle. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC 4.7, realno 5.3. skoraj 15% razlike.    Drugace ostane BC med 4.9 in 5.0. Vcasih 4.8. Pod 4.6 ni sans.  Ce prav priganjas tudi 5.2.  Na zalost se zmeraj 0.5 litra vecja poraba od starejsih DITD motorjev.  7 ali vec je sprejemljivo za benz avte, oziroma trilitrske sestvaljne dizle. 

Trilitrski bmw diesel je kuril ne?aku 9 litrov, po mestu pa tudi 12. Sedaj ima audi 4 in mu kuri 6,2 in po mestu do osem.

Avto vozi dinami?no, kot se ?ika in ne brez gasa, da bi bila poraba ?im manj?a.

Ne vem, kako prideste do teh ?tevilk. Mogo?e "tovarni?ka" poraba?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo ?e nekajkrat ugotovil, da bosta te?ko dva imela enako porabo, ker je zlo odvisno od relacij, na?ina vo?nje in ?asa kdaj se kdo vozi. Razpon je pa? od prazne ceste in vo?nje s konstantno hitrostjo (idealni pogoji), do prometne konice in stalnega pospe?evanja ter zaviranja.(najslab?i pogoji za porabo)

Med obojim je lahko razlika ogromna, sm ?e imel oboje dizla in bencinarja M6, tko da mi analiza porabe ni tuja.

 

Imam pa na sumu vseveda, da je malo natjunal svojo :zvizga:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Medkrajevne voznje, vmes malo preko mesta in seveda avtocesta.  Glede na gost promet na nasih cestah itak ne mores prehitevat ali bit pretirano hiter. 

 

6.5l/100km  mi porabi 1.6 litrski 120KM bencinar 1200+kg.  Zato me visoka poraba CD120 preseneca. Pricakoval sem manjso glede na DITD motor kjer se je dalo vozit s 4.7 litra.   Trilitrski sestvaljni dizel mi je rabil malce prek 7 litrov z istim nacinom voznje.    Pri 50.000km letno se splaca gledat na porabo.

 

Vse preracunano na kilometre in natankano gorivo. Potovalni racunalnik v CD120 je kazal 7.2 povprecje, ko sem dobil avto v roke. Po dveh rezervoarjih je padel na 5.0. Ustalil se je med 4.9 in 5.0. Izmerjena poraba je je 5.3, 5.4.

Vecina ljudi itak ne zna vozit varcno. Oziroma nimajo motivacije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mojih 10,3 je skori vecinoma voznja po avtocesti 140 km/h tempomat..

Seveda LPG goriva?  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mercedes AMG.mp4 Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁 p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah
    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.