Skoči na vsebino

Mazda 6 overload / pokanje v ovinku


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem!

Imam eno te?avo... :dudek:

Malo sem brskal po forumu, pa ne najdem ?esa podobnega...namre?, ko grem z avtom v ovinek, zadaj okrog podvozja nekaj po?i, in ko zravnam iz ovinka, spet po?i nazaj. ?e grem lepo po?asi in previdno v ovinek, ne po?i ni?. Sicer ni ni? poseden ali karkoli, tudi ?ez luknje ni ni? narobe, pa tudi med vo?njo ne opa?am ni? nenavadnega.

 

Velika verjetnost obstaja, da se je zgodilo zaradi preobremenjenosti (smo ?li v Ikeo, pa nas je zaneslo...).

Spra?ujem, ?e so simptomi znani ter kaj okvirno bi lahko bilo in koliko, predvsem da se psihi?no in finan?no pripravim... :)

 

Hvala pa lep dan!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri, ?e nima? slu?ajno kak?nega fedra po?enega, ker tole je res ?udno. ?e bi ti pa ob zavijanju pokalo SPREDAJ, bi takoj rekel, da poglej zglob na polosovini.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo, na?el...po dobre pol ure buljenja v podvozje sem ugotovil, da se je snel kon?nik stabilizatorja, oziroma rear stabilizer control link, pokanje pa je prisotno, ker ?tanga predvsem pri levem ovinku zatika ob stabilizator.

na?el sem celo eno temo ta to temo iz decembra 2007, ampak tukaj gre za sprednji kon?nik: http://www.mazda-si.net/topic/4146-nagradno-vpra%C5%A1anje/

Ker imam namen iti na servis po praznikih, me zanima, ?e je fejst nevarno se vozit ?e kakih 1000 km s tem oz. brez tega.

V bistvu me zanima tudi, kaj hudi?a dela ta ?tangica, glede na to, da jo testirajo na en hudo majhen moment (0,23-0,47 Nm)??

Sicer pa mislim da je bila to ?e starej?a po?kodba pri meni, vendar sem zdaj ko sem malce obremenil vse skupaj, samo ?e dotolkel bogo ?tango :)

 

Aja, btw, ve kdo mogo?e kolko bi zadeva stala? razmi?ljam, ?e bi zamenjal na obeh straneh, pa da se psihi?no (beri: finan?no) pripravim :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ah, stabilizator ?tangce stanejo cca. 12? komad. Je pa fajn zamenjat na obeh straneh ?e ?e menja? ;)

 

 

Kje bi bilo najbolj?e naro?iti te stabilizator ?tangice? na servisu so precej (beri 5x) dra?je, na ebayu cca. 60e za par s po?tnino vred, do Avto Pelkota imam pa malo dale?...

Hvala! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje bi bilo najbolj?e naro?iti te stabilizator ?tangice? na servisu so precej (beri 5x) dra?je, na ebayu cca. 60e za par s po?tnino vred, do Avto Pelkota imam pa malo dale?...

Hvala! :)

SAJ to dobi? pri vsakem prodajalcu, pa malo za ceno handla? in bo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja ?e ena opcija, kjer sem jaz kupil ?e nekaj avtodelov in bil izjemno zadovoljen s ceno; Avtocona d.o.o.

 

http://www.avtocona.si/

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.