Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


KoRx

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

V mesecu Januarju planiram nakup ''nove'' Mazde 6, do sedaj sem (pribli?no leto in pol) imel Mazdo 6 2005 (100kW / 136 KM) in sem bil izredno zadovoljen z njo, po pribli?no 40 000Km ki sem jih naredil z njo je delala fantasti?no. No sedaj sem se jo odlo?il prodati ker potrebujem karavana in ?elim kupiti novo mazdo in sicer sem se ogrel za Mazdo 6 185 GTA ali CD180 Luxury, letnik od 2009 ali 2010. 

 

Zanimajo me vase izku?nje, koliko je vredno od?teti za tak avto in kaj lahko pri?akujem. 

 

Ogledoval sem si ti dve... 

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9179822&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD180%20Luxury%20XE...

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9183195&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%202.2-BI-XENON-US...

 

Hvala za va?e odgovore...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa bencinarja...

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-6-sport-kombi-lpg-incl-1-jahr-vers-auf-motor-northeim/203490293.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&noec=1

Je ?e plin notri...

Al pa tale...

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-6-2-5-dynamic-ahk-bose-18zoll-garantie-bad-wimpfen/199809313.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2009-01-01&maxFirstRegistrationDate=2011-12-31&negativeFeatures=EXPORT&categories=EstateCar&noec=1

 

Mislim, da je ceneje vzdr?evanje bencinarja...glede na km...


Uvozniki kupijo tak?ne...

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mazda-6-2-2-cd-sport-tourer-luxury-185cv-beinasco-torino/200334187.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=16800&makeModelVariant1.modelId=7&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=300000&noec=1

pa jih prodajo z "magi?nimi" kilometri...

 

Na mobile so km realni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em dizel ker v?asih mese?no prevozim do 5.000 km in se mi nespla?a imeti bencinarja, in verjetno jih bom sedaj ?e ve? ker sedaj se bom na dopust po evropi odpravljal z avtom ni? ve? z letalom... Zato potrebijem dizel in zanesljiv avto....

 

Je res da trenutno na avto netu nisem se opazil GTA 165 ali GTA 185 slovenskega porekla... Ali so res tako redki v Sloveniji? 
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sej ce tko gledas bencinar predelan na plin ti isto zre kokr dizl sam da nimas pizdarij z DPFjem pa sobam pa turbinam pa telim pizdarijam. 2.0 bencinar 150 konjov je pa zame cisto dovolj mislm se ne more rect da je svoh kr leti :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em dizel ker v?asih mese?no prevozim do 5.000 km in se mi nespla?a imeti bencinarja, in verjetno jih bom sedaj ?e ve? ker sedaj se bom na dopust po evropi odpravljal z avtom ni? ve? z letalom... Zato potrebijem dizel in zanesljiv avto....

 

Je res da trenutno na avto netu nisem se opazil GTA 165 ali GTA 185 slovenskega porekla... Ali so res tako redki v Sloveniji? 

 

V SLO dvomim, da so kak?no tako hudo prodal... Svin?nik in papir v roke, pa ra?unico nardit...cena servisa, ?obe, filter... Ne navijam ne za bencinarja, ne za diesela...prej ni bilo podatka o kilometrih... ?e je mo?no, treba it sam avto iskat v tujino oziroma dobit ?loveka, ki uvozi avto po ?elji... V SLO imajo vsi magi?ne kilometre...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V SLO dvomim, da so kak?no tako hudo prodal... Svin?nik in papir v roke, pa ra?unico nardit...cena servisa, ?obe, filter... Ne navijam ne za bencinarja, ne za diesela...prej ni bilo podatka o kilometrih... ?e je mo?no, treba it sam avto iskat v tujino oziroma dobit ?loveka, ki uvozi avto po ?elji... V SLO imajo vsi magi?ne kilometre...

Ja to sem opazil da so kilometri kr prevec pravljicni za dolo?ene letnike in ?e posebaj za dizle, ni mi jasno da potem avto hi?e dajo garancijo do 12mesecev ? Je to neka marketin?ka poteza oz. verjetno imajo za to garancijo se dodatno 100 pogojev ipd. 

 

Glede na to da sem do sedaj imel mazdo6 sicer starejsi letnik da niso stroski servisov ipd, pri novejsih kaj prida vi?ji..

 

Hvala za nasvete, se bom malo pozanimal koliko stane uvoz vozila, bo vsaj bolj varno glede zgodovine vozila in bodo vsaj realni kilometri :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Garancijo dajo...?e je BP...?e pa kaj za?kripa je pa druga pesem... Poznam ?loveka, ki najde avto po ?elji...

 

http://www.trinet.si/index.php?catid=34:zakonodaja&id=49322:navodila-za-izraun-davka-na-motorna-vozila-dmv-leto-2011&option=com_content&view=article

 

Tole so pa stro?ki v SLO poleg homologacije in prevoza...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen

 

Vozim eno rednih slovenskih CD185 SPC GT, letnik 2009, kupljena lansko leto s prevo?enimi realnimi 60.000 km. Delam nekje 3-4000 km mese?no, ve?inoma po AC in imam trenutno realno porabo (ne po BC) cca. 6.2l/100 km. BC ka?e 5,6... :)

 

Cena tiste rde?e se mi mogo?e zdi malce pretirana. Samo za ilustracijo...za mojo sem v za?etku 2014 od?tel 13.000? (firmi, ne fizi?ni osebi), s tem da je bil tudi narejen servis na 60.000.

 

?e te pa ?e kaj zanima, pa kr na dan z vpra?anji.

 

P.S. Zakaj jih tak?nih ni na avtonetu? Mojo sem kupil ?e preden je bila poslikana za avto.net... :)

Popravljeno od SoulMan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to sem opazil da so kilometri kr prevec pravljicni za dolo?ene letnike in ?e posebaj za dizle, ni mi jasno da potem avto hi?e dajo garancijo do 12mesecev ? Je to neka marketin?ka poteza oz. verjetno imajo za to garancijo se dodatno 100 pogojev ipd. 

 

Glede na to da sem do sedaj imel mazdo6 sicer starejsi letnik da niso stroski servisov ipd, pri novejsih kaj prida vi?ji..

 

Hvala za nasvete, se bom malo pozanimal koliko stane uvoz vozila, bo vsaj bolj varno glede zgodovine vozila in bodo vsaj realni kilometri :)

avto mor? sam uvozt druga?e nima smisla. Razni uvozniki po naro?ilu ??itijo doma? trg in ho?ejo npr za pasata okoli letnika 2012 2 jurja in ve?. Najla?e je stra?iti ljudi, kar na?i prodajalci po?nejo. Tisti ki pa zna ?ez planke pogledat bo sam sko?il gor, ko?ta te vo?nja + pla?ilo DMV v sloveniji, ki pa je pri euro 5 in pod 130 gramov izpusta sme?no nizek (okoli 300? na avto ki stane okol 17 k) Drugih stro?pkov nima? razen ?e 100? na amzsju - identifikacija vozila. Nem?ki handlerji ti morajo z zakonom napisat stanje km na vozilu za ?emer morjo tudi stati in je ztadeva druga?na kot pri nas k kon?ni kupec fakture ne vidi noter je pa napisano 3x ve? km in 3x ni?ja cena. Potem so pa kao vsi vra?ilo leasinga. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal si bom sposodil temo, ker tudi sam kopujem Mazdo 6, kopujem bencinarja 2.0 letnik od 2007 dalje do nekje 9000e, me zanima, ?e kdo pozna slede?e vozilo.

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9193250&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.0i%20sport

 

Pozna kdo ta avto, mogo?e zgodovino?

 

Kako je z spoilrjem je orginal od Mazde?

 

Kaj moram bit pozoren pri ogledu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni,

 

Malo sem bil slu?beno odsoten in vidim da ste poslali kar nekaj koristnih informacij, hvala. 

 

Na slovenskem trgu sem opazil da je ve?ina avtomobilov uvo?enih z pravlji?nimi kilometri katerim seveda ne zaupam, pa vseeno ali obstaja kak?na mo?nost da preveri? ?e ti je nekdo prevrtel ?tevec nazaj?

 

Sedaj pa ?e eno vpra?anje... Ali kdo pozna ta avto? 

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9231889&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD129%20TE%20Plus.%20...

 

Hvala za odgovore. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prva opcija je preverjanje elektronske servisne knji?ice. Zapi?e?/poslika? si VIN doti?ne Mazde in se z njim odpravi? na poobla??en servis, kjer v ve?ini primerov z veseljem preverijo, ali je avtomobil kdaj videl uradne servise. To je ?e lahko en pokazatelj realnosti kilometrov. Celo nekatere italijanske Mazde so bile po mojih izku?njah dokaj redno servisirane na poobla??encu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Malo sem bil slu?beno odsoten in vidim da ste poslali kar nekaj koristnih informacij, hvala. 

 

Na slovenskem trgu sem opazil da je ve?ina avtomobilov uvo?enih z pravlji?nimi kilometri katerim seveda ne zaupam, pa vseeno ali obstaja kak?na mo?nost da preveri? ?e ti je nekdo prevrtel ?tevec nazaj?

 

Sedaj pa ?e eno vpra?anje... Ali kdo pozna ta avto? 

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9231889&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD129%20TE%20Plus.%20...

 

Hvala za odgovore. 

Vsaj 5 let stara mazda bi moalas imeti prve tri leta (garancija) vpise v DSK, preveri? na kateremkoli servisu. Tudi ?e je starej?a pa nima zapisov potem ve? (?e so ga vozili na nepoobla??eni servis) se vidi letni trend kmjev, in nekako predvideva? ali so realni ali ne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni,

 

po dolgem ?asu imam ponovno ?as za pregled ponudb na avto.net-u in se opazil tole:

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9454433&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD140%20GT

 

Zanima me kje lahko preverim ?tevilko ?asije? Mogo?e obstaja kak?na internetna stran ali moram iti na poobla??en servis?

 

Hvala za odgovore. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na FB strani imajo naveden tole povezavo, ki pa ne deluje >> http://www.mazda.si/owning_mazda/preverite-poreklo-vozila/

 

Mazda_Slovenija-20150309-110120.jpg

 

Najbolje, ce jih kontaktiras preko FBja ali pa na info@mazda.si ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da se da tukaj nekaj stvari pogledat... KLIK

 

Tukaj potrebujes stevilko prometnega dovoljenja in stevilko registrske tablice... Vidis pa samo podatke o vozilu, kje je zavarovano in koliko lastnikov je bilo (odkar je v Sloveniji) ... Ne vidis pa nicesar o tistem, kar je verjetno najbolj zanimivo... to je servisna zgodovina ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za vse informacije

 

Sem kontaktiral navedene kontakte sedaj bom po?akal na odgovor. 

 

Imam ?e eno vpra?anje ali imajo Mazde 6 2.0 letnik 2008 tudi verigo ali imajo to le tiste ki imajo motor 2.2? 

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za vse informacije

 

Sem kontaktiral navedene kontakte sedaj bom po?akal na odgovor. 

 

Imam ?e eno vpra?anje ali imajo Mazde 6 2.0 letnik 2008 tudi verigo ali imajo to le tiste ki imajo motor 2.2? 

 

Hvala.

 

Verigo imajo samo 2.2 diesli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

?e enkrat hvala za koristne informacije, na e-maile katere ste mi posredovali so se takoj odzvani in mi odsvetovali avtomobil ker je uvo?en iz Italije in zadnji sledljiv servis je bil narejen  6.6.2011 pri 80.000km. 

 

Vidim da je na avto.net kar veliko Mazd z motorjem 2.0 pa ?eprav so nekateri letniki avtomobilov celo 2009 ali 2010.

 

Konec tega tedna resno stopim v akcijo za nakup avtomobila in me zanima kateri motor je bolj priporo?ljiv 2.0 ali 2.2 oz. ali je sploh pomembno kateri motor vzamem?

 

Koliko pribli?no stane veliki servis (motor 2.0)?

 

Ali so kak?ne pogoste napake kar bi lahko pri?akoval? 

 

Spodaj so navedeni kandidati:

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9476836&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD140%20GTA

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9303121&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD140%20GTA

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9352297&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%20CD140%20GT%20Navi

 

Hvala. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Veliki servis za sestico (2002 - 2010) pride na pooblascenem servisu 740? >> http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/veliki-servis/ 

 

Menda je bolje vzeti tako z 2.2 motorjem ... Jaz sem imel prejsnjo (2008, CD 2.0 140) ... pa nisem imel nobenih problemov... Edino naslednji lastnik je imel kmalu po nakupu problem z DPFjem... vendar je pa to ocitno odvisno od rezima in stila voznje ... Meni se v casu mojega lastnistva (5 let) ni nikoli prizgala lucka za DPF ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi je cena kar povpre?na, no vidim da ni potem nekih velikih problem glede letnika ki so od 2008-2010 saj so meni osebno lep?i z to masko. 

Letno naredim kar veliko kilometrov, celo tam do 30 000 - 40 000km zato rabim zanesljiv avto, to je bil edini razlog da sem se spogledoval z motorjem 2.2 ki ima verigo, samo mislim da ni nikakr?nih problemov tudi ?e je notri ?e star izku?en motor 2.0 z jermenom.

 

Mogo?e pribli?no ve? koliko stane menjava DPF-ja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjava DPF pride neka grozljiva cifra, ?e se ne motim kar okrog 2000 ali celo 3000?, zato ga namesto menjave nekateri raj?i ...  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.