Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pa pomoje bo res najbolje najprej preveriti, ce je res ABS senzor tisti, ki je fu? ... lahko je verjetno tudi kaj drugega ... mogoce samo kaksen slab spoj ali pretrgan kabel ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sva imela s kolegom avto na dvigalki, kolo dol, preverila ?ico in spoje - konektorje od senzorja do ?katle zraven motorja, naredila test z ra?unalnikom...pa pri?la do ugotovitve, da je senzor fu?... Danes kolega zvedel, da je na mazdi original 81?...sam nisem ni? preverjal... Konec tedna bo avto saniran... Ne vem pa, zakaj je odpovedal senzor...to se mi ?e na nobenem avtu ni naredilo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na Google naj bi zgledal nakako takole

 

1PC-PACKAGE-MAZDA-6-ABS-Sensor-Anti-Lock

 

Je pa res, ?e je rjavina okrog njega (verjetno da je) ga je te?ko celega ven dobit. S kolegom sva ga (pri ?kodi) morala z izvija?em izbit po ko??kih ven. Ni slo druga?. Okrog je malo kovine ki prirjavi, ostalo pa plastika ki se zlomi pri demonta?i.

 

Ampak upajmo na najbolj?e - saj se gre za Mazdo ;)

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Besede kolega so bile..."tole se bo utrgal..." ko je hotu od?raufat senzor dol... Pol je pa ?e reku, da se cel ?e ni ven dubu...senzor.. Mislim, da kolega ve, kaj dela...mu zaupam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ga...senzor zamenjan...lu?ke ugasnile...ni glih tak, kot na sliki zgoraj...avto spet BP... Stro?ek minimalen...senzor 84?...z delom je bilo pa 100?...tako da sem zadovoljen z rezultatom... :ouje::notworth::party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Menjal na mazdi 6 pred cca 2 leti. Cena senzorja je bila Nem?kega 75 eur , ?e? da je originalen.

Cena zamenjave pa 50 eur. To je bilo 50 eur. vr?enih skozi okno, ko vidi? kako enostavno ga je zamenjati.

 

 

Uro?

Meni je delo ra?unal 15 ?...to zajema prvi obisk - priklop na ra?unalnik in ugotovitev napake...drugi obisk - avto na dvigalo, kolo in plastika pod blatnikom dol in pregled mo?ne mehanske po?kodbe od kolesa do "?katlice" pri motorju, priklopa na ra?unalnik in ugotovitve, da je res senzor fu?...nabava senzorja...tretji obisk - avto na dvigalo, kolo dol, izvrtanje senzorja ven...menjava...priklop na ra?unalnik...

V glavnem, tudi 50? je bilo delo vredno...na mazdi je bila nazadnje, ko sem pred 2 leti bil tam, ura 55?...bi me ta senzor minimalno 250? pri?el...

Marsikaj je nekomu ma?ji ka?elj kaj naredit, ?e ima prostor, orodje in je tega "foha"...?e se pa kaj zalomi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

www.ebay.de

 

izvoli link do ebaya pa si sam poi??i kak?nega i??e?...

doma?e naloge pa namesto tebe ne bom delal ;)

Saj ni treba...sam pa ne znam tam iskat in klikat...

slika je lahko simboli?na.

Ja, lahko je, lahko pa ni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.