Skoči na vsebino

nakup mazde 6 2015


airpir

Priporočeno sporočilo

Sej si tud sam kr precej pomagam z ro?nim pretikanjem... jebat ga, ne morem in ne morem se navadit na DSG logiko sploh v teh primerih, zavitih cest in veliko zaviranja in pospe?evanja. Hvala bogu, da je vsaj ro?no mo?no. :prstgor:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pa sem mnenja, da dokler bodo avtomatiki reagirali na situacijo ne pa jo tudi predvideli ( npr preko GPS), bodo ro?ni  v prednosti. To velja samo v smislu bolj dinami?ne vo?nje - oz u?itka v vo?nji..., za eno povpre?no preva?anje od a do b pa je ve?ina avtomatikov ?e sedaj v prednosti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam pa sem mnenja, da dokler bodo avtomatiki reagirali na situacijo ne pa jo tudi predvideli ( npr preko GPS), bodo ro?ni  v prednosti. To velja samo v smislu bolj dinami?ne vo?nje - oz u?itka v vo?nji..., za eno povpre?no preva?anje od a do b pa je ve?ina avtomatikov ?e sedaj v prednosti. 

sva ?e dva, ker imam isto mnenje.... pa ne da je DSG ali automatic slab, dale? od tega samo se vidi, da ne "vidi" na cesto in ne zna ocenit situacije ter se ji prilagodit. Ko bo to enkrat urejeno pa res ne bo ve? nobenega plusa ve? pri ro?nem menjlaniku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pod "dinami?no vo?njo" razume? tudi izklop ESP-ja, da ti pusti avto postavljati po?ez, se strinjam, dokler se pa dinami?no vozi z vklju?enim EPS-jem je tudi avtomatik dovolj. Ro?ni ima prednost ko gre za zaviranje z motorjem pred ovinkom in prej za?ne pospe?evati.

 

Sam nisem sposoben menjati tako hitro kot samodejni menjalnik, sploh pa si z ro?nim pri pospe?evanjih nikoli nisem upal tako visoko zavrteti motorja, kot to naredi samodejni menjalnik, ki gre do rde?ega polja.


sva ?e dva, ker imam isto mnenje.... pa ne da je DSG ali automatic slab, dale? od tega samo se vidi, da ne "vidi" na cesto in ne zna ocenit situacije ter se ji prilagodit. Ko bo to enkrat urejeno pa res ne bo ve? nobenega plusa ve? pri ro?nem menjlaniku.

BMW 7 in Rolls-Royce (ista hi?a) imata samodejni menjalnik ?e povezan z GPS-jem oz. navigacijo, tako da prestavita navzdol pred klancem, ostrim ovinkom in podobno.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej VAG-ov DSG po?ne to?no to - prestavlja tako, da se skoz vozi? nekje na 1200 obratih in ?e g anikoli ne zahodi? pol dejansko te?ko vidi? 2500 obratov pa ?e to verjetno le na AC, ?e si upa? it nad 130km/h.

Imam TDI (zakon) in DSG. Dokupil izbiro voznega profila (3je na?ini). "Eco mode" ni ?e nikoli videl (in verjetno ne bo), vozim ga v "Normal mode" in pri tem ma?ina redno vidi 2500vrtljajev, ker pri penzionisti?ni vo?nji pri teh vrtljajih ?alta navzgor. Kadar zahodim za prehitevanje ma?ina redno vidi 4000vrtljajev. V "sport mode" ?e nisem preizkusil ker avto ?e nima 1000 km. 

 

Je pa potrebno poudarit, da ima tabornik opazno kraj?i menjalnik kot civilen ?kodilak, in ?e nebi imel DSG-ja bi imel, npr pri prehitevanjih, kar precej dela s prestavljanjem. Kdaj ?alta se ga da tud  z gasom malenkost prepri?at. Se ga mora? pa navadit.   

 

Boss, moje mnenje je, da bi ti bil ti z DSG-jem bolj prijatelj, ?e bi imel avto ugodnej?e razmerje med konji in kilogrami. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kadar zahodim za prehitevanje ma?ina redno vidi 4000vrtljajev. V "sport mode" ?e nisem preizkusil ker avto ?e nima 1000 km

 

Tega ne razumem najbolje...no?e? ga preizku?at v S, ker ?e avtomobil nima 1000km za seboj (OK, razumljivo), ampak kljub temu ma?ina redno vidi 4k vrtiljajev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ve?, kak?en je stro?ek prisilne regeneracije na servisu, v kolikor jo je potrebno izvesti?

 

V praksi regeneracije ne opazi?; zgodi se samodejno med vo?njo, ko so za to izpolnjeni pogoji. Opazi? jo lahko samo, ?e opazuje? trenutno porabo, ki se v tistem ?asu dvigne za 2l/100km.

?e se zaradi na?ina vo?nje regeneracija kljub ve? poskusom ne more izvesti (veliko kratkih "hladnih" vo?enj; ali pa vo?nja na "?tand gasu" - privo??ite dizlu vsake toliko 3000+ obratov...), elektronika presodi, da se je DPF ?e preve? zapacal, da bi bila samodejna regeneracija uspe?na. V tem primeru avto voznika opozori, da bo potrebno zapeljati na servis, kjer izvedejo prisilno regeneracijo.

 

Kdor je "prepameten" in opozorilo ignorira ima te?ave; potem se odstranjuje DPF filter in po?nejo podobno okolju neprijazne svinjarije (ki so pri nas na ?alost nekaznovane).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pod "dinami?no vo?njo" razume? tudi izklop ESP-ja, da ti pusti avto postavljati po?ez, se strinjam, dokler se pa dinami?no vozi z vklju?enim EPS-jem je tudi avtomatik dovolj. Ro?ni ima prednost ko gre za zaviranje z motorjem pred ovinkom in prej za?ne pospe?evati.

 

Sam nisem sposoben menjati tako hitro kot samodejni menjalnik, sploh pa si z ro?nim pri pospe?evanjih nikoli nisem upal tako visoko zavrteti motorja, kot to naredi samodejni menjalnik, ki gre do rde?ega polja.

BMW 7 in Rolls-Royce (ista hi?a) imata samodejni menjalnik ?e povezan z GPS-jem oz. navigacijo, tako da prestavita navzdol pred klancem, ostrim ovinkom in podobno.

recimo  primer iz prakse, v mislih imam dinami?no vo?njo z vkloplj. esp brez po?ez ( ne predstavlajm si tega z zafiro:)), recimo zaporedje ovinkov ( bolj zaprtih) in ?eli? v 3 ali 4 pri 2000 pohoditi do konca, v avto. na?inu ti rukne 1 ali dve ni?je in ko spusti? gas pred naslednjim ovinkom ti menja dve ali tri vi?je ( to lahko delno korigira? z ro?nim prestavljanjem, samo pri mojem me moti zamik...). ?e bi to isto odpeljal z ro?nim, pa bi recimo na 2000 dal ga do konca v isti brzini in do recimo 4500 in do naslednjega ovinka sploh ni menjavanja oz. ob zaviranju mogo?e 1 ni?je...skratka avtomatik prestavlja non stop, tudi ko ni potrebno. Je pa res, da je moj avtomatik bistveno bolj ob?utljiv kot mazdin.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega ne razumem najbolje...no?e? ga preizku?at v S, ker ?e avtomobil nima 1000km za seboj (OK, razumljivo), ampak kljub temu ma?ina redno vidi 4k vrtiljajev...

Redno ne pomeni da dela stalno na 4000. Moji umirjenosti navklub se zgodi, da dohitim koga ?e bolj umirjenega. V ni?jih prestavah gre tud do 4000 ?e zahodi? do konca, v vi?jih pa do 3500, brez sport mode. In ?e je samo za trenutek v tak?nih vrtljajih, ma?ine ne bo hudi? vzel tud ?e ?e ni ulaufana - slabo bi bilo ?e bi jo na avtocesti konstantno teral do konca. Sicer mi je ravno to jutro ?tevec pre?el iz 3mestne na 4mestno cifro.

 

Slabost avtomatikov so zagotovo ovinki in nesposobnost predvidevanja prihodnosti, pa ?altanje sred ovinka ko si na meji da gre? v graben... Glih za na dirkali??a ta stvar pomoje da ni.  Po drugi strani pa ?e te situacija ujame zaspanega in nepripravljenega, in ugotovi? da bi rabil na hitro pospe?it, nakar ugotovi? da bi za to moral ?altat navzdol...Vsaj DSG to opravi precej hitreje kot bi to naredu na roke.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ekola, danes stestiral 150 z ro?nim. Prvo ?ok, dobesedno. Na ?tartu ( v lj) resetiram potovalni ra?unalnik ( povpr. je kazal 8,4) in po cca 30 km vo?nje 90% avtoceste 120-150/h ( med trojanskimi tuneli po omejitvah) je kazal povpre?no porabo 9 !!! Prepri?an sem bil da je nekaj v kur... . Potem je sledilo cca 70 km navadne ceste in ?e 20 AC ( do Mozirja in nato nazaj do Morav?), na koncu je bila poraba po BC 5,8!!!. Vozil sem traso katero dostikrat prevozim in to v istem tempu.Ne vem ali je v prvih 20 min ?e ra?unal porabo po predhodnemu uporabniku ali kaj. Torej na koncu poraba v skladu s pri?akovanji.

 

Tudi pi? vetra ( ker sem prvo testiran na primorskem je ?isto mo?no da je bilo kaj burje) in izolacija kolotekov se mi je tokrat zdelo prakti?no na enakem nivoju kot v zafiri ( res pa je da imam na zafiri zimske gume). Torej avto kot se ?ika. To kar me je skrbelo, je pa zelo ok, namre? v vseh brzinah lahko vozi? na tudi 1000 ( recimo v 6 lahko prevozi? cestninske cca 70 in nato avto lepo zvezno pospe?i, rondoje v 3....), menjava? lahko recimo 4 v 6, 5 v 3 .... Menjalnik je kot iz pravljice. 

 

?e to sem opazil, pri mojem polo?aju za volanom na Hud displeju sploh ne vidim ?tevilk ( gledam previsoko, glavo moram sklonit da jih opazim) ampak samo prazen displej, ali je ta displej zmeraj v enakem polo?aju ali se lahko njegov kot spreminja? Namre? v tem polo?aju kot je bil, je zame popolnoma neuporaben, v bistvu samo mote?. 

 

Edina dilema je ?e prostor. Moram ?e prespati, kajti dodati moram cca 9000? ( ?ustva bi, glava nekako nebi) in dobim prakti?no enako zmogljiv avto, pribli?no enako udoben, le voznost mazde je bolj?a( ampak zafirina glede na zasnovo je tudi zelo ok) in manj prostoren avto. In z zafiro ni ni? narobe, dela kot urca.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

 

Edina dilema je ?e prostor. Moram ?e prespati, kajti dodati moram cca 9000? ( ?ustva bi, glava nekako nebi) in dobim prakti?no enako zmogljiv avto, pribli?no enako udoben, le voznost mazde je bolj?a( ampak zafirina glede na zasnovo je tudi zelo ok) in manj prostoren avto. In z zafiro ni ni? narobe, dela kot urca.....

Kaj pa lepota, a to tebi res ni? ne pomeni?!

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...

Edina dilema je ?e prostor. Moram ?e prespati, kajti dodati moram cca 9000? ( ?ustva bi, glava nekako nebi) in dobim prakti?no enako zmogljiv avto, pribli?no enako udoben, le voznost mazde je bolj?a( ampak zafirina glede na zasnovo je tudi zelo ok) in manj prostoren avto. In z zafiro ni ni? narobe, dela kot urca.....

Glede prostora je tako: ve? kot ga ima?, ve? (nepotrebnih) stvari vozi? s seboj. In je seveda stvar navade in/ali razvade. V prtlja?nik Mazde6 ne bo? spravil toliko stvari, kot v Zafiro, to je jasno. Lahko pa si omisli? primeren stre?ni kov?ek in ima? zadevo pokrito.

 

Imam kolega, ki je mu je bil pri dveh pred?olskih dekletih A4 z velikim kov?kom premajhen zato ima sedaj C8 - pa hodijo v apartmaje.

Jaz sem s pet?lansko dru?ino hodil kampirat v Mondeu in Cromi, seveda s kov?kom, pa nam ni ni? manjkalo (s tremi skoraj odraslimi otroki). Odvisno je ?esa si navajen in koliko si se pripravljen prilagoditi. Lani sem izbiral med Passatom in Mazdo6; ker mi prostor ni bil ve? zelo visoka prioriteta, je bila odlo?itev za Mazdo la?ja, kot bi bila sicer.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede prostora je tako: ve? kot ga ima?, ve? (nepotrebnih) stvari vozi? s seboj. In je seveda stvar navade in/ali razvade. V prtlja?nik Mazde6 ne bo? spravil toliko stvari, kot v Zafiro, to je jasno. Lahko pa si omisli? primeren stre?ni kov?ek in ima? zadevo pokrito.

 

Imam kolega, ki je mu je bil pri dveh pred?olskih dekletih A4 z velikim kov?kom premajhen zato ima sedaj C8 - pa hodijo v apartmaje.

Jaz sem s pet?lansko dru?ino hodil kampirat v Mondeu in Cromi, seveda s kov?kom, pa nam ni ni? manjkalo (s tremi skoraj odraslimi otroki). Odvisno je ?esa si navajen in koliko si se pripravljen prilagoditi. Lani sem izbiral med Passatom in Mazdo6; ker mi prostor ni bil ve? zelo visoka prioriteta, je bila odlo?itev za Mazdo la?ja, kot bi bila sicer.

glede lepote:

mazda mi je top v razredu in zafira v svojem, med seboj jih nima smisla primerjat... 

glede prostora,

kov?ek ?e imam, je pa res da mi ga na zafiri ni potrebno ve? uporabljati ( odpade ?umenje in ve?ja poraba ?e ga ima? dlje gor), je pa stvar taka:

1. 2 otroka ( k sre?ki smo se vozi?kov in podobnega re?li)

2. + pes boxer kateri ima doma narejen box ?ez cca 1/2 prtlja?nika, ima pa 7 let in te?ave tako da ne vem koliko ?asa bo ?e

3. + mama je invalid in ob?asno damo v avto ?e njeno hojco

4. kampiramo redno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha ha ha se en pacient z boxerjem in kompaktnim enoprostorcem s trugo na strehi.

 

I feel you (mazda 5 s trugo + 2 froca + cepec od psa) no pa zena sevede = pavsal v kempu

 

Iz kje pa si?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede lepote:

mazda mi je top v razredu in zafira v svojem, med seboj jih nima smisla primerjat... 

glede prostora,

kov?ek ?e imam, je pa res da mi ga na zafiri ni potrebno ve? uporabljati ( odpade ?umenje in ve?ja poraba ?e ga ima? dlje gor), je pa stvar taka:

1. 2 otroka ( k sre?ki smo se vozi?kov in podobnega re?li)

2. + pes boxer kateri ima doma narejen box ?ez cca 1/2 prtlja?nika, ima pa 7 let in te?ave tako da ne vem koliko ?asa bo ?e

3. + mama je invalid in ob?asno damo v avto ?e njeno hojco

4. kampiramo redno

Potem si navajen, da s prostorom ne razmetava?.

 

Sicer ne vem kak?ne prostorske mo?nosti ima? niti kako se tvoj kov?ek montira na avto, a pri meni je kov?ek gor samo takrat, kadar ga potrebujem. Tudi nosilci niso na avtu po nepotrebnem; prakti?no gredo gor in dol s kov?kom (uporabljam jih samo za kov?e, ne kolesarim ipd.)

 

?e nebi bilo psa, bi rekel da so pomisleki (ob uporabi kov?ka) odve?; tako pa ne vem. Jaz imam 4 kg "zverino", ki se vozi z nami v kabini.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

povr vsega ?e kolesarim:), do sedaj sem lahko specialko, dva froca in boxerja + bodo?o ?eno kar v zafiro strpal. sedaj pa ?e kar vsi ( ta mali v stol?ku ) kolesarimo in bom itak v vsakem primeru moral stre?ne uporabiti. Ko/?e bomo ?li kolesariti (  mogo?e1-2 krat letno kam za vikend)  pes seveda doma ostane.

Glede prostora se zavedam da bom z mazdo na slab?em, sam sem v dilemi ?e bo mi ?e dovolj...., v sem ostalem (razen na ra?unu) pa na bolj?em.....  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg truge sta se 2 kolesa seveda....:)

Imel mazdo 6 karavan 1, 2 in je bil prtljaznik spodoben, medtem ko pasji box iz teh dveh mazd sploh ni sel v mazdo 6 karavan 3.....

Zgolj zaradi manjsega prtljaznika je ta nova 6ka pri meni izgubila ta glavne pike....glih prejsnji petek 4.4 sem napopal sliko kako se vozmo k cgani....

Ampak zato je avto

http://www.mazda-si.net/topic/9128-kaj-ste-pa-danes-naredili-na-va?i-mazdi/page-121

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hud ima fiken delavni polo?aj, lahko pa premika? napis. S punco sva precej razlike v velikosti in nimava s tem ni? te?av. Pa? sva na?la neko vi?ino ki obema pa?e. Ko se ga navadi? ga i??e? v vsakem avtomobilu ki ga vozi?!  :D

no hvala na inf.. Katere podatke pa lahko spremlja? na hudu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.