Skoči na vsebino

Nova Mazda, laserski merilec in kazen ?


astor

Priporočeno sporočilo

Na tem forumu smo ?e ve?krat pisali o novih mazdah in da na laserskih merilnikih napi?e Eror. Tudi mene so ?e ve?krat zaustavili in mi iskali motilec radarjev (prvi? je bil policaj zelo nesramen, potem pa se je med policaji to ?e razvedelo in je bilo bolje). Na laser so me merili vsaj petkrat in vedno jim je napisalo eror. V?eraj pa ja bila zadeva tak?na.... policaj me meri in jaz se peljem mimo, ?ez cca 8 minut pa se policaj pripelje za menoj in mi spusti lu?ke. Jaz zapeljem za rob, on za menoj, pride do mene in jaz mu takoj povem da nimam motilca radarja. Frajer pa mi re?e da mu je prvi? napisalo eroro, ko pa ju poskusil ?e drugi? me je ujel???? Jaz seveda popizdim in mu re?em da je to nemogo?e, da sem se peljal po predpisih, da ?e se peljem ?e petkrat da mu bo vedno napisalo eror in da to ni izmeril mene. Da mi je izredno sumljivo zakaj me ni zaustavil takoj in se je zapeljal za menoj ?ele po nekaj minutah. Da jaz sumim da je izmeril kak drug avto in se iz "fav?ije" oziroma zlobe potem spravil na mene. Skratka imela sva pestro debato in jaz mu seveda nisem ?elel podpisati zapisnika. Napisal mi je hitrost 62km, zmerjeno na razdalji 50m, laserski merilec pa je bil seveda navadni, ro?ni, brez stojala, brez slike, brez nekega dokazila.... kazen 250EUR in 3 kazenske to?ke, ?e pla?am v parih dneh pa kazen polovi?na (125). Njihod dokaz da je meril mene je pri?anje drugega policaja ki je bil zraven. Skratka..... BRUKA. Ali ima kdo kak?nega prijatelja, ki pozna malo te zanke in ki zna napisati pameten ugovor, kajti tole mi je malo sme?no. Aja, pa ?e nekaj, predlagate ugovor ali raje pla?am in nimam problemov. Jaz se nagibam na ugovor ker mi tole vse skupaj res malo smrdi in sem 99% prepri?an, da ni izmeril mene. Seveda mi je na koncu zaradi moje "nesramnosti" dal tudi pihati in bilo je 0,0. Rekel sem mu samo, da naj bo sre?en da nisem pil, ker bi se lahko kon?alo tudi kaj druga?e (ne samo pri besedah). Res me zanima va?e mnenje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, tole je skrajno neugodno. U bistvu borba z vetrom al kako ?e. Pomoje bo? te?ko karkoli dokazal, razen ?e ma? jeklene ?ivce in denar. Upam, da sedaj ne bodo za?eli s takimi fintami, ?e? ?e mamo star laser, ki ne more zmeriti brzine, bomo pa na take fore ?li. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, ker je laser na Mazdah spredaj

 

 

Tanova FL sestica ima menda sistem za preprecitev trka SCBS, ki deluje na principu laserja, tudi zadaj... Samo pomoje je aktiven samo takrat, ko imas v rikvercu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne, ker je laser na Mazdah spredaj

 

Se pravi, da je (vsaj teoreti?no) policaj lahko izmeril hitrost, ko se je avto ?e odpeljal mimo in pohitel za njim. Tu bo pa presneto te?ko dokazovati, kdo je koliko vozil.

 

Nekdo (mislim da s tega foruma) mi je enkrat razlagal, da je imel na slu?benem avtu GPS sledenje, kjer se je lepo razbralo, kako hitro je kje vozil, potem pa dobil od policije, da so ga ulovili pri precej vi?ji hitrosti. Pa ni mogel ni? dokazati, ker je policist imel na sodi??u ve? veljave kot posnetek GPS sledenja. Tako da imam ob?utek, da bo bolje pla?ati in si pri?parati precej ?ivcev, kot pa se lotiti dokazovati, ker bo vedno imel prav policaj... ?eprav vem, da bi mu raje razbil glavo kot pa pla?al, pa ?e bi bilo treba 10?, ne pa 250...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Astor prav...pegula verjetno so te hoteli..dobit ,ker so te ?e ve?krat merili pa ni?.pa je to blo na istem mestu?tle nekaj ne ?tima...to so res grdo naredili .verjetno bolj?e da pla?a? v roku...ker z njimi je jeba..imajo zmeraj prav..he he malo se pozanimaj ?e..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tanova FL sestica ima menda sistem za preprecitev trka SCBS, ki deluje na principu laserja, tudi zadaj... Samo pomoje je aktiven samo takrat, ko imas v rikvercu ... 

 

imam FL sestico doma :)

SCBS-R deluje preko zadnjih parkirnih senzorjev ne laserja

 

evo video, kjer je razlaga

 

https://www.youtube.com/watch?v=2K5zFG2Vtww

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma pozanimaj se pri enemu ki se spozna na te zakone. Ne more priti za tabo policaj in ti molit v glavo koliko si peljal nekaj kilometrov nazaj, to lahko potem naredijo vsakemu.

 

Saj zato i??em nekoga ki vsaj malo ve kaj napisati v prito?bi. Z laserjem te v rit ne more merit, ?e pa bi me dobil spredaj bi me zaustavil takoj, ne pa potem da se je za mano pripeljal ?ez cca 8 do 10 minut. Skratka, vedno bolj se nagibam k temu da ne bom pla?al saj ne mislim po?reti te krivice. ?e koga poznate ki ima izku?nje s tak?nimi stvarmi mi prosim javite. HVALA

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Arag bi ti koristil v taken primeru, ker njihovi odvetniki so pa macki, ki ne gredo zejni preko vode!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor je meni znano laserska pi?tola meri samo takrat, ko se ji pribli?uje?; meri namre? odboj od avta in nazad do pi?tole.

Tukaj je zdej pere?a zadeva; jaz bi se res dobro pozanimal, kako je s temi kaznimi brez dokazila.

Ker po tej policijski logiki ti lahko prinese drugi dan domov kazen in ti re?e, da si vozil prehitro v Mariboru, ?eprav nisi zapustil recimo Kopra.

V vsakem primeru mora imeti nek dokaz ( pri fiksnih radarjih je to slika in km zdraven) pri  laserskih "pi?tolah" pa ti mora pokazati, da si bil res ti ta, ki so ga izmerili.

Mislim, da je za vsem skupaj bolj nemo?, ker jim vedno z*****? tiste njihove pi?tolce in v primeru novih mazd 6 streljajo slepe naboje(beri-error).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj se postavlja vpra?anje a se da dokazat, da so te ustavili ?ele 8-10min kasneje? Ker ?e je tako, se lahko obri?ejo pod nosom, ker ravno pri laserskih meritvah je izjema, da je potrebno kr?itelja takoj ustaviti in mu pokazati izmerjeno hitrost s pi?tole. Ker zraven ni posnetka niti drugega dokaza mora biti postopek strogo izveden po predpisih.

 

Omenjene zadeve so objavljene v uradnem listu 25/2002 in popravki v 90/2005

 

v ?lenu 10 pi?e namre? takole

 

? merjenje iz premikajo?ega se vozila z ro?nimi merilniki hitrosti ni dovoljeno, pri merjenju iz stoje?ega vozila pa ni dovoljeno merjenje skozi stekla vozila. Za dokazilo o pravilni dodelitvi merilnega rezultata kontroliranemu vozilu je treba hkrati uporabljati video sistem ali fotoaparat, ki je ?vrsto pritrjen na merilnik hitrosti, razen v primerih, ko je rezultat merjenja hitrosti mogo?e takoj po meritvi neposredno prikazati vozniku kontroliranega vozila; 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, ?e en razlog, da bi si namontiral uno kamerco z GPS merilnikom hitrosti. Ker ?e bi imel sam zabele?eno hitrost, oni bi pa trdili drugo, bi lahko kar odlo?no namenil svoje ?ivljenje za boj za resnico.

 

Enako pri tisti situaciji, ko so mi po skoraj enem letu poslali kazen za nepla?ano parkirnino, jaz sem pa na sre?o ?e imel listek (slu?ajno sem ga na?el (mislim, res so si dobr zmislili to, ker kdo bo na?el dokazilo po enem letu?...). Ne glede na to, so pa ?e vedno zahtevali pla?ilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je bil prispevek o teh varnostnih pripomo?kov je policaj povedal da na dolge razdalje napi?e Error, na bli?je pa izmeri hitrost! Torej je ?isto mo?no da ti je izmeril hitrost. Kot vidim je na 50 m, kar je zelo verjetno da te je res ujel. Najdi prispevek, mislim da je bil celo tu na forumu objavljen.

 

EDIT evo tu mislim da je bilo govora o tem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.