Skoči na vsebino

Menjava radia


Priporočeno sporočilo

Res je sam men muska skos konstantno na hard spila in se glasnost nic ne niza ali pa veca... ce pa komad zavrtim pa spreminjam na nizjo nastavitev sepravi na 2 je pa zvok ze bistveno nizji oz. Bolj potiho je use skupaj. Kar se pa zvoka tice je pa odlicen... volume imam max na 22 bass pa na +3 in je zvok odlicen pa se lepo se slisjo basi :). Med tem ko fotrova sestica druge generacije ima pri alc opcijo samo on pa off oz. Auto in je KATASTROFALNO usake 5min zvok niha, ker pac kalibrira z zunanjim hrupom. Se pa drgac neznam furat brez muske tako, da je vec ali manj vedno do konca naglas in je volume vedno isti pa je lahko dz ali sneg... nic je niha oz. Kalibrira

V glavnem da si zadovoljen...........za tiste res picajzlaste je bose v mazdi slab. Pa sem imel zadaj woofer in spredaj v CX-7. Ta spredaj je naredil ?e ogromno razliko a nizkih bassov ni dajal pri nizki glasnosti (ne diha kot je treba) medtem ko so visoki imeli preve? 'ostalega' na sebi - srednje in visoke).

Pravi sistem ima vsaj 13 zvo?nikov v vsaj treh nivojih po vi?ini, tam se picajzlarstvo za?ne (in izolacijo avta po?timano!!!)

Ko stalno omenja? base predvidevam da si unc unc tip samo da seka pa je zvok ok. ?istost glasa se i??e v visokih tonih.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo nekako "picajzlarstvo" in poslusanje glasbe v avtomobilo nekako ne gre skupaj... ali? :D Je prevec motecih dejavnikov, da bi lahko uzival ob glasbi ...  :mi pijemoo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo nekako "picajzlarstvo" in poslusanje glasbe v avtomobilo nekako ne gre skupaj... ali? :D Je prevec motecih dejavnikov, da bi lahko uzival ob glasbi ... :mi pijemoo:

Absolutno. Zato pa je izolacija tudi tako pomembna.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest res nevem kaj je tvoj problem da v vsaki temi isces konflikt alpa se neznas normalno obnasat. Punca je rekla da pogresa base in da se ji zdijo mazdini zvocniki presvoh jest sm pa sam reku da je tudi meni osebno muska zelo pomembna in da se mi zdi da so original zvocniki cisto dovolj saj se bass res lepo slis pa zvok je tudi vredu ce se seveda malo z nastavitvami poigras. ALC LEVEL imam pa vedno na 3 in mi nic ne niha glasnost pa se usak dan furam z musko okol in vrjem da bi opazil.

Tko, da nevem ce ze komentiras se usaj normalno obnasi... noben ni bil za nobeno stvar pametn ampak sm sam svoje mnenje izrazu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest res nevem kaj je tvoj problem da v vsaki temi isces konflikt alpa se neznas normalno obnasat. Punca je rekla da pogresa base in da se ji zdijo mazdini zvocniki presvoh jest sm pa sam reku da je tudi meni osebno muska zelo pomembna in da se mi zdi da so original zvocniki cisto dovolj saj se bass res lepo slis pa zvok je tudi vredu ce se seveda malo z nastavitvami poigras. ALC LEVEL imam pa vedno na 3 in mi nic ne niha glasnost pa se usak dan furam z musko okol in vrjem da bi opazil.

Tko, da nevem ce ze komentiras se usaj normalno obnasi... noben ni bil za nobeno stvar pametn ampak sm sam svoje mnenje izrazu.

Jaz vsaj normalno pisem in oprosti ce imamo tudi drugi svoja mnenja, saj smo se 'prefural' z musko ze v skoraj desetih mazdah.

 

Pa preberi si kaj so napisali Alex, Zmaj in drugi - iscejo konflikt al dajejo realno oceno? Alex je muskontar tudi 'picajzlast' na zvok med drugim.

 

Lp

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ga imas in ga lahko na normaln vljudn nacin poves ne pa da nam na tak nacin sporocas da nic ne fukas. Nevem kaj pol silis notr woofr pa nevem kaj se use ce je to za nasmrkance. Pa filozofiras o 16 sistemcih medtem, ko je povprasala samo po malo bolj izrazitem basu. Kokr kol ce ze neki komentiras/argumetiras se obnasi alpa sploh ne pis.

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bos razumel kaj sem ti napisal jaz in drugi se bova lahko pogovarjala. In ko bos ti razumel kaj ona sprasuje pa naprej.

 

Se enkrat se opravicujem ker sem si dovolil kritizirati mazdo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje, pa ne vem kam bi ga uvrstila... zanima me kak?ne so mo?nosti menjave radia, torej da gre original ven? Jasno mi je da ni kar tako enostaven postopek. Moti me le, da ga je menjat nemogo?e, imela bi radio na USB (in touch). Kak?ne so potem posledice potovalnega ra?.? Zanima me tudi, kak?ne so mo?nosti priklopa oja?evalca na original radio, ker bi imela bas v avtu. O tem nimam blage veze, ?e kdo kaj ve mogo?e?

20150728_170442.jpg

Nazaj k problematiki....

Dragana - imel sem enako problematiko v enakem avtu - radio je samonradio in navaden cd....zato je drek. Lahko se lahko resi delno kot je napisal uklopko, torej da dodas napravico za branje sd in usb. Delno zato ker si se vedno omejen, ne vidis komadov ko jih predvajas pa se usb moras urejati po pravilih. Na primer ti vidis samo aux ali track 1 na ekranu

Zvok je malo boljsi ker je vhodni gain boljsi a si se vedno omejena z radijem kot glavno enoto.

 

Sam sem kot v vseh mazdah dodal enoto z ekranom v predal. S tem dobis zeljeni touch screen s katerim lazje upravljas vse.

Dobis pa se cd/DVD, SD USB predvajalnik z izpisi komadov, random itd. Bluetooth prostorocno telefonijo in seveda navigacijo. Aux out imas in lahko priklopis Na primer kar direktno aktiven woofer, ni treba ojacevalca (je pa mozno). Original komande delajo

Opcijsko je se mozna rikverc kamera

Napravco lahko vidita v moji temi

Vse izgleda originalno

 

Mogoce bi bilo za vaju se najbolje maska ki jo je mazdaman omenil plus 2din univerzal radio s touch screen

Enako dela vse, le ceneje je in verjetno komande na volanu ne delajo, verjetno rabis se mazda na iso kabel konverter priklopni kabel (ni drag)

 

Glede BC, klime. Vse ostane pri obeh samo radio display kaze stalno NAVI ali pa AUX

 

Se vedno pa lahko priklopis ojacevalec na originalen radio in sicer mora imeti high input (enako za aktiven ojacevalec)

Ampak se vedno bo zgolj za radio in cd....

 

Aftermarket radiji imajo tudi boljsi frsterker in seveda equilizer

 

Tud za instalacijo ni problem se da hitro, in pomagat.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pubeci ne se pri?kat. Hvala vsem za ob?irne odgovore in trud. Pri pla?i se za?nem ukvarjat z muziko.. res nisem navajena navadnih orig. zvo?nikov. ?e pa so ?e bili pa je bil v kuferamu bas v vseh mojih avtih.

Mazdo sem si po tolikih nem?kih avtih za?elela nazaj in sem mislila, da bom lahko nekak "zgurala" z originalnimi zvo?niki pa mi ne uspeva. Torej, ko bo tako dale? pa vam javim kako in kaj in ?e verjetno zaprosim za kak nasvet!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pubeci ne se pri?kat. Hvala vsem za ob?irne odgovore in trud. Pri pla?i se za?nem ukvarjat z muziko.. res nisem navajena navadnih orig. zvo?nikov. ?e pa so ?e bili pa je bil v kuferamu bas v vseh mojih avtih.

Mazdo sem si po tolikih nem?kih avtih za?elela nazaj in sem mislila, da bom lahko nekak "zgurala" z originalnimi zvo?niki pa mi ne uspeva. Torej, ko bo tako dale? pa vam javim kako in kaj in ?e verjetno zaprosim za kak nasvet!

?e nima? bose ozvo?enja ima? ?e sre?o; zvo?nike v vratih zamenja? z lahkoto z kakimi kvalitetnimi 4 ohm, 16 cm mid-basi.(ground zero, rainbow,norve?ki seas ali kaj podobnega).Nato zamenja? visokotonce zgoraj pri ogledalu,tudi kvalitetni z kretnico in ne kondenzatorjem .Tukaj naredi? ?e ve?ji korak naprej na kvaliteti celotnega spektra glasbe.Ker dober bas je odvisen tudi od odli?nega srednjega in visokotonca, ki ga definira.Lahko montira? ?e ?tirikanalni oja?evalec(dva kanala spredaj levo-desno dva v bridge -mono za bas ali pa za dodatna bas zvo?nika zadaj, kot si omenila..Pika na i je pa menjava cele plo??e kot je ?e omenil mazdaman in noter kvaliteten aftermarket radio.

Pa ?e kabla?a nova ,izolacija vrat , kot je omenil jures in par malenkosti in je ?pica. Seveda, kot je sploh lahko  kvalitetno poslu?anje muzike v avtu.

Za nekatere je pa? kvaliteta zvoka to,da ska?e streha v luft in se trese zadnja tablica...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si imel kaj prilagojene nastavitve ali tiste, ki so tovarniske? Ker meni Bose povsem ustreza... tudi v sedanji sestici, kjer dejansko sploh ni vec posebej wooferja v prtljazniku ... 

 

Druga razlaga pa je, da si bolj "audiofil" ...  :rolleyes:

 

Razlika je tudi v tem, ali poslu?a? glasbo ali ton.

Naviti basi ne povzro?ijo ni? drugega kot kup grmenja. Ko sem prevzem moj avto, je imel base navite do konca - za mene popolnoma neuporabno.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlika je tudi v tem, ali poslu?a? glasbo ali ton.

Naviti basi ne povzro?ijo ni? drugega kot kup grmenja. Ko sem prevzem moj avto, je imel base navite do konca - za mene popolnoma neuporabno.

V tem je point cistega zvoka

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa enostavno v svoj gsm vtaknes slusalke in akcija.

 

Uporabnik Lepi ti bo pa povedal kaj se prav met musko v mazdi.....montiral pri ?gajnarju v btc zraven mazde denarja je bilo za cca 1000 lahko da se motim samo ko je zadevo zalavfal ti je postalo jasno zakaj toliko ?

 

Druga?e pa kot samsistem Bosse je dober le v mazdo so dali prepoceni serijo.:-P za poslusat pa je.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Poglej tukaj je bila pred 2 tednoma debata

http://www.mazda-si.net/topic/13146-menjava-radia

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tvoje sporocilo zdruzil s to temo... Zato link ne dela...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Naj si sposodim kar to temo,da ne bom odpiral brezveze nove. Kot prvo sem hotel z stro?kom 0? zrihtati AUX input na svojem radiu,ampak zgleda ta model tega ne podpira. Kot sem potem malo prebral,?e radio nima tipke "Media" ne dela.  :vskalo:

http://www.torontomazda3.ca/forum/showthread.php?63805-HOW-TO-AUXmod-for-free!

 

Se pravi bo treba iti v nakup Yatour in podobnih mp3 adapterjev....

A ta z linka bo delal na obvolanske komande,ali je preve? "cheep" ?  :lol:

http://www.ebay.de/itm/USB-SDHC-MAZDA-AUX-Adapter-MP3-CD-Wechsler-Mazda-2-3-BK-5-CR-6-GG-GY-GH-/191777836237?hash=item2ca6d98ccd:g:BvcAAOxyBvZTSq7G

 

ali pa mogo?e ta,ki je ?e mal cenej?i:

http://www.ebay.de/itm/USB-Aux-MP3-Adapter-Mazda-3-BK-5-6-GG-GY-GH-MX-5-NB-NC-SD-Interface-CD-Wechsler-/181923425088?hash=item2a5b7b2b40:g:SSgAAOSwu-BWO3FT

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Tudi jaz tuhtam, kako bi si re?il te?avo,da avtoradio nima USB vhoda. ?e dam vgraditi xCarlink imam ?e vedno (razmeroma) slab radio. ?e grem pa menjati komplet radio, si pa takoj na 300? :( Sam pol ?e bi menjal radio, ptem bi blo fajn podobno narediti z zvo?niki :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.