Skoči na vsebino

Suzuki in Wankel motor


Tadej7ad

Priporočeno sporočilo

In porabo, ter obrabo, oziroma kraj?o delovno dobo? Lepo pi?e, da so si kazali prste, kolikokrat so menjali motor. :D
Sicer super mo?na in lahka motorka z wanklom bi kar bila. Ampak koliko ?asa. Stare Stihlarce in Husqvarne so pri hi?i ?e ohoho let brez te?av. Z wanklom bi pa zdr?ale koliko ?asa?  

Saj je nekaj ?asa ve? znamk uporabljalo wanklov motor. Motorji (Suzuki, Norton) kot avtomobili (NSU, pa neke ruske zadeve celo). Ampak na koncu je le ?e Mazda se trudila okoli njega. Ampak Mazda ima vedno nek svoj pristop. V 90ih V6, milerjev cikel, wankel motor, zdaj spet "??ijejo proti vetru" in se no?ejo iti downsizing.. Ne vem no, po eni strani zanimivo, po drugi strani pa so vsi ti pristopi kratkoro?ni, le za generacijo vozil ali dve. ?e mene vpra?ate so bili najbli?je temu kar je sedaj "in" z Mazdo 323 GT-X, GT-R, 1,6 in 1,8 turbo, nekaj kar je danes zelo popularno. No pa njihov pristop laj?anja vozil je tudi spo?tovanja vreden. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stare ?tilarce in Skuzkvarne, pa tudi moja ?onseredka so pri hi?ah precej let. Moja ?onseredka je letnik 1987, pa imam ob?utek, da se je ?ele dobro ulaufala. Ampak jaz sem amater, ki letno naredi 30 - 50 prostorninskih metrov kurjave... In pre?ivim tistih nekaj dni dr?at v rokah 7 kg te?ko motorko. Poklicni gozdarji pa gledajo tudi na te?o. In pri enaki mo?i bi bila Wanklova vsaj nekaj kg la?ja. ?e jo mora? cel dan prena?ati na rokah po gozdu, je to zelo pomembno. In v enem letu jo en poklicni gozdar toliko zdela, da je itak za zamenjat...

 

In ne mi zdaj da motorka tehta 4 kg, ker to so sodobne "vrtnarske", mogo?e celo enoro?ne, motorke. Jaz pa govorim o ru?ilnih motorkah, ki imajo me? vsaj 45 cm ali ve?... In tiste stare iz prej?njega tiso?letja so bile kar tolste...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj jaz imam tudi take v mislih. Z unimi vrtnarskimi pa? ne gremo v hosto sekat, so samo za ob?agovati veje. Imamo pa tudi eno ?onserko kot si napisal ja. Te?ka k da je iz svinca ampak za ekstreme je pa zakon. Smo samo lani zaradi ?ledoloma in letos zaradi lubadarja posekali toliko, da bi pomoje kaka wanklarco ?e menjali. ?e bi nanje gledal kot profi, potro?en material. Mogo?e bi pa ?lo tako ja, da se jo pa? menja ve?krat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.