Skoči na vsebino

Mazda 6 2.0. bencin


fireman25

Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem, bil sem lastnik Mazde 6 2006 letnik 2.0, 143CD in po vskaem servisu oziroma vsakih 20.000km sem moral avto peljati na servis kjer so resetirali ?tevec servisnega intervala ter nastavljali ?e ?obe in potrebne stvari. Sedaj pa sem kupil bencinarco 2.0. TE + in me zanima, ?e je za resetiranje ?tevca servisnega intervala kak?na bli?njica al spet servis???

 

lp, Uro?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole je moja prej?nja Mazdica, ?e jo bo kdo kupoval so ji prevrteli 8000km nazaj! http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=10386799&show=1  aja, pa servisne knjige tut ni, so pa ra?uni, ker sem servise delal sam!

Slike nove lepotice pa prilepim konec tedna.

 

Lp, Uro?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tisto z oglasa k je ?e predelana na LPG

Se vidimo na Verov?kovi, na tankali??u LPG-ja.  :D

 

P.S. Za 8000km pa je prov hecno, ?e so se lotili prirejat stanje prevo?enih na ?tevcu.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, tisto belo karavan. Kolik?na je pa bila kon?na cena?

 

Me pa zanima, ?e ima smisel tak avto predelat na plin, ker ?e mal pazi? ma? lahk komot pod 8l porabo?

Freak, jaz kot dolgoletni LPG uporabnik vedno izpostavim 3 postavke oz. spremenljivke, ko gre debata o smotrnosti predelave na LPG.

- koliko letno prevozi?

- koliko ?asa naj bi bilo vozilo ?e pri hi?i oz. koliko km-jev

- kolik?na je potro?nja goriva (zdaj/potem) in kdaj se investicija povrne

 

*ni odve? poudariti, da LPG sistem v vozilu nikakor ni zabetoniran vanj in se ga v cca. enem delovniku prestavi v drugega (?e govorimo o 4-valjnih vozilih), prenos pa stane ponavadi okrog 400?. No in s tem se matemati?ni izra?un spet nekoliko zakomplicira oz. gre v plus predelavi na LPG in var?evanju po njej.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa vem, avto bi mogu ?e kr fajn pokurit, da se ta kolobocija spla?a? 400 evrov ni tok malo.

 

Sent from my A510 using Tapatalk

A dava podatke na papir? :)

 

(recimo moja trenutna 2.5 V6, pa da govorimo zelo na "okroglo", da privar?ujem na 100km samo 4?, je to v 1000km 40?, v 10000 pa ?e 400. V dobrih dveh mescih sem jih prevozil recimo 7.000.  :zvizga:

 

je pa 400 drobi? napram stro?ku ?e ene vgradnje, komaj cca. 1/3 zneska 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z mojo 10,5 l porabe in mojim stilom voznje sem v enem letu imel LPG instalacijo povrnjeno pa 300e sm biu v plusu (imam vse racune spravljene)  :) tko, da you do the math kok se splaca.Sploh pa zej k je lpg se bolj pocen k ucash je biu 0,81 pa tud do 0,88?. Za predelavo sem dau pa 750e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa ?e raj kr ?e predelanga kupi? :) Trenutno mam tri pri hi?i in vsi so bli zaplinjeni ?e pri prej?nih lastnikih, se je pa treba obvezno pozanimat kje in kako je blo to narejeno...

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letno naredim okrog 30000 km, po mojih izra?unih naj bi letno prihranil 700? napram prej?nji Mazdi 6. Kon?na cena je pa bila 10300 ?.

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No evo, pa sem tudi jaz danes zaaral svojo mazdo :)

Gre se za tale avto http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10383792&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.0i%20TE%20Plus%20-%201.%20lastnik

Sicer sem iskal enoprostorca oz karavana, ampak ko sem ?el tole ?estico pogledat mi ni dala miru :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No evo, pa sem tudi jaz danes zaaral svojo mazdo :)

Gre se za tale avto http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10383792&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.0i%20TE%20Plus%20-%201.%20lastnik

Sicer sem iskal enoprostorca oz karavana, ampak ko sem ?el tole ?estico pogledat mi ni dala miru :)

?estitke in kmalu sre?no vo?njo!  :ouje:  :zoom-zoom:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No evo, pa sem tudi jaz danes zaaral svojo mazdo :)

Gre se za tale avto http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10383792&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%202.0i%20TE%20Plus%20-%201.%20lastnik

Sicer sem iskal enoprostorca oz karavana, ampak ko sem ?el tole ?estico pogledat mi ni dala miru :)

Ej...?estitke lepa Mazdurina benz.2,0.naj ti dobro slu?i...lp:-):-):-):-)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala hvala :)
Avto grem iskat jutri, potem pa vidim kako naprej. Kar se porabe ti?e, bom najprej videl kako se bo obnesla v praksi. Sem bral test od avto magazina ( http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/mazda6-20i-te-plus/ ) In me je precej zaskrbelo kaj in kako. Lastnik ima trenutno porabo 8l (kratka mestna vo?nja). Je pa reku,da ga je na relaciji spravil tudi na 6.7l/100km. Tak,da bom najprej malce eksperimentiral potem se bom pa odlo?al za naprej.

Upam,da nisem zamo?il, ker nisem uzel dizla, glede na to da dnevno delam 80km :)


Sem pa avto preveril na servisu in ima vse servise redno delane. Oz je bil servisiran vsako leto, ker kilometrov ni bilo toliko narejenih. Me je pa zmotilo to,da je voznikov sede? malce "razmajan"  tako,da moram malce pogledat ?e se da kaj naredit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.