Skoči na vsebino

Ropot na podvozju


Priporočeno sporočilo

Da ?e vas vpra?am, ?e ima mogo?e kdo kak?no idejo. ?e dalj ?asa se mi po kakih ve?ih zaporednih luknjah, ali pa makedami, pojavlja nek ropot na desni strani spredaj, vsaj mislim da je spredaj. V?asih ne ve?, ker se ta zvok tako prena?a. Je pa sigurno desna stran, ker ?e z levo vozim recimo po bankini ali pa po razdrapani cesti tega zvoka ni.

 

Naslednja zanimivost je ta, da ?e zraven sedi ?ena oz. kak drug sovoznik, tega zvoka ni. Se pravi je neka povezava z obremenitvijo. 

 

?ez le?e?e policaje gre bp, tudi kake ve?je luknje niso problem. Problem je samo, ko je nek niz enih grbin, v?asih je dovolj ?e da je csta malce razpokana, ali pa ?e so kake posu?ene flike oz. ostanki zemlje ne cesti. 

 

Skratka, ne najdem vzroka. 2X sem omenil ?e v BTC-ju, kjer pravijo da kakega lufta na podvozju ni. 1x pri Mo?niku, tam so popravili potem nekaj drugega :) Pelko je gledal, mi je z barkeno mastjo zavorne plo??ice mazal (oz je to naredil Lumpi :) ), a je stanje isto.

 

Mislil sem ,da mi v prtlja?niku kaj ropo?e, samo je itak prostor pod dnom oblo?en s peno tako da to ni. 

 

Zvok je pa tak zamolkel bolj, in res ko udari se sli?i da nekje nekaj udari, ?e najbli?ji zvok bi bil kot da je res nekje nek luft. 

 

?e ma kdo kako idejo, dobrodo?el :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stabilizatorji kon?nikov.

Imel podobno te?avo pri mazdi 3 

 

samo ?ez razrukano cesto se je sli?alo kot bi nekdo  zamolklo tolkel po ?asiji in da bo vsak ?as razpadlo vse skupaj. ?e si vozil po?asi tega ni bilo sli?ati. Kljub pregledom in  dvigovanju  avta  ni obrodilo sadov. Dokler  mi brat ni povedal naj zamenjam te stabilizatorje(vedel pa sem da  je zvok spredaj) saj tudi ?e avto dvigne? ne more? ugotoviti da je stabilizator zani? pa smo jih pregledovali.  Pa? je rekel  avto ima tok 1000km   cena je 30 ?  slab?e ne more bit.

 

No po menjavi je zadeva utuhnila......da pa je bil stabilizator zani? in kar nekaj lufta  si pa videl ?ele ko je bil ?isto odstranjen in brez vpetja ;)

 

No ne pravim da je to problem  samo  delim izku?njo.

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za info, se pravi, ?e dvigne? avto in gleda? kje ima? luft na pdvozju tega ne vidi?, dokler ga ne odstrani???

 

aja, saj si napisal. Zanimivo,in na servisu re?ejo da je seveda vse ok, ker nobenega lufta ni nikjer, dokler ne podre?. Predvidevam, da to ni veliko dela da zadevo podre?.

 

In potem naj bi podalj?ana garancija krila take stvari, ?e se nobenemu ne ljubi s takimi te?avami ukvarjat oz. diagnostiricat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni se po?asi dogaja nekaj takega. Sicer le pri ka?nih ve?jih le?e?ih policaji ampak se sli?i. Sicer pri 215kkm to ni neka tragika ampak ob prvi priliki bo treba menjat, ker ni glih prijeten zvok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Ja, za tole doti?no stvar sem bil prakti?no 3x pri poobla??encu. 1x so popravili ?isto drugo stvar, ki je nisem omenil, 2x pa niso na?li ni?. "Niso na?li". Zdej je vseeno malce druga?e, vsaj upam, ko recimo lahko re?em lej to?no v takih pogojivh, to?no tamle, se sli?i ropot al kakorkoli, pa upam da bo sedaj ?lo. 

Ker druga?e pa res ne vem ve?..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

....je kar problem, sploh kar se ti?e takih zvokov, ki se pojavljajo samo v dolo?enih okoli??inah....bi te serviser najraje

kar prepri?al, da si domi?lja? oziroma je to normalno....skratka so precej nezainteresirani za take zadeve...?eprav so izredno mote?e...

 

...popravilo takih zadev ponavadi cenovno ni problemati?no, bolj je problem, ker se je treba zavzet in ugotovit kaj je sploh za popravit / zamenjat....

 

...druga?e pa sem jaz tudi ?e dogovorjen za termin za ugotavljanje vzroka in odpravo "ropotanja" nekje v menjalniku....bomo videli, kaj bo...:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

?ivjo. Imam naslednjo te?avo. Pojavlja se mi ropot v zadnjem delu avta. Ko se peljem po razrukani cesti. Ropot je podoben kot da bi vozil kaj v prtlja?niku pa bi se stvari premetavale... Aja pa ?e to. Ko se kdo pelje odzadi tega ropota ni. Je mogo?e kak amortizer?

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo. Imam naslednjo te?avo. Pojavlja se mi ropot v zadnjem delu avta. Ko se peljem po razrukani cesti. Ropot je podoben kot da bi vozil kaj v prtlja?niku pa bi se stvari premetavale... Aja pa ?e to. Ko se kdo pelje odzadi tega ropota ni. Je mogo?e kak amortizer?

Ne vem iz kje si, ampak Dolinar na Brezovici ima brezpla?en test amortizerjev, potem pa lahko se menita oz sam i??e? naprej.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem iz kje si, ampak Dolinar na Brezovici ima brezpla?en test amortizerjev, potem pa lahko se menita oz sam i??e? naprej.

Sem imel podobno te?avo in sicer je zadnji amortizer ropotal samo v dolo?enem polo?aju- ponavadi ko sem bil sam v avtu in sem se peljal po slabi cesti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

pozdravljeni.

 

na mazdi 6 letnik 2010,2.2 disel 129km imam problem z ropotom spredaj. zamenjani so bili amortizerji,obe komplet roke,stabilizatorji,diski in kon?niki ampak je se vedno ropot...manj?i ampak je. gledalo je ?e 5 mehanikov in ne najdejo lufta nikjer ve?. a je imel ?e kdo podoben problem? ker res nevem vec kaj zamenjat. ima pa 225000km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo bolj podrobno ?e opi?i simptome. Kdaj se sli?i ropot? Med vo?njo, pri bremzanju, pri speljevanju?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.