Skoči na vsebino

napake mazda 6 2012


Toni000

Priporočeno sporočilo

V Torque je treba ro?no dodati PIDe. Jst sem joh dodal ?e lepo zbirko. Manjka mi edino za tlak in temperaturo v gumah, forscan mi to poka?e torque pa ne najdem pravih pidov. Btw prika?e tudi v kakem stanju je baterija senzorja v gumah.

No da bote ?e a torque lahk pregledali raztegnjenost verige

Dodajte dodaten pid z naslednjimi podatki

Name: Timing Chain Elongation (lahko tudi po ?elji napi?ete slovensko-raztegnjenost verige npr.)

Short Name: Chain El (enako lahko date slo ime sam bolj kratko)

PID: 22DAA1

Equation: (((A*256)+B)-32768)/1000

Min: 0.0

Max: 15.0

Units: deg?

 

P.s.: v formuli je namesto smajlija je B ) ker mi forum sam spremenil B ) v smajlija! ?udo foruma.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

 

Evo, da povem inf. iz prve roke :)

Danes bil na servisu-BTC...in je majster rekel:

Da se mre?ica zapaca je to lahko samo od olja! ?e ga "kuri" -zmanjkuje se zaradi tega ustvarijo saje, katere se naberejo na mre?ici.

Zato je potrebno kontrolirati nivo olja.

Mi je ?e priklopil na tester....ketna OK , DPF-OK, ?obe-OK  :D

Ko/?e se pri?ge DPF lu?ka je to lahko zaradi raztegnjene verige, samega DPF filtra ali potreben servis (olje, filter) :)

On ima tako M6 z 500k km...in ni te?av. (Tako je rekel)

In jaz sem ves sre?en sedaj! :D

Bom pa vseeno reskiral ?e diht maso za 10? , vzel karter  dol in se prepri?al, ?e je vse OK? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff....dobr je to sli?at o Mazdi, da tako kleplje km! 

 

Vpra?anje:

Kako vem, kdaj avto opravlja regeneracijo? Se da to kako vedet, opazit, sli?at??

Nekajkrat sem zasli?al zvok motorja (na semaforju,ko je avto stal), kot da bi se malo pomatral-zajambral...kot bi v prostem teku pri?gal klimo. 

To je naredil cca 3x za nekaj sekund (po jambral motor v prostem teku)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Da si malo sposodim temo, kak?na so pa kaj mnenja o novej?em modelu Mazde 6 z bencinskim agregatom? 

 

Doti?no me zanima za tole obliko: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13399976

 

Prijatlej iz HR mi je rekel da rade od 160 do 180K zgranatirajo zgornji del motorja, da naj bi zaradi napa?nih in premehkih materialov razgnalo odmi?no gred. Ali kdo ve ?e je to res in katere motorje to zavzema?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problemi z odmi?nimi gredmi so bili res samo pri dizelskih motorjih ... >> http://www.mazda-si.net/topic/14199-te?ave-kvalitete-odmi?nih-gredi-pri-22-d-skyactive-agregatih/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima? ?e PID za recimo PM_ACC in PM_ACC_DSD in DP_DPF? :)

 

V Torque je treba ro?no dodati PIDe. Jst sem joh dodal ?e lepo zbirko. Manjka mi edino za tlak in temperaturo v gumah, forscan mi to poka?e torque pa ne najdem pravih pidov. Btw prika?e tudi v kakem stanju je baterija senzorja v gumah.
No da bote ?e a torque lahk pregledali raztegnjenost verige
Dodajte dodaten pid z naslednjimi podatki
Name: Timing Chain Elongation (lahko tudi po ?elji napi?ete slovensko-raztegnjenost verige npr.)
Short Name: Chain El (enako lahko date slo ime sam bolj kratko)
PID: 22DAA1
Equation: (((A*256)+ B)-32768)/1000
Min: 0.0
Max: 15.0
Units: deg?

P.s.: v formuli je namesto smajlija je B ) ker mi forum sam spremenil B ) v smajlija! ?udo foruma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima? ?e PID za recimo PM_ACC in PM_ACC_DSD in DP_DPF? :)

Seveda mam ;)

 

Name: DPF PM Accumulation

Short Name: PM ACC

PID: 22042C

Equation: ((A*256)+B)/628

Min: 0.0

Max: 20.0

Units: g/l

 

Name: DPF PM Accumulation Desired

Short Name: PM DSD

PID: 22042D

Equation: ((A*256)+B)/628

Min: 0.0

Max: 20.0

Units: g/l

 

Name: DPF PM Generated

Short Name: PM GEN

PID: 22042D

Equation: ((A*256)+B)/628

Min: 0.0

Max: 20.0

Units: g/l

 

Name: DPF DP

Short Name: DPF DP

PID: 22f47a

Equation: (SIGNED(B)*256+C)/100

Min: -10.0

Max: 100.0

Units: kPa

Header: 7E0

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo, sicer mi DP-dpf se ne dela. A se da na dve decimal ki nastavit?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

to ve? da je  v formuli je namesto smajlija je B ) ker mi forum sam spremeni B ) v smajlija!

ali pa probaj header pustit prazno.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to ve? da je  v formuli je namesto smajlija je B ) ker mi forum sam spremeni B ) v smajlija!

ali pa probaj header pustit prazno.

Ce nagajajo smeski, je opcija, da jih za tisto sporocilo izklopis...

post-10-0-47095000-1541615731_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi ?e ga ne mislim prisilno polnit na?eloma delajo bencinski motorji? Kako je pa kaj s plehom, vem da so bile Mazda znane da rade sm pa ke pocvetijo (usaj stare so), so kj pobolj?al pleh od takrat?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pleh v?asih je bil slab?i kot sedaj. Sam ta slab sloves se kar dr?i. Pol bi se moral Opelnov tudi dr?at, ne vem a se? :)

 

Sicer je pa v novej?ih generacijah ok, jaz imam letnik 2012, zaenkrat bp. Podvozje je do teh letnikov ?e malce ob?utljivo, ampak za??ita pri 3 kronah re?i. Pri novej?ih, je pa tudi ta ?ibka to?ka ?e precej omiljena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z bencinarji ni blo te?av, tak da kot ?e omenjeno so ve? ali manj bulletproof, so navadni atmosferci in nima kaj crknit.

 

Glede pleha pa so naredili napredek, mam 6tko L2008. Pa ni ?e zasledit nobene rje, nazadnje sem od?raufav tudi koloteke spredaj in zadaj in pre?ekiral in je vse suho.

Za razliko od 3ke L.2004 na kateri so mi popravljali rjo na robovih vrat in zadnjih robovih ?e po 6letih, sicer pod garancijo ampak niso kaj dosti re?ili.

Skratka novej?i letniki nebi smeli neki rjavet ker so uporabili bolj?i pleh in bolj?o za??ito.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore. Oblikovno mi je 6ka velik lep?a kot k?ni predstavniki nem?ke konkurence, treba pa doma?o nalogo narest tko kot za vsak avto :D Dele mam 17 let starga volvota in ni ne duha ne sluha o rji, avto je res narjen kot tank, in glede na to da sm meu prej staro hondo vem kako je z rjo ko se enkrat pojavi. Je kot rak, se je ne losa? zlepa. Ker motor pa priporo?ate za relativno umirjeno vo?njo in sm pa ke kak redline a day? Kokr vidm so 3 opcije, 2.0 146 konjev, 2.0 165 konjev in pa 2.5 195 konjev.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.