Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

Tole zna biti se dokoncen propad Nokie

 

 

Saj to ni vec Nokia ... Od Nokie je ostalo samo se ime ... Drugace so to kitajci... HMD >> http://www.hmdglobal.com

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

HMD is an independent Finnish company.

 

:)

 

No ce je to neka poceni izdelava oz postranski biznis neke globalne trgovine potem lahko da prezivijo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? to je neka ?ist tretja firma. Nokie ni ve? (mobilni oddelek je Microsoft razpustil).

 

Nokia je odkupla svoj dele? nazaj od Microsofta :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Nisem sel takoj v oceno. Ampak po enem mesecu ob enaki uporabi kot prej jabuk je baterija na S S7 ob osmih zvecer nad 40%. Trenutno na 56.

 

Sluzi namenu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

http://www.blog.uporabnastran.si/2017/05/24/koliko-podatkov-bo-ponujal-telemach-v-eu-gostovanju-po-15-6-2017-v-paketih-vec-se-vec-najvec/

 

Upam, da to dr?i. Jest ma? ti kaj ve? info mogo?e (za Telemach)?

 


Nisem sel takoj v oceno. Ampak po enem mesecu ob enaki uporabi kot prej jabuk je baterija na S S7 ob osmih zvecer nad 40%. Trenutno na 56.

Sluzi namenu

Lahko potrdim, da ?e ni bilo dneva ko bi je zmanjkalo. Slike iz Dolomitov pa so tudi odli?ne. Ocena - uporaben.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Seveda drzi ... Cez 14 dni se vsaj pri uproabi mobilnika meje v EU podrejo :) ...

 

Po celi EU bo uporaba mobilnika enaka kot v domacem omrezju. Torej brezplacni dohodni klici in odhodni klici po enakih cenah, kot v domacem omrezju oz. se crpajo iz zakupljenih kolicin... Prav tako sporocila ... Izjema je le prenos podatkov, pa se to ne povsod ... 

 

Kalkulator za izracun, koliko do zakupljega prenosa podatkov se lahko porabi pri gostovanju v EU je tukaj >> https://roamingeu.com/calculator/ ... To je po priporocilih EU ( https://roamingeu.com/faqs/ ) ... nekateri operaterji pa imajo celo boljse pogoje ... 

 

Recimo HoT mobil (Hofer) ze od zacetka svojega delovanja (torej od 10. maja letos dalje) omogoca koriscenje enot po EU uredbi ... Recimo pri izbrani tarifi HoT MAXI lahko vse kolicine (3000 min in 3000 SMS) koristis ze sedaj po celi EU... pri prenosu podatkov pa v domacem omrezju lahko pokuris 20 GB, od tega v EU 2,13 GB ... 

 

A1 (bivsi Si.mobil) bo recimo dal na voljo vse kolicine za koriscenje tudi v EU gostovanju... torej tudi celotna zakupljena kolicina podatkov ... Tukaj je stran, kjer lahko za svoj paket vidite, koliko kolicin lahko kje koristite >> https://www.a1.si/tujina/kolicine-doma-in-v-eu

 

Pri Telekomu je razlicno in odvisno od paketa ... >> http://www.telekom.si/info-in-obvestila/Spremembe-v-ponudbi-mobilnih-storitev-jun-jul-2017 in seznam paketo ter koliko DATA boste lahko po 15.6. porabili pri EU gostovanju >> http://www.telekom.si/Documents/Seznam_paketov_14052017.pdf

 

Pri Telemachu je tako, kot je Jure napisal na http://www.blog.uporabnastran.si/2017/05/24/koliko-podatkov-bo-ponujal-telemach-v-eu-gostovanju-po-15-6-2017-v-paketih-vec-se-vec-najvec/ ... na Telemachovi strani pa ne najdem teh podatkov ... verjetno nekje so :) ... ali pa cakajo 15.6. da objavijo bolj pregledno :) ... 

 

Pri T2 pa bo ocitno tako, kot ureja EU >> https://www.t-2.net/novice/pravno-obvestilo-o-uporabi-mobilnih-storitev-v-drzavah-eu

 

Prav tako bo pri izimobilu podobno >> http://www.izimobil.si/Aktualno/Novosti-in-obvestila

 

in podobno tudi pri bob-u >> http://www.bob.si/obvestila

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni cisto tako. Eu vkljuceni telekom je 10gb kjerkoli. Se pravi ce porabis 9 v eu mas za slo se 1gb ali obratno.

 

Ostali paketi pa imajo del domace tarife dodeljene za eu, na primer telemach od zene ima 15gb od teg 3gb v eu. Ali drugace 12gb v slo 3 gb v eu.

Moj sluzbeni telekom eu brezskrbni bo imel 20 gb od tega 6 v eu torej 14/6

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplicirano? V bistvu je moto te uredbe "Roaming like at home" oz. po domace "gostovanje kot doma"... Ce ves, kako se obracunavajo klici doma, potem je enostavno... Pri penosu podatkov pa so razlike, ki so odvisne od operaterja in izbranega paketa

 

Ce je tole spodaj komplicirano, potem pa nevem, kaj bi moralo biti, da bi bilo bolj enostavno :) ... Vse je lepo napisano... In ja... pri tem paketu lahko vseh 20GB pokuris kjerkoli v obmocju EU tarife ... 

 

Drz?ave obmoc?ja EU-tarife so Avstrija, Belgija, Bolgarija, Ciper (storitev ne velja za Turs?ko republiko Severni Ciper), C?es?ka, Danska, Estonija, Finska, Francija, Francoska Gvajana, Gibraltar, Grc?ija, Guadeloupe, Hrvas?ka, Irska, Islandija, Italija, Kanarski otoki, Latvija, Liechtenstein, Litva, Luksemburg, Madz?arska, Malta, Martinique (francoski del), Monako, Nemc?ija, Nizozemska, Norves?ka, Poljska, Portugalska, Reunion, Romunija, Slovas?ka, S?panija, S?vedska, Velika Britanija. 

 

skitched-20170602-085206.jpg


Ni cisto tako. Eu vkljuceni telekom je 10gb kjerkoli. Se pravi ce porabis 9 v eu mas za slo se 1gb ali obratno.

Ostali paketi pa imajo del domace tarife dodeljene za eu, na primer telemach od zene ima 15gb od teg 3gb v eu. Ali drugace 12gb v slo 3 gb v eu.
Moj sluzbeni telekom eu brezskrbni bo imel 20 gb od tega 6 v eu torej 14/6

 

 

Kolikor vem, lahko pri Telekomovem paketu "EU vkljuceni" vseh 20GB pokuris kjerkoli po EU ... 

 

http://www.telekom.si/PodporaObrazci/Prodajna-ponudba-paket-EU-vkljuceni.pdf

 

skitched-20170602-090303.jpg

 

V paketu EU brezskrbni pa v vkljucenih 20GB podatkov v domacem omrezju, od tega bos lahko dobrih 6 GB koristil v EU ... Vsaj tako je navedeno tukaj >> http://www.telekom.si/Documents/Seznam_paketov_14052017.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda ker notri ni ?e ?vicarjev.

 

?e se ne motim, ta uredba, poleg vseh pozitivnih zadev, prina?a tudi eno negativno. RLAH pomeni, da bom odslej tudi ko bom v tujini za klice v tujino (ne Slovenijo) pla?eval enako tarifo kot sedaj, ?e kli?em iz Slovenije v tujino. Prej sem pla?eval samo gostovanje - ali pa se mi tako samo zdi?

 

Telemach ima gostovanje za klice in SMS-je po EU brezpla?ne (= vklju?ene v naro?nino) ?e od 1.5.2017

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js imam paket D?abest Ruzak in na Telekomovi strani ne najdem podatkov, koliko podatkov lahko porabim v tujini. Mislim pa da imam po pogodbi 5GB v Slo in 500MB v tujini. Mi zna kdo pomagat?

 

Dzabest Ruzak ima neomejene klice v domacem omrezju in zakupljenih 5GB podatkov ... ter 1000 enot v EU ... Glede na to, da ta paket stane 23,95? mesecno bo po EU uredbi po kalkulatorju mozno v EU gostovanju koristiti 5,1 GB podatkov, ker pa je tako, da ta kolicina ne sme preseci zakupljenih kolicine v domacem omrezju, lahko pokuris vseh 5 GB v domacem omrezju ali v gostovanju ...

 

Bi bilo pa verjetno bolj smotrno reskirati strosek prehoda na drug paket in vzeti paket EU vkljuceni, kjer za 21,95? mesecno dobis poleg neomejenih klicev in 20GB podatkov se 120 minut klicev v EU tujino ...

 

Edino ce sedaj placujes kaksno znizano narocnino ... pri izracunu je merodajen ravno znesek mesecne narocnine ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja... bodo pa morali operaterji itak od 15.6. dalje ko se bos prijavil v drugo omrezje, poslati SMS s tocnimi kolicinami zakupljenih kolicin, ki so na voljo v gostovanju ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda ker notri ni ?e ?vicarjev.

 

?e se ne motim, ta uredba, poleg vseh pozitivnih zadev, prina?a tudi eno negativno. RLAH pomeni, da bom odslej tudi ko bom v tujini za klice v tujino (ne Slovenijo) pla?eval enako tarifo kot sedaj, ?e kli?em iz Slovenije v tujino. Prej sem pla?eval samo gostovanje - ali pa se mi tako samo zdi?

 

Telemach ima gostovanje za klice in SMS-je po EU brezpla?ne (= vklju?ene v naro?nino) ?e od 1.5.2017

Ja klici in smsi so ze nekaj casa. Skrivajo pa GBje v EU zaenkrat.

 

Amoak zdaj je jasno da direktiva tocno doloca min kol podatkov ki jih morajo dodeliti za eu.

Tako da bo tisti moj link drzal.

 

Zanimivo da bo imel mulc doma 600MB v EU pa 1.3GB :)

 

Vseeno je smesno da se deli doma/eu ce je tudi doma EU....gre seveda za omejevanje stroskov

Komplicirano? V bistvu je moto te uredbe "Roaming like at home" oz. po domace "gostovanje kot doma"... Ce ves, kako se obracunavajo klici doma, potem je enostavno... Pri penosu podatkov pa so razlike, ki so odvisne od operaterja in izbranega paketa

 

Ce je tole spodaj komplicirano, potem pa nevem, kaj bi moralo biti, da bi bilo bolj enostavno :) ... Vse je lepo napisano... In ja... pri tem paketu lahko vseh 20GB pokuris kjerkoli v obmocju EU tarife ...

 

 

 

 

Drz?ave obmoc?ja EU-tarife so Avstrija, Belgija, Bolgarija, Ciper (storitev ne velja za Turs?ko republiko Severni Ciper), C?es?ka, Danska, Estonija, Finska, Francija, Francoska Gvajana, Gibraltar, Grc?ija, Guadeloupe, Hrvas?ka, Irska, Islandija, Italija, Kanarski otoki, Latvija, Liechtenstein, Litva, Luksemburg, Madz?arska, Malta, Martinique (francoski del), Monako, Nemc?ija, Nizozemska, Norves?ka, Poljska, Portugalska, Reunion, Romunija, Slovas?ka, S?panija, S?vedska, Velika Britanija.

 

skitched-20170602-085206.jpg

 

 

 

Kolikor vem, lahko pri Telekomovem paketu "EU vkljuceni" vseh 20GB pokuris kjerkoli po EU ...

 

http://www.telekom.si/PodporaObrazci/Prodajna-ponudba-paket-EU-vkljuceni.pdf

 

skitched-20170602-090303.jpg

 

V paketu EU brezskrbni pa v vkljucenih 20GB podatkov v domacem omrezju, od tega bos lahko dobrih 6 GB koristil v EU ... Vsaj tako je navedeno tukaj >> http://www.telekom.si/Documents/Seznam_paketov_14052017.pdf

A ni reklama po tv 10gb...no ja 20 je se bolje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da bo imel mulc doma 600MB v EU pa 1.3GB :)

 

Vseeno je smesno da se deli doma/eu ce je tudi doma EU....gre seveda za omejevanje stroskov

A ni reklama po tv 10gb...no ja 20 je se bolje

 

 

Muclo bo imel doma enako kot v EU ... ker kolikor vem, uredba pravi, da kolicine, ki jih lahko koristis v EU gostovanju, ne morejo presegati kolicin, ki jih imas zakupljeno v domacem omrezju ... Tako da ce ima sedaj 600MB... bo tudi v EU lahko koristil iz tega predalcka ... Predvidevam, da ima paket Telemach Ve?, ki stane 6? meseceno oz. celo samo 4?, ce je vezano se z ostalimi storitvami ...

 

Calculate_your_data_allowance_while_trav

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yep 2x mulca po 4? in zena 12?

 

20? za familijo all inclusive.... Nikoli kak dodatek. V bistvu bi se zena sedaj lahko mela mali paket...

Itak mulca nimata kaj to nucat. Trenutno mata roaming blokiran, na morju samo zvecer v prikolci. Na telefonu pa apikacijo Kids place ki omejuje skupino games na max 1h na dan. Wifi pa samo za nujne. Nema yutuba in podobno je pa morje in kolo

:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplicirano mi je zato ker mi je do sedaj vsak druga?e povedal (ne tu na forumu ampak pogovori v ?ivo). Medlo me je ravno to da ima? v Sloveniji toliko v EU pa druga?e, ker sem prej mislil da bo za vse pakete toliko kot pa? ima? prenosa.

 

Anyway hvala za obrazlo?itev :D

Aja...EU vkljuceni so zdej spremenili iz 10GB na 20GB :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komplicirano mi je zato ker mi je do sedaj vsak druga?e povedal (ne tu na forumu ampak pogovori v ?ivo). Medlo me je ravno to da ima? v Sloveniji toliko v EU pa druga?e, ker sem prej mislil da bo za vse pakete toliko kot pa? ima? prenosa.

Anyway hvala za obrazlo?itev :DAja...EU vkljuceni so zdej spremenili iz 10GB na 20GB :)

EU upredba je postopna... do leta 2022, ko naj bi se izenacilo in naj bi za vse veljalo, da lahko vse koristis kot doma, se vsak letompostopoma zvisuje limit.. zato je pri kalkulatorju tudi treba izbrati leto...

 

Je pa skoraj neverjetno, ker je se nedolgo nazaj veljalo, da se telefon v tujini uporablja samo za nujne primere, ker je drago... in smo vedno iskali drugo, cenejso resitev, ki je bila ponavadi ta, da si nabavil lokalno predplacnisko SIM kartico za vsako drzavo, kjer si to rabil... sedaj pa to odpade... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima kdaj bodo mene izvohali. Poleg Telemacha imam tudi avstrijski A1, ki ga krije delodejalec. Uporabljam ga predvsem za klice v AT, saj je ceneje klicati iz SI v doma?e avstrijsko omre?je, kot iz SI v AT.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima kdaj bodo mene izvohali. Poleg Telemacha imam tudi avstrijski A1, ki ga krije delodejalec. Uporabljam ga predvsem za klice v AT, saj je ceneje klicati iz SI v doma?e avstrijsko omre?je, kot iz SI v AT.

Mene zanima tudi kako bodo imeli to avstrijci, Hrvatje itd zrihtano, nenazadnje se s tem odpira tudi trg, gre? lahko po avstrijsko cifro ali podobno, ?e imajo tudi all-in za EU. JAz imam sedaj 3 cifre....AUT (VoIP), HR, SLO, od 15.6 bom dodatno potreboval zgolj ?e HR, izklju?no za parking SMSe

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno hrcki poslali sms

 

Postovani, od 15.6.2017., temeljem EU roaming regulacije, mijenjaju se cijene u EEA roamingu. Poziv iz EEA prema EEA, SMS i MMS naplacivat ce se prema cjeniku vase domace tarife za pozive i poruke prema ostalim mobilnim mrezama u Hrvatskoj. Dolazni poziv se nece naplacivati. Prijenos podataka ce se naplacivati prema cijeni prijenosa podataka iz vase domace tarife. Vise informacija na www.vipnet.hr/privatni/EUroamingregulacija2017 Dana 15.6.2017. na snagu stupaju izmijenjeni i dopunjeni Opci uvjeti poslovanja VIPnet d.o.o. Sve promjene u Opcim uvjetima poslovanja u korist su Vas kao krajnjeg korisnika. Dodatne informacije o promjenama mozete pronaci na nasim internet stranicama www.vipnet.hr/oup Vas Vip

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.