Skoči na vsebino

Nakup mazde 3


curko

Priporočeno sporočilo

Zivjo mazdasi

 

Kot sem ze v temi pohvali se omenil da sem dobil zaposlitev v ljubljani me zdaj zanima nekaj stvari v zvezi z mazdo 3. Ta mesec bom 90% kupil mazdo 3 2009 2010 letnik seveda diesel ker z benzinam na 6 bom bankrotiral zanima me na kaj moram biti pazljiv pri nakupu mazde 3 diesel 1.6 in ce mi kaksen lastnik 3 malo pove kaj se kvari kaj se ne kvari malo + in - seveda vseh odgovorov bom vesel. In ce seveda kdo pozna koga ki bo v kratkem prodal 3 :-)

 

En zooom zoom pozdrav

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre za enak motor, ki sm ga sam imel v 3-jki prve generacije, torej francoski 1.6 hdi. Pazit je treba na cedilo, pa ce noces met problemov z zabitim sesalnim kolektorjem in sesalnimi kanali na glavi motorja obvezno blendiraj egr ventil.

Cevka, ki gre iz turbine na blok motorja, je na blok privijacena z vijakom kateri ma na sredi mrezico, ki se zadela in s tem posledicno turbina ne dobi dobi dovolj olja s tem posledicno pride do okvare turbine, to mrezico je najboljse odstranit z vijaka. (lahko pa da so pri 2. generaciji ze to resli).

Drugace pa je naceloma zlo odziven motor za svojih 110hp :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre za enak motor, ki sm ga sam imel v 3-jki prve generacije, torej francoski 1.6 hdi. Pazit je treba na cedilo, pa ce noces met problemov z zabitim sesalnim kolektorjem in sesalnimi kanali na glavi motorja obvezno blendiraj egr ventil.

Cevka, ki gre iz turbine na blok motorja, je na blok privijacena z vijakom kateri ma na sredi mrezico, ki se zadela in s tem posledicno turbina ne dobi dobi dovolj olja s tem posledicno pride do okvare turbine, to mrezico je najboljse odstranit z vijaka. (lahko pa da so pri 2. generaciji ze to resli).

Drugace pa je naceloma zlo odziven motor za svojih 110hp :)

Bom uposteval nasvete kasneje bi se pa dalo tudi cipati da dobim kaksnih 130. Namrec tast je mehanik pa mi ze 6 zdele sraufa ampak sem rekel da se na forumu mal vprasam kako pa kaj ker smo le mazdasi glede mazd najbolj informirani hehe. Hvala drugace

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

Na dizlu se use kvari. The end :D. Bot vesel pa tankaj in vozi :P

Hehe. To so mi ze parkrat rekli ja sam na zalist mi 6 nekaj nagaja in je vec na servisih kot na cesti in poraba mi nikakor ne pade pod 8.4 po avtocesti pri 110km/h in lahko tankam vsake 5 dni in samo zared tega se odlocujem za nakup dizla da malo prisparam bo pa seveda tudi benzin se pri bajti

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 3 je zelo zanesljiv avto, tudi dizel.

 

Ampak a se ti res spla?a menjati pa dopla?evati koliko - 3000-4000? da bo? 30? manj na mesec dal?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom uposteval nasvete kasneje bi se pa dalo tudi cipati da dobim kaksnih 130. Namrec tast je mehanik pa mi ze 6 zdele sraufa ampak sem rekel da se na forumu mal vprasam kako pa kaj ker smo le mazdasi glede mazd najbolj informirani hehe. Hvala drugace

 

 

Seveda se da. Ogromno dobi? ?e z odstranitvijo DPF filtra :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti pa nagaja pri sestki ? To da ne prides pod 8.4 te cist razumem in sm loh sam vesel, da se vozim na plin :).

@Boss, malo sale... ne vzet use tako resno :)

Vse jo ze matra belo zacela kadit 3l ola na tedn spije ajde na 14 dni recmo use jo matra ze pocas. Mehanikam zelo cudno ker pri 180.000 km se ne bi smel use crkvat menjalnik je bil menjan 3mesce nazaj in vse vse vse hehe. Ampak me zared tega se ne vlece z mazd. Ker sem tak zaveznik mazde jbg se pac tut kej zjebe hehe. Mazda skos pr men

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam trojko, sam bencinarja 1.6. Sicer ?ele 8 mesecev ampak do zdaj sem prezadovoljen! Dela ko ?us, vo?nja super, poezija! Edin kar me moti je majhen volumen tanka za gorivo. Pa ?e nekaj malenkosti, ki pa niso omembe vredne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se pa kaj obnese mazda 6 cd140 gta 2009 letnik ste zadovolnji? Se veliko kvari?

 

Mamo kaksnega mehanika za pametni denar da bi sel konec meseca z mano pogledati rabljeno 6 ali pa 3?

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

Je komu poznana tale mazda. ce zdrzi tja do 20.6-25.6 cca se kaksnih 10 dni jo bom kupil ce ostane se na avto netu

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10945035&show=2

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam enako samo, da je ?tiri mesece starej?a in ima ?e 22kkm ve?. Pripomb nimam, bi bilo pa dobro, da pri tem letniku preveri? stanje DPF filtra, mogo?e zra?nost podvozja, nekateri pravijo, da zavore tresejo pri zaviranju potem je pa ve?a li manj to to.

 

Na slikah vidim, da nima originalnih 18" felten in gum ampak kot ke?e so 16" tako, da povpra?aj kaj je s tem oziroma zakaj so jih menjali.

 

V opisu pa je navedeno, da ima avto cel kup zadev, ki jih dejansko v tem modelu ni

 

- samodejno upravljanje dolgih lu?i

- Adaptive light / dinami?no prilagodljivi ?arometi (?arometi se ne obra?ajo v smeri vo?nje, res pa da pri po?asni vo?nji in malo bolj ostrih ovinkih pri?iga dodatne lu?i za vo?njo v ovinek)

- alarmna naprava (serijsko je ni, lahko pa da so jo dodali naknadno)

- sistem za ohranjanje voznega pasu

- sistem za samodejno zaviranje v sili

- Keyless Go

 

 

Upam, da sem kej pomagal pri izboru in nakupu. Avto zgleda pa lep in ?e je tak v ?ivo je tudi vreden tega denarja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam enako samo, da je ?tiri mesece starej?a in ima ?e 22kkm ve?. Pripomb nimam, bi bilo pa dobro, da pri tem letniku preveri? stanje DPF filtra, mogo?e zra?nost podvozja, nekateri pravijo, da zavore tresejo pri zaviranju potem je pa ve?a li manj to to.

 

Na slikah vidim, da nima originalnih 18" felten in gum ampak kot ke?e so 16" tako, da povpra?aj kaj je s tem oziroma zakaj so jih menjali.

 

V opisu pa je navedeno, da ima avto cel kup zadev, ki jih dejansko v tem modelu ni

 

- samodejno upravljanje dolgih lu?i

- Adaptive light / dinami?no prilagodljivi ?arometi (?arometi se ne obra?ajo v smeri vo?nje, res pa da pri po?asni vo?nji in malo bolj ostrih ovinkih pri?iga dodatne lu?i za vo?njo v ovinek)

- alarmna naprava (serijsko je ni, lahko pa da so jo dodali naknadno)

- sistem za ohranjanje voznega pasu

- sistem za samodejno zaviranje v sili

- Keyless Go

 

 

Upam, da sem kej pomagal pri izboru in nakupu. Avto zgleda pa lep in ?e je tak v ?ivo je tudi vreden tega denarja.

Super si napisal. Ja ocitno se mozakar ne spozna ravno na opremo pa je vse poklofal hehe. Ja bom vprasal kaj je z 18"feltni. Drugace bomo pa dokupili 18 pa bodo 16 zimske hehe ker letne na takem stroju 16 col eh ni to to hehe. Tudi vprasanje ce bo vedel kaj okoli dpf filtra drugace bomo pa mal se vlozili v avto da bo super delal

 

Poslano z mojega GT-N7100 z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.