Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Samo kolk mopedistov pozna? ki se tega zavedajo in si upajo to priznat in pa seveda tud kej narest glede tega?

 

Js se imam za normalnega, se pravi vozim do 20 km/h ?ez omejitev, razen v naseljih in ker sem 1X bil normalen in nisem ?el mimo stoje?e kolone in sem se lepo ustavil(ostali so seveda leteli naprej) me je lepo en ata z avtom lepo v rikverc nabasal in zbil na tla. :angry:

V takih situacijah pa se vpra?a? kaj je bolj pametno. :o

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al bolj malo... recimo ti si ena taka oseba, ki ve?, da pri motorju ni zajebancije. Ostale, ki pa sem dobro poznal pa so ?e vsi razen enega pokojni ?e predno so dopolnili 30let. Bli so pa vedno ful pametni in vedno so bili za situacije na cestah krivi drugi njihovo obna?anje in oni sami pa nikoli, saj jim je bil moto, da ?e je cesta prazna, da ga lahko stisne? kolkor da. Saj je ?lo, do tistega usodnega trenutka. In vsak od teh je imel svoj usodni trenutek iz katerega se ni zmazal.

 

Glede tistega atata, ki te je ruknil v rikverc je vsaj tol?ba, da si jo odnesel brez trajnih po?kodb, ker se je verjetno vse skupaj dogajalo pri 5-10km/h. Podoben dogodek pri 100 ali 150km/h bi bil pa usoden.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imas voznike v avtih, ki so jim ze mame pa ate prale mozgane da je motor smrt.

Ta bo naredil vse da bo zablokiral tvojo pot v smislu, kaj se pa gres, tega ne smes.....skratka jemlje zakon v svoje roke.

 

Na k. mi pa grejo vsi v avtih - ki mi vozijo na tablici motorja. Res vozim turisti?no motor +/- 10km okoli omejitve (ja tudi manj ker nekatere ceste si ne zasluzijo znaka 50), potem se ti pa nalim na rit kao ja pol? prokleti a nima? motor, ?e z avtom te na??ijem...

 

Tem samo maham naj grejo mimo, ker se budale ne zavedajo da se lahko 3x hitreje ustavim, pa tudi da ce saltam dol, se bom ustavil brez ?toplampe.

 

in ?e se takega idiota ne more? losat, ti ostane samo eno, gas pa naprej....ve?krat je to pametnej?a poteza, ali pa voziti za nekomu ki je zatopljen v telefon in bo kar na lepem zavil nekam ali pa se ustavil sredi ceste, ker ga nekdo vodi preko telefona

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tistega atata, ki te je ruknil v rikverc je vsaj tol?ba, da si jo odnesel brez trajnih po?kodb, ker se je verjetno vse skupaj dogajalo pri 5-10km/h. Podoben dogodek pri 100 ali 150km/h bi bil pa usoden.

 

Ho?e? re?i, ?e bi Yavarye stal ata bi pa ene 100 ali 150km/h vanj ruknil rikverc? ?zmeden?

 

Nisem motorist ampak ?e ga vidim v ogledalu se mu vedno umaknem pa ?eprav v naselju. Vem, da je motorist veliko o?ji, lahko prehiti kadar ho?e. ?e bi to delali vsi bi motoristi lahko ?li mimo vseh kolon brez te?av. Gre za uvidevnost. Boss jebiga, ne pi?e nikjer v zakonu, da to lahko stori. Ampak zakaj bi se ?pilal enega ?erifa, ?e nisi/nisem in lahko pustim ?loveka naj u?iva in izkoristi to prednost, da lahko prehiti kolono? Mi z avti je pa? ne moremo. "Lokalni ?erifi" se bodo pa ?al vedno iz fov?ije in iz principa (ne sme?, to je prepovedano, kot je napisal Jures) nastavljali. ?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede tistega atata, ki te je ruknil v rikverc je vsaj tol?ba, da si jo odnesel brez trajnih po?kodb, ker se je verjetno vse skupaj dogajalo pri 5-10km/h. Podoben dogodek pri 100 ali 150km/h bi bil pa usoden.

 

Kolona je bla stoje?a, ko pa je hotel speljat pa je v rikverc, kljub mojemu trobljenju in blenadnju da mu svetjo rikverc lampe, sicer sem se mu umaknil kak pol metra ve? nisem mogel ker je za mano stal ?e drug avto.

Seveda prva reakcija modela ki je stopil iz avta, da sem mu prletel v rit, ?eprav smo popolnoma stali ?e vsaj pol minute in je za mano bla ?e kolana dolga 200 m.

Sej pol je un za mano reku da nism nikamor prigonu in da je je on videl kaj je blo pol pa je ata utihnil in za?el vle? ven polico,kupone zapisnik,...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ho?e? re?i, ?e bi Yavarye stal ata bi pa ene 100 ali 150km/h vanj ruknil rikverc? ?zmeden?

 

Upam, da se heca? s to pripomba? ?e pa ne bom pa pa? razlo?il: govorim o podobni situaciji, kjer so razni taki atati pa mame precej nepredvidljivi udele?enci v prometu. Se pravi, ?e bi Ajvar hotu ?vignit mimo s 100-150km/h, kot to po?nejo nekateri, medtem pa bi ata izvedel kak?en nepredvidljiv manever (ne nujno vo?njo v rikverc), recimo zavil levo ali pa odpru vrat (ja tudi to se dogaja na kri?i??ih) bi ga snel in pokopal za vedno.

 

Take stvari sem mislil... ni? drugega no?em kot to, da pa? varna vo?nja v prometu pomeni veliko predvidevanja in ne samo razmi?ljanje v stilu sej ?e vozim po pravilih sem varen. Se pravi, ?e kolona stoji res ni treba motoristu, da prtegne mimo z 90km/h kot je recimo omejitev, ker ?e se bo kaj takrat zgodilo ne bo ?asa odreagirat.

 

Upam pa da se cenite vsaj toliko, da ne prepu??ate svojo usodo v roke drugih. Mislim da je razumljiv tale stavek in da odra?a poanto vsega tega kar sem prej napisal.

 

 

 

 

p.s. da ne bo napake in da ne zgledam kot neki nevo??ljivec motoristom. Mene nikoli ne prizadane, ?e se nekdo odpelje mimo, ?e to naredi varno in s primerno hitrostjo ne pa da pade mimo kot izstrelek in da sem presene?en tudi sam od kod se je vzel pa res redno kontroliram ogledala.

 

Nekateri motoristi so sicer dojeli, nekateri pa upam da ?e bodo predno se jim kaj zgodi, da za svojo varnost bodo najve? poskrbeli sami z ustreznim obna?anjem v prometu. Seveda to velja za vse udele?ence ampak zakaj omenjam motoriste - enostavno zato ker je vo?nja z motorjem 55x bolj nevarna kot z avtomobilom in da ?e najmanj?a napaka ima na koncu usodne posledice. In pametni so v velik ve?ini ?e vedno ?ivi in celi, neumn pa pa?... :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, sam po ZVCP-ju ne sme?. To je pravilo, ki so si ga verjetno motoristi dolo?ili sami. ?e ima? nasprotni promet se ne sme? tla?iti vmes saj se zelo hitro zgodi, da zmanjka prostora. Recimo avtomobilist se pomakne bolj, k sredini, da vidi ali po naslednjem nasprotivoze?em lahko prehiti. Motoristu pa takrat zmanjka prostora in je pokale.

 

enej je napisal

, po praznem nasprotnem pasu, ker pa? lahko po ?rtkanih ?rtah prehiteva?, i.......

 

?e je kolona nima? kaj prehitevat, ko pa je ni pa lahko prehiteva? vsako vozilo posebej ane?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, rang motorja nima tle velik veze. ?isto z vsakim se da ubit in to brez te?av. Prevozu sem se ?e kar nekaj km na dveh biciklih, in to na precej razli?nih, da se mi vsaj malo sanja, kaj govorim. Res pa je, da so na udaru ve?inoma cestaki, kar pripisujem mentaliteti. Choperist ponavadi ni 20 let star mulo, ki mu fotr da ke? pa re?e ajde sine kupi si kaj jaz vem, Kawasakija VN1700 ki ma pospe?ke kot golfIID. Je pa res, da me je ravno dotil?en motor s svojo okornostjo spravil skoraj s ceste, ker sem pri?akoval ve? od tiste gore ?elezja.

Tak sine gre v Asa po CBRko..... Je pa tako, da sem bil ?e izsiljen na prav vsakem motorju in te?ko je re?i, da ima kaj veze kaj pelje?. ?e se vozi? po Dolomitih, le?ijo po tleh endure, choperji, cestaki... nima veze. Verjetno pa itak najve? cestakov, saj se ve kak?en mopedist si gre cestaka kupit. Vsekakor sem pa mnenja, da ti motocikli ?e dolgo niso ve? za na cesto, ker zmorejo preprosto preve?. Bistveno preve?. Sploh za razgreto mlado glavo. To je za na piste. Sevede ne zagovarjam teze, da se motorje umakne s ceste, vendar pa je potrebno biti skrajno previden. Spomnim se vo?nje z Yamaho R1 nekaj let nazaj. Po avtocesti teko?e med vozili za moj okus le?erno "kruzam", ko pa pogledam na ?tevec, sem se pa peljal preko 200km/h. Hitrost te zavede, postane monotona, sploh na motorju, ki gre v prvi prestavi 160 ali 170. Problem nastane, ko je potrebno na hitro ustavit ali se umaknit. Takrat so pa prehitro katastrofe.

Ubije te pa trenutek, del?ek sekunde. Pa nima veze, a si veteran ali pa za?etnik. Res pa bo veteran prej predvidel kaj se lahko zgodi. Jaz sem mnenja, ?e s stranske ceste zavija avto, se obna?aj da te BO izsilil. Tako preprosto ni ve? te?av. Ker v ve?ini primerov bo? imel prav.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

enej je napisal

, po praznem nasprotnem pasu, ker pa? lahko po ?rtkanih ?rtah prehiteva?, i.......

 

?e je kolona nima? kaj prehitevat, ko pa je ni pa lahko prehiteva? vsako vozilo posebej ane?

 

no ale postavi se v situacijo motorista:

Se pripelje? s svojim mopedom, omejitev na cesti je 90 kmh. komplet kolona se pelje 50-60 kmh. kolona seveda ni strnjena ker turistom se nikamor ne mudi in se jim seveda jebe za cel svet ko se vozijo ob morju. torej, kaj bi ti naredil? prehiteval avto po avto. samo ?e se teta pred tabo postavi na sredino ceste in upo?asni, ker pa? ima svoje dneve, nemore? ni?. jaz nisem NIKOLI prehiteval komplet kolone, se imam dovolj rad da vem da so idioti ki jih boli kurac za ostale in lahko kadarkoli zavijejo in prehitevajo itd.

ne prenesem pa tega da se ?lovek ne more malo premaknit na rob ceste ker pa? ga jebe ego. in iz kilometrov ki sem jih naredil na motorju lahko povem da je 95% vseh ki so mi nala?? zapirali pot ?enskega spola,ker pa? ?e si na motorju in na njenem levem ogledalu, pa? nori?, ?eprav se lepo normalno pripelje?.

 

Ne re?em, tudi sam sem po cesti motor stisnil koliko je ?lo, sem imel pa? mo?nost voziti os super?portnikov, supermotardov, nakedov do obi?nega custom chopperja, samo na sre?o sem pri?el do zaklju?ka da je kultura slovenskih voznikov totalno v p... ?e posebno v odnosu do motoristov, in od takrat se po cesti peljem samo ?e z avtom ali pa z mopedom omejenim na 50kmh, od pirana do pororoza, ker ?e se bom tu ubil zaradi hitrosti si bom v nebesih(ali peklu) sam dal nagrado za nesposobnost :D

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm pijana mama z neprivezanim otrokom naredla nesre?o - me zanima a bo socialna slu?ba kej ukrepala?

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/foto-n...vorna-mama.html

 

Pa ?e razlaga nesre?e z motorjem

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/foto-v...-pet-vozil.html

 

Je pa hec, ker motorist je kao hotel zaviti levo... ampak kam levo sej tam ni nobenega izvoza. Predvidevam, da je hotel polkro?no obrniti in je bil sam iniciator dogodka, ker tam nima? kej ustavljat in polkro?no obra?at na regionalni cesti.

 

Da pa folk gleda vse naokrog s premajhno varnostno je pa samo pika na i takemu dogodku. ?e dobro, da ni bilo po?kodovanih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?ni bi morali biti testi za motoriste :blush:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1o1Uwo4dL3c

 

tale spi tudi z motorjem :D

 

dobro je vozil!

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole 90% motoristov ne naredi.

 

?e bi mu js posodil svojega ?e ne zvozi pa ?e je ?e nevem kak doshtar, ker cestarji niso za te svari(enostavno premalo zavije), enduro ali pa kakak drek pumpa bi ?e ?lo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam mora? pa priznat, da je oreng majster :bravo:

 

To pa svaka mu ?ast. :notworth:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kakak drek pumpa bi ?e ?lo.

 

drekpumpa prehitr po tleh drsa... to je narejeno za pralne stroje na kolesih beri BMW in tam pa tam kak model naked touring al pa endurco hehe... Legan je svoje ?as varadero lepo okoli sto?cev sprehajallll.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

drekpumpa prehitr po tleh drsa... to je narejeno za pralne stroje na kolesih beri BMW in tam pa tam kak model naked touring al pa endurco hehe... Legan je svoje ?as varadero lepo okoli sto?cev sprehajallll.

 

On je bil moj "in?truktor" na vranskem, in ti ?isto verjamem da obvlada.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On je bil moj "in?truktor" na vranskem, in ti ?isto verjamem da obvlada.

 

 

Tudi moj.... dedc je ?iva legenda.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en primer zakaj so v Slo motoristi na slabem glasu

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/18-let...na-motorju.html

 

Pa da ne bo pomote, ne zaradi tega 18 letnega idiota ampak zaradi komentarjev - o?itno tudi motoristev, ki se zgra?ajo nad policijo kako si sploh lahko dovoli loviti take idiote na motorjih.

 

Dokler bo taka miselnost si motoristi res ne bodo pridobili ne ugleda ne spo?tovanja in bodo v o?eh javnosti bili videni kot nekaj negativnega.

 

Namesto, da bi vsi obsodili po?etje tega neodgovornega pubertetnika in tako javnosti dali vsaj ob?utek, da so v ve?ini tudi motoristi ljudje z mo?gani in da so jim predpisi in neke norme normalnega obna?anja blizu, se pa? obna?ajo kot, da so nedotakljivi in da jih policija o?itno ne sme niti pogledat, ker lahko zaradi tega padejo in se po?kodujejo - krivi pa so vedno vsi drugi samo sami ne.

 

Da ne bo kdo mislil, da spet nabijam si preberte samo komentarje pod tem ?lankom in vsakega normalnega kar srh spreleti, da si mora deliti cesto s takimi manjaki, ?e seveda svoje pisanja udejanjajo tudi v praksi na cestah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.