Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Jest pa mislim, da bi blo treba majstrom, ki vozijo ornk pod vplivom alkohola, v napa?no smer po AC itd... roke porezat. Ker ?e ti takemu pacientu (samo) vozni?ko vzame?, ?e ne pomeni, da se pa potem ne bo ve? vozil in po?el neumnosti... :angry2:

 

Druga?e so pa teli film?ki iz na?ih tunelov res taprava holivud scena. Grozn.

 

Se strinjam (saj se vsi ?e spomnimo ?rnega golfa in avtobus iz dekli??ine) in bi bilo tako, ?e bi bilo po moje... ?al pa mi tako razmi?ljanje ne pomaga pri popularnosti :)

 

Pri nas se vse bolj uveljavlja mi?ljenje, da bolj se ga naseka? in ve?jo pizdarijo nardi? in se zma?e?, bolj si frajer.... ?al..

 

Kako bi?anje bi bilo tudi potrebno vpeljati... :glare:

 

Tale tunel in kamijonarji, je pa ?isti primer, tega kar govorim ?e lep ?as... da tele kamijonarji niso P od profesionalni vozniki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posnetek nesre?e: Mad?aru se pokvari tovornjak. Slovak se vanj zaleti in odpelje naprej. Zaleti se tudi Bosanec. Bolgar pravo?asno ustavi, a se vanj zaleti Slovenec. Kot ?esti pripelje Poljak, ki tudi ustavi, a vanj se zaleti ?e en Slovenec.

 

Ne vem, ?e ste opazili?

Ko se je zaletel tretji, je po?asi za?elo goreti v motornem delu kamiona, ?ofer pa je za?el be?ati, da se je kar kadilo, po ne od ognja.

?e bi voznik imel toliko prisebnosti, da vzame kamionski gasilni aparat, bi najverjetneje prepre?il napredovanje po?ara in posledice nesre?e bi bile veliko manj?e.

 

Kaj je temu pripomoglo pa verjetno ne bomo izvedeli. Mogo?e je vzrok v tem, da so moderni vozniki kamionov novodobni su?nji, ki slu?ijo zavaljenim gospodom, kateri se preva?ajo v najdra?jih limuzinah, "nimajo" pa denarja za skromna pla?ila voznikom. Zato se jim j-be za gospodovo lastnino in si re?ujejo golo ko?o.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno res kar pravi? ampak v tem trenutku je bil definitivno najhitrej?i Bosanc v Slo :blush:

 

 

 

Sej pol na drugem posnetku se ga vidi, kako postopa po predoru in gleda kaj se dogaja ter kon?no razmi?lja, kje ga je usral. Bo pa njegov delodajalec (ko bo videl posnetke) verjetno zelo zadovoljen z njegovim obna?anjem - od tega, da je povzro?u nesre?o, nato pa tako juna?ko odreagiral in je iz minimalne ?kode nastala totalka. Zdej lahko pa samo upa, da je dovolj zavarovano in da bodo kriti stro?ki renovacije predora, treh kamionov in vse robe na njih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pol na drugem posnetku se ga vidi, kako postopa po predoru in gleda kaj se dogaja ter kon?no razmi?lja, kje ga je usral.

No tu se strinjam ampak, ?e mene vpra?a je bil tip v ?oku, kot bi bil marsikdo na njegovem mestu. Naredi? piz*arijo in pa? uide? ker se ustra?i? potem pa dojame?, da to ni ma?ji ka?enj.

 

Pregovor pravi, da je po vojni lahko biti general! Ravno danes je bila sodelavka tako pametna kako bi tak dec lahko gasil pa re?il vse skupaj, da je nesposoben idiot itd. ?e se zaleti? v tunelu in trenutek zatem za?ne tvoj avto/tovornjak ?e goreti ti gre pomoje marsikaj po glavi. Sem prepri?an, da je tovornjakar tudi vsaj za trenutek pomislil na ga?enje. Ampak ?e bolj kot to mu je ?lo po glavi, da stoji v tunelu, da lahko vsak trenutek pridivja ?e nekdo od zadaj (kar se je tu dejansko dogajalo, pa spomnite se kaj se je zgodilo pred leti na Hrva?kem in k sre?i se pri nas ni ponovilo!), nima nikamor odsko?iti obenem pa je mogo?e razmi?ljal ?e o tem, da lahko ogenj vsak trenutek podivja, mogo?e ga je zagrabila panika, da bo kaj eksplodiralo... Prepri?an sem, da bi vsak normalen ?lovek nekje na normalni cesti za?el gasiti, ?e bi imel gasilni aparat. V tunelu pa bi se ?tevilo tak?nih junakov gotovo zmanj?alo. In ga ne zagovarjam ampak ho?em samo povedati, da je ?loveka v tak?ni situaciji vseeno te?ko soditi brez, da se postavi? v njegovo ko?o. Ne le re?i, "ja jaz bi gasil" ampak pomislite kaj se je dogajalo, naleti, ogenj, zaprt prostor... Mogo?e bi, mogo?e ne bi.

In kot je Sirius napisal, tudi ?oferji tovornjakov niso le "ovire na cesti" ampak imajo ?efe nad sabo. Vse morajo ?im hitreje prepeljati, dosti jih res vozi hitreje kot smejo, vozijo v zavetrju, da bo peljal 5km/h hitreje, ?e bo prehiteval ter obenem var?uje z gorivom, vozijo dalj ?asa kot bi smeli, skratka prepri?an sem, da so tudi oni dostikrat pod pritiski. Danes pi?e v ?urnalu, da Poljak spi v ostankih tovornjaka! Pa prosim vas, normalen ?ef bi delavcu pomagal ne pa, da ga pusti spat prakti?no zunaj v mrazu. ?zmeden?

 

EDIT: No, tale naj se pa res boji ?efa ker je definitivno storil popolno neumnost po lastni krivdi. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno res kar pravi? ampak v tem trenutku je bil definitivno najhitrej?i Bosanc v Slo :blush:

Sej pol na drugem posnetku se ga vidi, kako postopa po predoru in gleda kaj se dogaja ter kon?no razmi?lja, kje ga je usral. Bo pa njegov delodajalec (ko bo videl posnetke) verjetno zelo zadovoljen z njegovim obna?anjem - od tega, da je povzro?u nesre?o, nato pa tako juna?ko odreagiral in je iz minimalne ?kode nastala totalka. Zdej lahko pa samo upa, da je dovolj zavarovano in da bodo kriti stro?ki renovacije predora, treh kamionov in vse robe na njih.

 

 

Fantje, spomin na MontBlanc je pri nekaterih ?e hudo pre?iv in prav je tako - ga?enje gore?ega kamiona je jalovo po?etje - visokih temperatur in goriva je enostavno preve?, ko za?ne enkrat goreti se zadu?i? mimogrede. Edino pametno, da je spizdil. Kapo dol tudi prvemu ki se je po?il, da je odpeljal naprej. V Tunelu MontBlanc so ljudje umirali tudi po ve? sto metrov stran od po?ara ker je ogenj v trenutku porabil ves kisik. Celo okrog obrnjeni avti so obstali ker tudi motor pa? rabi zrak, tko da to niso heci. Po vse verjetnosti tudi kamion na Trojanah ni gorel s tako intenzivnostjo kot v Franciji.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ga?enje gore?ega kamiona je jalovo po?etje - visokih temperatur in goriva je enostavno preve?, ko za?ne enkrat goreti se zadu?i? mimogrede.

To?no tako. Predor je pa? preve? zaprt. :rispekt: Sicer pa saj ste videli slike, kako se je kadilo, ko se je oreng vnelo. "Bolje ?iva reva kot mrtev junak." :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo jaz sem ?e vedno mnenja, da bi lahko vsaj posku?al gasit, ?e pa bi se izkazalo kot neuspe?no, pa zbe?ati v nasprotno smer kot je dim. Ker v tunelu gre dim vedno samo v eno smer in nikoli v obe, so tuneli tako skonstruirani, da so malo nagnjeni in delujejo kot dimnik. Da bi pa bila tak?na nesre?a in bi bilo nemogo?e zbe?ati v nasprotno smer, je pa ?e malo mo?nosti. ?e bi se pa slu?ajno to zgodilo je pa na vsake nekaj 10m prehod v srednji tunel, kjer je tudi nadtlak in piha proti glavni cevi. Pomoje je dovolj varnostnih elementov v samem tunelu, ki bi omogo?al vsaj par minutno ga?enje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo jaz sem ?e vedno mnenja, da bi lahko vsaj posku?al gasit, ?e pa bi se izkazalo kot neuspe?no, pa zbe?ati v nasprotno smer kot je dim. Ker v tunelu gre dim vedno samo v eno smer in nikoli v obe, so tuneli tako skonstruirani, da so malo nagnjeni in delujejo kot dimnik. Da bi pa bila tak?na nesre?a in bi bilo nemogo?e zbe?ati v nasprotno smer, je pa ?e malo mo?nosti. ?e bi se pa slu?ajno to zgodilo je pa na vsake nekaj 10m prehod v srednji tunel, kjer je tudi nadtlak in piha proti glavni cevi. Pomoje je dovolj varnostnih elementov v samem tunelu, ki bi omogo?al vsaj par minutno ga?enje.

 

Hvala Marko za tole razlago. :notworth:

 

To?no tako je kot pravi? in tudi zato je del obvezne opreme v kamionu gasilni aparat. In v tem karambolu so bili udele?eni vsaj ?tirje kamionarji, ki bi lahko pomagali pri ga?enju, pa ni bilo nikjer nikogar. Kar nekaj minut je ogenj rabil, da se je razplamtel. Pri tem, da vemo, da spredaj v kamionu ni ni? eksplozivnega in tudi nafta ne explodira pa glede na to, da je bil udarec v sprednji kamion relativno blag se mi vseeno zdi, da bi mo?akar moral vsaj poskusiti z gasilnim aparatom in kolikor vem mu to nalogo zadaja zakon tako, kot tisto, da je treba pomagati ponesre?encem.

 

Iz minimalne ?kode je zaradi takih strahopetnih postopkov nastala cela ?tala in lahko bi se zgodilo ?e marsikaj huj?ega. Mislim, da bodo tile kamionarji v ?ivljenju zelo ponosni na to kar so naredili.

 

Ne vem kaj bo zavarovalnica naredili, ker teli posnetki bodo dokaz saj nekje v zavarovalnih pogojih lepo pi?e, da si dol?an prepre?iti nastanek ?e ve?je ?kode ali vsaj poskusiti prepre?iti. Tole bodo odvetniki z veseljem vzeli v roke in ni zajebancija.

 

 

 

Pa ?e nekaj, kar sicer ne spada tukaj zraven ali pa?, ?e ?e govorim o zavarovalnicah. Marsikdo (tudi kamionarji) ga rad malo srkne (kr poglejte v?asih na kakem po?ivali??u, kako ga nagnejo) in v takem primeru, da se bo ugotovilo, da nimjo ?iste nule pri preverjanju alkoholiziranosti, zavarovalnica ne bo pla?ala zavarovalnin saj gre tukaj za take ?kode, da se jim dale? bolj spla?a izgubiti zavarovance kot pa to kriti. Zakaj to govorim, ker med na?imi vozniki se ?e kar pojavlja mnenje, da ?e ga malo srkne, da pol vozi bolj po?asi in previdno, ker ve, da je malo omamljen. Ampak lahko si ?e tako previden pa se zgodi kaj nepredvidenega in iz malega trka nastane milijonska ?koda zavarovalnica pa no?e pla?ati, ker nisi mel 0,0. Kaj bo? pol? ?trik za vrat al kaj, ko ti bodo vse pobrali kar ima?... ne se zajebavat in res za volan pejte ?isto trezni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam VEDNO v avtu aparat, tudi v CX-7.....(ki bi skorajda prav prisel, a ne ajvar....:))

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene je pa ve? al mn spametovala nesre?a ko sem kupu 1. avto ki sm ga meu 2 dni ... prevrnu sm se na sreho in zadev drevo pri histrosti okoli 80 km/h ... ?e dons sm veseu da sm pre?ivu tisto nesre?o ker sem biu nepripet in odprto voznikove in sovoznikovo ?ipo ...

evo ?e par fotk ...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

od takrat naprej sm se pa navadu da obvezno ko se usedm v avto da se takoj pripnemin bol po?asi peljem ... ?eprov se kkdr ?e zmer nemorm upret da bi malo zahodu po kak?nemu preglednemu delu ceste ... druga? grem pa kr po pameti

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.dars.si/Dokumenti/4_publikacije...i_predor_08.pdf

Objavljena slikaObjavljena slika

 

Hvala Marko za tole razlago. :notworth:

 

To?no tako je kot pravi? in tudi zato je del obvezne opreme v kamionu gasilni aparat. In v tem karambolu so bili udele?eni vsaj ?tirje kamionarji, ki bi lahko pomagali pri ga?enju, pa ni bilo nikjer nikogar. Kar nekaj minut je ogenj rabil, da se je razplamtel. ...

 

Na posnetku se vidi, da se je kamion v bistvu vnel takoj po trku... po 4 minutah pa je bila v predoru tema zaradi dima... V stirih minutah ne bi naredil prav nic... edino kaksna cloveska zrtev bi lahko bila...

 

Gasilni aparat sicer kamionarji morajo imeti... vendar niti ni predviden za gasenje pozara v predoru... Tam so pogoji precej drugacni ... pozar se precej hitreje razplamti, ker je dovod svezega zraka skozi cev dober (efekt dimnika) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene je pa ve? al mn spametovala nesre?a ko sem kupu 1. avto ki sm ga meu 2 dni ... prevrnu sm se na sreho in zadev drevo pri histrosti okoli 80 km/h ... ?e dons sm veseu da sm pre?ivu tisto nesre?o ker sem biu nepripet in odprto voznikove in sovoznikovo ?ipo ...

evo ?e par fotk ...

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

od takrat naprej sm se pa navadu da obvezno ko se usedm v avto da se takoj pripnemin bol po?asi peljem ... ?eprov se kkdr ?e zmer nemorm upret da bi malo zahodu po kak?nemu preglednemu delu ceste ... druga? grem pa kr po pameti

 

Vidi? ene izu?i druge pa ne, js se grem ponavad na kak poligon mal zdivjat, priznam tut na stranskih cestah kjer je dost pregledno in kadar ne ogro?am drugih ga mal na?ponam.

Pa tut na takle na?in se hodmo zabavat :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene je pa ve? al mn spametovala nesre?a ko sem kupu 1. avto ki sm ga meu 2 dni ...

 

2. dan si s 1. avtom ?e pretiraval, pa niti privezan nisi bil? ;)

 

@Jest: No kon?no en s pametnim in ne kvazijuna?kim argumentom. ?udim se kako to, da je bilo v nesre?i toliko ljudi in niti en junak, na forumih in v gostilnah je pa toliko junakov? ?koda, ker nikogar izmed teh ni bilo v tunelu, gotovo bi pogasili vse. :harhar: Brez zamere ampak saj sem napisal, po bitki so vsi generali.

Pa ?e nekaj. Ko se je nekdo prito?eval zakaj so AC zaprli ?e na Vranskem. ?e bi jo zaprli na Trojanah obstaja mo?nost kolon na AC, pri izvozu. Vse lepo in prav ampak nedale? pred izvozom je tunel in kolone v tunelu so gotovo skregane z varnostjo. No sicer zdaj so spet odprli v?eraj sem ?el ravno iz MB in sem bil med privimi potniki ?ez. Ni videti opusto?eno. :D

Tu pa lahko glasujete za gasilca, ki je gasil, "Milan Petrc". Hvala vsem, ki boste glasovali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2. dan si s 1. avtom ?e pretiraval, pa niti privezan nisi bil? ;)

sej pravm ... sre?o sm meu ve? k pamt ... ja poleg tega da sm biu zlo adrenalinski in naspideran od hitrosti ... ?e tko smo mel tisti vikend avtocross u tuncah in sm pr prjatlu ?e ?ravfu in sm biu ?ist med oblaki ... ?iu norc ubistvu ... v petek popoudne sm ga kupu v nedeljo ob 9h zve?er sm biu ?e na strehi v drevesu

to mi pa je bla ?ola ... mal draga ampak mal sm pa pr?u k pameti ;):zvizga:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Link ni pravi... ali pa iskalnik na omenjeni strani ne najde nobenega s takim imenom :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej pravm ... sre?o sm meu ve? k pamt ... ja poleg tega da sm biu zlo adrenalinski in naspideran od hitrosti ... ?e tko smo mel tisti vikend avtocross u tuncah in sm pr prjatlu ?e ?ravfu in sm biu ?ist med oblaki ... ?iu norc ubistvu ... v petek popoudne sm ga kupu v nedeljo ob 9h zve?er sm biu ?e na strehi v drevesu

to mi pa je bla ?ola ... mal draga ampak mal sm pa pr?u k pameti ;):zvizga:

 

Vsaka ?ola neki stane ane, sam da je blo s tabo vse uredu ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glavno, da je s tabo vse OK, da te je ?ola ko?tala samo avta. :) Lahko se smatra? kot sre?ne?.

se mam za sre?ne?a ja ... zdej se bl po omejitvah pa po pameti vozm ... sploh zdej k mam mazdico :bravo:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah ja - nezmotljivi so ga spet usrali. Da vidmo a bo pe?ka kriva :glare:

 

http://24ur.com/novice/crna-kronika/polici...zbil-pesko.html

 

Pomoje se bo vse skupaj samo uti?alo in prikrilo. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.