Skoči na vsebino

Mazda 3 kak?en akumulator


Priporočeno sporočilo

Prihaja zima in na na?i Mazdi 3 l.2010 original akumulator spu??a du?o in ga bo potrebno zamenjat.

?e kdo ve kolk mo?nega moram kupit, na njem ne pi?e ni? razen v japon??ini, motor je 1.6 bencin.

Uporaben bo tudi predlog katere znamke naj bo ker jih je ?uda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam novega, ki dimenzijsko pa?e v luknjo, zanemari Ah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?abe, samo dimenzije glej, Ah ne more? ne vem koliko zbirat, par +- nima veze, nima? webasta, la?je zakurbla? kot dizla,....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

54-60ah nima veze. ?e si kje iz ljubljane se zapelji do lj stegne trgovina TAB. Clani mazda kluba imamo tam 10% popust + 10% ob oddaji starega akumulatorja. Prides pogledas ali pa njega prasas pa ti ga se zastonj zamenjajo in je za ziher use. Prodajajo pa samo znamko Topla. Jest sem ga pred dvemi leti tam uzel 60ah ter kar 6000A (zagonski tok)- Mazda 6 1.8

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Menjava akumulatorja uspe?no opravljena. Vzeli smo modro topla top 60 ah, hvala vsem za pomo? in predloge.

?e komu od lastnikov tega modela prav pride podatek o merah ?katle kamor zmontira? akumulator, ker je bil to kar problem.

 

?irina 17,5 cm zgleda precej standardno, ker so vsi akumulatorji ki sem jih gledal ?iroki toliko.

Dol?ina 31 cm tako da gre noter precej dalj?i (mo?nej?i) akumulator, sem vpra?al na Mazdi in pravijo da je ve? prostora zato, ker imajo modeli z 2.0 motorjem in i-stopom precej mo?nej?i akumulator.

Vi?ina je bila najve?ji problem. Originalni je bil visok 19,5 cm, novo toplo so naro?ili vi?jo kao za japonska vozila 19 cm visoko in se je lepo zmontirala s tisto ?tangico preko in vijaki zategnjenimi skoraj do konca, rde?e tople so prenizke (17,5 cm) in se je ne da pritrdit brez modificiranja ker zleze ven, drugi akumulatorji za japonska vozila so pa bili spet previsoki (23,5 cm) posledi?no so vijaki prekratki pa ?e plasti?ni pokrov verjetno ne bi ?el gor.

Mimogrede za original akumulator na servisu ho?ejo 116 evr?kov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena ?isto sve?ega je bila 68 eur z monta?o vred.

 

Po sliki sode? to ni mazda 3, na?a ima plasti?no ?katlo kar ote?uje monta?o razen ?e jo predela? kar pa nismo ?eleli.

Tale akumulator je prenizek zato se ne ujame ?isto s ?tangico kar je lahko tudi nevarno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.